» »

Pilotski projekt O2: Delo od doma povečuje storilnost

Pilotski projekt O2: Delo od doma povečuje storilnost

Na parkirišču pred O2 je bilo 1000 vozil manj.

The Telegraph - Ena izmed večnih dilem ostaja učinkovitost dela od doma v poklicih, kjer je to mogoče. O tem, ali je za podjetje modro delavcem dovoliti delati od doma, se krešejo kopja zaradi različnih pogledov; po eni strani tako prihranimo čas, stroške prevoza, manj obremenjujemo okolje in pridobimo možnost razpolagati z organizacijo časa, a po drugi strani je v teoriji delavce teže nadzorovati in koordinirati. Premislek dodatno otežujejo rezultati raziskav, ki dajejo nepričakovane rezultate.

V britanskem operaterju O2 so se odločili, da bodo zagnali pilotski projekt dela od doma. K temu so jih vzpodbudile prihajajoče olimpijske igre v Londonu, ko se bo v mesto in okolico zgrnila nepregledna množica športnikov, novinarjev in obiskovalcev. Zato so na svojem sedežu v Sloughu začeli uvajati delo od doma en dan v tednu za 3000 zaposlenih, medtem ko je na sedežu ostalo le 125 nujno potrebnih zaposlenih. Rezultati so pozitivni, saj so ugotovili, da 88 odstotkov zaposlenih doma opravi vsaj toliko dela kakor v službi, tretjina pa jih je dejansko bolj produktivnih.

Da je projekt stekel, so nadgradili sposobnosti svojega omrežja VPN (virtualna zasebna omrežja), ki zaposlenim omogoča priključitev v službeno omrežje od doma. Hkrati so na hitrico namestili nov sistem Microsoft Lync za medsebojno komunikacijo in sodelovanje. Medtem ko je na navadni dan organiziranih 313 sestankov prek Lynca, jih je ob delu od doma kar 506 dnevno. Poleg tega vseh 3000 zaposlenih vsak tak dan prihrani 2000 ur pri prevozu na delo, ki so jih polovico porabili za dodatno delo, polovico pa zase. Hkrati pa so okolju prihranili 12,2 tone izpustov ogljikovega dioksida, sebi 9000 funtov stroškov za prevoz, podjetju pa 12 odstotkov dnevne porabe elektrike in 53 odstotkov vode. Zanimivo, stroški za ogrevanje so se povečali, saj 3000 zaposlenih že z lastnimi telesi ustvarja 300 kW toplote, ki jo je bilo treba sedaj dobiti iz plina.

53 komentarjev

«
1
2

infiniteLoop ::

Iz prve roke lahko zagotovim, da povecati produktivnosti, ce je taksna kot v O2 ni tezko. Se posebaj, ce lahko delas od doma in se izognes vsaj delu birkokracije.
None of us is as dumb as all of us.

black ice ::

V naslovu je tipkarska napaka.

71GA ::

Zelo zabaven prispevek hehehe.

LuiIII ::

Nekateri to počnemo oz. smo počeli že kar nekaj časa. Vsa težava je v tem, da to zahteva izjemno samodisciplino (motivacijo) ker doma je hitro polno distrakcij in stvari, ki jih je "nujno" za narediti, ko se mi malo ne da delati tistega kar bi res moral. Potem je tu še družina,... Sam sem spoznal, da je idealno imeti delo ne doma v hiši, stanovanju, ampak v garaži ali pa v kleti. S tem, da moraš iti v klet ali garažo od zunaj. Pri znanki so zaradi tega zazidali stopnice v klet in pravi, da je sedaj, ko mora iti v čevljih na delo veliko bolje.

Markoff ::

Če lahko dokaj enostavno objektivno meriš produktivnost delavca, delo od doma ni težava, ampak plus. Če pa tega ne moreš zagotoviti...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Invictus ::

Markoff je izjavil:

Če lahko dokaj enostavno objektivno meriš produktivnost delavca, delo od doma ni težava, ampak plus. Če pa tega ne moreš zagotoviti...


Če ne moreš meriti produktivnosti delavca, potem je nekaj narobe z lastnikom, oz. šefom. Ker tega ne znata. Vse se da meriti.

