» »

Zoran Vaskrsić zaradi dolga ob hišo

Zoran Vaskrsić zaradi dolga ob hišo

««
26 / 34
»»

ZaphodBB ::

Se mi je zdelo, da sem malo neprespan.

BALAST ::

Ta poškodba notranjosti hiše, že kliče na zaroto, podobno tisti, ko se je 9/11 zrušilo par blokov v americi in so bili zavarovani ravno par mesecev prej pred terorističnimi napadi.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

FireSnake ::

Mipe je izjavil:

Kot kaže, te farse še zdaleč ni konec:

Vaskrsić naj bi hišo popolnoma uničil

Novi lastnik je našel hišo v nevseljivem stanju. Prežagane cevi centralnega ogrevanja, odstranjeni radiatorji, prerezana električna inštalacija itd. Vaskrsić zanika, da bi poškodoval hišo. Neki kekec iz gibanja 15o trdi, da Vasrsić tega ni mogel narediti, kajti inšpektor je po ogledu takoj zapečatil hišo.

Se je torej hiša sama uničila? Kakšno stanje je ugotovil inšpektor, ko je zapečatil hišo? So morda v hišo kasneje vdrli in jo uničili? Morda novi lastnik, ki je pred deložacijo zavaroval hišo? Morda ihtavi Vaskrsić? Ali pa kdo tretji?



Ziga Dolhar je izjavil:

Ti očitki so se pojavili takoj po deložaciji. Torej - naj bi to storili še pred odhodom iz hiše.



Malo si poglejte, kaj sem jaz napisal 17 marca - o poškodovanem stanovanju - točno o elektro inšatalaciji in vodovodnih ceveh sem govoril (stran 15).
Že takrat sem imel informacije iz prve roke .. nekateri so ga pa zagovarjali.

"Poznavalci" na 24 kur, ki komentirajo pa pravijo, da je ob odhodu bilo vse v najlepšem redu.

Kar sem tam govoril (o paraplegiku in tako dalje) je vse 100% res.
Kako pa tile od 15o lažejo, se pa lahko samo smejimo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

St235 ::

ZaphodBB je izjavil:

Pa pravite, da je model dobil poceni hišo?

Očitno jo je Zoki drago prodal.

Okapi, daj reči kakšno človeku v bran.


Ne samo hišo, še stanovanje bo poceni dobil ko zoki ne bo hotel plačat škode. Na račun tega Vaskršića bo melo par slovencev poceni rešen stanovanjski problem.

marijancek ::

prav je naredil

Pithlit ::

marijancek je izjavil:

prav je naredil

Anede. Edino pravilno je da se uničuje tujo lastnino.

Ko bo treba škodo pokrit, pa kazen plačat/odsedet par dni... bo pa spet jokal kako se država na malega človeka spravlja.
Life is as complicated as we make it...

M1_Abrams ::

Jaz bi v takem primeru hišo spustil v luft, ker če je jaz nimam, je tudi nekdo drug nebo imel!
PHP & MySQL

zee ::

M1_Abrams je izjavil:

Jaz bi v takem primeru hišo spustil v luft, ker če je jaz nimam, je tudi nekdo drug nebo imel!


Ergo ti lahko pridem razsut hiso zgolj zato, ker je jaz nimam?!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Matako ::

Mipe je izjavil:

Neki kekec iz gibanja 15o trdi, da Vasrsić tega ni mogel narediti, kajti inšpektor je po ogledu takoj zapečatil hišo.


Ne mi začeti s 15o. Liki so še nekaj tednov nazaj trdili, da pred borzo ni bilo nikoli problemov z mamilji, čeprav smo jim vsi razlagali, da so nekateri "člani" zadeti kot mambe prav vsaki dan.

No, prejšnji teden so krave končno prišle mukat domov: 15o pospravlja šotore, ker ne morejo več nadzorovati džankifesta pred Borzo
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

FireSnake ::

M1_Abrams je izjavil:

Jaz bi v takem primeru hišo spustil v luft, ker če je jaz nimam, je tudi nekdo drug nebo imel!


