» »

AGOIA XP1600+

AGOIA XP1600+

Buggy ::

Zdravo!

Morda je bilo to ze kje obdelano a bom vseeno vprasal kajti ne najdem nic na to temo in tudi ne spoznam se prevec na AMD procesorje.

1. Zanima me ce je stepping AGOIA dolocen za celo serijo Palomin-ov ali je prisoten samo pri XP1600+?
Bojda je ta stepping najboljsi za OC?

2. Naslednje vprasanje je: Ali s tem steppingom lahko dosezes 166 Mhz FSB-ja in z zaklenjenim mnozilnikom 10.5? Koliko je tukaj takih, ki jim je to uspelo (ce sploh)?

3. Ali je Vulcano 7+ zadosti za poganjanje tega procesorja pri 166 z minimalnim dvigom voltaze in v navezi z AS3 in bakreno ploscico (koliko je ta ploscica res uporabna?) Ali je potrebno dodati v ohisje se dodatne ventilatorje?

4. Napajalnik 300W in en dodaten ventilator v midi ohisju (standard), ki vlece zrak ven je dovolj da sistem deluje kolikor toliko stabilno in tiho.
Ali je AMD obcutljiv na moc napajalnika?

5. V navezi z KT333 cipsetom, ce deluje procesor in RAM z iso frekvenco (166 Mhz) koliko to vpliva na rezultate v primerjavi z procesorjem na default 266 Mhz in RAM na 333 Mhz.

6. Ali bodo prihajajoci 166 Mhz AMD procesorji kompatibilni z KT333 chipsetom. Recimo na Epox 8K5a2+ bo sel gor novi 166 MHz procesor? (cez cas seveda)


Hvala vsem za odgovore, je toliko vprasanj ki me mucijo!

Matek ::

2. Malecky ga ma na 172 MHz pri 2 V.

3. Volcano bi po lahko hladil tak procesor, ob zadostnem zračenju ohišja seveda.

4. Je kr ja, tako da ti kak kvalitetnejši napajalnik ne bo škodil, pa tudi kak ventilator lahko dodaš spredaj za intake.

5. DDR266 bi moral zdržati OC, če je le dovolj kvalteten, DDR333 pa tako ali tako že v osnovi dela na 166 MHz

6. Bodo, če ne bo prišlo do menjave socketa ali do kakih drugih drastičnih sprememb, kar pa bi se znalo zgoditi.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Malecky ::

1. Ga mam tako kot je MMM napisal pa sem jih mel že ene 10 testiranih pri meni doma, najboljša je bila AROIA Y, sledi pa cela serija AGOIA ni važno katere...

2. Seveda se da doseči moj je na 1800mhz z Volcano7 zelo stabilen, če boš potreboval drugačne množilnike me kontaktiraj z odklep.

3. Je dovolj za hlajenje, sam dvomim da boš imel tako ohišje kot jaz da bi na porcu vzdrževal zelo nizke temperature. Večinoma je odvisno če bo tvoj procesor požrešen za napetost ali nebo, recimo AROIA Y je za 1800mhz imela dovolj 1.7V FLAT!!! KAr se da ohladit z vsakim malo boljšim coolerjem, AGOIE so že malo bolj potratne in imajo rade napetosti ke do 2V kaj več ne morem testirati ker nimam vodnega trenutno.

4. dokaj švoh vse skupaj...večinoma je moč napajalnika nepomembna, ker ločimo kvalitetne napajalnike ki so dejansko sposobni dati ven več kot 1x več peak powerja kot piše na njim, mamo pa cheap taiwan napajalce na katerih pa peak power že piše in recimo tvoj 300W napajalnik proizvede stabilnih stalnih cca 200W in če pomisliš da ti procesor odžre 90W ko je navit veš da bo to hitro nestabilen sistem, če računala še nisi kupil pemisli o boljšem kvalitetnejšem napajlaniku če pa si že kupil pa stvar stestirakj inn mi sporoči vrednost za 5V linijo in ti bom povedal če je potrebna menjava napajalca če bi rad višje.

5. Celoten sistem je veliko hitrejši, kot že 1000000x povedano od mene še enkrat povem da procesorji kot jih poznamo trenutno večino časa med izvajanjem ogromnih potratnih aplikacij čakajo da dobijo podatke iz rama, se pravi da je najbolj pomemben FSB potem šele sama frekvenca procesorja, zato se porcesorji sploh odklepajo da dobimo nižje množilnike ne višje in zato se prodaja na trgu celo PC3500 DDR SDRAM!

6.Če bodo predelali zasnovo na Tbread procesorju in implementirali native podporo PC2700 bo porcesor lahko kompatibilen z vsemi Socekt A ploščami. Če pa govorimo o Bartonu, ki naj bi po informacijah dobljenih iz AMD-ja bil Hammer brez 64bitne podpore bi bila pa menjava socketa že zelo smiselna, če bodo Bartona dobili v Socket A bo to velik dosežek za razvito K7 arhitekturo, sam sicer dvomim v to ampak si želim da bi bilo res kar tudi trenutno stanje kaže.

Pišem tudi članek na vse te teme vendar ga bolj žuramo kot delamo, čene bi blo 90% tvojih uprašanj z AMD platformo odgovorjenih že s samem prihodu na slo-tech.

Tic ::

če se greš extreme overlock, pol se ti vseeno bl splača 1600+ nabavt?
namreč bom mel kopresorsko hlajenje, in sm naroču 1800+. Zdej še lahko prekličem, ampak dns če.. Tko da pravte da raj 1600+? Strange:D
persona civitas ;>

Malecky ::

itak da 1600+ sam kašnga to je vprašanje:))

Tic ::

Recimo da gre na blef. Moj cilj je da bi dosegu 2ghz. Pa ste 100%da raje 1600+. Nč ni jasno...:8)
persona civitas ;>

Malecky ::

ja raje kot 1800+ že...

Kar še ne zagotovi 2Ghz....

Tic ::

1600+ naročen. Upam da se bo obneslo.
Hvala:D
persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Močno navijanje z odklenjenim razmerjem System/PCI (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
573739 (2991) R33D3M33R
»

Navijanje Athlona brez spreminjanja množilnika?

Oddelek: Navijanje
131323 (1084) OZZY
»

XP OC' - kaj se najbolj splača

Oddelek: Navijanje
491995 (1307) Tic
»

Samsung PC333 TCB0 RAM modul ?!!

Oddelek: Navijanje
381726 (1245) l-note
»

Athlon XP 1800+

Oddelek: Navijanje
201572 (1094) Malecky

Več podobnih tem