» »

Radeon 9500 PRO

Radeon 9500 PRO

«
1
2

Grimlord ::

Kdaj bo v Sloveniji na prodajneh policah Radeon 9500 in 9500 PRO8-O ?
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

jureus ::

SAJ je ze, v vsaki vecji trgovini jo dobis.
Merkator, tus, spar.>:D

Grimlord ::

JA VALDA! Ti že veš!

Naj res nekdo pove, kje se ga da kupit v Sloveniji oz. kdaj bo naprodaj?
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

boštjan ::

mislim da še ga ni.bo pa v decembru

smilyxx ::

Ze dolg casa ga obljublajo.

Lp
Save water.
drink beer.

Grimlord ::

JOJ, komaj čakam. Kolk pa bo kaj cena?
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

boštjan ::

meni so na acord-92 in v jae rekli da 60k,samo ne vem za kero verzijo.pro ali ne pro

rd6173 ::

Pri mlacom-u:

ATI RADEON 9500 64MB DDR OEM 54720 SIT

Za mene preveč!!!

Kolos ::

Za kaj taka cena in dolgo zavlačevanje odgovor tu je
Anandtech

boštjan ::

ATI RADEON 9500 64MB DDR OEM 54720 SIT za mene preveč

pa i za mene:D

monster-x ::

fajn ta zadeva, sam vprašanje če je hitrejša od gf 4 ti 4200

nodes ::

Odpade, mal hitrejša od 9000, dost počasnejša od 4200.

Kolos ::

ej, da bi malo zgornji link pogledali bi videli da z rahlimi spremembami in novimi gonilniki ni niti približno počasnejši od Nvidie 4200 bolj je v rangu 4600.

CirCA|PhP ::

Mislim da tale test pove vse.

morphling1 ::

nodes je misli 9500 navadni, ta je jajc in bo GF4 4200 dosti hitrejša, mogoče ko pridejo dx9 špili da bo kaj bolje samo je še vedno preveč hardwersko omejena da bi lahko pričakoval čudeže.
9500pro , po drugi strani je pa malo drugačna zadevica, saj je jedro popolnoma enako 9700 se pravi R300 na 275 MHz (kar je tudi enako ne pro ver. 9700) ter pasovna širina spomina je pol manjša zarad 128bit vodila. Ta kartica je pa cool.
THG pa sucks na splošno (sellout), vsaj anandtecha linkajte
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TheD ::

Na Jae-tu so rekl, da pride kartica okoli 6. decembra in da bo stala cca 60 kovačev. Ne me držat za besedo, en frend je bil glih tm, pa povprašu in to so neuradne informacije iz druge roke. Govorim seveda za 9500 PRO.
TheD or not TheD?

boštjan ::

meni so tudi prek maila rekli 60k in mislim da je mislo za 9500pro.samo če tak gledam bo pol 9500 okoli 50k,Ti4200 pa dobiš pod 50k.

_Mortal_ ::

Boštjan: Ampak PRO se po hitrosti ptimerja z Ti4600 in ne 4200
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

boštjan ::

vem da se PRO verzija primerja z 4400 in 4600,jaz sem pa cilal na 9500(brez pro).in če bo ta okoli 50k,se pol bolj splača Ti4200.podpora DX9 gor al dol.

Kolos ::

ATI Sapphire 9500PRO Atlantis AGP 128MB 225.14 Eurov

link:E-Tec

cenik je od 03.12.2002 15.00 ure.

Bomo šli pa v Avstrijo.
Kar težko verjamem, naj kdo še kje drugje pogleda.

boštjan ::

to je malo manj ko 52k,če bi bil puni avto bi se splačalo

urosh ::

Boštjan, to je 43 k SIT! Ne pozabi, da dobiš na ceno ki jo plačaš 16,66 % nazaj! To se pa že kar splača!

lp

morphling1 ::

225 eurov je malo manj kot 52Ksit in če se greš legalno, plačaš na to 20% ddv, kar ter pride 62ksit, nazaj pa dobiš potem tistih 16% mrwst oz ~7500sit in če greš dvakrat gor (drugič po davek) boš dal za benz več kot dobiš nazaj. Če bo pri nas okoli 60ksit bo to zelo dobra cena glede na to da imaš garancijo pa vse dosti bližje. Če pa napolniš avto s karticami ter švercaš se pa splača >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Popravek ravno sem videl da imajo tudi v avstriji 20% davka, se pravi da te pride kartica 52K po legalni poti ko dobiš davek nazaj, plus bencin. Ja več kartic bi se že splačalo iti iskat.