Ampak edino merilo produktivnosti v Sloveniji je prisotnost na delovnem mestu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Fim ::

Sam delam od doma že več kot 12 let in lahko rečem le to, da se popolnoma strinjam z napisanim. Je pa res, da je potrebno precej samodiscipline. Z delom začnem ponavadi ob 9:00 in delam do 10:00 ali pa 23:00. Glede na potrebe, to je tisto najboljše, ko si lahko sam razporejaš delovni čas.
O tem bi se dalo še govoriti, a vsekakor ta način dela podpiram in priporočam. :)

RockyS ::

LuiIII je izjavil:

Nekateri to počnemo oz. smo počeli že kar nekaj časa. Vsa težava je v tem, da to zahteva izjemno samodisciplino (motivacijo) ker doma je hitro polno distrakcij in stvari, ki jih je "nujno" za narediti, ko se mi malo ne da delati tistega kar bi res moral. Potem je tu še družina,... Sam sem spoznal, da je idealno imeti delo ne doma v hiši, stanovanju, ampak v garaži ali pa v kleti. S tem, da moraš iti v klet ali garažo od zunaj. Pri znanki so zaradi tega zazidali stopnice v klet in pravi, da je sedaj, ko mora iti v čevljih na delo veliko bolje.


V tem postu je vse zajeto, vse ostalo je BS.

RedZo ::

se kar bojim kaj bo, ko bodo "managerji" ugotovili, da je teledelo za podjetje blazno fino: delavci se ne morajo organizirati v sindikate, delavcem dejansko lahko meris njihovo opravljeno delo in ne prisotnost na delu. sicer pa je tako ali tako znano da se teledelavke zredijo, teledelavci pa padejo v depresijo in storijo samomor...

Pesimist ::

Tudi stroske ogrevanja lahko zmanjsajo ce vseh 125 delavcev zaprejo v eno malo sobo. :)

BlaiseM ::

Invictus je izjavil:

Markoff je izjavil:

Če lahko dokaj enostavno objektivno meriš produktivnost delavca, delo od doma ni težava, ampak plus. Če pa tega ne moreš zagotoviti...


Če ne moreš meriti produktivnosti delavca, potem je nekaj narobe z lastnikom, oz. šefom. Ker tega ne znata. Vse se da meriti.

Ampak edino merilo produktivnosti v Sloveniji je prisotnost na delovnem mestu.

Obstajam, torej delam.

Pesimist ::

RockyS je izjavil:

LuiIII je izjavil:

Nekateri to počnemo oz. smo počeli že kar nekaj časa. Vsa težava je v tem, da to zahteva izjemno samodisciplino (motivacijo) ker doma je hitro polno distrakcij in stvari, ki jih je "nujno" za narediti, ko se mi malo ne da delati tistega kar bi res moral. Potem je tu še družina,... Sam sem spoznal, da je idealno imeti delo ne doma v hiši, stanovanju, ampak v garaži ali pa v kleti. S tem, da moraš iti v klet ali garažo od zunaj. Pri znanki so zaradi tega zazidali stopnice v klet in pravi, da je sedaj, ko mora iti v čevljih na delo veliko bolje.


V tem postu je vse zajeto, vse ostalo je BS.


Jaz grem brez spodnih gat na delo, pa ne delam doma. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Spock83 ::

Jaz tako ali tako še doma delam zaradi lastnega zadovoljstva. :)

Kron ::

Zanimivo, stroški za ogrevanje so se povečali, saj 3000 zaposlenih že z lastnimi telesi ustvarja 300 kW toplote, ki jo je bilo treba sedaj dobiti iz plina.


No, to je energija prihodnosti! ;)

MORPHEUS: "The human body generates more bio- electricity than a 120-volt battery and over 25,000 B.T.U.'s of body heat."
=**=C64=**=

JurijTurnsek ::

tudi sam že tri leta delam od doma in sem danes ravno danes žrtev pomanjkljive samodiscipline in nepredvidljivih dogodkov, ki ti jemljejo čas (delo se nabere)
http://www.slatnaskejta.com

primar ::

Jaz sem dve leti delal od doma - delal sem nostop od 7, pa potem tja do 23, 00 itd... No potem sem se pa vsipal, psihično in fizično.Sedaj sem si poiskal službo in delam od 7 do 15....vsekakor boljše kot prej. Čeprav bi v primeru da bi si dejansko imel možnost razporejati delovnik z veseljem delal od doma, ampak ko ti pa naložijo toliko dela da nimaš več kaj razporejat, je pa problem.

