» »

Nastavitve za EPOX 8RDA+

Nastavitve za EPOX 8RDA+

corsamen ::

A mi lahko kdo sporoci nastavitve v biosu, ki so v mejah normale za zracno hlajenje (zalman Cu). Proc ja AMD XP1900, 256 DDR 2700, 60GB maxtor, R900 pro, Win2K. Procesor je neodklenjen! Hvala za vsak predlog.:)
nimam pojma

morphling1 ::

Ker imaš še starega palominota, je verjetno zaklenjen, tako da bi na tvojem mestu ostal kar na 133 MHz FSB no še vedno se da sistem zelo pohitriti z temi nastavitvami.
Greš v advanced features setup ter nastaviš :
System performance : expert
Cpu clock ratio : 12 -> če boš kdaj odklenil proc je prva zadeva nižanje množilnika in dvigovanje FSB-ja
FSB freq. : 133
Cpu interface : aggressive
Memory freq : 100% (sinhrono)
Memory timmings : expert 5,2,2, cas2
FSB spread sp. : disabled
AGP spread sp. : disabled
Agp apperture size : 128 MB
Agp freq. : auto
Agp 8x support : enabled
Agp fast write : enabled
Cpu thermal throttling : disabled
System bios cachable : disabled

To so zelo dobre nastavitve da ti boz default hitrostjo procesorja vse lepo delalo.
Sistem se ti bo lepo pohitril če boš dodal še 256 MB spomina in ga vtaknil v drug ali tretji slot ( prvega- oddaljenega imej zapolnjenega po defaultu) na ta način ti bo spomin deloval v dvokanalnem načinu, no pospešek se bo pa poznal predvsem zaradi dodatnih 256 MB, ki še kako prav pridejo pri večini novejših prigramov in iger.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

corsamen ::

Thanks. Bom definitivno probal. A bi bilo dobro vgraditi se kak ventilator da bi ven pihal?
LP

OwcA ::

V integrated peripherals bi veljalo izklopiti še vse zadevščine, ki jih ne uporabljaš (firewire, COM, LPT, MIDI porte, USB2...) in nastaviti IDE prefetch in IDE block mode na enabled. Če se ti da lahko tudi malo eksperimentriaš z PCI latency (v PNP/PCI conf) in jo nastaviš na 64 ali celo 128, ni pa nujno, da bo kaj razlike.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MartnKrp ::

Morphling1: Ce odklenes procesor, lahko spreminjas mnozilnik, FSB nima s tem nobene zveze! (ze zdaj ga lahko povisa)
Lahko pa predela cpu v 166MHz (jaz vem kak se to naredi pri Thoroughbredih, za Palominote pa ne vem).

OwcA ::

@MartnKrp: nisi razumel poante morphlinogovega komentarja. corsamen ima zaklenjen procesore (in go očitno ne namerava odkleniti), pri takem z dvigovanjem FSBja ne boš prišel zelo daleč (nihče pa ne trdi, da ni mogoče). Iz istega razloga tudi predelava v 166 MHz okus (za katero se mi zdi, da pri palominih ni mogoča) ni smiselna, saj bi pognala procesor preko meja.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MartnKrp ::

Hehe, potem bi pa postal njegov procesor Palomino V6 Turbo!!! :D :D

Ampak zakaj bi sploh nizal FSB???
Naj samo zvisa multiplier, ce ima odklenjen cpu! (tako ga ne bo pognal preko vseh meja...)
8-)

morphling1 ::

On ima procesor zaklenjen in tako ne more spreminjat množilnika. Kar se pa dviganja FSB-ja tiče nikjer ni napisal da bi rad navijal, pač pa samo da bi rad optimalne nastavitve v biosu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

corsamen ::

Vidim da je že nastala popolna zmeda glede mojega procesorja in raznih predlohov o navijanju. Z programom CPU-Z sem ugotovil naslednje stvari. Procesor je Thoroughbred 1900+ (family 6, model 8). Core speed je na 1603.6MHz, množilnik na 12, FSB 133.6MHz, Bus Speed 267.3MHz. Upam da so stvari sedaj bolj jasne. No mene pa zanima kaj vse lahko spreminjam da bo stvar delovala (FSB, množilnik...)? A ta proc je potem zaklenjen ali ne?
Thanks.:)
nimam pojma

MartnKrp ::

Da bi ugotovil, ce imas zaklenjen cpu, probaj spremenit mnozilnik iz 12 na 12.5x - tako bi dobil XP2000+!
Jaz imam XP1700+ (tudi Thoroughbred, odklenjen) in sem ga tako navil na XP2000+.
Greje pa se niti stopinjo bolj kot prej 1700-ka. :D

Ce pa imas zaklenjen mnozilnik, pa lahko probas FSB dvignit na 166, ce ti plosca to podpira. In seveda je dobro, ce ti PCI in AGP zaklene na 33 oz. 66 MHz. (ce ne, bos navijal tudi pci vodilo)
Poglej, ce imas v biosu nastavitev "cpu host/pci clock" moznost na 166/33...to bi bilo super, ce bi spremenil FSB na 166!

morphling1 ::

Palominoti so sigurno zaklenjeni , 12*166 ti pa tudi pod nobenim pogojem ne bo delalo, ker prvič nisem videl nobenega res dobro navijaškega 1900+ in drugič nimaš ekstremnega hlajenja ker to znese 2 GHz in bi delalo mogoče samo s kakim vodnim z znižano temperaturo vode, z normalnim pa že zelo težko. Poglej stepping na procu pa bo hitro jasno do kje lahko približno gre, če ni kaka AROIA, AGOIA -y -4 1900 na zrak stabilno ne boš videl. Pri tebi je že 1800 MHz po vsej verjetnosti težko dosegljivo.
Tako da brez odklepanja ne boš nič pametnega dosegel in zato sem ti rekel da imej na 133 in timinge ter vse ostalo nastavljeno optimalno in boš imel kar hiter sistem. FSB 150 MHz lahko probaš samo mam občutek da ti ne bo delalo, oz. boš moral že dvignit vcore na kake 1.9 V kar je za zračno že veliko, zato moraš poskrebet za dobro hlajenje.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

MrX ::

Morphling1:
ce bi npr. hotel naviti proc TBb na 3000+, koliko bi moral dati mnozilnik in koliko fsb? proc je odklenjen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Par vprašanj o amd athlonu 1800+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
705169 (4000) Pyr0Beast
»

Razočaran na računalnikom! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533447 (2593) kajzer
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442049 (1513) OwcA
»

FSB, PCI in AGP hitrost

Oddelek: Navijanje
221483 (1127) OwcA
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535091 (4455) krucymucy

Več podobnih tem