» »

UPS-neprekinjeno napajanje

UPS-neprekinjeno napajanje

«
1
2

DominusSLO ::

Ker živim v nekoliko odmaknjenem kraju, imam pogosto izpade el.energije. Nazadnje sem zaradi tega utrpel določeno škodo in sem začel resno razmišljat o ups. Prvi problem, ki nastopa je ta, da na ST ne najdem uporabnih nasvetov(še kar je, je staro). Naj povem še, da sem cenovno omejen na 100EUR, napajati pa želim enermaxa 475W+Monitor(17"CTX crt). Pri tem ne potrebujem neke grozne avtonomije, dovolj mi je tista minutka, da ob izpadu elektrike PC normalno ugasnem in seveda filtriranje napetosti.
Zaenkrat se mi zdi zame primeren TALE., zaželjeno pa je, da ga imajo v Comtronu.
Sedaj lahko izpostavim še drugi problem(hujši)-to je glasnost. Imam namreč vodno in potrebujem popolnoma tih UPS. Edini podatek, ki sem ga nekje zasledil(link zgubil), je čez 40db!!

Upam, da je med nami kakšen strokovnjak za ups in vas lepo prosim za nasvete(kakršnekoli).

PS: kako to, da je tako malo napisanega o ups-jih?
LP

MadMax ::

40dB je med delovanjem, torej ob izpadu elektrike, sicer ni nič glasnejši od vodne pumpe.
Za 100EUR res kaj dost več ne moreš dobit. Tudi sam razmišljam o tem modelu (zdaj imam 400VA model, ki mi je gnal idle C2.7 in 17"CRT ene 5 minut).

Če res rabiš samo za tisto minutko, ti je dovolj že polcenejši 600VA model.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

humanoid ::

Jaz pa priporočam tega:

Mercury KLIK

Tile so pa iz novejše serije:
Uradna stran

urban99 ::

Jst sem kupil UPS Powereware 3110 (v JAEtu, zastopnik za te zadeve je prav tako na Brnčičevi v LJ) in je super. Ima 4+2 priključke za štrom in vhod za mrežno povezavo (ADSL) , stal pa je okoli 25.000 SIT. Na kompjuter ga povežeš prek COM porta in pol se zmenita, kdaj in kako se bosta izklopila :D Stvar je skoraj neslišna.

DominusSLO ::

Hvala vam za nasvete, ki mi bodo zeloooo koristili 0:)
LP

MWMW ::

To glede glasnosti je mišlje, da takrat ko zmanjka elektrike začne UPS piskat. Sice pa preden UPS-ju zmanjka baterij, sam ups ugasne računalnik.
//

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MWMW ()

Stanch ::

:)
Pozdravljeni!
Nameravam kupiti UPS ker ga nujno rabim, imam nanreč zelo velike motnje v napajanju in se ne morem odločiti kaj kupiti in bi prosil za kakšen nasvet.

Konfiguracija je pa sledeča:

17'' LCD (34W)
420 W napajalnik
P4 3.0 GHz LGA 775
ABIT AG8-3Rd Eye
6600 GT PCI-E
5.1 sistemce
4x S-ATA diske

zdej zaslediv sem firme everpower, sweex, mustek pa še kaj bi se jih najdlo?
AG8-3Rd-Eye, P4 3.0 LGA775, Geil 2x512 DDR400
WD 4x200GB S-ata, Gainward 6600GT 'GS' @ 540/1050
SyncMaster 710T 17'' LBX-00-B-B-0 LC Power silent 550W

DamoskinoS ::

Mene pa zanima ce podalsas samo avtonomijo UPS-a z dodatnim stewilom baterijskih celic in ali gre lahko to w neskoncno z wzporedno wezawo samih akumulatorjew? 8-O
Nikoli v tardečo, naredil boš nesrečo!™

MadMax ::

Stanch:
Koliko denarja, toliko muzike, pravijo.
Po mojem mnenju so Musteki (Comtron) vredni svojega denarja, čeprav so med najcenejšimi.
Moraš pa najprej vedet koliko avtonomije rabiš in ali mora imeti UPS povezavo z računalnikom.

DamoskinoS:
Je bilo že nekajkrat predelano, uporabi Iskanje™.
Pa toliko se potrudi, da boš vsaj en stavek spacal v normalno slovenščino.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

OnTheMic ::

Stanch: zdej zaslediv sem firme everpower, sweex, mustek pa še kaj bi se jih najdlo?

