» »

FRI - UNI ali VSŠ

FRI - UNI ali VSŠ

1
2
»

bajsibajsi ::

@Smrekar1
Kar si napisal, niti priblizno ne drzi. Kaksna je sploh "poklicna srednja sola"? Mogoce se je v zadnjih letih kaj spremenilo. Navedes en primer? Si mogoce mislil srednje strokovno oz. tehnisko izobrazevanje ali 3 letno poklicno? Ce slednje, potem zagotovo ne bo drzalo. Namrec razlika - v zahtevnosti in kolicini snovi - med gimnazijo in poklicnim izobrazevanjem je zagotovo precej vecja, kot pa med VS/UNI programi.

qwertyy ::

Sem 3. letnik srednje ekonomske šole in razmišljam o vpisu na FRI, ko končam. Uspeh imam pravdober. Se mi splača garati za splošno maturo, da grem na faks, ali se raje vpišem na visoko šolo? Koliko imam sploh šans, da bom sprejet na katero od obeh?

bella_trix ::

Za FRI VSŠ ne potrebuješ splošne mature, za UNI bi pa moral narediti 5. predmet (mislim da FRI zahteva matematiko) iz splošne mature. Kar se tiče omejitev so na FRI-ju blazno nizke (zato pa potem v 1. letniku naredijo čistko), tako da s pravdobrim bi najbrž prišel gor.

qwertyy ::

bella_trix je izjavil:

Za FRI VSŠ ne potrebuješ splošne mature, za UNI bi pa moral narediti 5. predmet (mislim da FRI zahteva matematiko) iz splošne mature. Kar se tiče omejitev so na FRI-ju blazno nizke (zato pa potem v 1. letniku naredijo čistko), tako da s pravdobrim bi najbrž prišel gor.

Hvala za odgovor. Torej je za UNI matura ista kot za VSŠ, le da ima UNI še matematiko? Na šoli nam še nič niso povedali, zato nimam pojma, sorry.

Isotropic ::

za uni rabiš met 5. predmet.
poznam pa folk z vsšjem in jih čist nič ne vleče na uni, če bi imeli še eno šanso (stari uni, vsš to). itak je od tebe odvisno na koncu.

DOOM_er ::

glede na prejšne informacije, ne boš. Matematike se načeloma ni potrebno učiti za 5 vsaj ne srednješolske. Na faksu pa srednješolsko matematiko obdelaš v mescu ali dveh. Glede na to da te vse skupaj zanima, bom rekel tako. Računalništvo je en kup matematike na takšen ali drugačen način, včasih malo bolj abstraktno včasih malo bolj direktno. Če se boš vpisala mislim da ravno veliko žurov v prvem semestru ne boš obiskala.
Robots will steal your job. But that's OK

Isotropic ::

poglej si MIT OCW python tečaj in naredi vse vaje in boš bolje pripravljena kot večina.
mato se probaj čimveč učit že sedaj, ker boš sicer gagala na faksu oz. bo vsega preveč. imaš knjigo matematika v gimnaziji, kjer je vsa srednješolska mata teorija + naloge. nared vse.

ni tuk problem, da je težko, ampak bolj to, da je preveč dela.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Matematika te ne zanima in jo imas komaj 2, hkrati pa hoces iti na faks, kjer je matematika sredisce vsega? Tam se bos morala se enkrat na hitro nauciti celotno srednjesolsko matematiko (ce jo imas 2 prakticno pomeni, da je ne znas) + dohajati ostale stvari sproti. Pa se ljudje ne funkcioniramo tako, da preklopimo iz 1 prestave v 5 v roku leta.

IMO si razcisti, zakaj hoces iti studirati na FRI in kaj te resnicno zanima (pravis, da ne znas matematike in programiranja, kaj te torej pritegne pri tem studiju).

lebdim ::

saj je to meni tudi čudno ... kako lahko posameznike zanima računalniška znanost, če ob tem ne znajo matematike?

Anivia ::

Zanima me racunalnistvo in programiranje...
Ustvarjanje spletnih strani, pisanje aplikacij, resevanje problemov...
In to JE racunalnistvo ...ampak(kot sem ze rekla), me skrbi matematika ki jo imam dve.
Sama pri sebi tako vem, da ker se nikoli nisem nic ucila ker mi sola ni delala problemov in se je matematika pol zakomplicirala na srednji,ko je vse mal na nivoju ampak kak teden prej se zacnem po mal ucit 1h na dan 2, pa mam dve matematiko....
Vceraj sem tale CEL forum use pregledala... In nekateri mi pravijo da sploh ni problem glede matematike, da je bistvo programiranje nekdo pa mi rece da jo je toliko veliko da me mine vsega...

Moda zaradi tega,ker je programiranje izdajanje ukazov,pisanje kod itd. Matematika je pa čisto računanje ...in žal,da me ne razumeš pri tem..

