» »

Postavitev nove internetne povezave !

Postavitev nove internetne povezave !

power12 ::

Živjo !

Da razložim situacijo ! Doma imamo dva računalnika oba povezana na internet preko routarja. Moj računalnik je povezan na router preko kabla, drugi računalnik pa brezžično ! Ker ima ta računalnik, ki je povezan brezžično slabo hitrost oz. tudi signal, ga hočem priključiti na router preko kabla, ki ga imam že doma. Problem je da ne vem kaj sedaj narediti kako spromagrirati router, da bo tudi 2 računalnik povezan preko kabla ! ker mi na routerju gori samo lučka za port 1 kamor sem jaz priključen drugi porti ne gorijo !

Imam pa router od CISCOTA ( linksys )

Za pomoč bi bil hvaležen !

amigo_no1 ::

Za drugi pc priklopiš lan kabel v prost LAN vhod na routerju.
Nič ni potrebno na routerju dodatno nastavljati, samodejno bo zaznal do 4 LAN uporabnike oz kolikor imaš par prostih lan vhodov.

power12 ::

Ja ko sem to naredil, na drugem PC napiše, da ne najde serverja ( ni povezave z internetom ), pa potem tud na mojmu PC-ju ni delal. Ko sem pa resetiral router, sem jaz spet imel povezavo, ta drugi računalnik pa ne oz. v un port k je bil LAN kabel vštekan lučka št.2 sploh ne gori, med tem kamor imam jaz vštekan kabel št.1 pa gori ( za moj komp ) :|

broken/link ::

kaj pa kabel, je 100% dober?
pa s kablom, ki je priklopljenj v LAN1(in povezan na tvoj računalnik) stestiraj vse porte na routerju, da zagotovo delajo.

power12 ::

Ja kabel je bil kupljen na novo, tako da bom probal še druge porte !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564565 (1394) c23po
»

Siol box + router

Oddelek: Omrežja in internet
255615 (3956) Daniel
»

težava z routerjem (TP-LINK tl-wr741nd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6213446 (6185) AC_DC
»

Nenavaden časovno omejen upad dolvlečne hitrosti

Oddelek: Omrežja in internet
233054 (2273) čuhalev
»

Internet problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
152906 (2679) theBill

Več podobnih tem