» »

Bodoči referendum

Bodoči referendum

«
1
2

Aston_11 ::

...ki zagotovo bo, glede na to, da raja pojma nima in sovraži drugačne, med njimi tudi/zlasti istospolno usmerjene.

Ker mi gre na živce, da živim v taki družbi, odselil pa se ne bom (če je kdo takoj na to pomislil), bom pa striktno zajebaval krščansko usmerjen folk (tile so največji problem pri svojem dojemanju familije), zbiram argumente proti njihovim stališčem.

Ta so jasna - istospolni ne smejo imeti otrok (kar piše v zakoniku, ki bo padel, jih itak ne zanima) (da jih fizično imajo, jih itak ne briga, važno je, da jih ne smejo imeti).

Pred časom sem nekoga že pretresel s tem, kot sem mu gladko povedal, da po raziskavah otroci, ki živijo v istospolnih familijah, nimajo nobenih problemov, so pa bolj strpni. Ne vem pa, če take raziskave obstajajo in kje bi jih našel. Torej sem malenkost blefiral, je pa bilo to omenjeno v temi homoseksualnih porok (se mi zdi).

Prihranil sem si, da so istospolni nastali raznospolnih staršem... torej klasični familiji...

Moti me tudi, da bo večina odločala o pravicah manjšine.

Nadalje, da bo večina od tega ne bo imela prav nobene koristi, ko bo zjebala manjšino.

Pravice istospolnih ne bodo v ničemer vplivale na pravice nasprotnospolnih.

Pa ustava, konvencije, itd. prepovedujejo razlikovanje na podlagi spola.

Naše US je jebi veter.

Rabim še...

Pyr0Beast ::

Ljudje imajo vso pravico da so idioti.

Ne vem pa od kje jim pravica idiotizme vsiljevati drugim.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PaX_MaN ::

Nimam problema z idioti per se, problem mam z idioti ki ne vedo o čem se bo sploh glasovalo.

Daedalus ::

Problem je strahopetno US. Ki ne zna vzeti v roke Ustave RS in iz parih členov tam pogruntat, da večina ne more manjšini odmerjat pravic po vatlih, ki so drugačni za manjšino. Idiote boš imel vedno in povsod. Konkretno hudo pa postane, ko varovalke proti idiotom odpovejo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

technolog ::

Ma, ko bi se ljudje (še posebej t.i "Slovenclni") malo bolj za sebe brigali, bi bilo tud zelo fajn.

zee ::

Glasovalo se bo o "problemu", ki je pri gospodarskih problemih RS povsem irelevanten.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zee ::

@AndrejS: Prispevek iz 5.1.2012@13:36 brisan zaradi spodbujanja nestrpnosti do drugace spolno usmerjenih.

@Daedalus: Brisan prispevek, ki se je skliceval na prispevek iz zgornje tocke.

Se poucno branje, zlasti tocka 1.1., ki se nahaja povsem na zacetku.

Spodbujanja nestrpnosti se na S-T ne tolerira.

EDITs: dodajanje pojasnil, povezave, slovnica
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

hendriks ::

Aston_11 je izjavil:

bom pa striktno zajebaval krščansko usmerjen folk (tile so največji problem pri svojem dojemanju familije)


Potem boš zajebaval tudi mene, ki sem krščansko usmerjen, vendar mislim s svojo glavo in podpiram družinski zakonik.

cvizl ::

Men se prav glupo zdi odločat neki kar ti je že po defoltu dano. Ma koga briga če imajo homoseksualni pari lohk otroke pa če se lohk poročijo,valda da se lohk in še otroka majo lahko. Če ma lohk ena 15ega froca pa še unih prvih sedem ni mogla vzdrževat pol jih majo lohk tud oni. Ma to je bedarija odločanje o eni od boga dani pravici.
Raj bi se ubadal z bol perečimi problemi,kako bomo iz te krize pršli. K maš polno rit se lohk kregaš o drugih stvareh.

gendale ::

jaz podpiram družinski zakonik, ker:

-otroci že sedaj živijo v homoseksualnih družinah in se bo z njim samo dalo tem otrokom enake pravice kot tistim v navadnih družinah

-vse te potencialne zlorabe otrok, ki se bojo kao dogajale, so že sedaj kaznivo dejanje in družinski zakonik nima veze z njimi (AndrejS v mislih mam tvoj izbrisani post)