LP

amigo_no1 ::

Zanimivo, stroški za ogrevanje so se povečali, saj 3000 zaposlenih že z lastnimi telesi ustvarja 300 kW toplote, ki jo je bilo treba sedaj dobiti iz plina.

Ne razumem kaj ima to z novico, a dosedaj je vseh 3k delalo v eni veliki sobani ?


Zaposleni, ki dela doma potrebuje nek prostor, službeni računalnik (morebiti še tiskalnik), dsl povezavo, ustrezno mizo & stol & osvetlitev, potem je tu še strošek elektrike.
So to upoštevali v izračunih ?

Oberyn ::

No, jaz sem zdajle še v pižami - pa delam že od zjutraj.
Postane pa to zanimivo poleti, ko ne uporabljam pižame...

amigo_no1 ::

Klima ?

metalc ::

Jaz že nekaj let delam od doma in težko, da me še kaj zvleče nazaj v pisarno za 8+ h/dan.

Pred tem sem imel kakšno desetletje izkušenj, tako da samodiciplina ni noben problem. Mogoče bi bilo drugače, če bi živel v kakšnem fužinskem bloku, k sreči pa sem v mirnem predmestju, noben sosed se ne ukvarja s hrupno dejavnostjo, tako da je motenj dejansko precej manj kot prej v sobanah z min. 20+ komadi. Da niti ne omenjam pomirjujočega pogleda skozi okno na vrt in drevje v primerjavi z bloki ali parkirišči. Oblečem se, kar mi je najbolj komot, pa magari je to trenirka ali samo gate. Mikroklimo v "pisarni" si naštimam po svojem občutku, mirno lahko poslušam radio, ne da bi se kdo usajal in prav sarkastično se smejim, kadar poročajo o jutranjih/popldanskih prometnih konicah. Če se samo spomnim, kako je bilo prej z malico, v firmino menzo si samo pogledal, pa te je minilo, v okolici same pizzerie in podobno "zdrava" hrana po zasoljenih cenah, če smo hoteli iti kam drugam, je šla takoj ura... sedaj pa nekaj z vrta, nekaj od okoliških kmetov, kaj tudi iz trgovine... v končni fazi pride ceneje in bolj zdravo od prej. Končno lahko brez problema zaležem za siesto, če mi možgani "blokirajo", skočim na en lauf po bližnjem gozdu, s kolesom naredim manjši ali večji krog po soseski, kaj postorim na vrtu, skočim v trgovino ali po drugih opravkih (ko je manj gužve in je tudi osebje prijaznejše)... in potem spet s polno paro dalje. Summa summarum, seštevek efektivnih delovnih ur je celo manjši kot prej, dejansko naredim več, vmes postorim še kaj drugega... In morda še najpomembnejše, nisem več vezan izključno na ponudbo domače "industrije".

carota ::

Če delajo doma še s svojimi računalniki in si sami plačujejo internet, še večja zmaga za delodajalca. :)

driver_x ::

Internet si itak plačujem sam, občasno delam tudi na svojem računalniku, ki bi ga imel v vsakem primeru. Delo od doma mi dnevno prihrani kaki dve uri in pol vožnje. Tudi sam ta čas razporejam med službo in privatne zadeve. Drugače mi je vseeno kje delam, škoda se mi zdi edino časa za vožnjo.

Deneb ::

amigo_no1 je izjavil:

Zanimivo, stroški za ogrevanje so se povečali, saj 3000 zaposlenih že z lastnimi telesi ustvarja 300 kW toplote, ki jo je bilo treba sedaj dobiti iz plina.

Ne razumem kaj ima to z novico, a dosedaj je vseh 3k delalo v eni veliki sobani ?


