» »

Index telesne mase

Index telesne mase

1
2
3

Mesar ::

krokarcek je izjavil:

Sam se počutim debelga, imam tudi veliko oz. kar veliko maščobe, predvsem na trebuhu. Velik sem 175cm in težak 68kg. V indexu telsense mase, mi pokaže, da sem ravno prav težak, toda sm sem drugačnega mnenja. No mogoče pa res nimam preveč kilogram, le maščobo nepravilno ravrščeno po telesu, zanima me kako naj se jo najhiteje in najbolj učinkovito znebim? (zadnji čas sem shujšal 7kg)


Za začetek, stradanje ne pripomore h kurjenju maščob ampak ravno obratno - če ne ješ dovolj boš cel dan bogi pa utrujen, torej več malih obrokov, da telo ves dan dela na polno. Ne jest ravno največje svinjarije, čeprav se verjetno ne rabiš odpovedati vsej "slabi" hrani - če nisi ekstremen primer. Cardio... tek, kolo, kolebnica, ... kar ti paše + če je tvoj cilj izguba maščob se i.e. pri teku ne rabiš gnat do konca 10, 15 minut, ampak nek umirjen tempo držiš dalj časa.
Your turn to burn!

jype ::

Mesar> V bistvu se mudi ČAS == DENAR.

Ja. Čas, ki ga imaš == denar, ki ga nimaš.

krokarcek ::

Torej sedaj samo še kardio? Hujšanje še naprej, verjetno ne? Zdrava prehrana pa je verjetno še vedno potrebna.

krokarcek ::

Pa nekaj sem bral, da je tudi pilates vadba zelo učinkovita. To velja samo za ženske, ali je tudi za nas koristno?

Mipe ::

Hm. V času spolne enakopravnosti sprašuješ to?

jype ::

krokarcek> Zdrava prehrana pa je verjetno še vedno potrebna.

Forever.

krokarcek> Pa nekaj sem bral, da je tudi pilates vadba zelo učinkovita. To velja samo za ženske, ali je tudi za nas koristno?

Karkoli, kar te prisili v redno miganje, je zelo učinkovito.

thramos ::

Indeks telesne mase je brez podatka o odstotku telesne maščobe skoraj neuporaben. Deloma je lahko uporaben pri neki splošni, neaktivni populaciji, kjer z naraščanjem indeksa ponavadi narašča tudi odstotek maščobe.

jype je izjavil:

Karkoli, kar te prisili v redno miganje, je zelo učinkovito.


Ja, katerokoli gibanje, pa naj bo v teoriji še tako neučinkovito, je bolšje od učinkovitega, ki ga ne počneš. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

GeForce ::

jype je izjavil:

GeForce> No sedaj sem začel malo bolj redno kolesariti, pa bomo videli ali bo kaj napredka.

Če kolesariš po cesti, se roke ne bodo nič bistveno napihnile.

Ne, ne...kolesarim večinoma po makadamu in gozdnih poteh (kjer je mir) ...kolesarjenje imam mišljeno za vadbo nog, za roke pa potem doma naredim par vaj pa je :)

D-monLord ::

Temu, da imas 68kg in špeh se reče Skinny Fat. Edina rešitev je pridobit 10kg mišic. Ob pridobivanju teh mišic in pravilno prehrano boš zadovoljen s postavo, tudi če ne zgubiš nič maščobe (ampak jo boš).
Za take kot si ti je najboljša rešitev tole: http://www.amazon.co.uk/Starting-Streng...

Okapi ::

Razen če imaš srečo, da imaš dober metabolizem potem lahko ležiš doma
Si hotel reči, če imaš slab metabolizem, ne?

O.

thramos ::

Vse je relativno ;)

power12 ::

krokarcek je izjavil:

Sam se počutim debelga, imam tudi veliko oz. kar veliko maščobe, predvsem na trebuhu. Velik sem 175cm in težak 68kg. V indexu telsense mase, mi pokaže, da sem ravno prav težak, toda sm sem drugačnega mnenja. No mogoče pa res nimam preveč kilogram, le maščobo nepravilno ravrščeno po telesu, zanima me kako naj se jo najhiteje in najbolj učinkovito znebim? (zadnji čas sem shujšal 7kg)



Men je kle neki čudno ? jst osebno sem velik 176 cm in težak 70 kg, in sem suh in vsi mi pravijo da sem kot prekla ;(( kako si potem lahko ti debel 8-O

Jst osebno zadne čase dvigujem uteži, uredil sem prehrano pa gainer uporabljam, da si povečam maso.