Pa čeprav je na hiši hipoteka v vrednosti 60 000 EUR in "kazen" 5500EUR, ker si razbil enega tipa in izgubil na sodišču?
plus drobiž, ki ga novinarji vseskozi omenjajo.

Vemo, kje tip zdaj živi .. na črno pa oddaja v najem svoja dva stanovanja ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

ZaphodBB ::

FireSnake je izjavil:

M1_Abrams je izjavil:

Jaz bi v takem primeru hišo spustil v luft, ker če je jaz nimam, je tudi nekdo drug nebo imel!


Pa čeprav je na hiši hipoteka v vrednosti 60 000 EUR in "kazen" 5500EUR, ker si razbil enega tipa in izgubil na sodišču?
plus drobiž, ki ga novinarji vseskozi omenjajo.

Vemo, kje tip zdaj živi .. na črno pa oddaja v najem svoja dva stanovanja ...

Ti bo Okapi razložil, da mu to pripada.

Okapi ::

Če kaj veš, ga prijavi. Ker drugače sodeluješ najmanj pri prekršku.

O.

Ziga Dolhar ::

Ne, splošna ovaditvena dolžnost ne obstaja. Le za nekaj naj-naj hujših kaznivih dejanj.

Prekrški, tatvine ali poškodovanja tujih stvari to niso.

p.s.: osebni nivo ni kul. Čeprav se z okapijem nekateri ne strinjamo, ni potrebno pretepanje slamnatih mož.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

D3m ::

No ja, bo pa še za to odgovarjal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

XsenO ::

"Revež" si je zgleda že kupil novo hišo
http://24ur.com/novice/slovenija/vaskri...
1 + 1 = 1

Matako ::

Glede na to, da je lik neučljiv zna biti, da bo kmalu spet rubljenje :D

15o na pomoč!
/\/\.K.

Zheegec ::

Hja zivljenje je tezko. Nimas denarja za placati dolg, nimas prihodka in ti morajo rubiti hiso. Ce bi bil sam v taksnem polozaju bi si tudi jaz kupil novo hiso, da se vsaj malo potolazim.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gavran ::

Financminister in DURS pa nič...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Ajrina ::

Ima mogoče kdo še kje shranjen link do pdf-ja, kjer je bila zapisana kronologija dogajanja v primeru Vaskrsić? Pred dobrim mesecem sem dokument našla, sedaj pa nikakor.

Ziga Dolhar ::

1
2
https://dolhar.si/

Mipe ::

Hja, če so hišo dražili, je dobil denar od nje. Minus dolg. Zato je lahko kupil novo.

RockyS ::

za 80k ne dobiš nove hiše ampak rabljeno.

D3m ::

Dobil je samo cca. 3k € če se ne motim. Ostalo je pobrala banka in upniki.
|HP EliteBook|R5 6650U|

BlaY0 ::

Ja saj, selil se bo verjetno v svojo novo hišo. Ja, po vsej verjetnosti je rabljena... kot moji štumfi ;((

Za bajto je dobil pol vrednosti, BMW X5 bo prodal in kupil starega Cliota pa si lahko nabavi drugo bajto. Itak pa "zasluži" 60k bruto na leto, tako da kakšne panike ne bo.

D3m ::

Tudi avto je bil na leasing, če se ne motim, tako, da ne vem koliko lahko profitira od avta.

S.p. pa ne vem če še ima.
|HP EliteBook|R5 6650U|

BlaY0 ::

Vsekakor toliko, da mu ne bi bilo treba več plačevati obrokov za leasing. Če nima več s.p. dela lahko na podjemno pogodbo... mogoče avtorsko... ali pa na črno po pricipu "solarni sistem" (pare na sunce)...

Zheegec ::

Na kakršno koli pogodbo bi delal, bi mu lahko sodišče to pobralo. Ker pa ni imel popolnoma nobenih prihodkov (avta nista njegova sta na lizing - BMW in Mercedes) je ostala samo hiša. Od hiše mu je ostalo s 3k€ in s tem si je sedaj kupil novo hišo :) Še vedno brez prihodkov.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

@nny ::

Čak mal, dude ima 124 € dolga, zaplenijo bajto, prodajao za 60.000, od česar dobi 3.000; po par mescih si kupi novo bajto. Ga je davčna že povohala ali še ne?