Zaposleni, ki dela doma potrebuje nek prostor, službeni računalnik (morebiti še tiskalnik), dsl povezavo, ustrezno mizo & stol & osvetlitev, potem je tu še strošek elektrike.
So to upoštevali v izračunih ?

Iz moje izkusnje so ti stroski (skoraj) zanemarljivi.

Tear_DR0P ::

moj največji problem dela od doma je v tem, da večkrat direktno iz postelje skočim do računalnika, samo na hitro prebrat par službenih mailov, potem je pa čas za kosilo, ko sem še vedno v pižami, neobrit in nestuširan, brez zajtrka, pa šef kliče da me nujno rabi - sicer je večina dela za tisti dan opravljenega - vedno se pa počutim butasto in lačnega :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Deneb ::

metalc je izjavil:

Jaz že nekaj let delam od doma in težko, da me še kaj zvleče nazaj v pisarno za 8+ h/dan.

Pred tem sem imel kakšno desetletje izkušenj, tako da samodiciplina ni noben problem. Mogoče bi bilo drugače, če bi živel v kakšnem fužinskem bloku, k sreči pa sem v mirnem predmestju, noben sosed se ne ukvarja s hrupno dejavnostjo, tako da je motenj dejansko precej manj kot prej v sobanah z min. 20+ komadi. Da niti ne omenjam pomirjujočega pogleda skozi okno na vrt in drevje v primerjavi z bloki ali parkirišči. Oblečem se, kar mi je najbolj komot, pa magari je to trenirka ali samo gate. Mikroklimo v "pisarni" si naštimam po svojem občutku, mirno lahko poslušam radio, ne da bi se kdo usajal in prav sarkastično se smejim, kadar poročajo o jutranjih/popldanskih prometnih konicah. Če se samo spomnim, kako je bilo prej z malico, v firmino menzo si samo pogledal, pa te je minilo, v okolici same pizzerie in podobno "zdrava" hrana po zasoljenih cenah, če smo hoteli iti kam drugam, je šla takoj ura... sedaj pa nekaj z vrta, nekaj od okoliških kmetov, kaj tudi iz trgovine... v končni fazi pride ceneje in bolj zdravo od prej. Končno lahko brez problema zaležem za siesto, če mi možgani "blokirajo", skočim na en lauf po bližnjem gozdu, s kolesom naredim manjši ali večji krog po soseski, kaj postorim na vrtu, skočim v trgovino ali po drugih opravkih (ko je manj gužve in je tudi osebje prijaznejše)... in potem spet s polno paro dalje. Summa summarum, seštevek efektivnih delovnih ur je celo manjši kot prej, dejansko naredim več, vmes postorim še kaj drugega... In morda še najpomembnejše, nisem več vezan izključno na ponudbo domače "industrije".


Zacenja nas biti kar nekaj. Jaz sem se se avta resil. Za razne sluzbene zunanje opravke je javen prevoz cisto dovolj. Odkar nimam vec avta, se mi je velik kamen odvalil od srca. Seveda pa stanujem v mestu, drugace bi slo tezko.

Deneb ::

Tear_DR0P je izjavil:

moj največji problem dela od doma je v tem, da večkrat direktno iz postelje skočim do računalnika, samo na hitro prebrat par službenih mailov, potem je pa čas za kosilo, ko sem še vedno v pižami, neobrit in nestuširan, brez zajtrka, pa šef kliče da me nujno rabi - sicer je večina dela za tisti dan opravljenega - vedno se pa počutim butasto in lačnega :)

Tudi s tem, veliko manj stresnem nacinom zivljenja, ki mimogrede meni uspeva ze 12 let, je, kakor pravijo v Bosni: "nije svaki dan Bajran!" Se najbolje je, ce si sam svoj sef.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Deneb ()

Reycis ::

Jaz tudi delam pretežno od doma. V službi sem samo v četertkih plus občasno terensko delo. Ne da se opisati koliko je to boljše od 40 urnega čepenja v službi. Meni se ne zdi, da bi rabil veliko samokontrole. Če ni dela mi je pa dolgčas.

