» »

Nizke histrosti LAN-a

Nizke histrosti LAN-a

timek ::

Živijo!

Na router TP-link 1043nd sem proklopil zunanji usb disk 2.5 WD 500Gb. Potem sem pa iz računalnika na disk naložil film. Film je na disk nalagalo z hitrostojo 500kb/s. Potem sem pa iz laptopa snel ta film z hitrostjo 700kb/s.

Kaj je razlog za take hitrosti? Med routerjem in računlanikom iz katerega sem naložil film sta dva switcha in modem (oba switcha sta 100Mbit).

In tudi potem ko sem prenašal iz diska na laptop preko Wifi, je hitrost 700kb/s prenizka.

Kolikor sem bral po netu bi se mogle hitrosti gibati of 7.12Mb/s.

Lp, timek

blackbfm ::

Realno je nekje 2-4 mega na sekundo ob pravi opremi in optimalnih pogojih (za wifi). Disk pa počasi bere ker je tista škatlca enostavno premalo zmogljiva za te zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

timek ::

Se pravi da tp-link ni zmožen hitrejšega pisanja?

BigSexy ::

Pretty much. Če želiš spodoben zunanji storage, poglej za Synology NAS sistemi. Že osnovni modeli omogočajo pisanje 30MB/S+ oz. branje 60MB/S+ (na gigabitni mreži, jasno). Pa niso pretirano dragi.
To Infinity And Beyond !

Mavrik ::

Routerji so redko sposobni kaj veliko več čez 1 - 1.5 MB/s zapisovanja na diske čez USB.
The truth is rarely pure and never simple.

timek ::

Hvala za odgovore. Sem že izklopil disk iz routerja. 0.5Mb/s je res premalo, da bi se splačalo kaj nalagati.

timek ::

Spet se oglašam.

Na računalniku sem vklopil file sharing. Nato sem hotel z prenosnikom prenesti film na disk (preko wirelessa).

Taki so rezultati:

 Lan hitrost

Lan hitrost



Hitrosti so porazne. 61kb/s in veliko prekinitev, 4 ure za 1.4Gb velik film.

Ima kdo idejo kaj je razlog za take hitrosti? Ali je mogoče to zaradi wirelessa? Ali je možno da je kaj narobe z routerjem?

Niti ne vem kje in kako se naj lotim problema.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: timek ()

BigSexy ::

Poskusi laptop povezati s kablom (govorim o mrežnem UTP), pa boš videl kje tiči problem. Če ti preko kabla zapisuje podatke enako počasi na eksterni disk*, potem je enostavno disk počasen ali pa ga imaš priklopljenega na USB 1.x ? Če gre preko kabla hitreje, potem je problem v wifi (lahko modem/router ali pa laptop).

*ob predpostavki, da imaš tvoj PC s katerega prenašaš video datoteke tudi na kablu!
To Infinity And Beyond !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813167369 (32262) hojnikb
»

težava z routerjem (TP-LINK tl-wr741nd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6213179 (5918) AC_DC
»

n 150Mbps ~5MBps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
565823 (4423) b3D_950
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020979 (15180) broken/link
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476973 (5804) krop

Več podobnih tem