SAM SEBI se zdim SUH !

Da nimaš ti slučajno bulimije, to je bolezen kjer se človek boji debelosti enako kokr anoreksija :O mal pazi kaj si želiš. Ker so to resni problemi, ker to da se samo sebi zdiš debu še posebej če imaš " idealno " težo , se že nagibaš temu.

Sej ti pravim jst sem enako velik kot ti, težji pa sem sam sebi suh oz. še drugi mi govorija da se bom prelomu :)

Drugače pa športi ( tek, kle boš najbolj zgubu zaloge ) ;)

gendale ::

to je zato ker 1kg mišic zasede manj prostora kot 1kg maščobe

in pol če maš dve osebi iste teže z različnim % maščobe, lahko ena zgleda debela druga pa suha
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Janac ::

kak naj preprosto in hitro shujsam?

gendale ::

nehaš jest
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Looooooka ::

176 in 70 = suh
175 in 68 = suh.
En se zaveda drugi ne.
Ta, ki se ne, naj se rajsi vprasa s kom tocno se je primerjal.
Speh in kozo imas se zmeraj lahko pri tej kilazi.
Resitev ni v hujsanju ampak v pridobivanju kvalitetne misicne mase(no...ce mene vprasas dolocenim ljudem dejansko bolj pase ce so pretezki kot pa presuhi...).
Jst bi na njegovem mestu lepo sportal naprej in uzival v hrani dokler ne dobim teh 5 kil...
Prej bi pa se pogledal kje tocno bi pet kil viska najbolj pasalo...noge,roke,ramena...sj nismo vsi iz iste mere in istega razmerja.

Janac ::

a ce en teden nic ne bom jedel, bom zgubil mascobo je tako?

gendale ::

mascobo + vodo + misice
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Janac ::

a pa je to ucinkovito?

VelikiTun ::

Na dolgi rok ne.

mtosev ::

jaz sn 183 in mam 67kg pa sn čisto ok po bmi indexu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

VelikiTun ::

Si že povedal. Move on.

Janac ::

VelikiTun je izjavil:

Na dolgi rok ne.


kaj mislis s tem?

VelikiTun ::

Pač, po enem tednu stradanja bo tehtnica pokazala malce manjšo težo. Kaj pa potem? Boš stradal vsak teden?

Janac ::

ja kaj pa?

Okapi ::

Ker namreč, kolikor izgubiš v enem tednu, lahko brez problema nadoknadiš v enem dnevu.

O.

VelikiTun ::

Indeed.

Janac ::

ehhhhhhh

Yugos ::

Okapi je izjavil:

Ker namreč, kolikor izgubiš v enem tednu, lahko brez problema nadoknadiš v enem dnevu.

O.


ja če piješ velik in daš not velik hrane, samo to ni teža ki jo pridobiš. To daš ven ko greš v WC, telo ne more posrkat tok kaorij naenkrat!

Če redno telovadiš lahko vsak teden imaš en dan kjer se redno pregrešiš in ni velikih problemov ker je telo v zagonu in kuri sproti.

VelikiTun ::

Ja, vendar pa tovrstno hujšanje s stradanjem ponavadi ni uspešno na dolgi rok. Mnogi po doseženi ciljni teži na vse skupaj pozabijo in pričnejo spet hitro povečevati vnos hrane. Na koncu pa limbo.

Okapi ::

telo ne more posrkat tok kaorij naenkrat
Verjetno bi bil presenečen, če bi vedel, kako hitro lahko telo uskladišči zaloge.;) Natančne cifre bi moral zguglati, ampak sigurno lahko maščobo skladiščiš 5x hitreje, kot jo trošiš (ob normalni neaktivnosti). To je čisto naravna fiziološka prilagoditev - ko prideš do hrane, jo je koristno čim hitreje čim več shraniti v obliki zalog.

O.