Looooooka ::

Sem 5 minut stran od pisarne...grem rajs v pisarno.
Problem z delom doma je v tem, da hitro pozabis, da nisi vec "v sluzbi". Storilnost gre cez streho ampak...heh je razlog zakaj se loci sluzbo in dom.
Tko da tole njihovo povecanje storilnosti je samo nategovanje delavcev.Doma pac dlje delajo, ker jim je bolj udobno.
Pa se malice jim ni treba placevati.
Tak sistem definitivno pride v postev samo v podjetjih, kjer jih zanima rok projekta in ne to, da zaposleni konstantno nekaj delajo.
V primeru marljivega delavca zna it na njegovo skodo...v primeru lenuha pa skor 100% v skodo podjetja.

TallCezar ::

Delo od doma je bila napoved prihodnosti v 60 letih. Mesta v klasični obliki ob napredku telekomunikacijske tehnologije, ne bi bila več potrebna - glej napoved Arthurja C Clarka. Sicer je delo od doma posebej urejeno v zakonu o delavnih razmerjih, kjer piše, da so pogoji, osnove in merila za merjenje rezultatov določeni v splošnih aktih delodjalaca ali kolektivni pogodbi. Največja prednost takšnega dela je domače delovno okolje, slabost pa, da štejejo rezultati, ne dejavnost. Na koncu tedna delodajalec pričakuje rezultate, izvedbo (koliko ur) za dosego tega rezultat prenaša na delavca (ne velja za pogodbo o zaposlitvi, kjer je 40 urni delavnik).

SuperVeloce ::

Deneb je izjavil:


...
Zacenja nas biti kar nekaj. Jaz sem se se avta resil. Za razne sluzbene zunanje opravke je javen prevoz cisto dovolj. Odkar nimam vec avta, se mi je velik kamen odvalil od srca. Seveda pa stanujem v mestu, drugace bi slo tezko.

Razumem, da je vožnja na šiht ob prometnih konicah prava muka, prav tako parkiranje če živiš v centru Lj... ampak da se kdaj pa kdaj tudi na kakšen izlet ne pelješ? Meni bi bilo težko, ker ob pravih urah in na pravi cesti neizmerno uživam v vožnji :D
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Reycis ::

Prednost je, da imaš skupaj s partnerjem dovolj samo en avto kar pa je ogromen prihranek.

sloxl8 ::

TallCezar je izjavil:

Delo od doma je bila napoved prihodnosti v 60 letih. Mesta v klasični obliki ob napredku telekomunikacijske tehnologije, ne bi bila več potrebna - glej napoved Arthurja C Clarka. Sicer je delo od doma posebej urejeno v zakonu o delavnih razmerjih, kjer piše, da so pogoji, osnove in merila za merjenje rezultatov določeni v splošnih aktih delodjalaca ali kolektivni pogodbi. Največja prednost takšnega dela je domače delovno okolje, slabost pa, da štejejo rezultati, ne dejavnost. Na koncu tedna delodajalec pričakuje rezultate, izvedbo (koliko ur) za dosego tega rezultat prenaša na delavca (ne velja za pogodbo o zaposlitvi, kjer je 40 urni delavnik).


Vse lepo in prav, vendar je g. Clark pozabil, da nekdo mora iti na polje in ga zorati, nekdo mora zgraditi objekte, v katerih ljudje bivajo, nekdo mora delati v trgovini, kjer bodo ljudje kupovali hrano, nekdo mora pomesti ceste,...

Na žalost oz. bolj na našo srečo je ta pilotski projekt primeren SAMO za storitvene dejavnosti, kjer delovno okolje ni pomembno, medtem ko dela v proizvodnih dejavnostih v 90% ne moreš opravljati od doma.

Deneb ::

SuperVeloce je izjavil:

Deneb je izjavil:


...
Zacenja nas biti kar nekaj. Jaz sem se se avta resil. Za razne sluzbene zunanje opravke je javen prevoz cisto dovolj. Odkar nimam vec avta, se mi je velik kamen odvalil od srca. Seveda pa stanujem v mestu, drugace bi slo tezko.

