» »

Cenzura - Viktorji 2011

Cenzura - Viktorji 2011

Temo vidijo: vsi
1 2 3
4
5

Bellatrix ::

Keyser Soze je izjavil:

Xgeneration je izjavil:

Ampak tisti, ki iz prve poštudirate na JJ zaroto, ste SICK.

Sem že W1 napisal, da je tole hecn. Pa bom še tebi. Ker preveč naivno razmišljate. Zgleda da še niste videli telefončkov, ko se zgodi kaj nelagodnega. Niti metode dela SDS & Co. Janša ni hec, samo veliko folka se na žalost tega ne zaveda, ker je edini profil, ki ga imajo o njem ta, ki ga dobijo iz medijev. Zakulisje jim je neznano oz. jim dol visi.

Je pa po eni strani res, da JJ verjetno ni vrtel telefona. Ima on dobro strenirano podrejene. Sami vedo kaj in kako. In hitro lahko dobiš v kakšnih čudnih urah kakšen klic al pa še rajši SMS, kjer piše kaj in kako. Nemudoma oz. prva stvar zjutraj.

Sem bil v vojski, pa mi je tole precej slično. Samo da poteka v civilni sferi.


A je to osnutek za kakšen natečaj tipa Kako diskreditirati Janšo ob vsaki prigodi na slovenskem palketu ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Keyser Soze ::

Nope, zgolj prvoosebni pogled na zadevo, ki se v vice-versa situacija ne bi zgodila niti pod razno (morda tudi zato, ker druga opcija nima jajc al pa ni vajena takšnega režima).

Jegi ga, če ne moreš ovit možganov okol takšnega koncepta dela tvojega Omiljenog ni to moja krivda in še zdaleč ne pomeni, da to ne more biti res.

Bom pa počakal, da se javi kakšen bližnji sodelavec JJ-ja tule in ovrže vsakršne dvome ter pove kako se pa pri njih delajo stvari.

Sicer pa, tudi javnost je že občutila kaj zna naredit SDS z JJ na čelu. Samo pomnite dogodivščine iz arhiva RS recimo.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

Keyser Soze je izjavil:

Nope, zgolj prvoosebni pogled na zadevo, ki se v vice-versa situacija ne bi zgodila niti pod razno (morda tudi zato, ker druga opcija nima jajc al pa ni vajena takšnega režima).

Jegi ga, če ne moreš ovit možganov okol takšnega koncepta dela tvojega Omiljenog ni to moja krivda in še zdaleč ne pomeni, da to ne more biti res.

Bom pa počakal, da se javi kakšen bližnji sodelavec JJ-ja tule in ovrže vsakršne dvome ter pove kako se pa pri njih delajo stvari.

Sicer pa, tudi javnost je že občutila kaj zna naredit SDS z JJ na čelu. Samo pomnite dogodivščine iz arhiva RS recimo.

Dober si, vsaka čast! Nekoga obtožiš brez dokazov, potem pa naj se brani....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Keyser Soze ::

Ojej, tole smo pa že prešli na tem forumu? Ali pač?

Kot sem se navadil od vas. Za vsak drek je kriv šef vlade. A ni res?
OM, F, G!

BALAST ::

Prej UDBA!!! 8-)
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

francek1 ::

Keyser Soze je izjavil:

Ojej, tole smo pa že prešli na tem forumu? Ali pač?

Kot sem se navadil od vas. Za vsak drek je kriv šef vlade. A ni res?

Ja, zase vem, da tega nisem delal nikdar, ti pa preko tega očitno še nisi prešao...:D
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Bellatrix ::

Keyser Soze je izjavil:

Nope, zgolj prvoosebni pogled na zadevo, ki se v vice-versa situacija ne bi zgodila niti pod razno (morda tudi zato, ker druga opcija nima jajc al pa ni vajena takšnega režima).

Jegi ga, če ne moreš ovit možganov okol takšnega koncepta dela tvojega Omiljenog ni to moja krivda in še zdaleč ne pomeni, da to ne more biti res.

Bom pa počakal, da se javi kakšen bližnji sodelavec JJ-ja tule in ovrže vsakršne dvome ter pove kako se pa pri njih delajo stvari.

Sicer pa, tudi javnost je že občutila kaj zna naredit SDS z JJ na čelu. Samo pomnite dogodivščine iz arhiva RS recimo.


Take cenzure kot jo je levica "nevede" izvajala nad mediji je desnica nikoli ne bo sposobna.