BlaY0 ::

Modelu ni in verjetno tudi v prihodnje ne bo nič hudega...

RockyS ::

In folk je zbiral denar zanj :D

BlaY0 ::

Bine tut baje nima za odvetnika...

Jah kaj, probaš ane. Več kot ti rata nategnit folka, večji car si ;((

Zheegec ::

@nny je izjavil:

Čak mal, dude ima 124 € dolga, zaplenijo bajto, prodajao za 60.000, od česar dobi 3.000; po par mescih si kupi novo bajto. Ga je davčna že povohala ali še ne?

Ah, veš koliko jih je. Pa na socialni podpori in ima 4 avtomobile pisane na svojo 85-letno babico...
To je nacionalni šport.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Zheegec ::

Zmagal ga je nekdo, ki mu nismo dali kredita, ker je imel socialno podporo. Tip je bil lepo oblečen, imel drago uro, najnovejši iPhone. In izjavi v pol-slovenščini: "pa zakaj ne, sj bom platio, imam tamle parkiran Mercedez". In pokaže ključe od nove S-klase AMG, ki je bil parkiran na avtobusni postaji :)
In ko sem mu rekel hladnokrvno "potem najbolje, da prodate Mercedeza in pridete plačati z gotovino" me je pogledal, kot da me bo 20 "njegovih" čez 2 uri čakalo in razbilo :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Mr.B ::

ALIEn3001, sej včeraj zvečer, sem tudi jaz mislil da je 24kur pozabilo dati podnapise pri poročanju iz štepanca. Samo potem bi bil kdo užaljen.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PaX_MaN ::

Zheegec je izjavil:

Pa na socialni podpori in ima 4 avtomobile pisane na svojo 85-letno babico...

Po novem boš še podjetje lahko na sorodnike prepisal.

Zheegec ::

U to je pa super. In bo imela ena babica 3 podjetja pa ji bodo mikrofon tiščali pred obraz zakaj je poslala podjetja v stečaj :)

Pa že sedaj ima Maserattija, tako da bo res izpadla kot prava biznis-women :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PaX_MaN ::

Zheegec je izjavil:

In bo imela ena babica 3 podjetja pa ji bodo mikrofon tiščali pred obraz zakaj je poslala podjetja v stečaj :)

Nah, so me opozorili, da velja to samo za s.p.
Sicer pa to piše v novem popravku Zakona o gospodarskih družbah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Magic1 ::

Super, zdaj samo rabimo enega prostovolca brez premoženja v vsaki družini pa lahko vsi spje odpremo. Če gremo preveč v minus, samo nanj prepišemo...
Magic

Vikking ::

Magic1 je izjavil:

Super, zdaj samo rabimo enega prostovolca brez premoženja v vsaki družini pa lahko vsi spje odpremo. Če gremo preveč v minus, samo nanj prepišemo...


Vsaj 5 let si prepozen, in najmanj 10 let za tujino. Ustanoviš podjetje, katere lastnik je brezdomec. Le kaj mu lahko rubijo, zapor pa je itak zanj brezplačna hrana, toplo prenočišče, čez vikend pa lahko gre po mestu žicat za vinček.

Ne pozabit da si lahko odgovoren tudi kot fizična oseba in ne samo pravna. Poleg tega se lahko razveljavijo vse pogodbe in prenosi lastništva za 2 leti nazaj če se dokaže krivda. Tak da kar se tega tiče ste prepozni in samo sanjarite kar so ostali počeli že zdavnaj prej in obogateli oz. zaslužili.

Biti med prvi in najti luknje v zakonih, zato je potrebno razmišljati, imeti pamet, spretnost in pogum. Zato lahko nekateri to počnejo ker niso butasti in leni, ampak prav marljivo študirajo detajle, le podjetništvo si predstavljajo nekoliko drugače (prenesti okoli druga podjetja in državo).

