» »

Carina in količina izdelkov

Carina in količina izdelkov

Goran0 ::

Še ena čudna tema z moje strani. Zanima me če je že kdo od vas količinko kupoval s Kitaske, Tajske..., kot fizična oseba? Namreč naročil bi, kaj pa vem 200-300 kom. pa me zanima če lahko carina komplicira zakaj takšna količina? Mogoče kompliciram samo iz izkušenj vem, da so eni kar zadrti in ignorantski pri naši carini. Ne bi rad, da mi zavrnejo uvoz samo zaradi domneve po nadaljni preprodaji. Za to imamo inšpekcijo.

Gladi ::

Če boš naročil to kot fizična oseba ne bo šlo preko carine. Res neočitno, 200 komadov istega blaga :))

mihec87 ::

Pri 200-300 kosov teško opravičiš za osebno rabo..

gendale ::

>200-300
>osebna raba
izberi eno
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

kratos ::

Da še jaz vprašam... kaj pa če naročiš manjše število istih stvari pa po možnosti so še replike ?? recimo 3 enake replike ur/očal/torbic itd... A nastane problem ? oz. se sploh trudijo odpirat ? ker do zdaj še nisem naročil več kot enega izdelka in mi še nikoli niso odprli (vsaj ne da bi jaz vedel).

Goran0 ::

GladiTm... tudi meni se ne zdi rahlo smešno, zato sem tu vprašal za izkušnje in ne za osebno mnenje... zanima me če je kakšna pravna podlaga, da me jjajo. Zakaj pa jaz ne bi mogel nabavit robe za 20 let? Mi kdo to prepoveduje? Zato pa omenjam inšpekcijo ki te mora dobit pri preprodaji. Če pa jaz to res potrebujem za osebno rabo pa je moja stvar in ne carine.

mihec87 ::

Pazi inšpektorji delujejo tudi na carini in če pošiljka ne ustreza oz je zrela za inšpektorja zadeve potem urejaš z njim..

Drugače pa(staknu nekje na internetu)..
Glede količine blaga za osebno rabo pojasnjujemo, da je blago nekomercialne narave v carinskih predpisih definirano kot blago, ki se predloži v določen carinski postopek priložnostno ter katerega narava in količina kažeta, da je namenjeno za zasebno, osebno ali družinsko uporabo prejemnikov oziroma oseb, ki ga prevažajo. Ali je določeno blago nekomercialne narave, presoja carinski organ ob vsakem posamičnem uvozu glede na vsakokratne okoliščine uvoza.

Če se ti zdi 300 izdelkov normalna cifra za osebno uporabo prav..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

šernk ::

Jah 300 vezic je lahko normalna cifra za osebno rabo, medtem ko 300 diskov pa verjetno ni :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mihec87 ::

Ja zato pa to določajo pri vsakem posamičnem uvozu...

Za zagotovo oz točen odgovor jih pokličeš ali pa pošlješ dopis..

Goran0 ::

mihec87... tak odgovor sem potreboval. :) Hvala

St235 ::

Dodatno pazi, ker vidim da govoriš o replikah, da lahko uničijo vsako blago ro ikaterej so kršene inteklektualne pravice.

Goran0 ::

Lakotnik29... ne govorim o replikah... Vseeno hvala za opozorilo.

Še eno vprašanje. Danes mi je računovodkinja rekla, da pri uvozu ki ni namenjen končni stranki potrebuješ skladišče. Imel bi dopolnilno dejavnost in uvozil npr. 300 manjših elektronskih napravic. Ali res potrebujem prijavljeno skladišče?
Ker po drugi strani sem slišal, da je to tudi odvisno od tega kako boš izdelke prodajal. Če imaš internetno stran kjer izdelke ponujaš (etrgovino) baje ne potrebuješ skladišča, če imaš klasično trgovino potrebuješ. In če prodajaš, da imaš oglase in letake in nato stranki doma predstaviš, pa ga potrebuješ. Nič mi ni jasno.

Ali je za vse potrebno skladišče ali za nobenega.

Ima kdo podobno situacijo in je npr. kar prostor v hiši namenil skladišču? In je seveda šlo skoz pri inšpektoratu.

Jutri se nameravam odpravit na tržni inšpektorat, da vidim kaj bodo tam rekli.
Zanima me samo če so kakšne luknje ali če ima kdo kakšen nasveti kako to izvedem.

mihec87 ::

Torej ne gre za uvoz izdelkov za osebno uporabo?

Goran0 ::

Gre se za to, da bi šlo za osebno rabo... ker pa je veliko ljudi pokazalo interese sem se odločil, da odprem sp in zadevo po malem uvažam. Problem je v tem, da bi lahko nakupoval v manjših količinah, vandar so večji stroški na poštnini.

Že sam nisem mogel tega uvozit. Tudi drugim ne bi uspelo. Torej nekdo mora uvažat. In če bom jaz bom od tega tudi nekaj imel.

bdoxx ::

ja no če boš odprl sp, naroči pod sp pa nebo problemov?

St235 ::

Goran0 je izjavil:

Gre se za to, da bi šlo za osebno rabo... ker pa je veliko ljudi pokazalo interese sem se odločil, da odprem sp in zadevo po malem uvažam. Problem je v tem, da bi lahko nakupoval v manjših količinah, vandar so večji stroški na poštnini.

Že sam nisem mogel tega uvozit. Tudi drugim ne bi uspelo. Torej nekdo mora uvažat. In če bom jaz bom od tega tudi nekaj imel.


ČE uvažaš za precej drugih, potem to ni osebna raba in boš kot fizična seba imel probleme pri uvozu.

Prek SPja pa seveda ni problemov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz iz kitajske

Oddelek: Loža
459722 (5804) MIHAc27
»

Carina za nakup ponaredkov! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8423561 (15563) tomaz88

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093897 (70762) Tilen
»

CE certifikat na kitajskem

Oddelek: Pomoč in nasveti
224449 (3440) errhec
»

Naročanje izven EU...

Oddelek: Pomoč in nasveti
132253 (1881) R-S-LoVe

Več podobnih tem