-imamo veliko večje probleme kot nekaj kar ne bo vplivalo niti na 1% prebivalstva letno (recimo tisti denar za referendum bi lahko dali za štipendije in bi imeli otroci več koristi od tega)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

puffs ::

Če kdo še ni videl, intervju z eno tako slovensko družino in babico.
Pa govor tipa ki je odrasel z dvema mamama, ko so v Iowi hoteli bannati poroko homoseksualcev (in so žal tudi jo).
Drugače sta pa tile iniciativi kul vir zanimivih informacij:
- Kampanja "Za vse družine! Za pravice vseh otrok. Za človekove pravice."
- Za prostore svobode.

jan_g ::

Kolikor vem, ne gre za to, da istospolni ne smejo imeti otrok ali živeti skupaj (kako boš recimo eni ženski prepovedal, da gre v tujino na umetno oploditev?), temveč za pravno ureditev že obstoječega stanja in seveda za naprej. Ker dejstvo je, da istospolni pari že imajo otroke, že živijo skupaj in že prihajajo v situacije, kjer jim pravna neurejenost povzroča težave (dedovanje, vse pravice ki izhajajo iz družine/starševstva, itd.). Zato sem mnenja, da bi ta zakon morali podpreti in upam, da ga tudi bomo.

mcgeek ::

Nekdo, ki se ima za krščansko usmerjenega, je bil v to vzgojen ali pa se je tako odločil. Istospolno usmerjena oseba pa se je taka rodila. V tem primeru ni mogoče primerjati obeh 'usmeritev'.

Nestrpnost pomeni, da nisi strpen do nekoga, ki je drugačen od tebe. Žal cerkev to spodbuja in podpihuje; istospolno usmerjeni, ki pa so že od rojstva pod stalnimi pritiski takih oseb, razvijejo zelo strpen odnos do vseh, ki so drugačni.

Kdo je torej boljši od drugega?

Podpiram družinski zakonik in upam, da ga bo tudi večina ostalih. Dobro si ga preberite, pa boste ugotovili, da nikomur ne jemlje ničesar. Žalosti pa me - in popolnoma sem zgrožen nad tistimi, ki sploh ne vedo o čem bodo glasovali, ker jim je bilo tako naročeno.

Trupl0 ::

Aston_11 je izjavil:

...ki zagotovo bo, glede na to, da raja pojma nima in sovraži drugačne, med njimi tudi/zlasti istospolno usmerjene.

Ker mi gre na živce, da živim v taki družbi, odselil pa se ne bom (če je kdo takoj na to pomislil), bom pa striktno zajebaval krščansko usmerjen folk (tile so največji problem pri svojem dojemanju familije), zbiram argumente proti njihovim stališčem.

Ta so jasna - istospolni ne smejo imeti otrok (kar piše v zakoniku, ki bo padel, jih itak ne zanima) (da jih fizično imajo, jih itak ne briga, važno je, da jih ne smejo imeti).

Pred časom sem nekoga že pretresel s tem, kot sem mu gladko povedal, da po raziskavah otroci, ki živijo v istospolnih familijah, nimajo nobenih problemov, so pa bolj strpni. Ne vem pa, če take raziskave obstajajo in kje bi jih našel. Torej sem malenkost blefiral, je pa bilo to omenjeno v temi homoseksualnih porok (se mi zdi).

Prihranil sem si, da so istospolni nastali raznospolnih staršem... torej klasični familiji...

Moti me tudi, da bo večina odločala o pravicah manjšine.

Nadalje, da bo večina od tega ne bo imela prav nobene koristi, ko bo zjebala manjšino.

Pravice istospolnih ne bodo v ničemer vplivale na pravice nasprotnospolnih.

Pa ustava, konvencije, itd. prepovedujejo razlikovanje na podlagi spola.

Naše US je jebi veter.

Rabim še...


Torej, če ti gre vse na živce, si tudi potemtakem strpen? Kako nekaj zahtevati od nekoga, če sam nisi...
If you are going through Hell, keep going !

Mipe ::

Demokracija, pač. Večina preglasuje manjšino.

Če te moti, da ljudje glasujejo po lastni vesti, se malo bolj potrudi pri ozaveščanju.

Ampak ne nasilno. Nihče ne mara šinfanja, zato le-to doseže nasproten učinek.

