» »

Nenavaden časovno omejen upad dolvlečne hitrosti

Nenavaden časovno omejen upad dolvlečne hitrosti

abaximan ::

Pred kratkim so nas končno priklopili na optiko, zato sem menjal router, ker stari ni dosegal želenih hitrosti. Nabavil sem http://www.buffalotech.com/products/wir.... Zadeva deluje super, ima celo tovarniško verzijo DD-WRT, ki sem jo tudi takoj inštaliral. Poleg standardnih zadev za domače omrežje sem nastavil samo še wifi MAC filter. Skratka vse špila, potem pa naslednji večer ugotovim, da je okoli osmih zvečer dolvlečna hitrost padla pod 10Mbps. Da ne kličem takoj operaterja, resetiram najprej moj router, ker ni efekta še operaterjev router/modem in ker še vedno ni efekta na koncu še računalnik. Spremeni se… nič.
Kličem operaterja. Pri njih vse štima. Izklopijo bridge način, da lahko preverim hitrost direktno preko njihove routerja. Ustvarim novo povezavo preko PPPeO. Očitno je težava tudi tu. Internet deluje točno dve sekunde in potem zopet tema. CMD….ipconfig /release….ipconfig /new….nič. resetiram. Še enkrat ponovim vajo….in končno dela. To je vse skupaj tako in tako trajalo pol ure, tako da zdaj tudi če prej ni bilo 50/20 je že vseeno. Zdaj je brzina v redu tudi na mojem routerju.

Druga dan pride do iste težave. Na svojem routerju naredim hardreset in kakor pričakovano nič – hitrost je po ponovni nastavitvi ista. Na router potem naložim original firmware, ga nadgradim na zadnjo verzijo ter nastavim PPPeO…brzina se ne spremeni, ne glede na to da sem dejansko 2x naredil hard reset in poleg tega naložil drug firmware. Dolvleka tam malo čez 8Mbps. Potem se spomnim, da je operaterjev router sploh ni v bridge načinu, kar me zmede? Kako pa to da sploh dela tole? No ni važno 
Še enkrat preverim hitrost in sedaj je že 15Mbps, čez pol ure je vse v redu.
Kar me zanima je to ali se slučajno komu vsaj malo svita kje bi lahko bila težava in ali se je kdo že srečal s podobnim problemom.

Ziga Dolhar ::

... operater je pa kater? Amis? :)
https://dolhar.si/

abaximan ::

Ja :) Osebno sem skoraj 99% prepričan, da je težava na njihovi strani. malo prej sem govoril z njimi in sta mu dva povedala povsem različni zadevi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: abaximan ()

OmegaBlue ::

Si to na kakem OŠO? Čist tako na prvo žogo lahko da se zvečer kapacitete rahlo zabašejo :/
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

AC_DC ::

Logiraj se na amis modem, s koliko se poveže ?
Če je amisov modem router načinu, potem imaš dvojni nat.

Na router si povezan preko wifi ?


Kličem operaterja. Pri njih vse štima. Izklopijo bridge način, da lahko preverim hitrost direktno preko njihove routerja

Si takrat odstranil svoj router iz omrežja ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

abaximan ::

OmegaBlue je izjavil:

Si to na kakem OŠO? Čist tako na prvo žogo lahko da se zvečer kapacitete rahlo zabašejo :/


Smo za kmetih, bolj precizno Brezovica. Po mojem je manj prometa, kot v mestu in sem edini v ulici, ki ima več kot osnovno hitrost.Imamo pa na družinski najti 3 ločene optične priključke 2 Telekom in ena Amis. Centrala je pa od Telekoma. Sem pa imel že v osnovi strašne težave, ker se Telekom in Amis nista uspela uskladiti glede konfiguracije in sem bil en teden brez interneta.

solatko ::

To serje Telekom, da bi se vezal pri njih, sicer se stanje ne bo spremenilo, oni bi pa enega naročnika pridobil.
Koliko HD sprejemnikov imaš prižganih takrat, ko ti hitrost pade?
Delo krepa človeka

abaximan ::

AC_DC je izjavil:

Logiraj se na amis modem, s koliko se poveže ?
Če je amisov modem router načinu, potem imaš dvojni nat.

Na router si povezan preko wifi ?


Kličem operaterja. Pri njih vse štima. Izklopijo bridge način, da lahko preverim hitrost direktno preko njihove routerja

Si takrat odstranil svoj router iz omrežja ?



