» »

UPS crknil,znaki?

UPS crknil,znaki?

LordTado ::

lp
Zanima me kaj bi blo narobe z upsom mustek powermust samo dlje časa je po izklopu piskal in ne da se ga več pržgat...
A je lahko to baterija?

amigo_no1 ::

Če je star +3 leta, da

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Mati ::

LordTado je izjavil:

lp
Zanima me kaj bi blo narobe z upsom mustek powermust samo dlje časa je po izklopu piskal in ne da se ga več pržgat...
A je lahko to baterija?


Da. :)

jurre ::

si bom tole temo sposodil...

Je mozno da se v UPSu kaj prekuri/crkne, da ne "zgladi" vec nihanj elektrike? Imam namrec sreco, da so mi v dveh dneh crknili 3 adapterji za elektriko 8-O (prvi dan ni bilo elektrike 2x15min, drugi dan pa ravno tako ene 15min, vmes se je vklopil UPS, modem in laptop - server sta delovala nemoteno, adapterja za domac telefon in switch pa sta odletela).
UPS je star nekaj let, vmes sem ze 2x zamenjal baterije z novimi. Je pa zadnjic baje cudno brencal, ko ni bilo elektrike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

int47 ::

Adapterji so samo nehali delovati, ali jih je skurilo (če ga odpreš, smrdi po zažganem) ?
Kakšna je tehnologija UPS-a (ONLINE,OFF-LINE, LINE-INTERACTIVE)?
UPS še deluje?

-Nekateri OFF-LINE UPS-i imajo tudi direktno vtičnico, brez UPS funkcije.

-Če so adapterji brez klasičnega 50Hz transformatorja ("elektronski" in je UPS izpraznil baterijo, je možno, da so adapterji že bili v okvari. Precej "elektronskih" adapterjev vsebuje t.i. startni kondenzator, ki se s časom posuši. Adapter kljub temu deluje naprej do prve prekinitve napajanja.

-Če so adapterji klasični s 50Hz transformatorjem, je mogoče, da je v UPS-u odpovedalo 1/2 izhodne stopnje. Izhod tako ni več AC, temveč pulzirajoči DC, ki je poškodoval transformator, oz. sprožil termično zaščito. Univerzalni 110 / 220V računalniški napajalnik bo na takšno napetost verjetno deloval normalno.
To lahko preveriš s kakšnim cenenim multimetrom, ki ima na AC območju usmerjanje izvedeno z diodo. Pri delovanju UPS-a na baterije pomeri izhodno napetost, nato zamenjaj položaj + in - merilnih vezic in ponovno pomeri. Izmerjeni vrednosti morata biti precej blizu.
Če oblika izhodne napetosti ni sinus, bo izmerjena vrednost med cca 150 in 180V. To je OK, če uporabljeni instrument ni "true RMS".

jurre ::

hvala za obsiren odgovor.

UPS je tale.

Adapterji so prenehali delovati, smo enega odprli pa ni nic skurjeno/osmojeno... pac vklopis v elektriko in je tema. Ostale podatke ti tezko povem, ker nisem ravno domac v stromu.

Zdi se mi, da je nekaj z UPSom narobe.. ce zmanjka elektrike res precej sumi iz UPSa - slisi se bzzzzz, kot bi brnel nek kompresor 8-O Sem ga raje odklopil z elektrike, pa ga bom dal mogoce kaksnemu elektricarju za preverit ali pa bom nabavil novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava baterije na UPS-u (močnejše baterije)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232929 (2524) int47
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628240 (12522) ender
»

UPS-neprekinjeno napajanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
809105 (6366) ender
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310143 (8082) Pyr0Beast
»

UPS - brezprekinitveno napajanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
232957 (2377) MTm2H37rqt7B

Več podobnih tem