JanK ::

Aston_11 je izjavil:


Pred časom sem nekoga že pretresel s tem, kot sem mu gladko povedal, da po raziskavah otroci, ki živijo v istospolnih familijah, nimajo nobenih problemov, so pa bolj strpni. Ne vem pa, če take raziskave obstajajo in kje bi jih našel. Torej sem malenkost blefiral, je pa bilo to omenjeno v temi homoseksualnih porok (se mi zdi).


Takoj najdes, ker vecina raziskav to potrdi.

Children Raised by Lesbians Do Just Fine, Studies Show


Here are some highlights of the findings:

* In a study of nearly 90 teens, half living with female same-sex couples and the others with heterosexual couples, both groups fared similarly in school. Teen boys in same-sex households had grade point averages of about 2.9, compared with 2.65 for their counterparts in heterosexual homes. Teen girls showed similar results, with a 2.8 for same-sex households and 2.9 for girls in heterosexual families.
* In another study, teens were asked about delinquent activities, such as damaging others' property, shoplifting and getting into fights, in the previous year. Teens in both same-sex and heterosexual households got essentially the same average scores of about 1.8 on a scale from 1 to 10 (with higher scores meaning more delinquent behaviors).
* A 2008 study comparing 78 lesbian families in the United States with their counterparts (lesbian households) in the Netherlands, showed American kids were more than twice as likely as the Dutch to be teased about their mothers' sexual orientation.


"The bottom line is that the science shows that children raised by two same-gender parents do as well on average as children raised by two different-gender parents," Biblarz said. "This is obviously inconsistent with the widespread claim that children must be raised by a mother and a father to do well."

The scientists note they don't expect the results to change minds.

"There's a huge gap between research and popular belief and public policy, and it's hard for people to believe something that goes so against what they deeply think," Stacey told LiveScience, adding, "I can't say I'm very optimistic that people will believe us, but I'm hopeful it will open up conversation."



What happens to kids raised by gay parents?
Research suggests that they turn out about the same, no better, no worse and no more likely to be gay than other kids


... But most studies have found that outcomes for children of gay and lesbian parents are no better -- and no worse -- than for other children, whether the measures involve peer group relationships, self-esteem, behavioral difficulties, academic achievement, or warmth and quality of family relationships.


Study: Children of Lesbians May Do Better Than Their Peers


...These findings were expected, the authors said; however, they were surprised to discover that children in lesbian homes scored higher than kids in straight families on some psychological measures of self-esteem and confidence, did better academically and were less likely to have behavioral problems, such as rule-breaking and aggression.

"We simply expected to find no difference in psychological adjustment between adolescents reared in lesbian families and the normative sample of age-matched controls," says Gartrell. "I was surprised to find that on some measures we found higher levels of [psychological] competency and lower levels of behavioral problems. It wasn't something I anticipated."

In addition, children in same-sex-parent families whose mothers ended up separating did as well as children in lesbian families in which the moms stayed together.


<SARCASM> Ampak seveda so to samo rezultati LGBT aktivistov, ki zelijo celotno populacijo spreobrnit v gaye in lezbijke in jim ni za verjet...</SARCASM>
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

JanK ::

Mipe je izjavil:

Demokracija, pač. Večina preglasuje manjšino.


Torej bi bil holokavst OK, ce bi le nemci tam okoli 1940 z referendumom legitimirali pobijanje umazanih zidov, ki jim kradejo.

In bi bilo OK da bi v ZDA z referendumom odvzeli pravice crnuhom, ker so itak leni in samo cuzajo drzavo za podporo.

In je OK da na Avstrijskem Koroskem ni vec dvojezicnih tabel,...

Pac vecina preglasuje manjsino.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

technolog ::

Mipe je izjavil:

Demokracija, pač. Večina preglasuje manjšino.


Torej gremo glasovat, da morajo ženske od 18 do 20 let hodit topless po ulici. Ker so itak take ženske v manjšini, jih bomo Bp preglasoval.

Ne gre demokracija tako.

Mipe ::

Pozabljaš, da pohotneži ne predstavljate večine. Mamice, ateki itd. ne bodo hoteli, da njihove hčere hodijo topless.

napaka ::

Glasoval bom PROTI.

Pa nisem veren in mi ni nihče "naročil", kako glasovati.

Razlog je, da sem se naveličal histerije raznoraznih civilnodružbenomirovnoinkajtevemkakšnihše aktivistov.
NE ZANIMA me, kaj piše v zakoniku in NE BOM ga prebral.