Razumem, da je vožnja na šiht ob prometnih konicah prava muka, prav tako parkiranje če živiš v centru Lj... ampak da se kdaj pa kdaj tudi na kakšen izlet ne pelješ? Meni bi bilo težko, ker ob pravih urah in na pravi cesti neizmerno uživam v vožnji :D

Ne zivim v Ljubljani, temvec v Nici, na jugu Francije. Javni promet je poceni in relativno dobro organiziran, tako da se na izlete peljemo z avtobusom, vlakom ali z letalom, ce gremo malo dlje. Sicer pa so krasni sprehodi dostopni kar pes. Z avtom na izlet pa ni vedno tako zabavno, ce se ure cijazis v zastojih, ko prides, pa ne najdes parkirnega prostora.

Mesar ::

Tisti, ki delajo samo zato da delajo in komaj čakajo, da je delavnika konec, pa nabijajo ure itd... tistim produktivnost pade, to lahko skoraj zagotovo trdim.
Your turn to burn!

IceIceBaby ::

Jaz že precej let delam od doma. Ko sem hodil v redno službo sem imel doma urejen VPN, IP telefon s službeno številko in skype za interno komunikacijo. Veliko boljša opcija kot zabijanje časa na cesti, 1 uro v vsako smer. Ampak vseeno je bilo treba biti v službi od 9h do 5h. Vsaj dosegljiv sem moral biti.

Trenutno pa imam povsem fleksibilen delovni čas in prostor. Najel sem pisarno 200m od doma, pa grem 2x, 3x na mesec malo pogledati sodelavce. Drugače pa delam, ko mi paše, precej neorganizirano. Opažam, da produktivnost ZELO niha. Direktno sem odvisen od razpoloženja, ker je motečih faktorjev veliko več kot v službi. Ampak overall še vedno naredim vsaj toliko, kot v pisarni in se pri tem precej manj živciram.

Deneb, ravno ti imaš idealno priložnost za avto. Ceste so pri vas fenomenalne. Če bi bil doma v vaših koncih bi se verjetno cel dan vozil od nice od monaca po tistih hribih :)

TallCezar ::

sloxl8 je izjavil:


Vse lepo in prav, vendar je g. Clark pozabil, da nekdo mora iti na polje in ga zorati, nekdo mora zgraditi objekte, v katerih ljudje bivajo, nekdo mora delati v trgovini, kjer bodo ljudje kupovali hrano, nekdo mora pomesti ceste,...

Na žalost oz. bolj na našo srečo je ta pilotski projekt primeren SAMO za storitvene dejavnosti, kjer delovno okolje ni pomembno, medtem ko dela v proizvodnih dejavnostih v 90% ne moreš opravljati od doma.


Velja, gre za neproizvodno delo (pisarniško poslovanje). Proizvodno delo naj bi bilo robotizirano, človek naj bi opravljal nadzorno funkcijo. Takrat so se že ukvarjali s tem. Druga skrajnost je prihodnost naslikana od Huxleya.

Delo na domu in "kreativna industrija" je dobra zadeva (za delodajalce), kako delavce ločiti od sindikata. Lahko se pa seveda motim.

Deneb ::

sloxl8 je izjavil:

TallCezar je izjavil:

Delo od doma je bila napoved prihodnosti v 60 letih. Mesta v klasični obliki ob napredku telekomunikacijske tehnologije, ne bi bila več potrebna - glej napoved Arthurja C Clarka. Sicer je delo od doma posebej urejeno v zakonu o delavnih razmerjih, kjer piše, da so pogoji, osnove in merila za merjenje rezultatov določeni v splošnih aktih delodjalaca ali kolektivni pogodbi. Največja prednost takšnega dela je domače delovno okolje, slabost pa, da štejejo rezultati, ne dejavnost. Na koncu tedna delodajalec pričakuje rezultate, izvedbo (koliko ur) za dosego tega rezultat prenaša na delavca (ne velja za pogodbo o zaposlitvi, kjer je 40 urni delavnik).


Vse lepo in prav, vendar je g. Clark pozabil, da nekdo mora iti na polje in ga zorati, nekdo mora zgraditi objekte, v katerih ljudje bivajo, nekdo mora delati v trgovini, kjer bodo ljudje kupovali hrano, nekdo mora pomesti ceste,...

Na žalost oz. bolj na našo srečo je ta pilotski projekt primeren SAMO za storitvene dejavnosti, kjer delovno okolje ni pomembno, medtem ko dela v proizvodnih dejavnostih v 90% ne moreš opravljati od doma.