Povsem brezpredmetno obtoževanje tipa, ob neznanem času, na neznanem kraju na neznan način...
Gojca sicer nisem slišal ostalih tudi ne, a je bilo v medijih do sedaj izrečenih že veliko hujšij obtožb, katere na "cenzuro SDS" niso naletele, tako da mislim, da je to povsem in samo notranja stvar RTV in organizatorja prireditve.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

mikic007 je izjavil:

Drugace pa Pithlit, ko se ze pogovarjamo o zavedenih in omejenih, tvoj pogled in poznavanje situacije RKC v Sloveniji je zelo omejen in nepopolen. Ne, da point ni pravi, ker je le-ta odvisen predvsem od lastnega prepricanja, ampak doseganje svojega prava v debati je s tvoje strani krivicno in cez emjo zavajanja.

Kar jaz hočem je da za cerkev veljajo enaka pravila igre kot za ostale. Mi je popolnoma vseeno kako se to doseže. In to je "krivično in čez mejo zavajanja"?

Yossarian je izjavil:

Khm, šefe, mar sakralni spomeniki niso naša kulturna dediščina?8-O Brižinski spomeniki so torej kaj?8-O8-O Naj naštevam dalje?

Vsak lastnik naj poskrbi za svoje imetje. So brižinski spomeniki last cerkve? Potem naj oni poskrbijo zanje. Tako kot maram jaz skrbeti za svojo lastnino.

Če pa je kdo mnenja da mora država skrbeti za nekaj kar je v 'državnem interesu' potem pa ni problem... kupim takoj. Bo moje... sam država bo pa zrihtala vzdrževanje in varovanje in še kaj.

Mimogrede... Brižinski spomeniki niti v Sloveniji niso. Mal slab primer. Dober primer bi bil, recimo, blejski otok... s cerkvico.
Life is as complicated as we make it...

Yossarian ::

Moj point je bil, da veliko naše kulture izvira iz cerkvenega udejstvovanja.

Pithlit je izjavil:

Vsak lastnik naj poskrbi za svoje imetje. So brižinski spomeniki last cerkve? Potem naj oni poskrbijo zanje. Tako kot maram jaz skrbeti za svojo lastnino.


Ja, pol pa probaj merit vse z istimi vatli. Naj tudi tisti pisatelji, ki se ne prodajajo, sami poskrbijo za svoje imetje: naj si sami izdajajo svoje knjige.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

ZaphodBB ::

Pithlit je izjavil:

mikic007 je izjavil:

Drugace pa Pithlit, ko se ze pogovarjamo o zavedenih in omejenih, tvoj pogled in poznavanje situacije RKC v Sloveniji je zelo omejen in nepopolen. Ne, da point ni pravi, ker je le-ta odvisen predvsem od lastnega prepricanja, ampak doseganje svojega prava v debati je s tvoje strani krivicno in cez emjo zavajanja.

Kar jaz hočem je da za cerkev veljajo enaka pravila igre kot za ostale. Mi je popolnoma vseeno kako se to doseže. In to je "krivično in čez mejo zavajanja"?

Yossarian je izjavil:

Khm, šefe, mar sakralni spomeniki niso naša kulturna dediščina?8-O Brižinski spomeniki so torej kaj?8-O8-O Naj naštevam dalje?

Vsak lastnik naj poskrbi za svoje imetje. So brižinski spomeniki last cerkve? Potem naj oni poskrbijo zanje. Tako kot maram jaz skrbeti za svojo lastnino.

Če pa je kdo mnenja da mora država skrbeti za nekaj kar je v 'državnem interesu' potem pa ni problem... kupim takoj. Bo moje... sam država bo pa zrihtala vzdrževanje in varovanje in še kaj.

Mimogrede... Brižinski spomeniki niti v Sloveniji niso. Mal slab primer. Dober primer bi bil, recimo, blejski otok... s cerkvico.

Če ne naj dajo pa državi, bo ona skrbela za kulturno dediščino ne?

Tako kot so od 45-90.

Matako ::

"Vsak naj poskrbi zase" v Sloveniji in še marsikje ne bo letelo. Končno je večino takšnih ali drugačnih aktivistov, dušebrižnikov vseh prepričanj in borcev za pravičnejšo družbo... vzdrževanih od točno iste krivične družbe. Scanje v vodnak, iz katerega pijejo.

Enkrat sem že omenil fenomen slovenskih nevladnih organizacij... ki so financirane iz "vladnega" denarja ipd.

Malokdo si želi enake vatle za vse - bolj gre za borbo za sredstva. Kako prepričati plačnike, da še naprej plačujejo prave.
Tudi če bodo vsi dobili manj bo spet pretep okoli "zakaj A dobi enako kot B, če je pa B čisto navaden prasec, za razliko od A?".