Sicer je pa zanimivo, KDAJ so takšne teme vedno aktualne.

Zdaj me pa razglasite za homofoba in me pribijte na križ... goreči, s podgano v naročju.

technolog ::

@Mipe, to je bil hipotetičen primer :P

Dejstvo je, da nima in ne sme imeti vedno večina kontrole nad manjšino. Daj mi povedat, kaj se ostalih ljudi tiče, kaj dela druga družina za štirimi stenami, dokler ni ilegalno?

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

NE ZANIMA me, kaj piše v zakoniku in NE BOM ga prebral.


Hm... zakaj pa ne?
The truth is rarely pure and never simple.

Mipe ::

technolog je izjavil:

@Mipe, to je bil hipotetičen primer :P

Dejstvo je, da nima in ne sme imeti vedno večina kontrole nad manjšino. Daj mi povedat, kaj se ostalih ljudi tiče, kaj dela druga družina za štirimi stenami, dokler ni ilegalno?


Čakaj malo, koga pa briga, kaj dela Fritzl za štirimi stenami svojega domovanja?

Ljudstvo je odločilo, da je to, kar je Fritzl počenjal, nekaj nesprejemljivega za družbo. Kdo postavlja družbene norme?

mcgeek ::

napaka je izjavil:

Glasoval bom PROTI.

Pa nisem veren in mi ni nihče "naročil", kako glasovati.

Razlog je, da sem se naveličal histerije raznoraznih civilnodružbenomirovnoinkajtevemkakšnihše aktivistov.
NE ZANIMA me, kaj piše v zakoniku in NE BOM ga prebral.

Sicer je pa zanimivo, KDAJ so takšne teme vedno aktualne.

Zdaj me pa razglasite za homofoba in me pribijte na križ... goreči, s podgano v naročju.


Lahko si kar pač želiš biti. To sam veš. Glasuj po lastni vesti. Pa če prebereš zakon ali pa ne.

Sicer pa je ta tema v Sloveniji aktualna že od vsega začetka oz. nastanka države. Pa tudi od prej, ko Slovenije še ni bilo.
Ko bodo tebi kratene osnovne človekove pravice - poudarjam 'osnovne', potem se boš morda zavedal situacije. Kdor pa ni zadovoljen s trenutnim stanjem v državi, pa to lahko izraža tudi na drugačen način.

Blazz ::

http://dnevnik.si/novice/slovenija/1042... to pove vse...

še citat iz tam:
Bojim se da to ne bo šlo. Izvirni greh po cerkvi je človekova želja po spoznanju (jabolko), če to željo zanikaš si ovca in ovce potrebujejo pastirja (kakšne so že škofovske palice?).

pod katerega se zlahka podpišem.

oracle ::

Hja glede na to kar je sodišče odločilo, bi jaz predlagal da začnemo zbirati podpise za referendum, ki bo katoliškim družinam prepovedal imeti otroke. Strašenje otrok, da se bodo cvrli v peklu do neskončnosti v kolikor ne bodo pridni zna pustit hude travme.

Jupito ::

napaka je izjavil:

Razlog je, da sem se naveličal histerije raznoraznih civilnodružbenomirovnoinkajtevemkakšnihše aktivistov.


Civilne iniciative za pravice otrok in Komisije za pravičnost in mir si pa ne? Taprva je civilna, druga mirovna, obe histerični kt dve najstnici... in obe proti. :))
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Aston_11 ::

Trupl0 je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

...ki zagotovo bo, glede na to, da raja pojma nima in sovraži drugačne, med njimi tudi/zlasti istospolno usmerjene.

Ker mi gre na živce, da živim v taki družbi, odselil pa se ne bom (če je kdo takoj na to pomislil), bom pa striktno zajebaval krščansko usmerjen folk (tile so največji problem pri svojem dojemanju familije), zbiram argumente proti njihovim stališčem.

Ta so jasna - istospolni ne smejo imeti otrok (kar piše v zakoniku, ki bo padel, jih itak ne zanima) (da jih fizično imajo, jih itak ne briga, važno je, da jih ne smejo imeti).

Pred časom sem nekoga že pretresel s tem, kot sem mu gladko povedal, da po raziskavah otroci, ki živijo v istospolnih familijah, nimajo nobenih problemov, so pa bolj strpni. Ne vem pa, če take raziskave obstajajo in kje bi jih našel. Torej sem malenkost blefiral, je pa bilo to omenjeno v temi homoseksualnih porok (se mi zdi).