Yugos ::

Okapi je izjavil:

telo ne more posrkat tok kaorij naenkrat
Verjetno bi bil presenečen, če bi vedel, kako hitro lahko telo uskladišči zaloge.;) Natančne cifre bi moral zguglati, ampak sigurno lahko maščobo skladiščiš 5x hitreje, kot jo trošiš (ob normalni neaktivnosti). To je čisto naravna fiziološka prilagoditev - ko prideš do hrane, jo je koristno čim hitreje čim več shraniti v obliki zalog.

O.


ni res ker tudi ko ješ ne gre več kot pribl 40g beljakovin not, tud če poješ kilo ne bo šlo not!
Pa ne skladiščijo vsi!
Poglej ljudi ki so suhi po naravi, nekateri pojedo zelo veliko pa sploh se ne morejo zredit.
Prvo moraš vedt kakšen tip si

Okapi ::

ker tudi ko ješ ne gre več kot pribl 40g beljakovin not,
In kaj točno ima to skupnega s kopičenjem maščob?

O.

Yugos ::

Okapi je izjavil:

ker tudi ko ješ ne gre več kot pribl 40g beljakovin not,
In kaj točno ima to skupnega s kopičenjem maščob?

O.


Da telo ne more dat hidrate, proteine in maščobe not kot ti želiš!

Zato pa greš na wc in ostalo daš ven!

Jaz sem imel dieto kjer sem cel 6 dni hujšal in en dan jedel pizo, torte in sladoled i seveda malo dobil samo da bi pa vse pridobil nazaj je pa res smešno...

Looooooka ::

kopicenje OH je mal omejeno...za kopicenje mascob pa tiste slike raznih kitov, ki jih gasilci z zerjavi vlecejo iz hise povedo dovolj :P

VelikiTun ::

Saj tu tako ali tako nima veze, koliko časa traja, da telo nadomesti izgubljene zaloge. Po daljšem stradanju bo v vsakem primeru izgubljena kilaža prišla nazaj - naj bo to v dnevu ali v enakem obdobju kot se ni jedlo.

Okapi ::

samo da bi pa vse pridobil nazaj je pa res smešno
Ali pa žalostno, kot se vzame. Dejstvo je, da lahko maščobe kopičiš presenetljivo hitro. Moraš pa seveda tudi dovolj pojesti, če hočeš notri prinesti šest dni posta - marsikdo preprosto ne more pojesti recimo 5 kranjskih s prilogo;)

O.

Mesar ::

Okapi je izjavil:

samo da bi pa vse pridobil nazaj je pa res smešno
Ali pa žalostno, kot se vzame. Dejstvo je, da lahko maščobe kopičiš presenetljivo hitro. Moraš pa seveda tudi dovolj pojesti, če hočeš notri prinesti šest dni posta - marsikdo preprosto ne more pojesti recimo 5 kranjskih s prilogo;)

O.


Jaz zmorem vsej 5! S prilogo!
Your turn to burn!

krokarcek ::

Hvala za vse odgovore, ste se lepo razpisali.

Res imam veliko maščobe, ker se nekaterim zdi čudno. Ko recimo sedim imam velik "šlauf".

Torej predlagate, da pridobim mišice? Toda ne vem kako, uteži dvigujem redno...

D-monLord> Bi lahko malo bolj opisal, o čem se gre, oz. kaj sploh je ta knjiga, kupovati pa je zaenkrat še ne mislim, verjetno se najde tudi kakšna pdf. verzija...

Hvala in lp

Formula 1 ::

Jest sicer že vem da sem predebel(176 cm 88kg) imam pa eno drugo vprašanje.Na nogah imam mišice kar okrepljene ker sem lani veliko kolesaril,letos pozimi pa smučal.Se mi pa zdi da imam premalo mišič v rokah.Tako da me zanima kakšne vaje priporočate za okrepitev mišič.

Janac ::

jest mam tut en velik slauf

_IKE_ ::

Janac je izjavil:

jest mam tut en velik slauf


gibanje .....športi z prijatelji( fuzbal basket,), tek ali kolo, ali plavanje ali pa organiziran trening tebi ljubega športa.

Dodal bi še badminton , sploh z nekom ki ga zna igrat.....boš naslednji dan ugotavljal da imaš očitno več mišic kot si do sedaj vedel za njih


Če je v skupini hitreje mine ....

