» »

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa

1
2
»

slimshady9 ::

linksys ali netger

Pesimist ::

ni mi najbol jasno kak lahko wifi tak fejst degenerira z uporabo DDWRT. Sej pa se te antene fizicno ne prestavijo. Razen ce samo prepustnost degenerira moc signala pa ne.

destiny ::

Pesimist je izjavil:

Ja. Lihkar dopisal zgoraj.
Problem je da jaz nujno rabim vsej DD WRT, ker poganjam updxy za IPTV server. Kar je moj primarni vzrok zakaj sploh imam ta ruter.

Negre se zato ker hocem bit cool in lahko recem ej jaz mam tomato ali ddwrt. Rabim pac to funkcionalnost.


wndr3700 se baje zelo dobro obnese z OpenWrt, tko da pomoje ne bi bil problem iptv-ja uštimat. Se pa prej pozanimej na forumih, ker lastnih izkušenj z OpenWrt-jem nimam.

Pesimist ::

problem je da mi se na dd wrt ne uspe nastavit updxy. Do zdaj mi je samo na tomato. Openwrt pa se na blizu nisem vidoo.

Bug ::

ellow

Malo me ni bilo... zadnjih par dni je bilo zelo veselo :) SREČNEGA IN ZDRAVEGA 2011 VAM VSEM ŽELIM!

@ Pesimist:
Netgear WNDR3700 je tudi dober router. Ko sem kupoval, sem gledal na čimveč flash-a in tako mi je Buffalo WZR-HP-G300NH padel v oči. Tale Netgear bi bil tudi zelo dobra alternativa (ima še hitrejši CPU).

Kar se tiče udpxy, nisem nikoli delal s tem na OpenWRT.

Za DD-WRT in udpxy pa sem našel mogoče koristen topic na T-2 forumu.
Pa še tu

edit: Na T-2 forumu si že ta topic gledal - sem še videl v enem postu na slo-tech forumu.
edit2: Še en topic na slo-tech; Možne težave s firewallom
lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bug ()

jahtba ::

Do sedaj sem imel adsl na Tuštelekomu (Vigor2700VG)in vse je delalo super.Zdaj sem preklopil (ugodnejša cen) na kabelski internet in težav ni videti konca. Najprej mrk mreže v hiši,nujno nabaviti router - vprašanje kateri ? Najprej žična varianta,kaj predlagate ? Recimo nekaj kar bi se dalo nadgraditi z tomatom ali FW DD -WRT. Zanima me,ali ima kakšen kabelski ponudnik modem ki je kompletiran z routerjem vred,se pravi eno ohišje z napajalnikom vred ?

jest10 ::

Če imaš to Telemach, ti dajo brezplačno TP-Link WR741nd.

syti ::

Pri Telemachu so nam priklopili 50/5 Mbps internet.. Moj trenutni router WRT54GL, ne podpira take povezave (do 30Mbps mi gre največ).. torej pri telemachu so mi rekli, da router, ki bi ga oni dali zraven isto nebi podpiral, zato moram kupiti novega.. Zanima me kateri se najbolj splača?

in imam še eno vprašanje.. Zakaj, ko ima brat prižgan utorrnet in louda z 1MB/s "zamrzne" cel inetrnet?

jest10 ::

Če Telemach še daje TP-Link WR741ND, potem le ta blizu antene verjetno prebavi 50Mbps. Nisem pa testiral.
Gre pa WR841ND skozi eno steno z okoli 70Mbps(prenos LAN-WIFI).
Boš pa jasno potreboval tudi "n" mrežno kartico.

syti ::

Z kablom mi ne gre tok čez.. sem priklopil prenostnik direkt na model in je šlo do 50, ko sem pa prek routerja mi je šlo pa do 30..
Z namiznim mi gre tudi samo do 30Mbps preko routerja, amapk tu imam samo 10/100 mrežno..

BigSexy ::

Tule si poglej kateri routerji pridejo v poštev; glede na to, da imaš 50/5 glej tiste, ki zmorejo več kot 55 Mbit skupnega prenosa. http://www.smallnetbuilder.com/index.ph...
To Infinity And Beyond !

