» »

Sapphire Atlantis Radeon 9500 Pro ali Enmic HIS Excalibur Radeon 9500 Pro?

Sapphire Atlantis Radeon 9500 Pro ali Enmic HIS Excalibur Radeon 9500 Pro?

falotXP ::

Kateri Radeon 9500 Pro izbrati?

1) -Enmic HIS Excalibur Radeon 9500 Pro retail
AGP 8x, 128MB DDR, 400MHz Dual DACs, 15pin VGA,...

ali

2) -Sapphire Atlantis Radeon 9500 Pro retail
AGP 8x, ATI 9500 Pro Chipsatz, 128MB DDR-RAM...

monster-x ::

če bi jaz kupoval bi verjetno vzel sapphire

falotXP ::

Mogoče ve kdo za primerjalne teste med Radeon 9500 Pro karticami?

boštjan ::

Vzami connect 3D 9500pro.Ga mam sam in super zadovoljen:D Ej a nabavljaš v Nemčiji? Za test pa še malo počaki da najdem kaj.

boštjan ::

falotXP ::

Mogoče bom nabavil v Nemčiji, premišljujem pa tudi o tem, da bi počakal nekaj tednov in bi kupil Radeon 9600 Pro v Avstriji. Misliš, da je razlika med R 9500 Pro in R9600 Pro občutna oz. velika?

boštjan ::

Za zdaj še ni primerjalnih testov,samo kolko sem gledo specifikacije bi naj 9500pro bil boljši od 9600pro.Poleg tega pa bo 9600pro prišel z zamudo.Povej če boš v Nemčiji nabavo,ker te se lotima še samo pitanja v keri trgovini nabavit.

falotXP ::

Kakšno zamudo? Tu je nekaj podatkov o R 9600 Pro in pravijo, da bi naj bilo kartico mogoče kupiti že aprila..Zakaj misliš, da bi naj bil R950 Pro boljši od R9600 Pro (v čem)?

boštjan ::

Zamudo predvsem zato,ker 9600 bo v 0.13mikronski tehnologiji in majo neke probleme z izdelavo.9500pro pa ma 8 cevovodov na teksturno enoto,9600pro pa samo 4 cevovode.Glede na to da še ni primerjalnih testov pa ne moremo 100% govorit kera je hitrejša.Vedi pa,da ko se bo 9600 začela prodajat bo z 9500pro kmalu konec oz.se umika iz polic.

falotXP ::

Svetuješ, da naj kupim R9500 Pro in naj ne čakam na R9600 Pro?

boštjan ::

glej kake hude vlke razlike v hitrosti tak ne bo in če maš zdaj možnost da kupiš 9500pro ga kupi,tu ali v nemčiji.V nemčiji seveda ceneje.Pri nas je karta okoli 55k(to je najnižja cena in vprašanje če jo sploh majo).

falotXP ::

No, še vedno sem v dilemi, ali kupiti HIS ali Sapphire Radeon 9500 Pro...kaj bi ti izbral?

boštjan ::

Definitivno sapphire!A ker mam zdaj connect3D ti tudi tole priporočam.

falotXP ::

No, bom premislo in se odločo, kaj bom storil.

falotXP ::

Kaj pa VGA ATI FIC Radeon 9500Pro, 128MB
DVI + TV-out, AGP, Retail - je ta grafa boljša od Sapphire R9500 Pro?

boštjan ::

vse R300 karte imajo zelo podobno hitrost in ni velikega odstopanja.Tu se pol samo gre o imenu firme in sapphire je bolj znana in priznana od HIS.Sem pa 1X vprašo uslužbenca od ATI-ja ,ki piše gonilnike,pa je reko da vse POWERED BY ATI kartice preverijo in pol dajo zeleno luč.

falotXP ::

Kaj pa meniš o Club-3D karticah? Sem našel R9700 od Club-3D že za 240 EUR... se splača to kupiti?

Fury ::

connect3d seka.. drugace pa je HIS pomoje bol k sapphire :)

Senitel ::

Eno malo stransko vprašanje: Kdo dela referenčne kartice za ATI?

Fury ::

vecina proizvajalcev ma referencen design

Senitel ::

Ja vem, samo mene zanima: kdo dela referenčne kartice za ATI? Nekako se mi ne zdi, da bi imel ATI prav tovarno na Kitajskem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

boštjan ::

Kaj pa meniš o Club-3D karticah? Sem našel R9700 od Club-3D že za 240 EUR... se splača to kupiti

se ja,samo jo majo ali pa je samo na ceniku

Fury ::

aja :) hmm pomoje kr ena nam neznana (kitajcem/japoncem/tajvancem) pa se kako znana tovarna...

Gejmer ::

Jzt mam sapphire in je zlo kul...
Nanda yo?

ripmork ::

jest bom naslednji teden nadgrajeval u nulo in bom kupu pri mlacomu(drugje ni sploh)
radeona 9500pro od saphirea ker je to dabest kar loh dobiš.r9600 bo res imel pol manj cevovodov,bo pa le malo bolj navit-v bistvu isto kot bi kupil gf4ti 4200 in jo navil....
tako da bo sigurno 9500pro bolš za kupt....
kar se pa firme tiče rajš dej tiste mal več pa kup od dobre firme-saphire je med tabolšimi,
kot pa od ene tajvanske leve firme ki ti bo "podturila"bogve kakšne pomnilnike na grafi:D

boštjan ::

ja če hočeš res od dobre firme 9500pro pol je hercules 9500pro ta karta.Meni se še od GIGABYTA zelo dopade.

kuglvinkl ::

