» »

home made wifi antena

home made wifi antena

dree ::

Živjo

Zanima me, če taka home made antena deluje:

Ali s tako anteno res lahko dosežem razdalje do 10km, kot je pripisano na sliki?
Naredijo ovire (drevesa) veliko škodo pri signalu? Je to gdo že poskusil doma naresti? Jaz bi, zato sprašujem, če ima gdo izkušnje s tem in na kaj bi moral paziti pri gradnji?? Imam usb adapter tenda w541u.

LP

blackbfm ::

Tole si poglej:



če boš imel drevesa v elipsi bo prišlo do motenj in posledično boš imel manjši domet. Kakršnekoli ovire zelo slabo vplivajo na signal, praktično ga "zdesetkajo".

Drugače če imaš kvalitetno anteno, dobro kartico (recimo alfa awus036h) in vidno razdaljo recimo iz hriba na hrib, je domet lahko še bistveno daljši od 10km

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

dree ::

blackbfm je izjavil:

Tole si poglej:



če boš imel drevesa v elipsi bo prišlo do motenj in posledično boš imel manjši domet. Kakršnekoli ovire zelo slabo vplivajo na signal, praktično ga "zdesetkajo".

Drugače če imaš kvalitetno anteno, dobro kartico (recimo alfa awus036h) in vidno razdaljo recimo iz hriba na hrib, je domet lahko še bistveno daljši od 10km


Super hvala ti za odgovor :)

V moji situaciji je kot je prikazano na tretji sliki."Tarča" je oddaljena slabih 2km. Zdaj me še samo zanima izdelava te antene in ali moram pri čem pazit?, imam vse kar potrebujem (krožnik, usb adapter), edino moral bom kupiti 12m usb kabel, da bom lahko povezal adapter zunaj in pc znotraj. Ali bodo zaradi dolgega kabla kake izgube?

dree ::

dree je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Tole si poglej:



če boš imel drevesa v elipsi bo prišlo do motenj in posledično boš imel manjši domet. Kakršnekoli ovire zelo slabo vplivajo na signal, praktično ga "zdesetkajo".

Drugače če imaš kvalitetno anteno, dobro kartico (recimo alfa awus036h) in vidno razdaljo recimo iz hriba na hrib, je domet lahko še bistveno daljši od 10km


Super hvala ti za odgovor :)

V moji situaciji je kot je prikazano na tretji sliki."Tarča" je oddaljena slabih 2km. Zdaj me še samo zanima izdelava te antene in ali moram pri čem pazit? Lahko naredim kot je prikazano na sliki? samo krožnik in pač stojalo za apadter? Ali moram dodati še kaj?, imam vse kar potrebujem (krožnik, usb adapter), edino moral bom kupiti 12m usb kabel, da bom lahko povezal adapter zunaj in pc znotraj. Ali bodo zaradi dolgega kabla kake izgube?

blackbfm ::

Za 2km lahko pomoje probaš izdelat kakšno manjšo anteno, tisti krožnik je malo overkill če mene vprašaš. Seveda je pa fino da imaš na drugi strani tudi usmerjeno anteno. Kar se pa usb kabla tiče je pa 5 metrov max. Sicer obstajajo neke do it yourself varjante, če imaš veselje.

Kaj pa vem, malo več povej kako si to predstavljaš, pričakovane hitrosti, kakšne so komponente na drugi strani (je sploh možnost usmerjene antene?) itd, ker takole na blef je težko kaj konkretno svetovat.

dree ::

Hočem anteno s krožnikom, zato ker na drugi strani ni take antene ter velika zgradba je vmes (dvorana) :D Je pa res, da je tisti signal močan. Mi ga lovi še nekje na razdalji 200m (na pspju, ki nima ravno nevem kako velik doseg za wifi). Za občinski brezplačni brezžični internet se namreč gre. Hočem poln sprejem, ker tako mi bo najbolje delal internet. Kaj pa če bi kupil 2x5m? Nebi bilo problemov?

Danes naredim, kot je prikazano na tisti sliki in potem sporočim kako je signal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dree ()

dree ::

Mislil sem pa tale kabel/podalšek 12m: http://www.mimovrste.com/artikel/233001...

nUUb ::

Tole nebo nikakor špilalo, tudi če imaš zunanjo napajanje za tistih 5V. 5m je nekako, kar naj bi delalo, več pa skoraj ziher nebo.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Voluharr ::

Na tvojem mestu bi potegnil dal kabel od antene do mrežne kartice in nebi podaljševal USBja.

Antena pa kaj na tole varianto.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

amigo_no1 ::

Preverjeno delujoče home-made variante:
wifi USBkeY range Enhancers-boosters ´4 Dummies´
http://www.elektron.si/forum/viewtopic....

Dragi ::

amigo_no1 je izjavil:

Preverjeno delujoče home-made variante:
wifi USBkeY range Enhancers-boosters ´4 Dummies´
http://www.elektron.si/forum/viewtopic....

