» »

windows 7 vs. XP

windows 7 vs. XP

dree ::

Pozdravljeni.

Imam eno zanimivo vprašanje glede OS Windows 7 in XP. Pri Windows 7 mi grejo torrenti max 180kb/s, sestra ima pa XP in njej komot gre do 500kb/s. Ko jaz prenašam ima ona izklopljeni in ko ona prenaša imam jaz izklopljeni torrent. A JE KAJ RESNICA NA TEM, DA GRE PRI WINDOWS XP HITREJE PRENOS, KOT PRI WINDOWS 7? :O Na nekem forumu sem bral, da je res tako.

Hvala za mnenja in LP!

hojnikb ::

OS nebi smel met veze pri prenosih.
Verjetno maš na tvojem win7 kompu zaprte kompe al pa kako staro verzijo utorrenta da ti tak počas dela.
#brezpodpisa

dree ::

hojnikb je izjavil:

OS nebi smel met veze pri prenosih.
Verjetno maš na tvojem win7 kompu zaprte kompe al pa kako staro verzijo utorrenta da ti tak počas dela.


Kako to misliš zaprte kompe? Ne, imam najnovejšo verzijo utorrenta.

hojnikb ::

Typo; mislu sn porte.
Odpri si porte na routerju.
#brezpodpisa

dree ::

hojnikb je izjavil:

Typo; mislu sn porte.
Odpri si porte na routerju.



Aja. Kako se pa to naredi? :8)

DragonHeart ::

ali pa imaš na utorrentu nastavljeno omejitev hitrosti downloadanja, če ti pobira max 180 kb/s.

seveda ti mora biti jasno, da torrent pobira dol tako hitro kolikor imaš sejalcev. Če sejalcev ni dovolj oziroma so prepočasni, ti nikakor ne boš downloadal tako hitro kot imaš hitrost interneta.

To, da naj bi bil pri 11 let starem OS prenos reči iz interneta hitrejši je pa nekaj najbolj nesmiselnega kar sem kdaj prebral.

Zgodovina sprememb…

huek111 ::

Verjetno imaš vmes tudi router! V lastnostih mrežne kartice daj vse na max. vrednost.

dree ::

DragonHeart je izjavil:

ali pa imaš na utorrentu nastavljeno omejitev hitrosti downloadanja, če ti pobira max 180 kb/s.

seveda ti mora biti jasno, da torrent pobira dol tako hitro kolikor imaš sejalcev. Če sejalcev ni dovolj oziroma so prepočasni, ti nikakor ne boš downloadal tako hitro kot imaš hitrost interneta.

To, da naj bi bil pri 11 let starem OS prenos reči iz interneta hitrejši je pa nekaj najbolj nesmiselnega kar sem kdaj prebral.


Ne nimam omejitev na utorrentu. Probal sem tudi take torente, ki majo preko 2 tisoč sejalcev pa bi moralo šibati več kot 180kb/s. Imam pa 10mb linijo.

Dobro no, se opravičujem za mojo neumno izjavo :P Ampak tako sem prebral pa sem mislil da je res...

DragonHeart ::

hja...a pa je tvoja sestra istočasno že kaj lovdala?

Če tvoja sestra na isti liniji pobira nekaj s hitrostjo 820 kb/s, to pomeni da ti lahko pobiraš le nekaj okoli 180 kb/s

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Ma ni to, XPji nimajo toliko nesnage pa antipiratskih omejitev zato delajo hitreje.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SLO_Matej ()

DragonHeart ::

Mesar je izjavil:

Ma ni to, XPji nimajo toliko nesnage pa antipiratskih omejitev zato delajo hitreje.



xpji pri večini ljudi...so piratski:D lol :D zakaj pa misliš da so bili tako popularni...ker so jih vsi kupovali?:D

Zgodovina sprememb…

dree ::

DragonHeart je izjavil:

hja...a pa je tvoja sestra istočasno že kaj lovdala?

Če tvoja sestra na isti liniji pobira nekaj s hitrostjo 820 kb/s, to pomeni da ti lahko pobiraš le nekaj okoli 180 kb/s


ne ne v tem je glih štos :) Ona ima izklopljeno.

DragonHeart ::

imaš vklopljen urnik mogoče? Če imaš v utorrent vklopljen urnik, ti ne bo pobiralo hitreje od nastavitve ki jo imaš tam.

daj, poizkusi izbrisati utorrent in ga namesti še enkrat..ali pa namesti bittorrent, potem pa poročaj če je še problem. Utorrent in bittorrent sta praktično idetična. Jaz razlike med njima še nisem našel.