Naštel si skoraj vse low-cost variante, morda si pozabil še kakšen Mercury...
Kakorkoli že, jaz ti priporočam, da greš bolj "na zihr" in malce pogledaš tudi za bolj kvalitetnimi firmami, recimo APC in Tripp-Lite.

LP:)

Mulh ::

Js mam APC500 in sm dal zanga dobrih 15k pred pol leta in mi služi odlično, server z 350W mi drži gor okoli 45min, vendar sem toliko časa rabil le enkrat, glavno je da zadrži sekundne prekinitve, zato ne vem zakaj gledaš dražje, vzemi nekaj poceni, pa za kvaliteto boš veliko zvedel že s težo, primi v roko APC in Mercury, pa se boš za apc odloču >:D

Stanch ::

zdej je tko.
sej sm pogledu tud kšne druge firme kot so APC in tripp-Lite sam to je drago ker nism zaslediv kakšnega modela ki bi meni ustrezal glede komponent ki jih imam 6600 GT PCI-E, P4 3.0 GHz, 4 x S-ATA...
men se ne gre da mi v primeru da če zmaqnka elektrike da mi še pol ure dela, hočem samo to da mi dela tiste dve minute da lahko varno ugasnem comp.
Napomembnejša stvar ki jo želin je to da mi zavaruje comp pred motnjami v napetostmi ki so velike. :(
nimam pa prov velko finančne zaloge.

prosim za nasvet
AG8-3Rd-Eye, P4 3.0 LGA775, Geil 2x512 DDR400
WD 4x200GB S-ata, Gainward 6600GT 'GS' @ 540/1050
SyncMaster 710T 17'' LBX-00-B-B-0 LC Power silent 550W

Mulh ::

Potem kupi kot sem vzel jaz APC 350 >:D

DominusSLO ::

Jst se tudi vedno bolj spogledujem z APC 500. Verjetno je za moje potrebe boljši kot kakšna bolj leva firma(kljub 1000VA)...

link_up ::

kot je ze bilo napisano v tej temi...powerware nima konurence :D priporocam zelo zelo zelo...stestiral sem ze vse mogoce ups-e, ker se s tem tudi ukvarjam in lahko res mirne volje povem, da je powerware najboljsi...tudi lanchute software, ki pride zraven je eden najboljsih, ce ne ze kr naj naj :) no sicer pa si vsi sami izberite glede na cenovno ugodnost...ti niso tako zelo poceni, se posebej ne ce se vzame online tehnologija
In and Out

DominusSLO ::

link_up: V cenovnem razredu do 100EUR lahko powerware samo sanjam:'(

r5r ::

Kdo pa je uvoznik za APC oz. ga prodajajo se kje drugje kot pctrgovina.info ? Vcasih jih je imel se gambit na ceniku.
And it makes me wonder.

OnTheMic ::

APC dobiš tudi tukaj: klik1, klik2, klik3...

LP:)

BoBi ::

Mene pa zanima, če obstaja kaj podobnega kot UPS, le da bi samo zmanjšal motnje v napetosti. Namreč poka mi v zvočnikih, če se kaj izklopi oz. vklopi.
Torej ne rabim niti pol minutke, če zmanjka štroma, ampak samo preprečevanje motenj. Kako bi se taki stvari reklo?

matevzm2 ::

