» »

Liknsys WRT54G v5 - PROBLEM

Liknsys WRT54G v5 - PROBLEM

styled ::

Pozdravljeni, sem nov na tem forumu.Uglavnem odpiram novo temo ker že več dni iščem in iščem že odprto temo da bi vsebovala odgovor na moje vprašanje,ampak je ne najdem.

Torej imam zgoraj omenjeni router Liknsys WRT54G v5 težava pa je naslednja.
Imam internet T-2 Optika 100/10 Mb/s, router je povezan direkt v T-2 switch(črna škatla :) )
Preko routerja do interneta dostopa stalno 1 PRENOSNIK preko kabla, občasno 2 telefona (Galaxy S2),in še en dodaten prenosnik.Skupaj 2 prenosnika in 2 telefona. 1 prenosnik je večinoma časa priklopljen.

Problem je v tem da ali prenosnik vklopim preko kabla ali ga imam brezžično nikoli (po speed testu) ne preseže hitrosti 8Mb/s,youtube sploh ne nalaga videov,torrent vleče podatke po 80kb/s max.Internetne strani nalaga 20x počasneje kot pa 2 računalnika katera imam vklopljena direkt s kablom v T-2 switch.
Glede telefonou pa če npr.pobiram kako aplikacijo al kar koli ki ima več kot 10MB mi pobira kake 5sekund s polno hitrostjo 1,2Mb/s (kar je več kot na prenosniku) in nato pade na 10kb/s?!?!?!?

Nevem kaj naredit.Router ni bil nikoli tikan (frimeware/flash)
Prosil bi za kašen nasvet ali celo rešitev :D

Glede na mojo internetno povezavo pa bi še rad prašal koga ki se spozna.Kateri router bi mi priporočal za popoln izkoristek povezave (100/10 Mb/s) tako žično kot brezžično.

Lp,Patrick
  • poskusilo klonirati: styled ()

tilenmpower ::

zdravo, naredi hard reset posodobi frimeware original se bolse dd-wrt ali tomato drugace si pa umisli gigabiten ruter cehoces 100% izkoristek lp

OmegaBlue ::

Tvoj router enostavno ni zmožen usmerjati takšne linije, boš rabil kaj močnejšega. Sam bi ti priporočal kakšnega linkysa E2000/E3000. Ostali ki majo izkušnje s kakšnim TP-linkom ti lahko priporočajo kakšen model iz tistega tabora.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

styled ::

ok,hvala za nasvet
bi mi lahko dau kdo bol podrobna navodila
ker se glih ne spoznam na ruterje al njihove update

drugače dokler nekupim nou router bi rad tega usposobu(izkoristu) da dela optimalno oz do njegovega maximuma,ker trenutno dela internet zelo počasi na kablu kot brezžično.
pa da ne govorimo o youtubu,torrentih al kej podobnega...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564564 (1393) c23po
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418620 (11557) Hayabusa
»

windows 7 vs. XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
378656 (8491) dree
»

Nov paket optike pri T-2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18422892 (12449) amigo_no1
»

posodobitev domačega omrežja - težave

Oddelek: Omrežja in internet
61360 (1179) Invictus

Več podobnih tem