Kot pretep vrabcev za kos pice pod mizo. Nikoli končana zgodba. Jaz sem že obupal.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Gregor P ::

St235 je izjavil:


Nihče ni nikogar ničesar obtožil, drugače bi imeli sodni postopek in ne gostilniško debato na forumu

Morda, če bi tema bila v loži; ta tu pa je umeščena med "Probleme človeštva", kjer so bojda gostilniške debate nezaželene; bo morda kakšen moderator povedal kaj več na to temo (če bo enkrat z izjemo upošteval lastna pravila, ki naj bi se jih moral držati>:D).

Drugače pa tako na splošno, če kdaj, je vsekakor sedaj čas za kritiziranje Janše oz. SDS, ko vodijo vlado. In kot rečeno, če so na SDS "zavrteli telefon" ima javnost to pravico vedeti; tako da pričakujem, da bo na naslednji seja programskega sveta odprli to temo, kjer bo moral direktor Fili natančno pojasniti celoten postopek te odločitve:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Matako ::

Gregor P je izjavil:

tako da pričakujem, da bo na naslednji seja programskega sveta odprli to temo, kjer bo moral direktor Fili natančno pojasniti celoten postopek te odločitve:|


In kaj če reče, da se je direktorsko odločil sam?
/\/\.K.

Gregor P ::

Bo nosil tudi vso odgovornost za to, če je bila odločitev napačna; kaj pa drugega?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Matako ::

Gregor P je izjavil:

Bo nosil tudi vso odgovornost za to, če je bila odločitev napačna; kaj pa drugega?:8)


Vprašanje, če je tukaj odločitev sploh napačna ali pravilna. Ni nujno, saj. Če je bila zakonita je povsem... poljubna. Čisti ali-ali. Nimaš mu kaj.

EDIT: pod pogojem, da je bila tudi druga možnost zakonita, seveda.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Gregor P ::

No, potem je pa vse v redu in se tema lahko zaklene; čemu vsa ta diskusija?:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Matako ::

Gregor P je izjavil:

No, potem je pa vse v redu in se tema lahko zaklene; čemu vsa ta diskusija?:|


Vprašaj OPa, saj je on začel. Osebno mislim, da je diskusija neka vrednost že sama po sebi.
/\/\.K.

Gregor P ::

OP je začel tako kot da je že popolnoma jasno, da je Janša kriv za vse skupaj. In dejansko bi to bil velik problem, če bi temu bilo tako.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Matako ::

OP je začel s hipotetičnim vprašanjem, ali bo treba Jaja vprašati za dovoljenje za vse. Kratek odgovor je "ne". Tega problema torej niti ni.
/\/\.K.

Gregor P ::

LOL hipotetično vprašanje:)), ok naj vam bo8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Matako ::

Gregor P je izjavil:

LOL hipotetično vprašanje:)), ok naj vam bo8-)


Ja no, ne reči, da je kdo res mislil za vsako stvar zvoniti Jaju.

"Hej, Jajo, imamo šolsko predstavo o Domobrančku Frančku, par Gojc. A lahko? Ok, potem pa ne!!"

:D
/\/\.K.

Pithlit ::

ZaphodBB je izjavil:

Če ne naj dajo pa državi, bo ona skrbela za kulturno dediščino ne?

Tako kot so od 45-90.

Ja in ne. Naj dajo nekomu ki zna in zmore skrbeti.

Nacionalizacija pa tukaj nima kaj delat. Ne zagovarjam tega da se komurkoli kaj jemlje. Naj odda prostovoljno.
Life is as complicated as we make it...

M1_Abrams ::

Jaz pa lepo čakam na MMC-jevem portalu da dajo gor ponovitev da bi si ogledal (v živo namreč nisem gledal) na kar novica o cenzuri. Kdo bi si mislil da je leta 2012 kaj takega možno. Res smo prava Banana Republika Slovenija. Ni nam pomoči.
PHP & MySQL

Zgodovina sprememb…

murmur ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

Pithlit ::

Kakšna cenzura?

Oddaja je bila predvajana v _celoti_.

A zdej če zadeva ni v nekem javnem arhivu (ki je že po definiciji le dobra volja institucije) bomo pa kar "cenzura!" vpili po ulicah? Ne se smešit no. Imate vse skupaj na youtube. Za tiste lene ki se jim ne da iskat pa linke na Had blogu. Pa na travniku tudi. In nihče se ne trudi tega umaknit (cenzurirat) tako kot so skenslal une jako tajne seje kakšen mesec nazaj.

Poleg tega pa baje RTV pravi da ponovitev bo. Pač po referendumu. Takrat bo verjetno stvar tudi v tem vašem preljubem arhivu (ki ga nekateri, nepredstavljivo, jemljete skoraj kot osnovno človekovo pravico namesto kot luksuz).