Jaz sem imel nedavno kolobocije z UPSom in evo moje izkusnje.
Imel sem Mustek 600VA. Za vecino stvari je dovolj. Meni je sele ob povecanju stevila diskov in zamenjavi napajalnika zacel odpovedovati. Ko je zmanjkalo elektrike, je kratko zapiskal, racunalnik pa se je ugasnil :) Kupil sem se merilec porabe in ta pravi da je racunalnik vlekel iz vticnice okoli 200W (ko je prizgan in idle). Nisem sedaj preprican, kaj je bilo krivo, zadeva je odpovedala poslusnost po dodatku diska in zamenjavi napajalnika (na Enermax 465l mogoce je ta bolj alergicen na preklop).
A za vecino potreb bi moralo biti dovolj. Zadnji modeli imajo tudi USB prikljucek, dobrodoslo sedaj ko je serijski ze skoraj izumrl. Sam UPS je neslisen - do trenutka ko zmanjka elektrike. Takrat zacne piskati in slisi se transformator notri. Ce kdo ni preprican, naj vzame 1000VA, a po moje za veliko vecino to ni potrebno. Je pa vprasanje koliko popije CRT. Aja, meni je originalni sw na CDju delal, a je potem zacel strajkati. Novejse cudo ki sem ga dol potegnil z neta, je napisano v javi in ni nikoli hotelo delati. Ima pa nekaj za UPSe vgrajen za Wins sam, samo tega nisem preverjal.
Evo link na en clanek, kjer je pregled tehnologij in modelov:
http://www.digit-life.com/articles2/ups...
Jaz sem sedaj prestavil Musteka in kupil rabljenega Powerware 9110 (predhodnik 9120). Zadeva je 1000VA in je krasna, a ima slabost - prisilno hlajenje z ventilatorjem ki je relativno glasnen. Pa cena novega naslednika je ogabna; ce dobis lepo ohranjen rabljen model fino, drugace predrago. Nanj je sedaj vezan LCD (193P), AMD64 3000, 1G rama, 9800 Pro, DVD pekac in 7 diskov. UPS sw pravi, da je zaloge za vec kot pol ure. Poraba, merjeno pred UPSom, je 270W, pri startu pa doseze ene 370W (pa po moje je UPS sam ene 30-50W).

urban99 ::

Obujam staro temo, ker je medtem prodajalec na Brnčičevi kot kaže izginil :)

Mogoče ima kdo informacijo, kdo v Sloveniji je zdaj zastopnik/serviser za Powerware UPSje? Iščem namreč baterijo za moj UPS, Powerware 3110 550i - Panasonicovo LC-R127R2P1 (tu je poštnina enaka ceni izdelka).

ps: na uradni strani sta navedena Nil in Sitel, ampak tam se kot kaže ukvarjajo z velikimi mrcinami. Markit, ki sem ga izvohal, pa zadeve nima na ceniku.

Pyr0Beast ::

Klik

Načeloma ista zadeva, samo lahko preveriš dimenzije.
V eni drugi spletni trgovini je 17€ tako da poglej naokoli.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

urban99 ::

huge tnx za tole! Na 'generike' sploh pomislil nisem, silly me.

Brane2 ::

Sam se tudi ubadam s tem te dni in sem prišel do tega, da je še najbolje predelati navaden PSU oziroma še raje kar narediti svojega, ki bo imel tudi UPS funkcijo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

urban99 ::

Jaz o tem žal nimam pojma... mimogrede - sem našel akumulatorje tudi pri HTE in se zdaj ubadam z vprašanjem, če lahko namesto 7,2 AH noter dam 'kaj močnejšega' brez da bi kaj eksplodiralo :P

Brane2 ::

Načeloma lahko. Jaz sem tudi zamenjal akuje iz UPSa s HTEjevimi. Dela.
On the journey of life, I chose the psycho path.

urban99 ::

fajn, hvala!

Pyr0Beast ::

Lahko, tam do 2x nazivne kapacitete bp, samo pazi na dimenzije.

Najlažja varianta je da tistih 300V nafilaš kar direktno na kondije PSU-ja. Od tam tudi potegneš referenco za napetost ter vklop.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

OChack ::

iz comshopa mam neko zadevo ki je 600 al 800wa, zadeva je stala 60€ in ima AVR (pri nas napetost zelo niha) tako da ot takrat ni nobenih težav, je pa res da zdrži max 10 minut ampak za kratke izpade pa deluje in je neslišen
Int€l inside, IDIOT Outside

amigo_no1 ::

@OChack
Lahko preveriš kateri model imaš ?
Glede na ceno imaš tega:
UPS Mustek PowerMust Office 650
http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

Količko časa si dejansko drži sistem pokonci/ kaj imaš vse gor obešeno ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Pyr0Beast ::

10 minut pri polovični obremenitvi (če so sveže baterije)
3 minute pri max. obremenitvi
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

r5r ::

Meni APC Back-UPS 300 zdrži vsaj 45 minut za Pentium 2. (Dokaj star model za dokaj star računalnik) Baterija je stara 10 mesecev.
And it makes me wonder.

Pyr0Beast ::

No no, APC je APC konec koncev :D

Najboljša varianta je seveda da kupiš kakšen APC,MGE-jev UPS z okvarjenimi baterijami. Dobiš zelo veliko za majhen denar, nato pa še dodaš tistih par € in si zrihtaš nove celice.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Urc ::

Meni APC Back-UPS 300 zdrži vsaj 45 minut za Pentium 2. (Dokaj star model za dokaj star računalnik) Baterija je stara 10 mesecev.