Bittorrent naloži da se prepričamo ali je problem v nastavitvah utorrenta ali pa kje drugje.

Zgodovina sprememb…

dree ::

DragonHeart je izjavil:

imaš vklopljen urnik mogoče? Če imaš v utorrent vklopljen urnik, ti ne bo pobiralo hitreje od nastavitve ki jo imaš tam.

daj, poizkusi izbrisati utorrent in ga namesti še enkrat..ali pa namesti bittorrent, potem pa poročaj če je še problem


Vredu bom najprej probal z drugim prog. :)

Hvala ti, da se toliko trudiš!!! :)

DragonHeart ::

Utorrent kot tak je sicer kul program. Samo mislim da si nekje v nastavitvah vklopil omejitev in ti zato pobira toliko počasneje....v routerju dvomim da je problem glede na to da tvoji sestri na isti liniji pobira toliko hitreje.


aja...upam da sem prav predvideval, da sta s sestro v isti stavbi? :D

dree ::

dree je izjavil:

DragonHeart je izjavil:

imaš vklopljen urnik mogoče? Če imaš v utorrent vklopljen urnik, ti ne bo pobiralo hitreje od nastavitve ki jo imaš tam.

daj, poizkusi izbrisati utorrent in ga namesti še enkrat..ali pa namesti bittorrent, potem pa poročaj če je še problem


Vredu bom najprej probal z drugim prog. :)

Hvala ti, da se toliko trudiš!!! :)


Sem naložil bittorrent 7.6.1 in je enako :8) Nad 180kb/s ne pride.

DragonHeart je izjavil:

Utorrent kot tak je sicer kul program. Samo mislim da si nekje v nastavitvah vklopil omejitev in ti zato pobira toliko počasneje....v routerju dvomim da je problem glede na to da tvoji sestri na isti liniji pobira toliko hitreje.


aja...upam da sem prav predvideval, da sta s sestro v isti stavbi? :D


Sva v isti stavbi ja :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dree ()

dree ::

Sem naložil bittorrent 7.6.1 in je enako :8) Nad 180kb/s ne pride.

DragonHeart ::

torej defintiivno nekaj ni ok. Že sam podatek, da sestra nalaga največ do 500 kb/s mi ni všeč...glede na to da imaš ti 10 MB/s, bi ti moralo nalagati do 1000 Kb/ in ne le do 500, kot to dela pri sestri.

Imaš router z računalnikom povezan preko wirelessa ali preko kabla?

huek111 ::

Ni problem v routerju ampak v mrežni kartici!
Pri meni je bil net normalno hiter, ko je bil comp priklopljen direkt na modem, ko je bil vmes router pa je hitrost padla.(čeprav je na prenosniku prek wireless-a bilo vse vredu)
Da izločiš mojo možnost zaženi speedtest, saj so bile pri meni hitrosti tudi tam prenizke!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

dree ::

huek111 je izjavil:

Ni problem v routerju ampak v mrežni kartici!
Pri meni je bil net normalno hiter, ko je bil comp priklopljen direkt na modem, ko je bil vmes router pa je hitrost padla.(čeprav je na prenosniku prek wireless-a bilo vse vredu)
Da izločiš mojo možnost zaženi speedtest, saj so bile pri meni hitrosti tudi tam prenizke!


Povezan sem s kablom na modem. Na speedtestu mi pokaže 1.55 mbps, moralo bi pa 10mbps ne?

DragonHeart ::

če imaš linijo 10 MB/s, bi ti moralo toliko tudi napisati v speedtestu ja.

huek11...kakšne nastavitve mrežne pa naj spremeni?!? Nevem ker jaz še nikoli nisem imel težav s hitrostjo zaradi mrežne kartice. Dopuščam pa možnost da so težave zaradi nje, čeprav se mi to ne zdi možno.

Zgodovina sprememb…

dree ::

DragonHeart je izjavil:

torej defintiivno nekaj ni ok. Že sam podatek, da sestra nalaga največ do 500 kb/s mi ni všeč...glede na to da imaš ti 10 MB/s, bi ti moralo nalagati do 1000 Kb/ in ne le do 500, kot to dela pri sestri.

Imaš router z računalnikom povezan preko wirelessa ali preko kabla?