Senitel: zanimivo ne? Kot da bi bile BBA karte neka jaka skrivnost...
Your focus determines your reallity

boštjan ::

Jaz si pa mislim da je ATI nekaj svojih referenčnih kart poslal svojim partnerjem,recimo CONNECT 3D in samo nalepko na ventu zamenjo.Ker če grem svojo 9500pro od connect3d primrjat z 9500pro BBA sta čisto isti,le moja ma 3ns rame gor BBA pa 3,6.Samo mislim da so z 3,6 ble prve 9500pro,zdaj pa ATI 3ns rame gor lota.

boštjan ::

falotXP ::

Boštjan, kaj pa praviš glede firme PowerColor? Na chip.de je njihova kartica dobro ocenjena...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: falotXP ()

boštjan ::

Po pravici rečeno me ta karta zelo bega,pa tudi kake drastično nizke cene glede na sapphirovo ali HIS-ovo tudi nima.Tak da jaz je ne bi kupil.Mi daš link od chip.de,ker je nisem najdo na njihovi strani,pa link od trgovine kjer si jo gledo.

falotXP ::

Sicer je test PowerColor R9700 Pro, ampak vseeno-klik!, trgovina je pa to.

boštjan ::

tvoj link pelje nekam drugam.Si mogoče tole mislo;test petih 9700pro,med katerimi je POWERCOLOR.

falotXP ::

Ne, tam v okencu izberi Grafikkarten...pa so napisane grafične...od najboljše...dalje. Še enkrat klik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: falotXP ()

boštjan ::

Pol pa sem isto gledo malo prej.
Glede trgovine pa majo navadno 9500 128MB od POWERCOLORA-a.Evo linka od power-color 9500 128MB.Kolko vidim POWERCOLOR sploh nima 9500pro karte,bo pa zato 9800 cool z 2 cooleroma in ventoma. PRO verzija je samo od sapphira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

falotXP ::

No, jaz sem gledo 9700, ker sem se dogovoril, da lahko kupim v vrednosti tam nekje 270 EUR, ampak problem je v tem, da se morem hitro odločiti, kajti sorodniki se naslednji teden vrnejo, pa še petek (18) imajo v Nemčiji prost dan, tako, da so trgovine zaprte. Zdaj iščem grafo, Radeon 9700 in ki bi jo naj dobili nekje v 3-5 dni po mojem naročilu.
Sapphire R9700 se je drastično podražil (prej 259, zdaj 268, pa še na zalogi ga nimajo nikjer). Tak da ne vem, kaj bom...

boštjan ::

Vidim da je ta 9700 powercolor GOLD,ker ti še igerce zraven da.Kaj pa Connect3d 9700.Cena 257€+PTT stroški 5,55 €.Trgovina pa je tudi OK.

falotXP ::

Hmmm...priporočaš, da raje naj vzamem Connect3D, kot pa PowerColor?

boštjan ::

Tokrat sem 100% za 9700 connect3d,ker sem si jo hotel sam kupit,a ni blo več keša.Mam pa connect3d 9500pro in je zelo podobna originalnem BBA 9500pro,sumim da tudi je,ker sem primerjal slike.Če pa ti ne bo delovala,pa lahko menjava:D

falotXP ::

Če se bom odločo za nakup, ali jo bojo sorodniki dobili pravočasno-do četrtka (17.4)?

boštjan ::

sorry tega podatka pa ti jaz ne morem posredovat,boš moral MAIL TRGOVINI poslat.Ker pa ma trgovina to karto na zalogi bi seveda morali dobit.Če naročiš danes,bi morali do 17.4. ziher dobit,po moje.

falotXP ::

Boštjan, ti slučajno veš kje za kakšen primerjalni test Radeon 9700 kartic?

boštjan ::

se mi glih mudi,a če googlaš z radeon9700 review ali tests pol boš ziher kaj dobo.;)

falotXP ::

No, Sapphire Radeona 9500 Pro nisem dobil, naročil sem pa Sapphire Radeon 9700, bulk v tej trgovini. Cena z poštnino vred je 266 EUR oz. nekje 61k SIT. A se to splača? 22.4. sem naročil, dobil pa so 26.4. oz . danes.
Boštjan, mogoče veš kakšna je razlika v Retail in Bulk verziji te Sapphire grafični kartici? Baje se ločita že po izgledu...res?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: falotXP ()

boštjan ::

naročo si v pravi trgovini,ker jo vsi hvalijo.Razlika pa je,da pri retail verziji dobiš še igerce poleg in navano power dvd,medtem ko pri bulk samo kable in driver.V izgledu pa se kartici ne bi smele razlikovat,niti po hitrosti,a nikdar se ne ve.

falotXP ::

Hmmm.... v tem je glih problem, na forumu, ki ga ima trgovina se nekateri pritožujejo, da njihova Sapphire Radeon 9700 bulk kartica izgleda rdeče in da je na njej ATI-jev ventilator, ter da so na njej spomin z 3.6, medtem ko je retail verzija te kartice črna in na njej Sapphire orb ventilator, ter 2,8 spomin...ne vem, če je res...bom videl čez dva tedna...upam da ni.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon-Nemčija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
975376 (4156) ferdo
»

grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
351375 (1152) boštjan
»

Kateri radeon 9500 Pro ?

Oddelek: Kaj kupiti
381772 (1312) boštjan
»

Hitra odločitev med R 9500 PRO in GF Ti 4200 8X (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644307 (3493) Dr_M
»

Kje dobiti Radeon 9500 Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
995184 (3506) tito_si

Več podobnih tem