Dokler imamo takšno cenzuro... sem jaz z veseljem tukaj.
Life is as complicated as we make it...

JohanP ::

mikic007 je izjavil:

@JohanPç

Ja ni ne, saj smo ze v nekaj temah ugotovili, da locenost drzave od cerkve ne pomeni tega, da le-ta ne sme predstaviti svojega mnenja, kot to ne velja za nobenega od umetnikov na prireditvi. Le na prireditvi, ki jo prenasa RTV pac ne smejo.

Ce na primer pri oddaji Obzorja duha kakorkoli tezijo z DZ, se to mora sankcionirati, ne pa ce to pocne zupnik v farni cerkvi.


Po zakonu o volilni in referendumski kampanji (ZVRK:), se kampanja začne največ 30 pred volitvami, in konča en dan prej. Za referendumsko kampanjo skladno s 3.točko 1.člena veljajo oglaševalske vsebine in druge oblike propagande, katerih namen je vplivati na odločanje volivcev pri glasovanju na referendumu.
Skladno s 1.točko 4.člena predvolilni shodi niso dovoljeni v prostorih verskih skupnosti, razen kadar je verska skupnost organizator referendumske kampanje. In RKC ni prijavljen organizator.
Nadalje pa bi omenil še del, ki govori o medijih. Rkc.si je v razvidu elektronskih medijev, zato tudi zanj veljajo določena pravila.
Do sedaj linkani kvazi "dokazi" po mojem ne dokazujejo, da bi s strani RKC prihajalo do zlorab.

Matako ::

@Phitlit: Ja saj to smo že omenili, da tehnično gledano to seveda ni bila cenzura v pravem pomenu besede. Vsak si je oddajo lahko ogledal. Za arhive pa smo včasih skrbeli vedno sami, ljudje so se razvadili. :D

Ampak saj tisti, ki vpijejo "cenzura" to zelo dobro vedo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

St235 ::

Hmmm, xy oddaj v arhivu, ena specifična je umaknjena. xy ponovitev, ena specifična je umaknjena kljub temu, da so bile ponovitve že uvrščene v spored...

Jebat, ga kdorkoli stoji zadaj (pa naj bo to JJ, murgeljski škart ali pa samovolja RTV) to je cenzura. In ja, cenzura je in bo problem človeštva.

Je pa lepo videt kako so vse mačke skočile pokonci, ko sem zolj postavil vprašanje, če ima njihov omiljeni vodja kaj zraven. Upam, da ne boli preveč.

Mehmed ::

Pithlit je izjavil:

In nihče se ne trudi tega umaknit (cenzurirat) tako kot so skenslal une jako tajne seje kakšen mesec nazaj.


A to resno primerjas ukradene posnetke, ki ne sodijo v javnost ze zaradi tega ker so tajnost, z zatiranjem komedije (sej niso bili smesni, samo namen je bil vseeno to, ne pa agitiranje) pod pretvezo predvolilnega molka?
Edina skupna stvar je blamaza.

Matako ::

@Lakotnik29. Saj veš tisto "RTVS si pridržuje pravico do spremembe programa". In to gre celo za predvajan program! Arhiv je še bolj free-stylerski. Jebi ga, njihov zakon, kot bi rekli The Prodigy - žali se tati.

Ampak še enkrat. Sama oddaja je bila _v_ _živo_. In ni bila cenzurirana na noben način.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

St235 ::

Seveda ni bila cenzurirana, ker je bila v živo. Razen, ad bi potegnili kabel iz zida niti niso imeli možnosti cenzurirat, še manj pa so imeli čas sprejeti odločitev za kaj takega. Zato tudi vprašanje, če bomo podobno kot Američani začeli v predvajat z par sekundnim zamikom, da slovenski puritanci ne bomo/bodo izpostavljeni napačnim informacijam.

Vse ostalo je pa tiščanje glave v pesek. Cenzura je koncept, ki krepko presega trenutno zakonodajno ureditev in ne glede na ta ali je predvidena v zakonu oziroma ali je tehnično izpeljana v skladu z obstoječo zakonodajo to ne spremeni tega da si zahodna družba v 21. stoletju tega ne sme privoščit.

Navsezadnje so tudi vse takšne in drugačne blokade spletnih strani po bližnjem vzhodu in aziji v skladu z zakonom, pa nihče ni tako neumen, da bi rekel ,da zato ne moremo govorit o cenzuri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Matako ::

St235 je izjavil:

Seveda ni bila cenzurirana, ker je bila v živo. Razen, ad bi potegnili kabel iz zida niti niso imeli možnosti cenzurirat, še manj pa so imeli čas sprejeti odločitev za kaj takega. Zato tudi vprašanje, če bomo podobno kot Američani začeli v predvajat z par sekundnim zamikom, da slovenski puritanci ne bomo/bodo izpostavljeni napačnim informacijam.



