» »

Radeon 9500 PRO

Radeon 9500 PRO

1
2
»

boštjan ::

ni pro,pro maš v mlacomu za 70K

matter ::

Samo ali ima mlacom to zdevo samo na ceniku ali pa bi rad prednaročila. Mislm da druga bolj drži

boštjan ::

prednaročila,ker 9500pro še niti v germaniji nimajo,sem se pozanimo in verjetno bom jaz tudi preko ene germany shop on-line kupo za 200€+ptt,ko mi bo sorodnica od punce dol poslala,samo bom moral do februarja čakat,po moje se splača.

_Mortal_ ::

V nemčjiji bo pa stala 208 Evrov
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

boštjan ::

V nemčjiji bo pa stala 208 Evrov

a v štacuni?ker zaenkrat najceneje je 200€ v spletni trgovini

Ziga Dolhar ::

Samo v opozorilo... v soboto sem šel čez Ljubelj in so mi domala avto razstavil (enako onima pred in za mano).

Tako da bodite previdni, grafike pa za gate skrivat... >:D

boštjan ::

svije carinske:D .ej samo to,če meni fizična oseba pošlje grafično zavito v darilni paket,pol ne plačam carine,a ne?samo ptt?

cybermedo ::

Zaenkrat se najbolj splaca se vedno Gf 4200 ti. Namrec navadni (nepro) 9500 stane preko 50 k, pa je pocasnejski od 4200, ki jo dobis za 40 in nekaj k. 9500 pro bo pa po hitrosti nekje ranga med 4400 pa 4600, je pa tudi cenovno primerljiva, tako da je zaman pricakovat, da bomo neke orenk kartice kupovali za drobiz. Razen tega treba pricakovat tudi to, da v kratkem izide Gf FX, kar pomeni, da bodi cene tudi drazjih kartic serije Gf 4 padle in bodo, vsaj po mojem ugodnejse od ati 9500 pro, ki je nova kartica in kakih padcev cen v kratkem ni za pricakovati.
Sicer vsem, ki ravnokar kupujete grafikulje svetujem, da pocakate na izid 9500 pro, da boste imeli dejanske cene pred ocmi, mogoce pa nas ATI prijetno preseneti... ampak po moje je bolj verjeten zgornji scenarij. Ce pa morate kupit grafo ta hip, pa ima najboljse razmerje med ceno in lastnostmi se vedno dobri stari 4200.

Glede directX 9 - po mnenju strokovnjakov (vir: aktualni Joker) naj bi se standard uveljavil najhitreje v obdobju 2-3 let - do takrat pa bo 9500 strojno zastarela in preprosto procesorsko presibka za poganjanje najnovejsih iger, neglede na podporo dx9. Tako da pri nakupu upostevanje podpore dx9 nima nekega smisla - razen ce ste prepricani, da grafe ne boste zamenjali vsaj v naslednijih 4 letih.

LP

Senitel ::

DirectX 9.0... Po besedah ATI-ja bo trajalo nekako dve leti, da bodo začeli izhajati špili, ki bodo za svoje delovanje ZAHTEVALI VSAJ DX9 kartico (tako kot sedaj počasi prihajajo špili, ki ne delujejo slabših karticah od GeForce 3).
Špili pa bodo začeli izkoriščat DX9 precej prej. Tim Sweeney je blazno navdušen nad GeForceFX in Radeon 9700 :D.

Alexius Heristalski ::

Kaj pa to: moja sorodnica v Avstriji bo grafo naročila prek neta (na moje ime al kako???). Potem bo šla s potovalko k nam na obisk (grafa bo notri) z vlakom. Čez nekaj časa grem jaz v Kompas po davek. A ga bojo dali nazaj al ne?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

gujs ::

Pri PC HAND majo 9500PRO za 58.700SIT
Sploh ne tko drago!!!

boštjan ::

Alexius Heristalski,če je bo naročila na svoje ime,pol ti nisi upravičen do vračila davka.niti ne vem kako bi to šlo,tudi če bi na tvoje ime in njen naslov,ker moraš ob vračilu davka pokazat osebni dokument.