Prihranil sem si, da so istospolni nastali raznospolnih staršem... torej klasični familiji...

Moti me tudi, da bo večina odločala o pravicah manjšine.

Nadalje, da bo večina od tega ne bo imela prav nobene koristi, ko bo zjebala manjšino.

Pravice istospolnih ne bodo v ničemer vplivale na pravice nasprotnospolnih.

Pa ustava, konvencije, itd. prepovedujejo razlikovanje na podlagi spola.

Naše US je jebi veter.

Rabim še...


Torej, če ti gre vse na živce, si tudi potemtakem strpen? Kako nekaj zahtevati od nekoga, če sam nisi...


Sem pozabil pripisati if stavek (za izselitev sem ga) - if anyone thinks author=nestrpen then ==> če kdo misli, da sem nestrpen, who cares, ker bi bil potem v labilni ravnovesni legi - kar je pa spet drek.

Ostale klavzule bom pisal po potrebi - hendrix se je vpičil v to, da bom zajebaval krščanski folk (to je extra zabavno, ker imajo stališča, ki pa jih ne znajo obrazložiti ==> klavzula = ne vsi, večina, vsaj večina tistih, ki ne ve, proti čemu je), ki podpira družinski zakonik (teh ne bom zajebaval, do sedaj nisem vedel, da taki obstajajo ==> klavzula=ne poznam vseh).

oracle je izjavil:

Hja glede na to kar je sodišče odločilo, bi jaz predlagal da začnemo zbirati podpise za referendum, ki bo katoliškim družinam prepovedal imeti otroke. Strašenje otrok, da se bodo cvrli v peklu do neskončnosti v kolikor ne bodo pridni zna pustit hude travme.



Katoliški mulci so moje ozavestili, da sta bila prva človeka Adam in Eva. Tako, da ne se zahebavat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

echo ::

Natanko tako - če želiš utišati poredne aktiviste, bo treba glasovati ZA družinski zakonik in tako poraziti tradicionaliste, ki so problematizirali ta zakonik, ki nas bo spet stal neumno visoko količino denarja, ki bi ga lahko namenili za kaj boljšega.

rejven ::

če mene vprašaš bi "referendum" moral potekat 1x-2x letno, in takrat odkljukaš 1,2,3,...,20,... referendumskih vprašanj ( oz. kolikor jih želiš ) in je zadeva rešena. S tem bi dosegli, da bi bila udeležba na referendumu višja kot v primerih, ko je referendumsko vprašanje namenjeno relativno ozkemu krogu ljudi.

pegasus ::

Kolk je vse to pointless ...

Mene zanimata samo dve opciji:

a) kamena doba; zavržemo vso farmacijo, tehnologijo, demokracijo in religijo ter uvedemo nazaj naravno selekcijo v človeško raso. Naj nas jejo tigri, če nisi sposoben laufati dovolj hitro, boš kosilo. Naj se razmnožujejo tisti, ki so se sposobni razmnožiti.

ali

b) svetla bodočnost: kloniranje, genski inžinering. Full manual control nad geni mojega potomstva, izbira lastnosti po želji, izdelava potomstva iz zgolj mojih genov, ali kombinacije genov mene in mojega prijatelja ali pa mojih in genov domače mačke. Vsak se lahko razmnoži kakor se mu zdi smiselno, človeštvo prevzame popolno kontrolo nad lastno usodo. Glej tudi.


Vsakršno vmesno stanje je nesmiselno zapravljanje časa, futranje trolov in podpihovanje flamewarov.

Zeberdee ::

Vse tisto govorjenje ministranta se danes v ušesih normalnega človeka zdi kot nabijanje.

Če pa v šovu nastopa tudi profesorica, ki v svojih izpitih 50% namenja Gay/lesbo vidiku zakonodaje, pa dobi njegovo nabijanje nehoteno težo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeberdee ()

avani ::

moja napoved je da bo prvič v zgodovini slovenije referendum uspel in bodo ljudje zakon podprli.

bi bilo treba res začet razmišljat, da bi se uvedlo neke izpite za volitve, nekaj po principu vozniških izpitov. tako da bi imeli ljudje vsaj nek minimum vedenja o svojih odločitvah na volišču...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avani ()

jype ::

Mipe> Čakaj malo, koga pa briga, kaj dela Fritzl za štirimi stenami svojega domovanja?