Aja pa še to sem videl da ima ta E-tec tud on-line shop, če bi bilo možno pošiljanje v tujino bi bilo sploh cool, ti odračunajo davek ti pa ko dobiš paket plačaš ddv pa je.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

urosh,dva sma zračunala 52k torej je 52k.sam sem že pomislo na online shop,ker pa nisem ne vem kako dober v šprehanju švabščine bo zato punca prevedla:D.sem pa razmišljal če stane karta 52k,kolko bi jaz plačo carine+ddv na to ceno,ker ne verjamem da bi ti avstrijci MWST takoj odšteli?

morphling1 ::

Carine ni na računalniške komponente in če pošiljajo v tujino ti tudi davke NE smejo zaračunati. Probaj s punco en email sestavit pa se pozanimat o teh zadevah.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

čaki,čaki to pa res prvič slišim,da ni carine.a to samo ko kupiš prek internta?jutri boma sestavla,ker se splača 52k dat za 9500pro 128MB.a ne?

- SiroTka - ::

Mal tocno poglejte zeleno farbo, ki je crtkana - kar pomeni in kurze lieferbar, tko da bo treba se mal pocakat.
Glede carine na racunalniske stvari - mislim da to drzi za vse racunalniske stvari, ki so narejene v EU - da ne bo pol presenecenja na carini.

RookY ::

Carine ne zaračunajo za vse rač. komponente, neglede na kraj izdelave.
Juhu juhu spet bom bruhu

boštjan ::

kaj zdaj,za kere rač.komponente zaračunavajo carino in za kero ne?Da ne bom te karte naročo,v mislih da bom dal za njo 52k,pol pa poštar prinese pa mi reče 65k

morphling1 ::

Ni carine, sem že nekaj stvari kupil iz US , samo ddv plačaš pa neko takso (~1500sit)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

ker pa je ddv že vračunan v teh 52k,je treba pol samo takso plačat,wright?

urosh ::

Ok, fantje... Recimo drugače: Ja, to je 52 ksit! Ampak kdo od vas se bo peljal v Avstrijo po eno tako malo zadevo, ki se jo "slučajno" zgubi nekje med sedeži, ravno ko si na carini? Avstrijec ti itaq poštempla, našemu pa prijaviš vse ostalo (ker če kdo ne ve, je treva VSE prijavit)... Iskat nebo šel - pa tudi če, saj je nebo nihče imel v prtljažniku na vrhu, al? Kot drugo pa: ni se treba še enkrat peljati v avstrijo po keš, ampak ga lahko dvigneš že takoj ko prestopiš carino recimo na kompasu, right? zgubiš sicer nek procent al pa dva, ne rabiš se pa zao pelat še enkrat v avstijo, ja? Račun si fotokopiraš (če ne ti ga pa oni>:D ) in to je tudi garancija. Še mogoče koga kaj zanima?
Zaključek: katrica stane 42 k sit + benzin (pa vinjeta 1800 sit, če je nimaš pa greš po aftocesti). Kar pa je v primerjavi z našimi 60k+ sit zame zelo malo! pa za bencin ne potrošim tudi ne več kok kak k al dva sit...
Drugače pa grem naslednji teden v graz - malo po mediamarktu, pa birgu, pa... Aja, pa pripeljal si bom novi kompjutr 2400+ pa verjemite, da zanj ne bom plačal davka in ne carine! >:D >:D >:D

lp

boštjan ::

saj kdo pa pravi da bi šel po njo,naročo bi jo in tako ziher 60k ne bi ali pa ne bom dal:D

dirtyh ::

Čakej, čakej mal!