Malo si pozen s tem tvojim vprašanjem. To tehniko RTVS je občasno vedno uporabljala in jo tudi še bo. Jasno, kadar ne rabiš klicev v oddajo, itak.

Naj me popravi kdo, če se motim, samo mislim, da se je uporabljala celo na predvolilnih srečanjih ipd. (mogoče ne na zadnjih volitvah, še enkrat.. ne vem).





St235 je izjavil:


Navsezadnje so tudi vse takšne in drugačne blokade spletnih strani po bližnjem vzhodu in aziji v skladu z zakonom, pa nihče ni tako neumen, da bi rekel ,da zato ne moremo govorit o cenzuri.


Aha, tukaj imava torej nesporazum.

Osebno se mi zdi blokada signala kakršnekoli vrste popolnoma druga stvar kot prosto razpolaganje lastnika materiala z arhivskimi posnetki (jebi ga, ker kljub temu, da so javno podjetje.. še vedno ni tvoj). Ne rečem, če bi sredi predvajanja užgali prekinitev... :D

Samo hej, to sem samo jaz.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Keyser Soze ::

Če imaš prvoosebni vpogled v zadevo in dejansko vidiš kako se stvari delajo, tega vseeno ne moreš povedat direktno z imeni oz. razkrit konkreten folk, ker stvari same po sebi niso nezakonite, plus tvegaš službo (hvala lepa za to). So pa stvari sigurno najmanj nemoralne in nenačelne.

Lahko si sicer zatiskamo oči pred tistim, kar nam je vseeno znano, al si pa vsaj priznamo, da se to dogaja in skušamo povedat politiki, da nam to ni všeč (nekaterim zgleda ustreza "na suho"). Pezdir afera je en lep primer tega, samo s to razliko, da se je on lotil problema čisto na napačnem koncu. IMO. Glede na to, da naj bi dejansko bil seznanjen s kaznivimi dejanji in naj bi imel dokaze.

Tole je sicer bolj za temo Vlada 2012, ampak takšnile pripetljaji niso nobeno naključje, prej pravilo, ki se ponavlja vse od nastopa tele vlade dalje (en lep dokaz so vladna gradiva, kar se že enkrat omenjal - objavljanje le teh, popolnost dokumnetacije, ipd.). Je samo en dogodek v nizu preostalih. In lahko rečem, da glede na to kar vidim, bo kmalu fino počilo. Najprej v javnem sektorju, potem pa še v privat. Rebalans se namreč dela na polno in zelo drastično.

Kar se tiče pa odgovornosti Janeza, imam še najmanj slabe vesti, če pokažem na njega in rečem, da je on kriv za te pizdarije. Ker dejansko ne poznam drugega človeka, ki bi imel takšno potrebo po nadzoru (paranoiden do konca) kot jo ima on. S tem, da je še ultra narcisoiden. Bomba kombinacija.

P.S.: Te stvari lahko povem, ker lepo vidim primerjavo med levimi in desnimi vladami. So razlike kar nekako konsistente. Levi so pač bolj brezjajčni, dezorganizirani in skorumpirani, desni so pa predrzni, imajo kar zategnjeno hirearhijo, so pa isto korumpirani. Tako bi jih opisal, če bi kdo zahteval da povem zadevo v enem stavku. Kdor pozna zadevo se hitro strinja z mano
OM, F, G!

Matako ::

Keyser Soze je izjavil:


P.S.: Te stvari lahko povem, ker lepo vidim primerjavo med levimi in desnimi vladami. So razlike kar nekako konsistente. Levi so pač bolj brezjajčni, dezorganizirani in skorumpirani, desni so pa predrzni, imajo kar zategnjeno hirearhijo, so pa isto korumpirani. Tako bi jih opisal, če bi kdo zahteval da povem zadevo v enem stavku. Kdor pozna zadevo se hitro strinja z mano



Če bi res poznal zadeve bi vedel, da so vsi skupaj precej bolj horizontalno povezani, kot si misliš. Ko se mlati pare se marsikdaj pozabijo celo delitve na leve desne. Ker potem imaš še "proste radikale", ki letajo sem ter tja. :D

Kao, če ni fovšije, je za vse dovolj... problem nastane, ko zmanjka - takrat pa začnejo prihajati afere, obračunavanja...
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

St235 ::

Aha, tukaj imava torej nesporazum.