Proizvajajo automatizirani stroji (roboti) Cedalje manj ljudi potrebujejo za proizvodnjo. Treba pa jih je programirati, to pa se lahko naredi tudi od doma. Zorati polje? Tega nihce ne dela vec z golimi rokami. Najvecja revolucija 20 stoletja, popolnoma neopazena, je da se je stevilo kmetijskih delavcev skrcilo od 50% na 2% prebivalcev.

Deneb ::

IceIceBaby je izjavil:

Jaz že precej let delam od doma. Ko sem hodil v redno službo sem imel doma urejen VPN, IP telefon s službeno številko in skype za interno komunikacijo. Veliko boljša opcija kot zabijanje časa na cesti, 1 uro v vsako smer. Ampak vseeno je bilo treba biti v službi od 9h do 5h. Vsaj dosegljiv sem moral biti.

Trenutno pa imam povsem fleksibilen delovni čas in prostor. Najel sem pisarno 200m od doma, pa grem 2x, 3x na mesec malo pogledati sodelavce. Drugače pa delam, ko mi paše, precej neorganizirano. Opažam, da produktivnost ZELO niha. Direktno sem odvisen od razpoloženja, ker je motečih faktorjev veliko več kot v službi. Ampak overall še vedno naredim vsaj toliko, kot v pisarni in se pri tem precej manj živciram.

Deneb, ravno ti imaš idealno priložnost za avto. Ceste so pri vas fenomenalne. Če bi bil doma v vaših koncih bi se verjetno cel dan vozil od nice od monaca po tistih hribih :)


Med Nico in Monakom, pri vseh stirih cestah, (basse, moyene in grande corniche, pa se avtocesta) je kronicna prometna gneca. Pelje pa skoraj vsake pol ure lokalni vlak, dvonadstropen in panoramicen, res uzitek (20 minut, z avtom vsaj tricetrt ure). Splaca se tudi iti pes, 4 ure cez planino, cool turica.

djordjevic ::

Pred dnevi sem se vrnil iz Istanbula in kar ne morem verjet, kaj dela odlično porihtan javni prevoz. Tramvaji (večinoma novi) vozijo na 2 min, potem imaš direktne povezave do metroja in morskih ladij/trajektov in morje avtobusov. Skratka, v takem mestu si čisto predstavljam življenje brez avta.
No grave is deep enough to keep us in chains.

levaky ::

Enako lahko jaz rečem za Stockholm in, kolikor sem na hitro izkusil, Goteborg

Tear_DR0P ::

sicer nimam pohvalnih besed za ljubljanski javni prevoz. sem pa že skoraj dve leti brez avta in precej dobro shajam, tudi na izlete se da iti - samo je treba malo prej planirati pri rentacarju.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

SuperVeloce ::

Deneb je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

Deneb je izjavil:


...
Zacenja nas biti kar nekaj. Jaz sem se se avta resil. Za razne sluzbene zunanje opravke je javen prevoz cisto dovolj. Odkar nimam vec avta, se mi je velik kamen odvalil od srca. Seveda pa stanujem v mestu, drugace bi slo tezko.

Razumem, da je vožnja na šiht ob prometnih konicah prava muka, prav tako parkiranje če živiš v centru Lj... ampak da se kdaj pa kdaj tudi na kakšen izlet ne pelješ? Meni bi bilo težko, ker ob pravih urah in na pravi cesti neizmerno uživam v vožnji :D

Ne zivim v Ljubljani, temvec v Nici, na jugu Francije. Javni promet je poceni in relativno dobro organiziran, tako da se na izlete peljemo z avtobusom, vlakom ali z letalom, ce gremo malo dlje. Sicer pa so krasni sprehodi dostopni kar pes. Z avtom na izlet pa ni vedno tako zabavno, ce se ure cijazis v zastojih, ko prides, pa ne najdes parkirnega prostora.