Spajky ::

60EUR mesečno samo za internet (50/5) za domačo uporabo je IMHO neumnost. Pač nekateri imajo denarja za metat skozi okno ... razen če špilaš "domači Wifi ISP" za vse prijatle v okolici ... 6/1 za 20EUR bo ravnotako služil svojemu namenu več kot zadovoljivo ... my2c ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

blackbfm ::

wtf? kako ti veš kakšne potrebe imajo drugi? 6/1 se v momentu lahko zabaše, s tem da nič kaj konkretnega ne počneš, torrent u izi in youtube pa je že konec..sploh pa če je več uporabnikov na mreži potem pa itak nikol ni dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Recordman ::

syti je izjavil:

Pri Telemachu so nam priklopili 50/5 Mbps internet.. Moj trenutni router WRT54GL, ne podpira take povezave (do 30Mbps mi gre največ).. torej pri telemachu so mi rekli, da router, ki bi ga oni dali zraven isto nebi podpiral, zato moram kupiti novega.. Zanima me kateri se najbolj splača?


Če imaš potrebe po max DL na ožičenem računalniku, morda obstaja rešitev - Vicetkov mod, ki *naj bi* zagotavljal 80mbps throughputa:
"This version guarantees WAN-LAN 80Mb throughput. For WRT54GL v1.0 & V1.1. Christmas Edition"

destiny ::

Če nima težav dat 60€ mesečno za linijo, bo pa še tistih 100€ stisnil za enega Netgear-a wndr3700. Vsaj v avstriji je toliko, pri nas mislim da je kar precej dražji.

syti ::

Recordman je izjavil:

syti je izjavil:

Pri Telemachu so nam priklopili 50/5 Mbps internet.. Moj trenutni router WRT54GL, ne podpira take povezave (do 30Mbps mi gre največ).. torej pri telemachu so mi rekli, da router, ki bi ga oni dali zraven isto nebi podpiral, zato moram kupiti novega.. Zanima me kateri se najbolj splača?


Če imaš potrebe po max DL na ožičenem računalniku, morda obstaja rešitev - Vicetkov mod, ki *naj bi* zagotavljal 80mbps throughputa:
"This version guarantees WAN-LAN 80Mb throughput. For WRT54GL v1.0 & V1.1. Christmas Edition"

sem si ga flashal sedaj gre :D samo sedaj mi wifi jebe, ker morem na iphone vedno znova vnašat geslo..

@Spajky
Tok smo uzel zard telefona, ker je zaston(pač manjše podjetje)in pol je fotr rajš tabolš uzeu ;)

Pennywis3 ::

Netgear serije 3500/3700 imajo precej dobre firmware že vgrajene, če ne potrebuješ drugih opcij je skoda drug firmware gor dajat.

Z 300/600N mrežno kartico se dosega prenose preko 20MB/s, kar je po zraku že precej lep dosežek.

BigSexy ::

Firmware je relativno dober (govorim za 3700 serijo). Relativno pa zato, ker poleg osnovnih funkcij nima prav veliko za pokazat; nažalost to bolj ali manj velja za vse stock variante.

20 MB/s prenosa pa žal ne dosežeš preko wifi. Meni realno leti 8-9MB/s (5ghz band), pa ni prav posebnih ovir v stanovanju. Je pa že to precej spodobna hitrost za wifi.
To Infinity And Beyond !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigSexy ()

domzalcan ::

Zdravo fantje! Imam en mejhn problemčk! Do zdej sm meu linijo 20/20 Mb/s no in zdej smo na siolu šli na 100/20 Mb/s! Zdej pa mene zanima: Sem lastnik Routerja Linksys WRT54GL a bo on spravu čez 100/20 al ne? in če ne ker rutar kupt da ne bom obubožu pr dnarju (pa loh še en primer mal dražjega)! OZ. če sprav čes kako to naštimat ;) Hvala za odgovor! Lep dan še naprej :)

broken/link ::

da te usmerim v pravo temo: Kateri router?

broken/link ::

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317814 (13297) Poldy
»

Router... again :)

Oddelek: Omrežja in internet
152266 (2035) amigo_no1
»

Wireless N Gigabit Router

Oddelek: Omrežja in internet
3510669 (9471) Dr_M
»

keri ruter do 100€ z mnogo featursi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7415108 (12855) neres
»

wireless router

Oddelek: Omrežja in internet
142787 (2258) -žiga-

Več podobnih tem