Preko kabla sem povezan router.

dree je izjavil:

DragonHeart je izjavil:

torej defintiivno nekaj ni ok. Že sam podatek, da sestra nalaga največ do 500 kb/s mi ni všeč...glede na to da imaš ti 10 MB/s, bi ti moralo nalagati do 1000 Kb/ in ne le do 500, kot to dela pri sestri.

Imaš router z računalnikom povezan preko wirelessa ali preko kabla?


Preko kabla sem povezan router.


Aja pa še nekaj. Ko grem na modem (192.168.1.254) mi piše pri DSL SPEED download 11871Kbps. Tako da po moji logiki mora biti nekje v inštalaciji problem ali? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dree ()

DragonHeart ::

če imaš 10 MB/s internet to pomeni da imaš približno 1024 Mb/s prenosa...in nikakor ne 11871 Kb/s. Zakaj to piše nevem. Mogoče modem dopušča največ takšno hitrost..torej 100 MB/s VDSL.

dree ::

DragonHeart je izjavil:

če imaš 10 MB/s internet to pomeni da imaš približno 1024 Mb/s prenosa...in nikakor ne 11871 Kb/s. Zakaj to piše nevem. Mogoče modem dopušča največ takšno hitrost..torej 100 MB/s VDSL.


Tako mi piše:
 internet

internet



Najbolj čudno mi je to, da se številka spreminja :D

dree je izjavil:

DragonHeart je izjavil:

če imaš 10 MB/s internet to pomeni da imaš približno 1024 Mb/s prenosa...in nikakor ne 11871 Kb/s. Zakaj to piše nevem. Mogoče modem dopušča največ takšno hitrost..torej 100 MB/s VDSL.


Tako mi piše:
 internet

internet



Najbolj čudno mi je to, da se številka spreminja :D


Attainable Line Rate sem mislil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dree ()

huek111 ::

Desni klik na ekranček pri uri /Odpri središče za omrežje in skupno rabo/Spreminjanje nastavitev kartice/desni klik na Local Area connection/Lastnosti/Konfiguriraj/Dodatno

Nato vse vrednosti dvigni na max. media type pa na 1000 Mbps full duplex.
Nato spet zaženi speedtest

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

dree ::

huek111 je izjavil:

Desni klik na ekranček pri uri /Odpri središče za omrežje in skupno rabo/Spreminjanje nastavitev kartice/desni klik na Local Area connection/Lastnosti/Konfiguriraj/Dodatno

Nato vse vrednosti dvigni na max. media type pa na 1000 Mbps full duplex.
Nato spet zaženi speedtest


Sem naredil kot si napisal pa se nažalost ni nič spremenilo :8)

DragonHeart ::

ker je itak že vse na max ali na auto. to nima kaj pomagati.

Svetujem ti naslednje:
1.) najprej račuanlnik priklopi direkt na modem in preveri hitrost. V kolikor hitrost ne bo takšna kot bi mogla bit, naredi to kar pieš v koraku 2.
2.) pokliči ponudnika internetnih storitev in prosi za pomoč.

Nato pa nam javi če je priklop na modem pomagal...ali pa če ti je ponudnik kaj pametnega povedal.

Ugotovili smo da je problem s povezavo. Izločiti moramo še kje se nahaja problem...v routerju ali v povezavi ki gre iz modema v zunanji svet.

Zgodovina sprememb…

dree ::

DragonHeart je izjavil:

ker je itak že vse na max ali na auto. to nima kaj pomagati.

Svetujem ti da pokličeš na ponudnika interneta in prosiš za pomoč.


Sem že danes klical zaradi tega in mi je poslal email z navodili za meritev hitrosti pa še nisem dobil odgovora :8)

NAJLEPŠA VAMA HVALA DRAGONHEART IN HUEK111!!! :) :) :)

Mesar ::

Probaj formatirat.
Your turn to burn!

dree ::

Mesar je izjavil:

Probaj formatirat.


V tem ne more biti problem, ker sem rač. formatiral pred 4 dnevi.

DragonHeart je izjavil:

ker je itak že vse na max ali na auto. to nima kaj pomagati.

Svetujem ti naslednje:
1.) najprej račuanlnik priklopi direkt na modem in preveri hitrost. V kolikor hitrost ne bo takšna kot bi mogla bit, naredi to kar pieš v koraku 2.
2.) pokliči ponudnika internetnih storitev in prosi za pomoč.

Nato pa nam javi če je priklop na modem pomagal...ali pa če ti je ponudnik kaj pametnega povedal.

Ugotovili smo da je problem s povezavo. Izločiti moramo še kje se nahaja problem...v routerju ali v povezavi ki gre iz modema v zunanji svet.