Npr.fizika... Ne maram računanja, teoretično mi je pa zanimiva galaksija, naravni pojavi in geografija...
Pri vsaki stvari ti je lahko vsec le del..

# resno...rekla sem da me zelo zanima racunalnistvo in da me samo skrbi matematika...nisem nikjer rekla,da je ne maram...uredu je,samo nikoli se mi ni dal vzet popoldneva za ucit, sem bla raj na racumalniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anivia ()

Mesar ::

No na Feri imaš v 1 letniku matematiko iz 4 letnika gimnazije + par malenkosti. So celo javno objavljeni izpiti in del gradiv:

http://www.mp.feri.uni-mb.si/osebne/pet...
http://www.mp.feri.uni-mb.si/osebne/pet...

pa si lahko pogledaš kaj te čaka.
Your turn to burn!

Anivia ::

Hvala,bom pogledala:)

bella_trix ::

V primeru, da ti matematika povzroča težave že v srednji šoli (in to še poklicni), odsvetujem računalniški fax, sploh fri. Računalništvo = matematika. Programiranje = matematika.

Anivia je izjavil:

Moda zaradi tega,ker je programiranje izdajanje ukazov,pisanje kod itd. Matematika je pa čisto računanje ...in žal,da me ne razumeš pri tem..

Npr.fizika... Ne maram računanja, teoretično mi je pa zanimiva galaksija, naravni pojavi in geografija...
Pri vsaki stvari ti je lahko vsec le del..


To seveda ni res. Matematika (vsaj na faksu) ni samo računanje, premetavanje neznank sem in tja in izražanje le-teh kot si morda zamišljaš (enako velja za fiziko). Razumevanje - to je bistvo matematike, fizike in programiranja. S tem pa tudi računalniškega faksa (in še kakšnega, za tega to lahko trdim, ker ga obiskujem).

Z močno voljo in trdim delom se slabo matematično podlago iz srednje šole morda da nadoknaditi (na vsš programu, kjer je obveznih matematičnih predmetov malce manj kot na uni-ju), vendar se kar pripravi na zelo močen tempo. Na friju imaš ponavadi dve vrsti ljudi - tiste z boljšo matematično podlago (to so ponavadi gimnazijci) in tiste z boljšo računalniško podlago (zelo pogost pojav Vegovcev). Eno se da kompenzirati (pač na tistih predmetih več delaš), oboje pa IMHO zelo težko.

Invictus ::

Anivia je izjavil:

Zanima me racunalnistvo in programiranje...
Ustvarjanje spletnih strani, pisanje aplikacij, resevanje problemov...
In to JE racunalnistvo ...ampak(kot sem ze rekla), me skrbi matematika ki jo imam dve.
Sama pri sebi tako vem, da ker se nikoli nisem nic ucila ker mi sola ni delala problemov in se je matematika pol zakomplicirala na srednji,ko je vse mal na nivoju ampak kak teden prej se zacnem po mal ucit 1h na dan 2, pa mam dve matematiko....
Vceraj sem tale CEL forum use pregledala... In nekateri mi pravijo da sploh ni problem glede matematike, da je bistvo programiranje nekdo pa mi rece da jo je toliko veliko da me mine vsega...

Moda zaradi tega,ker je programiranje izdajanje ukazov,pisanje kod itd. Matematika je pa čisto računanje ...in žal,da me ne razumeš pri tem..

Npr.fizika... Ne maram računanja, teoretično mi je pa zanimiva galaksija, naravni pojavi in geografija...
Pri vsaki stvari ti je lahko vsec le del..

# resno...rekla sem da me zelo zanima racunalnistvo in da me samo skrbi matematika...nisem nikjer rekla,da je ne maram...uredu je,samo nikoli se mi ni dal vzet popoldneva za ucit, sem bla raj na racumalniku.

Glede na to da si v bistvu zanič v matematiki, ne zgubljaj časa na FRI.

Pojdi v knjižnico, na splet in se nauči programiranja sama. Naredi kake online certifikate (obstaja), pa se prodajaj potem s tem ...

Mogoče sodelovanje na kakem open source projektu ...

Ampak bo to aktualno bolj v tujini kot v Sloveniji. V Sloveniji ti bodo avtomatsko dali nižjo plačo, ker si ženska, in ker nimaš faksa ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SimplyMiha ::

Zaradi stopnje izobrazbe, ne spola. Ne zavajaj.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira faksa uni ali vsš FE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8215647 (10589) mr_chai
»

FERI ali FRI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7517206 (11936) KraitPay
»

Izbira med FRI, FE in FS

Oddelek: Šola
127100 (5915) lemonaid
»

FMF - Pedagoška (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8814320 (9558) lebdim
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146599 (34119) awy

Več podobnih tem