No, tega pa nisem vedel. V Sloveniji se lahko zapelješ na zelo lep izlet pod Alpe recimo, prehod čez Vršič obvezen :), je težje preko javnega prevoza. Seveda ne na kakšen poseben dan, recimo Marijino vnebovzetje lol, to bi bilo na tem delu Slovenije mazohistično početje.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Invictus ::

TallCezar je izjavil:


Delo na domu in "kreativna industrija" je dobra zadeva (za delodajalce), kako delavce ločiti od sindikata. Lahko se pa seveda motim.


Kaj ima sindikat veze z delom od doma? Še vedno si lahko član sindikata. Sindikat pa lahko svoje nebuloze sporoča preko skypa ali youtuba.

V Sloveniji sindikati sploh ne opravljajo svojega dela. Zakaj jih potem še rabiš?

Ste že kdaj izračunali koliko denarja poberejo od članarin? 2% od bruto plače? Naredijo pa nič, razen da dajo za kako klobaso in 2 pira.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

joze67 ::

Že videno. Pri nas temu rečejo (v zgodovinskih učbenikih) založništvo.

sloxl8 ::

Deneb je izjavil:


Proizvajajo automatizirani stroji (roboti) Cedalje manj ljudi potrebujejo za proizvodnjo. Treba pa jih je programirati, to pa se lahko naredi tudi od doma. Zorati polje? Tega nihce ne dela vec z golimi rokami. Najvecja revolucija 20 stoletja, popolnoma neopazena, je da se je stevilo kmetijskih delavcev skrcilo od 50% na 2% prebivalcev.


Oprosti, ampak tole je odgovor človeka, ki misli, da mleko pride iz trgovine, elektrika pa iz vtičnice.

Nekdo mora narediti tudi robote, kajne? In če jih že v slogu Terminatorja delajo drugi roboti, mora nekdo narediti tudi njih.

Deneb ::

sloxl8 je izjavil:

Deneb je izjavil:


Proizvajajo automatizirani stroji (roboti) Cedalje manj ljudi potrebujejo za proizvodnjo. Treba pa jih je programirati, to pa se lahko naredi tudi od doma. Zorati polje? Tega nihce ne dela vec z golimi rokami. Najvecja revolucija 20 stoletja, popolnoma neopazena, je da se je stevilo kmetijskih delavcev skrcilo od 50% na 2% prebivalcev.


Oprosti, ampak tole je odgovor človeka, ki misli, da mleko pride iz trgovine, elektrika pa iz vtičnice.

Nekdo mora narediti tudi robote, kajne? In če jih že v slogu Terminatorja delajo drugi roboti, mora nekdo narediti tudi njih.


Tiste robote, ki delajo druge robote, smo ze naredili. Edino koristno rocno delo, ki se obstaja, je onanija.

black ice ::

Deneb je izjavil:

Edino koristno rocno delo, ki se obstaja, je onanija.

Barvanje velikonočnih jajčk se mi tudi ne zdi ravno nekoristno delo. Sem včeraj slišal po 24ur, da jih nekateri celo jejo!

Mesar ::

black ice je izjavil:

Deneb je izjavil:

Edino koristno rocno delo, ki se obstaja, je onanija.

Barvanje velikonočnih jajčk se mi tudi ne zdi ravno nekoristno delo. Sem včeraj slišal po 24ur, da jih nekateri celo jejo!


Velikonočne moreš baje jest z lupinami.
Your turn to burn!

MrStein ::

IceIceBaby je izjavil:


Drugače pa delam, ko mi paše, precej neorganizirano. Opažam, da produktivnost ZELO niha. Direktno sem odvisen od razpoloženja,

Saj v službi "v firmi" je enako.
Enkrat delo "gre", drugič pa se "vleče". Če imaš slab dan, ga imaš tako doma kot v pisarni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ljubljanski zrak (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13828406 (24576) Okapi
»

Tudi Hewlett-Packard ukinja delo od doma

Oddelek: Novice / Ostale najave
4711674 (9134) antonija
»

Delo od doma, uporaba lastne opreme, svojega mobilnika: večja storilnost, več nadur (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6617786 (13835) Ziga Dolhar
»

Delo od doma: kup motenj, a še vedno večja storilnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7318180 (14905) BlaiseM
»

Pilotski projekt O2: Delo od doma povečuje storilnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5324039 (20348) rokj

Več podobnih tem