Če bi bil tam notri sam, potem ne bi brigalo nikogar. Ker je tja not proti njihovi volji zaprl tudi druge ljudi, briga policijo.

napaka ::

@Mavrik:
Zakonika ne bom prebral zato, ker sem zahojeni kmetavz. Da ne bo pomote, tako sem se sam označil. Lahko se strinjaš, ali pa ne. Vseeno.

@mcgeek:
Zame pomembne "pravice" se mi zadnjih 20 let z vsakim sprejetim zakonom zmanjšujejo.
V zameno pa dobim, da si lahko poiščem istospolnega partnerja in da lahko skupaj posvojiva otroka iz podsaharske Afrike.
Res, hvala vlada in poslanci, to sem si vedno želel. Evo, ta izjava je za prvi dve točki sovražnega govora.

@oracle:
Pri vsej tej propagandi na TV, časopisih in internetu jih najbrž ne bo težko zbrati...

@avani:
Tako je. Izpite za volitve. In obvezne počitnice v gulagu, če boš slučajno napačno obkrožil...


Malo ste me razočarali.
Pričakoval sem več upravičenih očitkov, da sem zaostal, mračnjak, zahojenec, katoliban, pedofil ipd...
Fricl je sicer tudi OK.

Moje osebno mnenje je, da se me zadeva okrog zakonika niti ne tiče preveč. In pravzaprav niti ne čutim, da bi moral oziroma smel o tej zadevi odločati. Vendar ustavno sodišče misli drugače in kdo sem jaz, da bi se smel upreti njihovi odločitvi.

Glasoval bom proti iz naslednjih neracionalnih razlogov:

    1. Če že imam pravico, jo bom tudi zlorabil.
    2. V vseh medijih se sliši samo ogrožena manjšina. Zaostalo večino se pripusti le zato, da se lahko posmehujemo njihovim katolibanskim stališčem. In če mi nekaj stalno vbijajo v glavo, bom iz kljubovanja napravil nasprotno.
    3. Frustracija. Če že ne morem odločati o pomembnih rečeh, pa bom odločal o tistem, kar se me ne tiče in odločil bom nasprotno od tega, kar se pričakuje.
    4. Ker sem se naveličal zaj3bavanja krščansko usmerjenega folka. Sedaj bom s pomočjo ustavnih sodnikov zabaval ogrožene manjšine (hvala Aston za idejo).
    5. Gospoda ministra Svetlika resnično ne maram. Ni mi všeč pa konec. In če reče, da je treba obkrožiti črno, bom obkrožil belo. Iz kljubovanja. Istospolne skupnosti so tukaj le kolateralna škoda.

Matako ::

Pa kdo še hodi na referendume, prosim vas. To je za stare mame in težake.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

mcgeek ::

@napaka:
Žal mi je, da se tako slabo ceniš. Naredi kaj dobrega danes, pa se boš bolje počutil.

jusv ::

Referendumi so nepotrebni, lahko bi zadeve rešili na kak drug način, pa še privarčevali bi???

Izaso ::

Ma kakšni referendumi, mečemo denar stran, vsak dan večja revščina, če se ne morjo zmenit v parlament naj ga razpustijo in zadeva rešena. Kdo pa še hodi na te referendume. Pač tisti ki si nimajo kaj početi???

ahac ::

V zameno pa dobim, da si lahko poiščem istospolnega partnerja in da lahko skupaj posvojiva otroka iz podsaharske Afrike.
Sorry, ampak tega ne dobiš, ker zakon o tem čisto nič ne pravi.

Istospolne skupnosti so tukaj le kolateralna škoda.
Oni bodo 0,1% kolateralne škode. Ostalih 99,9% bodo druge družine.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

napaka ::

No, potem pa resnično ne dobim ničesar v zameno. Smola, ne.

Kar se pa tiče kolateralne škode, več je je, bolje je, a ne?

AndrejS ::

Najbolje bi bilo da predlagatelj referenduma plača 50% stroškov, če referendum pade. Pa da vidimo če bodo ****** predlagali glupe referendume.

Daedalus ::

Ta glupi referenum predlagajo katolibani.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

technolog ::

Mipe je izjavil:

technolog je izjavil:

@Mipe, to je bil hipotetičen primer :P

Dejstvo je, da nima in ne sme imeti vedno večina kontrole nad manjšino. Daj mi povedat, kaj se ostalih ljudi tiče, kaj dela druga družina za štirimi stenami, dokler ni ilegalno?