Ajrina ::

Ziga Dolhar je izjavil:

1
2


Hvala! Potem, ko si to linkal, sem našla še tega, ki sem ga iskala. Če koga zanima:
Kronološko zaporedje dogodkov Vaskrsić

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Ajrina ()

arnecan1 ::

No, kot smo nekateri napovedovali, bomo državljani poravnali zapitek. Vaskrsiću bomo plačevali in to na žalost vsi.
http://www.zurnal24.si/zoran-vaskrsic-z...
http://www.24ur.com/novice/slovenija/so...
http://www.delo.si/novice/slovenija/vas...
http://www.rtvslo.si/slovenija/vrhovno-...

No, kje so sedaj velecenjeni pravniki ala Mehmed in Lakotnik ter tudi drugi, ki so par let nazaj tu pametovali in pljuvali po vseh, ki so svarili točno pred tem, kar se je sedaj tudi zgodilo.

Telbanc ::

arnecan1 je izjavil:

No, kot smo nekateri napovedovali, bomo državljani poravnali zapitek. Vaskrsiću bomo plačevali in to na žalost vsi.
http://www.zurnal24.si/zoran-vaskrsic-z...
http://www.24ur.com/novice/slovenija/so...
http://www.delo.si/novice/slovenija/vas...
http://www.rtvslo.si/slovenija/vrhovno-...

No, kje so sedaj velecenjeni pravniki ala Mehmed in Lakotnik ter tudi drugi, ki so par let nazaj tu pametovali in pljuvali po vseh, ki so svarili točno pred tem, kar se je sedaj tudi zgodilo.


Isto je blo ob referendumu ob arbitraži, en kup pametnih, ki so zdaj že tiho.

:D

Je treba povedat, še enkrat naglas, da je navadna svinjarija, kar se pri nas dela, no ko bi kdo odgovarjal za to???:D

:))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

konspirator ::

Slo pravno in ekonomsko fakulteto bi morali ukiniti, takoj danes.
--

Okapi ::

St235 je izjavil:

In še 100x za vse, ki niso sposobni dojet enostavnega koncepta: stvar je toliko vredna kot je nekdo v danem trenutku pripravljen ponudit zanjo. In za konkretno hišo je bil na dan dražbe kupec pripravljen plačat 70.000€. Do tega, da so hišo morali prodati po relativno nizki tržni ceni pa je pripeljalo dejstvo, da je Zoki ignorira svoje obveznosti in sodišče ter ni hotel poravnat svojih dolgov. Tako je bil prisiljen hišo prodati po tržni ceni na nek določen dan in ne takrat ko bi njemu bolj ustrezalo.

Enako kot ne boš za avto dobil enake cene če ga boš prodajal pet mesecev ali če ga boš moral prodat v eni uri. Na tržno ceno namreč vpliva več kot samo neka ocenjena številka. In bolj kot si prisiljen nekaj prodajat v kratkem času slabše pogajalske pogoje imaš. Tako tudi trgovina ne more jogurta zadnji dan roka uporabe prodat po polni ceni.

In kar vsi tukaj pozabljate je, da je zadevo do absurda in do prisilne poravnave na točno specifičen datum prignal zoki sam.

No, evropsko sodišče je ugotovilo, da mu je bila s tem, ko je bil prisiljen na hitro prodati hišo, storjena krivica (oziroma povzročena materialna škoda). Kar smo nekateri tu že od vsega začetka trdili.
Sodišče je Vaskrsiču odobrilo 77 tisoč evrov odškodnine za materialno škodo (razlika med ocenjeno vrednostjo hiše in ceno na dražbi z obrestmi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

PaX_MaN ::

PaX_MaN je izjavil:

Če pa zadeva ne bo prišla na Evropsko sodišče za človekove pravice, potem pa se mi boš res lahko posmehoval, ker bo moja razlaga zadeve poražena. Torej bitka je dobljena za vas, vojna pa še poteka. Se slišimo za par mesecev.

Katera pravica mu je pa bila kršena?
(To se te že par strani sprašuje, pa si še kar tiho.)
Pa seveda, če mu slučajno uspe na ESČP in pride zaradi tega do sprememb zakona bom tole "vojno" zaključil s pobudo/zahtevo za referendum.
Se uomo takrat slišal.