Formula 1 je izjavil:

Jest sicer že vem da sem predebel(176 cm 88kg) imam pa eno drugo vprašanje.Na nogah imam mišice kar okrepljene ker sem lani veliko kolesaril,letos pozimi pa smučal.Se mi pa zdi da imam premalo mišič v rokah.Tako da me zanima kakšne vaje priporočate za okrepitev mišič.



vaje za celo telo, kompleksne ...

krokarcek je izjavil:

Hvala za vse odgovore, ste se lepo razpisali.

Res imam veliko maščobe, ker se nekaterim zdi čudno. Ko recimo sedim imam velik "šlauf".

Torej predlagate, da pridobim mišice? Toda ne vem kako, uteži dvigujem redno...

D-monLord> Bi lahko malo bolj opisal, o čem se gre, oz. kaj sploh je ta knjiga, kupovati pa je zaenkrat še ne mislim, verjetno se najde tudi kakšna pdf. verzija...

Hvala in lp



Kaj to pomeni redno ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

krokarcek ::

Kolikor je pač priporočljivo, do sedaj v 1. mesecu jih še nisem izpustil.

_IKE_ ::

krokarcek je izjavil:

Kolikor je pač priporočljivo, do sedaj v 1. mesecu jih še nisem izpustil.



kolikokrat tedensko je to in katere vaje delaš ?

krokarcek ::

3-4 na teden.



Ter še ena vaja, ki se jo da opisti (ne da se mi iskati videoposnetka), roko imam stegnjeno ob telesu, nato pa jo stegnjeno dvignem nad glavo, in zopet nazaj v prvoten položaj.

_IKE_ ::

Torej triceps, bices in rame.....samo to ?

3-4 tedensko?

kdo ti je predlagal te vaje ?

krokarcek ::

Malo sem bral po forumih. Delam 4-5 seriji z 10 ponovitvami, meni se zdi dokaj malo, vendar naj ne bi smel pretiravati. Kaj priporočaš, ker mi res ne bi bil problem delati bolj redno!

_IKE_ ::

Program za začetnika..

pon sre pet - uteži

tor in čet - kardio

sobota - kakšen skupinski šport z kolegi ..

nedelja pavza ( ne delaš nič, samo ležiš na kavču ) ...

Pri utežeh - čim več kompleksnih vaj ter čim manj izolacijskih vaj...razliko med njima poznaš ?

Pri kardiu pa menjave kolesa, teka , eliptika ( vsak trening nekaj druga ) nekje okoli ure dolžina...

iz jedlinika ven fast food in sladarije, čipse ..... ogljikovih hidratov bolj ko gre dan proti koncu, manj jih je v obroku....

Grobe osnove ki so dovolj za začetnika( tebe)......



Ker se mi ne da pisat vaj za vsak dan posebej ...full body workout v google pa bo ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Formula 1 ::

_IKE_ je izjavil:




Formula 1 je izjavil:

Jest sicer že vem da sem predebel(176 cm 88kg) imam pa eno drugo vprašanje.Na nogah imam mišice kar okrepljene ker sem lani veliko kolesaril,letos pozimi pa smučal.Se mi pa zdi da imam premalo mišič v rokah.Tako da me zanima kakšne vaje priporočate za okrepitev mišič.



vaje za celo telo, kompleksne ...

krokarcek je izjavil:

Hvala za vse odgovore, ste se lepo razpisali.

Res imam veliko maščobe, ker se nekaterim zdi čudno. Ko recimo sedim imam velik "šlauf".

Torej predlagate, da pridobim mišice? Toda ne vem kako, uteži dvigujem redno...

D-monLord> Bi lahko malo bolj opisal, o čem se gre, oz. kaj sploh je ta knjiga, kupovati pa je zaenkrat še ne mislim, verjetno se najde tudi kakšna pdf. verzija...

Hvala in lp



Kaj to pomeni redno ?

Kakšne pa so to kompleksne vaje,ali je to tek ali sklece...

gendale ::

take da hkrati dela čim več mišic
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615239 (13463) goldenratio
»

Kako izgubiti odvečno maščobo če si suh? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6411239 (9609) Pegaz
»

Zelo sem suh (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13731987 (24833) metikameti
»

Prsne mišice. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13116319 (13051) m0LN4r
»

trebušne mišice

Oddelek: Loža
304603 (3922) komar88

Več podobnih tem