Ah spajky in njegove prigode, se spomnim ko sem bral ta link par let nazaj ^^

dree ::

Voluharr je izjavil:

Na tvojem mestu bi potegnil dal kabel od antene do mrežne kartice in nebi podaljševal USBja.

Antena pa kaj na tole varianto.


Kakšni kabel pa je to?

dree ::

Kaj pa, če bi kupil to anteno: http://www.mimovrste.com/artikel/246000... in jo priklopil na kabel za brezžične antene (kaj takega: http://www.mimovrste.com/artikel/251001..., drugi konec kabla pa v omrežno kartico? Bi tako delovalo? :)

letmein ::

Sam se imel pred časom podoben problem in sem se na koncu odločil za Tp-link TL-WA5210G, ker bi preko coax antenskih kablov naneslo preveč izgub, pa tudi cenovno v mojem primeru ni imelo več smisla nadeljevati z home made varijanto. Največja razdalja na kateri sem zadevo uporabljal je bila cca. 600m(samo par dreves vmes).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: letmein ()

popster ::

moje izkušnje z takimi parabolami je da jih je zelo tezko usmerit. Raje uporabi omni anteno in dodaj reflector takole.

dree ::

popster je izjavil:

moje izkušnje z takimi parabolami je da jih je zelo tezko usmerit. Raje uporabi omni anteno in dodaj reflector takole.


Niso lih poceni te omni antene :(

blackbfm ::

Jah ožji kot je kot sevanja težje je usmerjat anteno, ampak je pa zato toliko boljši domet. Omni antena je ok za tam nekje par 100m pa še to bolj tak tak, tisti reflektor doda neko malenkost, samo se pomoje še vedno ne more primerjat s kvalitetno usmerjeno, mislim saj je logično.. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

popster ::

Omni antena je ok za tam nekje par 100m pa še to bolj tak tak, tisti reflektor doda neko malenkost, samo se pomoje še vedno ne more primerjat s kvalitetno usmerjeno,

ja mislim da to velja v primeru vidne razdalje, v primeru da pa je več različnih ovir mislim da usmerjena antena precej slabo lovi, ker je tisti odboj skoraj nemogoče ulovit.

blackbfm ::

če že z usmerjeno anteno ne zadaneš odboja, potem je verjetno še manj možnosti da ta odboj dejansko pride do omni

brodul ::

Zgoraj prikazana antena ne vemce ti bo lovila 2 km. Po mojih izkusnjah ozelenele drevesne krosnje absorbirajo/odbijejo velik del moci. Zelo pomembno je kaksno antreno ima tudi druga stran.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Wisor ::

S tistim USB adapterjem postavljenim takole dvomim, da bo dosegel razdaljo 1km :D

Kot prvo če hočeš doseči veliko razdaljo z WiFijem, vedi moraš imeti na obeh koncih usmerjene antene. Če misliš na balkon ubesiti tako parabolo (narejeno konkretno), moraš vedeti da bo signal potoval samo v smeri antene. Da zadevo poenostavimo bom govoril o yagi antenah. če uzameš en element si s tem ustvaril dipol. Dipol ima sevalni diagram "krompirja" in po domače povedano si z dobro anteno in dostopno točko pokril vse "okoli bajte". Ob dodajanju elementov se začne sevalni diagram krčiti in antena je čedalje bolj ostra. To pomeni da antena ne seva več okoli in okoli, vendar sliši in oddaja samo v eni ostri smeri.

Za lažje razumevanje prilagam sliko:

 null

null




Skratka s tako veliko parabolo na obeh straneh, konkretnem rutarju bi po mojem mnenju ob dobrih pogojih in seveda vidnem polju dosegel razdaljo tudi 50km. Drugače pa 20km zagotovo. Seveda moraš vedeti, da nebi dobil 100% signal, vendar za branje časopisa, emailov, ... bi zadeva morala delovati. Imeli smo postavljen packet na 1.2 ghz na podobnih doma narejenih antenah iz Krima v Savlje, kar je približno malo več kot 10km zračne linije. Internet je deloval dokaj dobro, lahko si pogledal tisto najnujnejše.. drugače pa časopis, emaili,.. Youtube je tudi deloval, vendar si lahko odšel na kavo med nalaganjem videa. Hitrosti so se gibale od 2 do 10 kb/s ping pa je bil od 20 do 500 msja, s tem da so bili nekateri podatki tudi zgubljeni avg. 300 ms


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri zunanji wi-fi USB adapter?

Oddelek: Kaj kupiti
234497 (3280) Spajky
»

Wifi rešitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
91380 (1181) Ribič
»

TP-LINK-TL-WN722N Wi-fi Adapter - Mnenje?

Oddelek: Omrežja in internet
122251 (2077) fujtajksel
»

wifi usb antena...

Oddelek: Kaj kupiti
92443 (2231) first_line
»

Wifi USB Adapter Alfa

Oddelek: Kaj kupiti
202115 (1892) Daniel

Več podobnih tem