@r5r

Enak model UPS-ja si lastiva 8-)
Bi lahko prosim povedal kateri akomulatorji pašejo v njega oz. katere si ti kupil.

r5r ::

Kolikor se spomnim ima akumulator 7 Ah. Kupil sem ga v HTE za okoli 22 €, je malenkostno višji, vendar je mogoče vratca še zapreti.

Pri tem je izhodni signal trapezen, torej je primeren bolj ali manj samo za računalnike.
And it makes me wonder.

Urc ::

Mogoče je bila tale?

r5r ::

Čisto verjetno, saj so jih imeli celo paleto :D
And it makes me wonder.

Urc ::

Hehe, saj piše:

Zaloga: 1.405,00 KOS

:D

Eden akumulator pride noter ne? Da kar naročim zdaj. Pa potem, ko dobim akumulator iščem UPS po podstrešju, ker ga nimam zdaj pri roki...

r5r ::

Jaz sem šel z akumulatorjem v roki v trgovino. Primerjaš in vidiš, če ustreza.
And it makes me wonder.

Picero ::

Zivjo, tudi jaz kupujem nekaj kar bo stabiliziralo napetost in zascitilo pred strelami. Ocitno potrebujem UPS. ;) Priklopljen bom imel dva racunalnika in en LCD monitor. Zaenkrat me je preprical tale model Microdowell BBox XP 150 - http://www.microdowell.com/eng/bboxlp.h.... Podpira do 3 racunalnike in eno LAN linijo, kar se mi zdi OK. Modem za T-2 bo ocitno ostal nezasciten, ampak to je se najmanj. Ko sem spraseval naokoli glede garancije, ce strela kljub temu kaj "skuri", pa UPSi te garancije ne podpirajo. Ali je to navada ali obstaja kaksen, ki to ponuja. Zanima me se, koliko taksen UPS porabi elektrike?
Ali se vam zdi omenjeni UPS primeren za omenjeno uporabo ali svetujete kaj primernejsega oz. cenovno ugodnejsega.

neznano ::

Rabil bi vašo pomoč pri odločitvi nakupa za UPS. Zaradi včerašnjih velikih električnih izpadov sem se odločil, da je skrajni čas, da kupim UPS. Pripravljen sem plačati tudi do 250€, če bo le svojo ceno opravičil.

Na njega bi imel priključeno: server(linux), 2 switcha in modem. Kar mi je pomembno je to, da je zraven priložen software(ali pa se ga dobiti) kateri bo ob 5% baterije sam ugasnil pc, ker ni hujšega ko se ti samo ugasne brez opozorila :/. Avtonomija baterije je seveda tudi pomembna ampak se zavedam, da je odvisno od tega koliko plačaš:)

Zaenkrat sem gledal nekaj na mimovrste in mi je v oči padel:
TRUST 1300VA, ki za svojo ceno ponuja relativno veliko avtonomijo, 4 izhode itd.. torej točno to kar rabim samo nikjer ne najdem podpore za linux OS. Mogoče kdo od vas ima Trust UPS in je našel kakšno alternativo?

Dami ::

Nabavi tole iz tujine. Pol si pa še tak podaljšek zrihtaj da ga boš prek njega na ups priklopo naprave ki majo navadno vtičnico (razni modemi, switchi ki majo one debele adapterje). Software maš za vse OSe. Jaz sem izredno zadovoljen z njim. Mi drži prek pol ure gor kišto&24" + vsa mašinerija na sliki.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

r5r ::

Na določene tipe (cenejši) ni priporočljivo priklapljati naprav, ki uporabljajo navadne transformatorje pri napajalniku, zaradi drugačnega izhodnega signala.
And it makes me wonder.

neznano ::

Bi se kar strinjal s tem, kar je r5r povedal, zato sem zdaj poiskal enega na 230V. Si mi pa vsekakor Dami odprl obzorja, sem na geizhals.at poiskal model BR 1500I in ga v Avstriji dobim za 227€, kar se mi zdi še kar solidna cena glede na to, da v Sloveniji isti model prodajajo za 352€. Bo to odlična izbira?:)

Dami ::

Obstaja tudi LCD varianta. Kake večje razlike (razn v ceni) dvomim da je. Pač odloč se sam. So pa ti 1500va modeli najmočnejši v svoji kategoriji (pol so sam še smarti, ki so dražji) in vsekakor vredni svoje cene. Pri nas pa itak odsvetujem nakup, ker mi ni jasno od kje majo take cene. Midva s pajotom sva ga decembra 2007 nabavla iz nemčije vsak za 220€ s poštnino vred.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

urosh ::

Zdravo.