Pri PC HAND majo 9500PRO za 58.700SIT

tu meni nekaj smrdi,ker če je cena res taka,pol je 9500 krepko pod 50k

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Mr.B ::

Fantje hudo vam priporočam da počakate do izida Nividinega FX-a. Zaenkrat naj bi prišel tam februarja , zaenkrat boste sploh sedaj v prednovoletnih časih prepračali. Počakajte do konca februarja , pa naj se vam nič ne mudi. Za 70.000 sit boste takrat kupili 9700 Pro !! ČE še ne kaj bolj navitega.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

boštjan ::

tudi meni se tako zdi,samo 200€ za 9500pro je sedaj tudi ugodno

(sic) ::

Senitel:

Sweeneyja verjetno nVidia ne plačuje zadosti...:D

dodatek:

Mr.B: Se strinjam (in tudi sam bom tako naredil).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: (sic) ()

MI_KO ::

Februarja bo 9500 za 40k in 9700 za 70k, pa boste že vsi mislili: "Kaj če še malo počakam, da cena za 9700 pade, pol pa kupim in bom mel ta pravo stvar!". In to bo nekje poleti, takrat pa bo že zunaj kaki novi radeon, GF FX pa bo tud že mal cenejši, v povojih bo še kaka grafa,...

Dober sistem VEDNO tudi veliko stane. Čez 1/2 leta bo pol bolj poceni, ampak za vas ne bo več dovolj dober! Če maš dnar za HighEnd (skoraj) kupi zdaj, če nujno rabiš kupi low budget 9000.

Tak boste pa čakali v nedogled, dokler nebo ves sistem zastarel in boste spet morali šparat za nov CPU pa disk,...

boštjan ::

popolnoma maš prav,ker jaz si grafo že od oktobra kupujem.saj zdaj bi si 9500pro naročo v DEM,samo ko sorodnice od punce ne bo doma januarja in takrat bodo kartico dobli,tak da čakam na februar

(sic) ::

MI_KO:

Heh, po eni strani imaš prav... Ampak zakaj bi kupoval R300 ali R250 zdaj, ko (še) ni iger, ki rabijo tako zverino... Jaz, osebno, čakam na Doom.

Alexius Heristalski ::

Moja sestra je v internatu v Rosentalu (se mi zdi). Vsaj enkrat na mesec se pelje z vlakom domov. Pravi, da mi lohk zrihta grafo, samo ji moram povedat, kaj naj naredi. Prosim, svetujte mi, ker bi rad dubu čim ceneje. Hvala!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

boštjan ::

naj gre sem in naroči od najugodnejšega ponudnika. mislim da hočeš totega radeona,vsaj jaz ga

Mr.B ::

Jah imajo pa denar. Pač če si pripravljen za 9500 plačati ravno toliko kot bo cena 9700 koncu januarja pač hiti , je pač vaš denar oz. denar vaših staršev.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

boštjan ::

a misliš resno da bo 9700 stalo isto kot zdaj 9500pro?ne bi reko

morphling1 ::

Me prav zanima če bo cena 9700 na koncu januarja tam okrog 70ksit kot govoriš. Tudi če pride GFX ven se ne bo nevem kako pocenil saj bo konkurenčna kartica tej, oz. bo v istem Hi End razredu, te kartice pa nakako nikoli ne padejo pod 250$ pa če še toliko časa mine, dokler so v proizvodnji in bo to top model ne pričakuj nižje cene. Malo poglej gibanje 4600 cen pri nas pa tudi v tujini. 128 MB rama 8 layer pcb ter 2.8 ali manj ns ddr rami ne bodo nikoli poceni verjemi. No ko bo to postal entry level že mogoče ampak konec januarja lahko samo sanjaš o tem.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Mr.B ::