Ahoj, se slišmo?!
Popušili ste.

Slo pravno in ekonomsko fakulteto bi morali ukiniti, takoj danes.

Dodajte še ustavno, pa takoj podpišem!

arnecan1 ::

Mehmed je izjavil:

arnecan1 je izjavil:


Kaj pa tebe žuli?.


Moti me, da sprva dajes vtis, kot da zgolj ne razumes zadeve pa koga se prime, da bi ti pojasnil.
V bistvu imas pa svoj zblojen pogled na pravo, povsem imun na logiko, argumente pa realnost, ce se kaka instanca bognedaj ne strinja z njim je pa itak pokvarjena.
Ne vem zakaj sploh furas debato, ce je edini ki lahko vpliva na tvoje mnenje escp. Skoda casa.

No tudi Mehmed ni zaostajal v svojih izjavah. Vsi, ki nismo mislili tako kot on in Lakotnik, smo imeli zblojen pogled na pravo in smo bili imuni na logiko, argumente in realnost.

Izgleda, da smo morali počakati na Evropo, da mu je pojasnila, da je pravzaprav on tisti, ki ima zblojen pogled na pravo in je imun na logiko, argumente in realnost.:))

D3m ::

Dobro nas je kriminalec okrog pri prinesel.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PaX_MaN ::

D3m je izjavil:

Dobro nas je kriminalec okrog pri prinesel.

Ma kaki, krivo je krivosodje!
84. In this connection, the Court notes that the Enforcement Act provided for several means of enforcement, including seizure of assets from the debtor’s bank account or part of the debtor’s salary (see paragraphs 45 and 47 above). It further refers to its finding above that there was a clear indication that the measure in the form of seizure of assets from the applicant’s bank account was available as a potentially suitable and effective measure for the enforcement of his debt (see paragraph 81 above), especially if applied with some flexibility, such as repayment over a reasonable period of time. What is more, almost a month before the second auction company J. requested that the enforcement be carried out by seizing the applicant’s salary and bank account. However, although the requests were made on 18 and 25 October 2010 respectively, the court did not grant them until 22 November 2010, that is after the house had been sold at the second auction (see paragraphs 24 and 27 above). The Court finds it striking that the enforcement court, which had previously taken decisions rather swiftly (see paragraph 81 above), took a month to decide on company J.’s requests.
85. Indeed, in view of the irreparable consequences of the judicial sale for the applicant, the court should have taken a timely decision on company’s J. requests and taken steps to postpone or cancel the auction. The Court concedes that the latter, as well as the lack of initial consideration of proportionality when accepting the request for the impugned judicial sale, may have resulted, at least in part, from the court’s interpretation of the relevant requirements of the domestic law. Nevertheless, the Court finds that in the circumstances of the case this had a negative overall effect on the conduct of the enforcement proceedings against the applicant (see, mutatis mutandis, OAO Neftyanaya Kompaniya Yukos, cited above, § 656).

D3m ::

Poleg tega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

cekr ::

Kot vsak Balkanec pri nas, je špekuliral s plačevanjem položnic. In izigraval državne organe.
To ni naredil prvič.
Lahko bi ga postavili tudi na mejo.
Nazadnje se je našel en sodnik, ki si je upal udarit.
Je pa pretiraval. Lahko bi samo poslal izvršitelja, ki bi vrgel vrata s štokov.
Tu pa je seveda nastopil nekdo, ki si je želel poceni do hiše.
In sedaj bomo davkoplačevalci plačali razliko, ki je nastala iz omenjenih razlogov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]
««
26 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež, čeprav sm v najemu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20529757 (23312) 49106
»

Rubež in osebni stečaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519923 (7956) Zmajc
»

Kako preprečiti rubež? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7332752 (18054) Invictus
»

Odredba o prodaji nepremičnine

Oddelek: Loža
152708 (2367) Invictus
»

Ko ti davčna stopi na račun ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9524475 (6991) Mehmed

Več podobnih tem