Čakaj malo, koga pa briga, kaj dela Fritzl za štirimi stenami svojega domovanja?

Ljudstvo je odločilo, da je to, kar je Fritzl počenjal, nekaj nesprejemljivega za družbo. Kdo postavlja družbene norme?


Kateri del stavka do-kler-ni-i-le-gal-no ti ni jasen? Posilstvo ni kul.

T-h-o-r ::

Pyr0Beast je izjavil:

Ljudje imajo vso pravico da so idioti.

Ne vem pa od kje jim pravica idiotizme vsiljevati drugim.

evo enako

pri tem referendumu se gre za svobodo vsakega posameznika


sovraži ti lezbijke in homiče, ampak ne moreš jim s svojimi dejanji preprečevati živeti, kakor si želijo, kakor so si izbrali


pri nas pač RKC in nekateri ekstremni podporniki ne marajo za gejevske poroke, ampak zato hočejo, da morajo vsi ostali to sprejeti in se ukloniti njihovi volji, s tem pa seveda želijo kršiti svobodo sodržavljanov
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jype ::

Jah, pejte vsi na referendum, ane.

Pa jim povejte, da so klerikalci zadnji na tem svetu, ki lahko govorijo o pravicah otrok.

T-h-o-r ::

jaz bom vsekakor šel

sem gledl danes anketo: 37 % podpira zakonik, 22 % je proti, ampak 40 % je pa tistih famoznih NE VEM
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jype ::

Ker večina resnično pojma nima, o čem sploh teče beseda. Tudi jaz ne bi razumel ničesar, če ne bi izvedel od ljudi, ki se jih spremembe dejansko tičejo.

T-h-o-r ::

kar je pa seveda največja svinjarija, da so cerkveni vojščaki vso debato usmerili na gejevske starše, ki jih zakonik sploh NE PREDVIDEVA, razen če ga kateri že ima od prej, posvojitev jim ne omogoča, poleg tega pa je to zgolj en majhen delček celotnega zakonika, ki ureja pravice otrok


podporniki pa seveda stalno nasedejo in se začnejo z cerkvenimi nato prepirati o tej eni nepomembni točki

ravno to, večina nima pojma, pol pa mamkam na ulici razlagajo, da želijo uzakoniti incest


enkrat so jih pri tem dobili, ampak to je nedvomno njihova "standardna" strategija za pridobivanje glasov: laži in zavajanja


ampak desnica je itak mojstrica tega početja
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

dexterboy ::

Nekaj me zanima: koliko bi (ali pa je že) teh družin isto spolnih partnerjev in njih otrok? To, da otroci v takšnih družinah ne smejo biti prikrajšanai za kakršnekoli pravice in svoboščine, ki so jih deležni otroci v družinah matere in očeta, sem absolutno ZA in mislim, da drugače sploh ne sme biti. Otroci, ako je kdo pozabil, niso nič krivi za svet, v katerem so se rodili.
Me pa bolj bode dejstvo, da je toliko istospolno usmerjenih ljudi, ali pa se jaz močno motim. Saj ne da bi bil mormon, ko imam sedaj 4 spredaj, ali pa ne bi nikoli slišal za FB, ampak se včasih res vprašam, kaj je narobe s tem folkom? Ravno prej sem bil s prijateljem na pijači in sva razglabljala o tem, koliko žensk starosti 35, 40 in 45 je samskih (in to samo tiste, ki jih poznava) in brez deca oz. partnerja pa čemu je zakaj tako... Seveda generalnega odgovora ni, ampak se mi samo od sebe vsakič pred očmi pojavi dejstvo, da je v Izraelu še danes obvezno služenje vojaškega roka; tako za moške kot za ženske...
Očigledno bo šlo tole človestvo res po gobe in v franže tistega trenutka, ko bomo imeli vsega preveč. In, bojim se, da smo to točko že nekako dosegli in presegli. Saj nisem noben pesimist, ampak KAJ je narobe v tem, da si najdeš punco če si pubec oz. fanta če si dekla in si skupaj in srečen....? Ja, seveda, fuknimo par sto tisoč evrov za nek trenutno nepomebni referendum, medtem ko se nam država leze v kolaps... aj, čist pozabu, smo že itak v kur.. :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.
«
1
2