» »

Navijanje Athlona brez spreminjanja množilnika?

Navijanje Athlona brez spreminjanja množilnika?

HardFu ::

Mene zanima če bi lahko svojega athlona XP 1900+, ki deluje na frekvenci 1596 (133x12) navil na 1992 (166x12), oziroma, na
koliko bi moral povečati voltažo (sedaj 1,75V), da bi bilo le-to
možno. Probal sem že FSB prestavit na 150 (brez spreminjanja voltaže) , pa se je sistem sesuval, zanima pa me a je za to sesuvanje kriva voltaža ali kaj drugega.

Hvala za pomoč

kuglvinkl ::

Očitno že sam veš, kaj ti je storiti. Probaj ne? Pa poskrbi za prepih.
Your focus determines your reallity

HardFu ::

Prepiha ne bo, samo pretok :)

morphling1 ::

Zelo optimističen si, v upanju da spraviš Athlona 1900+ na 1992 MHz. Zato moraš imeti ali zredno hlajenje, ali pa neverjetno srečo s procesorjem. V obeh primerih pa vsaj 2V napetosti. Povej kak stepping procesorja imaš, če je kaka agoia ali aroia y ali 4 v drugi vrstici imaš malenkost upanja ampak z zračnim nikoli.
Dobra serija tbred A - ima realne možnosti doseči 2G na zrak, ampak tudi pri teh je zelo odvisna sreča pri izbiri.
Ampak tvoj 1900+ je verjetno kak star in tako ne verjamem da bi z tudi z vodnim ter 2,2V dosegel teh 1992 MHz
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

HardFu ::

Stepping?
Procesor je star mal več kot pol leta.

morphling1 ::

To je koda, ki je napisana na jedru procesorja, če je palomino oz. je na nalepki na osnovi procesorja, če gre za tbrede.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OZZY ::

Če je men uspelo spravit xp1600 na preformansko xp2500/2600 potem mu lahko tudi njem uspe. Pri meni bi bila stvar stabilna z vodnim hlajenjem na 2V.

Tisti ki ga je kupil je reku, da mu brez problema laufa na 2100 Mhz z vodnim.

Je pa res, da je odvisno kak procesor dobiš. Men ga je dobavil malecky in je bil procesor res super. Že samo na xp2000 mi je delal samo z 5% višjo voltažo od deklarirane (na 420w napajalniku). Isto kot ta, ki ga imam trenutno. Je isto xp1600 in dela na isti hitrosti, kot prejšnji. Samo da sem dal zanj 12K manj kot sem prejšnjega prodal.:D :D
Go with the flow.

morphling1 ::

OZZY, govorim o stabilnem računalniku, palomino na 2 GHz je tudi z vodnim redkost, pri normalni temperaturi sobe, če ti rata vodo ohlajat pod 15°C se da seveda tudi več ampak 2100 stabilno z vodnim moraš pa imeti čaroben procesor, folk je s prometeio na -30 dosegal okoli 2200 s palominoti, tako da dober proc gre povprečno okroga 1900-1950 z vodnim, odličen okoli 2GH povprečen pa okrog 1850 MHz. Kar se pa tistih 1600+ tiče so bili pa izjemna serija in so se vsi po vrsti dobro navijali, tudi ga imam in mi dela okoli 2 GHz z novim hlajenjem, se je pa vmes poslabšal tako da mi je na prejšnem bloku delal samo še na 1930 stabilno sem ga imel predolgo časa na visokih voltažah, ker nov je šel do 2GHz kar enostavno
btw 2600+ je 2083 MHz pri 166 FSB-ju ti res dela tako stabilno na zrak? Ga prodaš :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

HardFu ::

aha, hvala za odgovore....bom se mal poigral, ko končam vodno hlajenje (med študentskim dopustom- ko se ne bom učil LOL)
raport sledi :)

Jose ::

Imam podobno situacijo, le procesor je 1800+. Tudi sam sem želel povečati FSB iz 133MHz na 166. Pri 166MHz se spremeni delilnik in je PCI zopet na 33MHz.

Imam Zalmana CNS6000Cu, ki mi procesor pri max vrtljajih hladi na 35 st. Celzija. Imam sploh realno možnost, da bi ob zračnem hlajenju dobil FSB 166MHz? Do katere napetosti Vcore se je varno igrati brez nevarnosti za procesor? Steppinga na žalost ne poznam, odstranjevati hladilnika pa tudi ne nameravam.

njok ::

Jaz sem na mojem 1800+ na default množilniku (stabilno) prišel do 164MHz FSB pri 2V, procesor pa je AGOIA 9 32 teden.

Srecno :D

Jose ::

Njok

Koliko pa si imel frekvenco PCI (AGP) vodila pri FSB = 164MHz? Kakšno hlajenje procesorja imaš? Koliko se ti greje?

Pri meni (EPOX 8k5a2) je delilnik za PCI in AGP vezan na FSB in dobim pri 164MHz previsoke vrednosti frekvenc PCI in AGP vodil.

Hvala.

njok ::

Sicer nisem pregledoval ampak rekel bi da PCI 41MHz, AGP 83MHz. Pri teh frekvencah ne bi smelo biti tezav. PCI kartic nimam, diski se dobro počutijo (vsaj za zdaj), Ti4200 pa pri taki frekvenci sploh ne povzroča težav.

Procesor hladim z MK3 blokom. Tocnih temperatur ne vem, ker nisem se postimal radiatorja tako da je kadar ne bencham cpu na defaultu, v win2k kjer bencham pa nimam motherboard monitorja. Ce se prav spomnem mislim da gre pri full loadu rahlo cez 40°ampak nisem preprican.

OZZY ::

Morphling: Je je delal stabilno na tej hitrosti, samo se je zelo gre.
Glede nakupa pa je že prodan. Za tisti denar (plus še dobr sem zaslužu) sem pol kupu istega, ki gre podobno visoko.

Če bom mel kaj denarja bom spet naredil vodno še v drugi računalnik. Pol pa veselo na navijanje.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168063817 (26240) GaS
»

Nastavitve za EPOX 8RDA+

Oddelek: Navijanje
112179 (1825) MrX
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658947 (6672) Zoidberg
»

Samsung PC333 TCB0 RAM modul ?!!

Oddelek: Navijanje
381777 (1296) l-note
»

AGOIA XP1600+

Oddelek: Navijanje
71093 (906) Tic

Več podobnih tem