Osebno se mi zdi blokada signala kakršnekoli vrste popolnoma druga stvar kot prosto razpolaganje lastnika materiala z arhivskimi posnetki (jebi ga, ker kljub temu, da so javno podjetje.. še vedno ni tvoj). Ne rečem, če bi sredi predvajanja užgali prekinitev... :D

Samo hej, to sem samo jaz.


I agree to disagree:)

V kolikor bi RTV kot takšen razpolagal z lastništvo/avtorskimi pravicami nad celotno oddajo bi zgornji argument še mogoče kupil. Tako pa gre za oddajo kjer je RTV skrbel samo za dejansko predvajanje, ne pa tudi za vsebino in ker je RTV javni zavod, pa sem mnenja, da gre za obliko cenzure.

Matako ::

St235 je izjavil:


V kolikor bi RTV kot takšen razpolagal z lastništvo/avtorskimi pravicami nad celotno oddajo bi zgornji argument še mogoče kupil. Tako pa gre za oddajo kjer je RTV skrbel samo za dejansko predvajanje, ne pa tudi za vsebino in ker je RTV javni zavod, pa sem mnenja, da gre za obliko cenzure.


Pazi - arhiv RTVS ni od producenta oddaje (oziroma avtorja). RTVS sploh ne bi bilo treba arhivirati oddaje (ali pa bi celo avtor zahteval licenčnino)! Če jih greš zdaj vprašat ti bodo rekli, da je to čisto njihova dobra volja - in tvoj keš :D

V bistvu bi bilo najbolje, da bi avtor imel svoj arhiv, objavil tam in te debate ne bi imeli.

Samo ga nima.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Keyser Soze ::

Matako je izjavil:

Če bi res poznal zadeve bi vedel, da so vsi skupaj precej bolj horizontalno povezani, kot si misliš. Ko se mlati pare se marsikdaj pozabijo celo delitve na leve desne. Ker potem imaš še "proste radikale", ki letajo sem ter tja. :D

Kao, če ni fovšije, je za vse dovolj... problem nastane, ko zmanjka - takrat pa začnejo prihajati afere, obračunavanja...

Hja, tole niti ni toliko očitno na nivoju oz. v panogi o kateri debatiramo tule - namely oblast. Ne govorim namreč toliko o samem finančnem okoriščanju, kot o sami moči, oblasti. Katera je potem seveda neposredno povezana s finančno koristjo, ko se pomaknemo kakšen korak nižje po lestvici.

Ker ko prideva do tega segmenta oblasti se pa tudi tale horizontalna povezanost med opcijama zmanjša na minimum. Ostanejo samo še kakšni bolj ali manj trhli dogovori in pa tvoji "prosti radikali", katerih veliko tudi odleti, kot knofi od gat.

Ti povem, da takšne menjave oblasti, kot je bila tale v zgodovini Slovenije še ni bilo. Ni (bilo) glih rožnato za "netaprave". Zaupanje je namreč na minimumu. Najverjetneje posledica, kot si rekel, "pomankanja".
OM, F, G!

Matako ::

Keyser Soze je izjavil:


Hja, tole niti ni toliko očitno na nivoju oz. v panogi o kateri debatiramo tule - namely oblast. Ne govorim namreč toliko o samem finančnem okoriščanju, kot o sami moči, oblasti. Katera je potem seveda neposredno povezana s finančno koristjo, ko se pomaknemo kakšen korak nižje po lestvici.


Aha to je res - jaz sem res mislil predvsem finančne koristi. Se pa vedno spomnim izjave mojega kolega, ki je prisostvoval na eni prireditvi v Cankarjevem domu (mogoče za dan državnosti, kaj vem) za časa Pahorjeve vlade in so bili zraven tudi Jajo s falango, kjer so se veselo mešali čez politične ločnice.

Njegov osupel komentar je bil: ne moreš verjeti, ampak ti tipi so zasebno čisto dobri kolegi!!!

Je pa res, da ne vemo, koliko so prej spili :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Yossarian ::

Keyser Soze je izjavil:

Levi so pač bolj brezjajčni, dezorganizirani in skorumpirani, desni so pa predrzni, imajo kar zategnjeno hirearhijo, so pa isto korumpirani.


Odlično povedano
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Pithlit ::

St235 je izjavil:

Hmmm, xy oddaj v arhivu, ena specifična je umaknjena. xy ponovitev, ena specifična je umaknjena kljub temu, da so bile ponovitve že uvrščene v spored...

V arhiv, kolikor je meni znano, nikoli ni bila uvrščena. Torej ni mogla biti umaknjena (v arhivu manjka tudi še kaj drugega, ne samo tile Viktorji). Ponovitev pa baje bo.