Amisov modem je bil v bridge načinu do včeraj in še vedno je. Po mojem je včeraj tisti pri amisu zabluzil, ker se po mojem z routerjem ne bi mogle povezati s PPPeO, če ne bi bil :) Tip je sicer rekel, da se to sicer včasih zgodi, samo me ni prepričal in sem danes klical, če je njihov modem v bridge ali router načinu, pa so mi povedali, da je v bridge načinu. Sicer pa sem malo prej govoril z dvema različnima modeloma, pa mi je eden rekel, da se lahko, ko je modem v bridge načinu vseeno povežem kar sihrono za katerikoli drug port z drugim računalnikom preko PPPeO, drug pa, da dela zadeva samo na 1. portu :)in da moram izklopiti router...že tukaj očiten fail pri osnovnem znanju. Jaz sem sicer čisti amater, pa se mi je vseeno čudno zdelo, kar je povedal :)

Z glavnega računalnika sem na router povezan s kablom.

solatko je izjavil:

To serje Telekom, da bi se vezal pri njih, sicer se stanje ne bo spremenilo, oni bi pa enega naročnika pridobil.
Koliko HD sprejemnikov imaš prižganih takrat, ko ti hitrost pade?



Točno to sem pomislil tudi sam, ker je bil Telekom ob priklopu optike totalno nadležen. Vendar so v štartu pri Amisu naredili en zajeb, ki je bil tako zelo edinstven, da se zgodi enkrat na 5 let :) Ampak mi je potem en njihov tehnik, sicer pogodbeni zaupal, da se je z isto težavo na našem koncu srečal že nekajkrat, zato je moje zaupanje omajano, kljub temu da sem bil z Amisom na ADSL izredno zadovoljen.

Aja imam samo internet, nobene TV ali telefonov. Imam Krim :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: abaximan ()

AC_DC ::

Kako preveriš če modem NI v bridge načinu:
se povežeš direktno na njega, če net dela brez da v win/linux narediš pppoe povezavo.

Ali se logiraš nanj (na enak princip kot na router 192.168.x.y v browser) in pogledaš.Sigurno nekje piše.


ipconfig /release....ipconfig /new pride v roštev če imaš dhcp za wan tip (t2, kablaši), drugače je samo za flushanje lokalnega dhcp serverja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

abaximan ::

Najprej je bil v bridge načinu. Je pa enkrat baje bil DHCP...no verjetno že, če sem se lahko takrat priklopil gor brez gesla :)Ampak mislim, da je bilo to priv dan, ko je že tako in tako bilo vse mimo.

Sicer seem pa izklopil kabel, ki povezuje router in modem, ter v ta isti port vtaknil kabel, ki je šel direktno na računalnik. Torej je bila na modem v tistem trenutku vezana samo ena naprava.

Moral sem narediti novo PPPeO povezavo, uporabil svoje amis uporabniško ime in geslo in se prijavil. In po treh sekundah je šla internet povezava v kur...

Zato sem naredil ip/relaease in ip/renew pa se je po nekaj poskusih nekaj zgodilo. Ta del je po mojem nekaj zaštrikal moj računalnik.

Ko sem sem se končno uspel povezati direkt na modem je bila povezava OK, ampak potem je pa bila OK tudi na routerju :)

Zato imam danes poleg pripravljen laptop z že pripravljeno povezavo direkt na modem, pa bomo videli.

abaximan ::

Evo...glede na izločanje je očitno težava na mojem stacionarnem računalniku. Ko sem se hotel z njim priklopiti na amisov router se to ni zgodilo oziroma mi je najprej uspelo, potem pa je izgubil povezavo. Na moj router se priklopim brez problema. Če se z drugim računalnikom istočasno priklopim preko wifi dobim tam 20Mbps hitrosti,stacionarna mašina pa na kablu šepa po 9Mbps. V mašini imam dve utp mrežni in isto se zgodi na obeh. Tista, ki jo ne uporabljam je onemogočena v device managerju. Se slučajno komu sanja kaj bi lahko bilo? Najprej sem pomislil na virus :(

AC_DC ::

Daj eno ven oz jo disablaj v biosu, če gre za integrirano.
Lahko je tudi kabel čuden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

abaximan ::

Evo sem zdaj še tretji računalnik na router preko kabla priklopil in prav tako ne gre čez 10Mbps. Očitno je pa vseeno router :)

Aja ap ping je za popizdit...od 30-50 ali še več

Zdaj se mi pa še petlja,če sem čisto odkrit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: abaximan ()

Rippy ::

Ali pa poškodovani LAN kabel.

čuhalev ::

Tudi kabel je lahko ,,zvit" ... meni so lučke gorele na obeh koncih, medtem ko že DHCP ni delal. Ko sem vzel drug kabel, je delalo.

No, v tvojem primeru lahko dela samo na 10Mbit, ali pa v načinu Half-duplex.

abaximan ::

Sem kabel tudi že zamenjal. Samo tole se dogaja točno ob določenem času nekaj ur. Zato mi je to še posebej čudno.

abaximan ::

čuhalev je izjavil:

Tudi kabel je lahko ,,zvit" ... meni so lučke gorele na obeh koncih, medtem ko že DHCP ni delal. Ko sem vzel drug kabel, je delalo.

No, v tvojem primeru lahko dela samo na 10Mbit, ali pa v načinu Half-duplex.



