» »

Kako začasno onemogočit grafično kartico?

Kako začasno onemogočit grafično kartico?

SimobilFan4 ::

Moj brat si je naložil igro na moj računalnik, ker ima njegov prešibko grafično in ker je seveda starejši se mu ne morem upreti in mu moram prepustiti mesto pred računalnik, ko želi igrati igro..

Zanima me, ali obstaja način kako bi lahko onemogočil igro, ne da bi on vedel, da imam z onemogočenjem opravka jaz in bi mislil, da je kaj narobe z igrico ter bi pustil moj računalnik pri miru.

2loud4u ::

Ja, če gre za desktop in imaš ločeno kartico, greš lahko v bios in nastaviš na integrirano grafično (ki je slabša) ali pa kar ven vzameš boljšo kartico, če ne znaš z bios-om in vklopiš v integrirano.

LP
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Yohan del Sud ::

Ne vem, kak je tvoj brat pameten, ampak za začetek zbriši špil in pusti bližnjico na namizju.
Sicer pa, domnevam sta oba mladoletna, kaj je narobe z dobrim starim tožarjenjem pri starših? Karkoli ti bomo tu tehnično predlagali bo delalo na zelo kratki rok.
www.strancar.com

2loud4u ::

Ali pa to, kar je yohan del sud rekel. Če je brat malo pametnejši in bi to hitro ugotovil, mu pa zbriši samo kakšno datoteko, ki je nujna za delovanje igrice. (pa bo samo napako dobil)
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

SimobilFan4 ::

Yohan del Sud je izjavil:

Ne vem, kak je tvoj brat pameten, ampak za začetek zbriši špil in pusti bližnjico na namizju.
Sicer pa, domnevam sta oba mladoletna, kaj je narobe z dobrim starim tožarjenjem pri starših? Karkoli ti bomo tu tehnično predlagali bo delalo na zelo kratki rok.

ja je star 25 je mal težje tožarit ;)

2loud4u ::

zanimivo! 25 let star brat teži mlajšemu bratu za igrice? :D tako je sicer tudi pri meni, le da meni mlajši brat teži za tisto, kar njegov laptop ne zmore.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Yohan del Sud ::

Eh, ja se strinjam, slo-tech žal nima smeškota, ki bi imitiral facepalm.
www.strancar.com

dottor ::

Dovolj da zbrišeš en random DLL fajl pa mu bo napako metalo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Hayabusa ::

Če imata vsak svoj pc, kupljen z lastnim denarjem, mu enostavno ne pusti dostopati do tvojega, fizično in z gesli če ne gre drugače.

Bananovec ::

Device Manager> Display Adapters > Izberi grafično kartico > Desni klik in Onemogoči.
Druga možnost je overclock oziroma underclock grafične tako, da ob prezahtevnem špilu poklekne.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

BorutK-73 ::

Če je online igra, jo daj na block v firewallu.

RejZoR ::

Tolk downclockaj grafično, da bo vse teklo pri 5 frejmih na sekundo, pa ga bo hitro minilo ;)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

The Player ::

Vem da obstaja nek program, ki ti omogoča in onemogoča dostop do ostalih programov za določen čas. Npr. v tvojem primeru bi enostavno rekel programu naj onemogoči zagon igre za x število ur in se tako ne more zagnat.

Žal pa ne vem kako se program imenuje.

izbrisiracun ::

Kakšen "parent control" program bo pravi zate. Boš lahko bil starš starejšemu bratu.

TESKAn ::

Raje kot vse programe nekako sabotiraj hlajenje grafične, da se bo ves čas vrtel na minimalnih obratih. Ob normalnem delu ne bo problema, ob igranju se bo pregrela in sesula sistem.
Če ga brat prisili, da mu prepusti računalnik, mu verjetno ne bo problem ga prisilit, da odstrani razne "parental control" in podobne programske omejitve. Sabotaža ventilatorja grafične na drugi strani pa ni nekaj, kar bi lahko programsko rešil in zmeraj ima "meni dela ok, ne vem, kaj tebi štrajka" izgovor pri roki.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

hojnikb ::

TESKAn je izjavil:

Raje kot vse programe nekako sabotiraj hlajenje grafične, da se bo ves čas vrtel na minimalnih obratih. Ob normalnem delu ne bo problema, ob igranju se bo pregrela in sesula sistem.
Če ga brat prisili, da mu prepusti računalnik, mu verjetno ne bo problem ga prisilit, da odstrani razne "parental control" in podobne programske omejitve. Sabotaža ventilatorja grafične na drugi strani pa ni nekaj, kar bi lahko programsko rešil in zmeraj ima "meni dela ok, ne vem, kaj tebi štrajka" izgovor pri roki.

..in nakoncu noben nebo mogu več gejmat na tej kišti..
#brezpodpisa

Unknown_001 ::

A lahk zvemo za ker špil gre?

V kakih odnosih sta z bratom? (pomembno, če bi rad nasvet)

Pol bom mogoče kj pametnga znal povedat, da ti bo koristilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregledovanje "zanimivega" prometa

Oddelek: Omrežja in internet
487798 (6113) Phantomeye
»

"starševski nadzor"

Oddelek: Omrežja in internet
132874 (968) fosil
»

Vprašanje glede motorja

Oddelek: Loža
305711 (5232) menjalnik
»

Kako pospešiti začetek zapuščinske razprave ?

Oddelek: Loža
1112059 (11606) Brane2
»

Kako pohitriti prenose?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171892 (1602) r3spect

Več podobnih tem