V glavnem 9700 je krepko pod 100.000 sit saj so mi jo ponujali na začetku novembra herculesa za 100.000 sit na keš. Februarja naj bi prišel NV30 ven , ki naj bi bil zelo zelo hitrejši od R300 , toda če je nebo ven je pač nebo. Sicer sklepam da bo tudi NV30 prišla v MX varianti kot tudi 4600 ultra plus MX. In če bo cena nv30 nekako taka oz malenkost dražja od sedajšnega 9700 pro bo š raje kupil NV30 saj bo , kakor so marketinški testi pokazali , bistveno hitreje. Zato pa bo ATI odgovoril z R350 , v marcu , saj kakor pravi the Registru.
Če ne drugega bo zaradi marketinga bo R300 bistveno cenejši.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Judge ::

Oglejte si tole stran vam bo takoj vse jasno :)
Peace

boštjan ::

nam je že,a je tebi?

morphling1 ::

Jaz sem bolj mislil 9700 pro, 9700 bo mogoče tam nekje, koliko je pa sploh zdaj cena, ker je nisem še nikjer videl ? Nv30 bomo videli koliko bo hitrejši ko bodo prvi pravi testi ne pa te marketinške tabele ki govorijo on nekih količnikih. Sicer pa vse je v pričakovanju Nvidie da pokaže svoje s GFX-om , čeprav kot sem rekel, drage komponente in izdelava, 9700 pro onemogoča bistvene pocenitve. Tako da bistveno ceneje lahko pozabiš, tudi 4600 niti slučajno ni bistveno ceneje kot 9700 pro, pa je slednji dosti hitrejši. Razlika med njima ter 9700pro in najmočnejšim GFX-om bo pa sigurno dosti manjša, prednost bi se pokazala v bolj kompliciranih shaderjih na obstoječem softweru pa teh razlik glede na same tehnične specifikacije ne more biti.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

MaticK ::

Dame in gospodje...

z dnem 13.12.2002 sem postal ponosni lastnik ATI Radeon 9500pro kartice.
Kartico sem sicer dobil po manjših vezah, vendar mislim, da je v podjetju JAE.si v tem tednu ze dosegljiva.

Sama zadeva pa je izredno HUUUUUUDA!!!!!

boštjan ::

samo cena ni dosegljiva,če majo navadno verzijo za 58k,kaj šele pro.od kere firma pa jo maš?

Judge ::

kokr jst vem se da dobit 3D Prophet Radeon 9500 pro za celih 60.000 SIT
Peace

boštjan ::

in kje se da dobit ta pro za 60k?

Alexius Heristalski ::

TULE majo Sapphire R9500pro za 210.55 eurov.
Nekdo je omenjal, da naročiš na pošto, a lahko kdo to bolj podrobno razloži?
Koliko je MWST (procentualno)?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MI_KO ::

Ja za 210! Samo škoda da ona rdeča lučka gori, kar pomeni, da ga nimajo na zalogi ali pa sploh še ne!

Alexius Heristalski ::

Sem pogledal še druge ponudbe in ugotovil, da se brezveze ženem za tem Radeonom, saj nikjer ni dobavljiv! Mislim, da ga letos še ne bo, nekje je pisalo, da pride 6.1.2003, zopet drugje, da ga bodo dobili čez 2 tedna, itn. Tako da se ne splača živcirat glede tega.
P.S. Kako je z dobavljivostjo v Sloveniji?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Ziga Dolhar ::

Wau, kakšne cene.

Jaz pa sem srečen, ko bom svojega Voodooja 3 zamenjal s kartico za 6k sit 0:).

Klemenn ::

kaj boš kupo voodoo 4? :D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon-Nemčija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
975363 (4143) ferdo
»

Katero grafično ....ti4200 ali r9500pro

Oddelek: Kaj kupiti
271648 (1355) MrX
»

Kje dobiti Radeon 9500 Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
995170 (3492) tito_si
»

RADEON9500 PRO tukaj ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
331666 (1263) morphling1
»

ATi vs. nVIDIA

Oddelek: Kaj kupiti
312083 (1424) San

Več podobnih tem