Sem že povezan s kablom na modem cel čas :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dree ()

Mesar ::

Odklopi vse ostale naprave - razen tvojega računalnika seveda, še boljše priklopi tvoj PC direkt na modem če je možnost.
Your turn to burn!

huek111 ::

DragonHeart je izjavil:

ker je itak že vse na max ali na auto. to nima kaj pomagati.


Res je vse na Auto ni pa vse na max !
Tisti full duplex probaj vse nastavitve, pa ne pozabi shranjevat nastavitev.
Če vseeno ne bo bolje pa res ne vem!

DragonHeart ::

napaka je vsekakor v povezavi z zunanjim svetom. Sem upal da se bo dalo pri tebi kaj rešit vendar če si povezan direktno na modem in je hitrost kljub temu nižja od hitrosti ki bi jo moral imeti, je problem zagotovo v povezavi z zunanjim svetom, na katero pa ti ne moreš vplivati.

Zakaj pa sestrin računalnik ima hitrejšo povezavo pa mi ni jasno. Če imaš možnost, še njen računalnik priklopi direktno na modem.

Jaz sumim da so na centrali nekoga priklopili na tvojo linijo (to se je zgodilo tudi meni). Ko tisti človek nekaj downloada to pač tebi zbije hitrost..in obratno. Lahko pa da se motim.

Oprosti vendar več kot toliko ti ne znam pomagati. Če rešiš težavo mi sporoči kaj je bilo saj me res zanima zakaj ne dela kot bi moralo...in zakaj na sestrinem računalniku deluje bolje.

dree ::

Mesar je izjavil:

Odklopi vse ostale naprave - razen tvojega računalnika seveda, še boljše priklopi tvoj PC direkt na modem če je možnost.


Že nekaj ur so vsi odklopljeni. Na modem sem že od samega začetka povezan s kablom.

Mesar ::

Ti sploh veš kaj je full duplex? 10Mbps linija pride meni čez Wlan ne da bi mogo full duplex met za to.

Tvoj PC direkt na modem al je router vmes? Če je router vmes ga daj za testiranje stran, pa naj bo

Modem -> Tvoj PC

in ne

Modem -> Router -> Tvoj PC
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

dree ::

Mesar je izjavil:

Ti sploh veš kaj je full duplex? 10Mbps linija pride meni čez Wlan ne da bi mogo full duplex met za to.

Tvoj PC direkt na modem al je router vmes? Če je router vmes ga daj za testiranje stran, pa naj bo

Modem -> Tvoj PC

in ne

Modem -> Router -> Tvoj PC


Modem -> Moj PC je že cel čas :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dree ()

Mesar ::

Try this...

http://answers.microsoft.com/en-us/wind...
http://www.sysprobs.com/windows-7-netwo...

lahko, da je kriv tudi čuden driver, če imaš možnost testiraj na Wlan in Lan ter USB če imaš USB izhod na modemu in primerjaj rezultate.
Your turn to burn!

dree ::

Mesar je izjavil:

Try this...

http://answers.microsoft.com/en-us/wind...
http://www.sysprobs.com/windows-7-netwo...

lahko, da je kriv tudi čuden driver, če imaš možnost testiraj na Wlan in Lan ter USB če imaš USB izhod na modemu in primerjaj rezultate.


Bom poizkusil brezžično pa bom videl :) za 5 min napišem kako je :)

dree je izjavil:

Mesar je izjavil:

Try this...

http://answers.microsoft.com/en-us/wind...
http://www.sysprobs.com/windows-7-netwo...

lahko, da je kriv tudi čuden driver, če imaš možnost testiraj na Wlan in Lan ter USB če imaš USB izhod na modemu in primerjaj rezultate.


Bom poizkusil brezžično pa bom videl :) za 5 min napišem kako je :)


EVO BREZŽIČNO DELUJE KOT MORA!!!!!!!!! :D PROBLEM JE BIL V KARTICI!!!!! :) FANTJE NAJLEPŠA VAM HVALA ZA TRUD!!!!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dree ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utorrent prepočasen download (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
508038 (6959) MrStein
»

počasnejši internet za polovico

Oddelek: Omrežja in internet
294527 (3286) Veron
»

Utorrent (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7413624 (9179) Brainstorm
»

Povezava je, vendar zelo počasna, na speedtestu ni uploada

Oddelek: Omrežja in internet
181554 (1200) srus
»

Optika/adsl pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
141933 (1616) Matheeew

Več podobnih tem