Tole glede carine.
Glih dva tedna nazaj sem peljal printer čez mejo Epson Stylus C 62 stal je 115E.
Kot pošten državljan sem pač reku, da ga imam v prtljažniku, ker tako zadevo mal težko skriješ. Stric v zelenem mi je pa hotu zaračunat carino, koko pol ti praviš da ni carine????8-O

Aja še to, carine nism plačov, saj sem mu mal jamrov da sem študent pa to:D hehehe

urosh ::

Pa še nekaj: da nebi kdo mojega zgornjega posta razumel kot "nespodobno povalibo">:D ali kaj podobnega... Samo sem izrazil svoje mnenje... Zraven tega pa: če ste pripravljeni dati 60k za kartico, mi javite, pa vaj jo jaz OSEBNO pripreljem za 5k manj kot je pri nas oz. bi prišlo preko pošte, ok? meni se bo zeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelo splačalo :D

lp

Klemenn ::

ne vem za vas...ampak jzst sem dal za svojo ti 4600 pred slabe pol leta 80k....isto bi ma najbrž prišla če bi jo šel iskat v tujino...namreč striček ki mi je sestavil cenik se je pri ceni zmotil zza 10k..zamešan je 8 in 7..prej 87 potem 78 :)....tak da niti ni bla pretirano draga...pa še leadtek je šel tisti dan ful do mi jereku.. :) :\

boštjan ::

ja urosh zdaj vem zakaj si že na začetku rekel da je 42k,ker si takoj MWST odštel (nisem pač takoj pomislo oz.sem pozabo) in če bi ti dal 55k za karto pol res bi mel ti velik dobiček.kot pa je morphling reko,ti MWST ne smejo zaračunat,če kupiš online.upam da je to res in upam da tudi tujcem prodajajo.

TheD ::

Jest sm slišu neko foro, da kupš prek neta (če kupuješ v Evropi, naprimer na Amazon.co.uk), in daš shipping adress nekam v Trst (ali Gorico, ipd -- kjerkoli maš kkšno teto, znanko, ljubimko, ...), samo da je še v EU. Ker je v EU ni davka pa nč, in je to 20 % off, pa še shipping je cnej baje.
TheD or not TheD?

boštjan ::

moja punca je povprašal na e-tec za radeon 9500pro in dobila odg:
Eine Lieferung nach Slovenien würde ca. 14-15EUR kosten.
Die Ware wird Mehrwertsteuerfrei zum Versand gebracht.
Sie müßten dann nur noch die slovenische Mehrwertsteuer
bezahlen.
Torej cena karte brez MWST je 42k+slo ddv(20%)+stroški pošiljanja 3400sit=se ne splača,razen če švercaš.

_Mortal_ ::

Kdaj se bo pa dala dobit
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Fury ::

bostjan.. na tole se ti zaracuna se slovenski DDV cist tko btw :) ce se motim me popravte

urosh ::

Za dobavljivost piše kak teden - dva... čeprav to spremljam že skoraj mesec... dobavljivost pa ista... lahko malo sami spremljate na tej strani... bomo počakali do leta 2003 huraaaaa!, pa bomo pač pol šli mal gor na obisk, ne? he he

lp

boštjan ::

fury saj sem ti napiso še slo ddv,oni pa ti ne zaračunajo MWST

Fury ::

heh->zaspan->spregledu :)

ja sam pol pride lih tko 55k .. bomo vidl slo koncne cene

neo ::

Ce se noces vozit gor v Austrijo, potem si lepo poisces najbliznjo avstrijsko posto poleg mejnega prehoda, narocis robo na tvojo ime, pod naslov vpises naslov poste in da postbelegt. Roba te caka 7 dni na posti, se odpeljes preko meje, gres na posto, placas, dobis robo, jo zatlacis pod zic in woila, gremo preko meje!

boštjan ::

kak pa si postbelegt zrihtaš.ne vem zato pitam

_Mortal_ ::

slika kartice Sapphire Atlantis 9500 Pro 128MB DDR, DVI, TV-out, AGP:





Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _Mortal_ ()

_Mortal_ ::

JAE je dobu Radeon 9500 sm je predrag. Zgleda da bomo moral čez mejo >:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

matter ::

Ja samo ali je to PRO ali nepro. Na prvi strani majo Radeon 9500. in zgleda da ni pro
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon-Nemčija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
975363 (4143) ferdo
»

Katero grafično ....ti4200 ali r9500pro

Oddelek: Kaj kupiti
271648 (1355) MrX
»

Kje dobiti Radeon 9500 Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
995170 (3492) tito_si
»

RADEON9500 PRO tukaj ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
331666 (1263) morphling1
»

ATi vs. nVIDIA

Oddelek: Kaj kupiti
312083 (1424) San

Več podobnih tem