» »

Avtomobilsko zavarovanje - primerjava med ponudniki

Avtomobilsko zavarovanje - primerjava med ponudniki

pijavka ::

Konec meseca mi poteče avtomobilsko zavarovanje. Sedaj sem imel dve leti zavarovano pri Triglavu. Včeraj sem šel do posrednika, da bi malo preveril, kakšne so kaj ponudbe drugje. Nekateri so mi rekli, zakaj sem še pri Triglavu, saj je med najdražjimi. Zanimivo, bil je med boljšimi ponudniki. Letos pridem v 12. razred. Vozim 10 let star avto, AO+, delni kasko - stekla + divjad. Triglav ca. 390 €, Adriatic 430 €, Grawe 375 €, Tilia 400 €, ni pa še imel za MB.
Potem danes naletim na tale članek.
Jaz nisem našel takih velikih razlik. Se to pozna predvsem pri novih avtih? Vaša mnenja in izkušnje?

D3m ::

Hmmmmmm. Bom moral doma pogledati zavarovalno polico.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Super Sonic ::

Veliko je odvisno od agenta oz. poznanstev. Načeloma jim najboljše provizije daje Generali, zato ga tišijo naprej. Če ne poznaš nikogar se ponavadi izkaže najbolje Triglav.

Je pa nekaj - kadarkoli sem uveljavljal škodo sem imel najmanj težav (v bistvu jih sploh nisem imel) z Triglavom. Osebno imam naslabše izkušnje z Adriatikom, kolega je pa pred tedni naredil totalno in bil zavarovan z ZM - lahko rečem poden, predvsem dolgotrajno je vse skupaj, na koncu pa še slabo ocenjeno.

Razlike v ceni hitro pridejo kadar gre za avtomobile višjega cenovnega razreda in gre mogoče za kakšna kombinirana zavarovanja. Pa tudi sama zavarovanja se med seboj razlikujejo (tehnično gre za druge storitve pod enakim opisom), zato če potem vse vržeš v en koš lahko prideš do takšnih zaključkov.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

pijavka ::

Ja, nimam agenta oz. poznanstev. Ha, očitno potem res Triglav.

St235 ::

Triglav je imel zame zmeraj ugodne pogoje, predvsem so pa brez zapletov reševali vse zahtevke.

Trenutno sem na generali, ker sem moral menjat zavarovalnico zaradi stanovanjskega kredita. Kot pogoj, da ne zapeljam okol sem postavil, da mi uredijo tudi bolj ugodno avtomobilsko zavarovanje in so dejansko lahko šli cc 10% pod polico od triglava (max bonus tako pri kasku kot AO).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MajorM ::

Prispevek na 24kur.ocm Link


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
843210554 (3491) wcpapir
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841330 (7396) Mateja88
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670077 (37668) ;-)
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821358 (15450) čuhalev
»

Avtomobilsko zavarovanje- par idej in vprašanj (kje je najceneje, ga je možno opravit (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13520702 (16131) ivanuscha

Več podobnih tem