No, tudi jaz se zanimam za nakup nekega ups-a. Kot malo primerjam cene, je tujina še zmeraj daleč pred našimi... Konkretno gledam ta model: http://geizhals.at/eu/a201715.html in sicer ga v bistvu bolj kot ne rabim zgolj za zaščito modema (amis), routerja (wrt54gl), nslu2 ter vremenske postaje Oregon Scientific 928nx. To vse skupaj nebi smelo trošiti več kot 50-80W. Predržati pa bi moralo max kako uro, kar načeloma nebi smel biti problem. Problem je edino v naših cenah, ki so x2 glede na avstrijske... Kje dobiti to za podoben denar v slo? Ali bom moral začeti sam uvažati? :D

Lp

neznano ::

Obstaja tudi LCD varianta. Kake večje razlike (razn v ceni) dvomim da je. Pač odloč se sam. So pa ti 1500va modeli najmočnejši v svoji kategoriji (pol so sam še smarti, ki so dražji) in vsekakor vredni svoje cene. Pri nas pa itak odsvetujem nakup, ker mi ni jasno od kje majo take cene. Midva s pajotom sva ga decembra 2007 nabavla iz nemčije vsak za 220€ s poštnino vred.

Ta tudi ni slab ali kolikor vidim ima manjšo avtonomijo(na spletni strani se da primerjati) kot BR1500I model, plus tega je večji in težji, kar več prostora zavzame. LCD zaslon pa mi tudi kaj preveč ne bo pomagal glede na to kje ga bom imel. Vseeno pa hvala za pomoč pri izbiri. Sem že naročil BR1500I.

Zdravo.

No, tudi jaz se zanimam za nakup nekega ups-a. Kot malo primerjam cene, je tujina še zmeraj daleč pred našimi... Konkretno gledam ta model: http://geizhals.at/eu/a201715.html in sicer ga v bistvu bolj kot ne rabim zgolj za zaščito modema (amis), routerja (wrt54gl), nslu2 ter vremenske postaje Oregon Scientific 928nx. To vse skupaj nebi smelo trošiti več kot 50-80W. Predržati pa bi moralo max kako uro, kar načeloma nebi smel biti problem. Problem je edino v naših cenah, ki so x2 glede na avstrijske... Kje dobiti to za podoben denar v slo? Ali bom moral začeti sam uvažati? :D

Lp


Kolikor sem danes opazil se ti enostavno bolj splača zapeljati v Avstriji, boš ceneje skoz prišel. Samo poglej zgornja linka, ko sem dal za primerjavo, isti model pa kar 125€ razlike. Toliko bencina definitivno ne boš zapravil.

c3p0 ::

Zakaj zapeljati? Jaz sem 28kg UPS naročil iz Nemčije in je GLS poštnina znašala 12,50 EUR. Razlika v ceni pa 150.

ender ::

Na BackUPS (tudi 1000 in 1500VA) se lahko zgodi, da kakšni modemi (in podobne zadeve, ki uporabljajo zunanje napajalnike) ne bodo delovali. Za take stvari priporočam SmartUPS 750 ali 1500, ker imata sinusni izhod.

Glede softwara pa za APC UPSje priporočam apcupsd, tako za Linux, kot za Windows (sploh pri SmartUPSjih, kjer je priloženi software obup).

Mimogrede, pri SmartUPSjih dobiš zraven konektor za kabel, s katerim si enostavno predelaš podaljšek tako, da ga lahko vtakneš v UPS.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Dami ::

Jaz bi sicer imel smart, sam me zanima če zadeva skoz laufa? Recimo navadni se vklop (baterija+vent=kr glasno) sam takrat ko zmanka/nihanje voltaže. Če smart torej skoz obratuje more bit to kr nadležno.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027193 (8604) Vuli
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628240 (12522) ender
»

UPS - je kakšna razlika pri sunkih ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61192 (1060) Mr.B
»

Kakšen in koliko močan UPS nabavit ??

Oddelek: Kaj kupiti
122725 (2705) ender
»

Nadzor PC-ja s pomočjo UPS

Oddelek: Pomoč in nasveti
51446 (1333) ender

Več podobnih tem