Težko govorit o kakršnikoli cenzuri. Nemoralno? Neetično? Morda. Velja pa to za obe strani. Meni, osebno, ni nič spornega.

St235 je izjavil:

Navsezadnje so tudi vse takšne in drugačne blokade spletnih strani po bližnjem vzhodu in aziji v skladu z zakonom, pa nihče ni tako neumen, da bi rekel ,da zato ne moremo govorit o cenzuri.

Tam govorimo o blokadah. Viktorjev pa prav nihče ne blokira. Naj pa STOP arhivira oddajo. Kdo jim brani? Tukaj gre predvsem za odločitev RTV da pred referendumom ne bo agitirala javnosti ne tako ne drugače... in so se pač odločili da oddaje do takrat ne bodo ponavljali niti ponujali na ogled v arhivu. Lahko bi sicer sporne 'nastope' izrezali, utišali, meglili... ampak potem bi pa res prišlo do cenzure. Tako pa je RTV potegnila edino primerno potezo in se preprosto zavila v molk (do nedelje)... za tem pa itak ne bo problem kdo je ZA in kdo je PROTI.

Mehmed je izjavil:

A to resno primerjas ukradene posnetke, ki ne sodijo v javnost ze zaradi tega ker so tajnost, z zatiranjem komedije (sej niso bili smesni, samo namen je bil vseeno to, ne pa agitiranje) pod pretvezo predvolilnega molka?
Edina skupna stvar je blamaza.

Pravilna ugotovitev. Edina skupna stvar je blamaža. V prvem primeru (zahtevan umik 'tajnih' posnetkov) je dejansko bila cenzura. Odločitev da _ponovitev_ neke oddaje (in uvrstitev v arhiv) ne bo... pa niti približno ne ustreza definiciji cenzure. Niti tiste najširše.

Naj spomnim. Posnetki viktorjev so _prosto_ dostopni čisto vsakomur.
Life is as complicated as we make it...

Gregor P ::

St235 je izjavil:

ko sem zolj postavil vprašanje, če ima njihov omiljeni vodja kaj zraven. Upam, da ne boli preveč.

Ti nisi postavil vprašanje, ampak si nas vse (leve, desne , nevtralne, zadržane itd.) soočil z dejstvom, ki to (kot se je izkazalo) ni.

St235 je izjavil:

A bodo sedaj vsi javno nastopajoči, morali velecenjemu JJ pošiljat svoje nastope, da bo v miru izločil kar ga moti?


Ker še vedno je tudi dejstvo, da sedanji premier (še) ni nastavil vodstva RTVS, kot je tudi dejstvo, da ni "poklical" na RTVS in zahteval kakršenkoli ukrep.

Kar vemo je, da so "ta levi" izrabili oddajo očitno za predreferendumsko propagando (ne vem, nisem gledal, tako pač trdite tu) ter nato sami umaknili oddajo iz arhiva rekoč, da zato ker so kršili zakon:8) Nekateri trdite, da je pri tem šlo za samocenzuro ker se vodilni na RTVS bojijo za svoje službe, spet drugi da gre za dobro taktično potezo "levice" pred referendumom.

Skratka tvoje "hipotetično vprašanje" se nanaša na popolnoma napačne ljudi. Moral bi se namreč vprašati, zakaj je "levica" sama umaknila oddajo iz arhiva in ali bomo dopustili, da počne kar jo je volja na RTVS? (vendar Pithlit opozarja, da ta oddaja nikoli ni bila uvrščena v arhiv in kot takšna zatorej tudi ni mogla biti umaknjena)

Če se pa spustimo iz političnega oblaka, ali obratno dvignemo iz političnega pekla ter se držimo samo nekih okvirjev pravil, potem je verjetno res, da si v tem času RTVS ne more privoščiti kakršenkoli izven-zakonsko regulirane propagande pred referendumom (torej če bi gledalce prej pravočasno opozorili, da bo v oddaji tudi politična propaganda, verjetno ne bi bila težava). Oziroma kot pravi Pithlit, "je RTV potegnila edino primerno potezo in se preprosto zavila v molk (do nedelje)".

Vendar po toči zvoniti je prepozno, zato se vsaj sam ne strinjam, da nam ne omogočajo ogled takšnih spornih oddaj, če so bile že enkrat predvajanje po TV (ne glede na to, da si sam specifične oddaje sploh ne želim videti:D). Ne vidim več smisla, politična škoda je že povzročena.