Half-duplex...verjetno misliš nastavitev same mrežne kartice? Če misliš to, sem tudi sam pomislil na to, samo če sem odkrit nimam pojma kaj naj naredim :) Kljub vsemu pa se mi zdi čudno, zakaj bi potem tudi wifi padel, ker mi wifi ko je vse ok dela malo preko 20.

abaximan ::

Pri dobavitelju so mi včeraj zamenjali router. Pa tudi če ga ne bi....ponovno sem vse nastavil in ob podobni uri ista pesem. Sem pa potem naredil en preskus. Na router sem priklopil preko kabla še laptop, drug laptop še preko wifi, pa še dva android telefona na wifi in potem sem na vseh priključenih napravah sihrono izvedel speedtest.net. Na moje presenečenje, sem na vseh napravah dolvleko izmeril skoraj 10Mbps...torej skupaj okoli 50Mbps.

Sem pa danes vrgel modem iz bridge načina in router spremenil način iz PPPeO na DHCP, pa bomo videli kaj bo nocoj.

čuhalev ::

Kaj imaš sedaj pri sebi? Prikluči tako, kot misliš, da bi moralo delalo z najmanj elementi.

abaximan ::

Sem na DD-wrt forumih zasledil podobno težavo. Očitno je problem v routerju, rešitev pa je nadgradnja na novo verzijo DD-WRT, če ga pri tem seveda ne brickaš.

abaximan ::

No če koga zanima...problem očitno ni v routerju, ker se mi je identična težava pojavili pri testiranju še na dveh drugih routerjih, Microtek RB915G in Linksys WRT54. Slednji sicer vem, da že v osnovi ne podpira 50Mbps, kljub vsemu pa mu uspe izven ur, ko ni težav doseči na trenutke tudi do 40Mbps. Zdaj so se me na Amisu končno usmilili in so se "poglobili" v mojo težavo, čeprav sem glede tega dokaj skeptičen. Jaz osebno mislim, da so njihovi modemi niso bili dovolj pretestirani, pa zdaj sproti odpravljajo težave na ledjih uporabnikov.

Jst ::

Prek česa pa imaš povezavo?

Bakrene parice od Telekoma ali Telemach kabel Docsis?


V mojem primeru je bilo tako, da sem na T-2 imel 10/2 (bakrena parica) normalno hitrost, vedno. Potem pa, ene dve leti nazaj, so 2 hiši "nazaj" obnovili fasado. Takrat so se začeli problemi. T-2 serviser je mogel hoditi približno na dva meseca, kjer je izmeril s svojo napravo in nato so mi zamenjali "profil" in potem je vse delalo v redu spet približno dva meseca. T-2 serviser mi je povedal, da so z Telekomom serviserji v zelo dobrimi odnosi in mi je svetoval, naj grem na Telemach. In sem letos, ene 4 mesece nazaj, res odjavil T-2 in se prijavil na Telemach. Sedaj imam 100/4 in poleg začetnih komplikacij, nimam več problemov.


Najhuje je pa to, da je v zemlji optika, vendar še neizkoriščena. Ker se nikoli nočem vezati (niti za mobitel, kaj šele za kaj drugega), upam, da bodo čimprej aktivirali optiko. Čudno mi je to, da "naprej" izven mesta, ima ena vas optiko, mi, ki smo pa vmes, pa še ne.

Drugače sem bil pa dosti bolj zadovoljen z T-2 servisom, kot Telemachom. In upam, da bom lahko odjavil Telemach, če/ko mi bodo ponudili optiko. Zakaj pe to ni možno, ne vem. (Ker so lani (ali celo predlani) spraševali, če bi se prijavili na optično omrežje.)

Glede tvojega problema pa: Jaz bi jim napisal vse podatke v mailu, z screenshoti Speedtesta in potem naprej nadaljeval. Če ti ne zagotavljajo takšno hitrost, ki jo obljubljajo, potem se lahko zmeniš, da ti zračunajo par EUR manj na mesec (tako ima sosed - paket 35EUR, plačuje 30.99 EUR).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

abaximan ::

Rešeno....po konkretnem pogovoru s serviserji, dokazovanju so se očitno odločili, da je zadeva vredna preverjanja...že naslednji dan so bile hitrosti OK. Res žalostno, da so sem moral tri routerje zamenjat preden so se zmigali.

čuhalev ::

Morda veš, kaj je bilo krivo, bil razlog čudnega delovanja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620601 (8957) Ghost007
»

Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN na Amisu, bizarno počasen internet. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9011795 (9075) Invictus
»

Amis ADSL modem + router?

Oddelek: Omrežja in internet
379056 (5166) Bakunin
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
442090 (1744) ...:TOMI:...
»

problem s povezavo routerja na amisov modem

Oddelek: Omrežja in internet
161935 (1800) IvoJan

Več podobnih tem