Čisto na splošno, pa se tudi s temi sicer uradno uveljavljenimi pravili glede nekega omejevanja oz. cenzuriranja TV (in ostalega) programa (zakonsko določeno zaradi volitev, referendumov itn.), vsaj tistega neresnega dela (v poročilih ipd. novinar pač ne sme navijati za svojo politično opcijo, objektivnost, nepristranskost pa to), absolutno ne strinjam in bi morali pri tem ljudem pustiti ustvarjalno umetniško svobodo. Sploh, če je recimo, kakšno politično soočenje, hočem da to vedno poteka v živo brez kakršnihkoli zamikov.;(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

St235 ::

Moral bi se namreč vprašati, zakaj je "levica" sama umaknila oddajo iz arhiva in ali bomo dopustili, da počne kar jo je volja na RTVS?


Upam, da se zavedaš, da počneš identično kar očitaš meni?

Se pa popolnoma strinjam, da je popolnoma irelevantno katera opcija (če sploh katera) je zahtevala cenzuro. Po njej ni bilo potrebe in ko berem to temo je bil edini efekt, da se o te še več govori. Viktorji so tako ali tako "prosto" dostopni, pa še vsi govorijo o temu.

nemogoče je doseč 100% politično nevtralnost in tako kot bodo župniki v nedeljo (jebeš volini molk) pridigali proti družinskemu zakoniku bi morali predvajat Viktorje kot je bilo predvideno. Močno pa dvomi, da bodo z arhiva zbrisali popolnoma vse posnetke, ki kakorkoli omenjajo družinski zakonik, da slučajno ne bo kdo med volilnim molkom se pregrešil in posnetek pogledal.

dober, recimo temu nepristranski članek na to temo:
http://www.mladina.si/110379/viktorji-2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mehmed ::

Pithlit je izjavil:

V prvem primeru (zahtevan umik 'tajnih' posnetkov) je dejansko bila cenzura.


Srsly?
Kaj pa ce bi copyright krsitev prijavili pa bi youtube snel dol. Tudi cenzura?

Pithlit ::

Šment ane, CENZURA!!!! Hudiča le da so stvari na voljo za ogled brez da ti kdorkoli sploh pod prste gleda, kaj šele da bi ti kdo govoril da ne smeš. Ali pa ti celo to preprečil. _Nihče_ ni zahteval cenzure! A bomo zdaj lahko nehal o tem kako je naše vodstvo zlobno in kako se 'umetniki' ne morejo prosto izražat? Go and soapbox! Noben ti ne brani. Vpij kolikor ti pljuča dajo... dokler se ne lažeš bo vse kul. Sam pač v času volilnega molka boš lahko kako kazen fasal v kolikor boš 'oglaševal' omiljeno politično opcijo (utišal te ne bo pa nobeden).

Aja... župnike pa pač prijavit. Če bodo agitirali. Vstop v cerkev ti ni prepovedan. Vem da meni ni... tudi če cerkev jasno in glasno razlaga da sem abominacija in da bi me morala na mestu zadeti strela. Pejdi, posnemi (za dokaz) pa prijavi. Proračun bo vesel.

Mehmed je izjavil:

Kaj pa ce bi copyright krsitev prijavili pa bi youtube snel dol. Tudi cenzura?

Ne. Potem bi to bila stvar avtorskega prava. Ker pa so stvar umaknili na podlagi 'tajnosti' je pa to cenzura.

Ah te tehnikalije... hudič ane?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Mehmed ::

Hmmm, kaj pa pedofilom, ko zasezejo pornografski material? Tudi cenzura?

Pithlit ::

Ti se to namenoma norca delaš?
Life is as complicated as we make it...

Mehmed ::

Ne, probavam tvojo definicijo cenzure izluscit.
Ne eno ne drugo nimas imet kej na compu, ampak ce ti zbrisejo eno bo cenzura, ce ti drugo pa ne.

Pithlit ::

Ja. Zelo čudno je da ne smeš posedovat kiddy porn-a, ane?
Life is as complicated as we make it...

Mehmed ::

Lej oboje je prepovedano, ce uploadas na tubo bojo oboje odstranili in prisli pote. Ampak samo pri enem bos vpila cenzura.

Pithlit ::

Ne. Ne bom.

Cenzura bom vpila samo pri tistem ki je odstranjen zato ker je neprijeten (tako kot tisti 'tajni' posnetki). Za tistega ki bo odstranjen zaradi avtorskih pravic ali pa zato ker je pač prepovedan pa ne.

Kaj ti tukaj ni jasno? To da pri viktorjih nikakor ne gre za cenzuro? To da je razlika med tem da hočeš utišat nekoga ki je zate neprijeten ali nekoga ki počne nekaj v nasprotju z zakonom?
Life is as complicated as we make it...
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Bodoči referendum (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
505083 (3967) Gandalfar
»

Spletno oko za cenzuro interneta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / NWO
33874327 (65446) Mr.B

Več podobnih tem