» »

posodobitev domačega omrežja - težave

posodobitev domačega omrežja - težave

HyperGL ::

pozdrav, te dni posodabljamo malo mrežo po hiši (nakup prenosnika z wireless) in sem prišel do nekaj težav;

trenutna situacija:
 situacija 1

situacija 1



jaz bi pa rad:
 možna situacija

možna situacija



problemi:
- kaj moram narediti v routerju, da bo IP telefon sam pridobil svoj naslov itd?
- kaj narediti, da bo brezžična povezava delovala po 802.11n hitrosti? (nekaj sem se zabaval sam, ampak največ sem prilezel do 67Mb/s)
- rad bi "zaprl" brezžično omrežje, tako da okolica me ne vidi in ne more dostopati na moje omrežje

to bi bilo to zaenkrat...

najlepša hvala!

LP

HyperGL ::

imam pa tudi ta problem, iz fiksnega računalnika preko kabla je pošiljanje na HDD (USB 2.0 priklopljen na router), v bistvu dokaj počasno.

 počasnost

počasnost



ima kdo kakšno idejo kaj se dogaja?

tilenn ::

Zadeve ni možno narediti, ker ne moreš telefona priklopiti na ruter, razen če bi imel dva wan vhoda in bi lahko določeval na ruterju, da port dobiva podatke samo iz enega oziroma drugega wan vhoda. Potem bi potegnil iz switcha dva kabla do ruterja ... Za ziher pa ti bo kakšen t-2jevec povedal ali pa se obrni na njihov neuradni forum.

USB 2.0 ima dokaj počasno pošiljanje, vendar je marsikaj odvisno tudi od HDDja - npr. nekateri usb ključki so hitrejši od drugih, enako verjetno velja tudi za HDDje.

Invictus ::

To ne bo možno, ker mora biti telefon na T-2 mreži. Če postaviš vmes router, bo telefon na tvoji mreži in ne bo mogel dobiti IP-ja iz T-2.

Tako da je vseeno, če ostaneš kar na zdajšnji rešitvi, ki se mi zdi čisto v redu.

Kar se tiče počasnosti diska, ima router najbrž 100 Mb/s mrežo. To pomeni maksimalen prenos 10 MB/s, če je vse optimalno in sam router ni preveč obremenjen. Router bi moral imeti giga mrežo za boljše delovanje.

LP I.

HyperGL ::

Glede telefona, sem mislil, da je možno "odkleniti" LAN porte (enega ali kar vse) na routerju, da bi se obnašali kot switch (če prav razumem switch samo razdeli linijo med n-število priključkov), torej bi tako, telefon dobival direkt podatke iz modema. Bom povprašal še na t-2 forumu. Gre se mi pa samo, za prosto mesto v vtičnici, manj svetlečih lučk (soba izgleda kot kak SCI-FI laboratorij iz 80ih), in nasploh manj te navlake.
Kar se tiče diska pa, prenos deluje samo na 25% 100Mbit linije, zato mi ni všeč, bom danes poizkusil še disk direkt priklopit na računalnik in se igral z istimi datotekami, da vidim kakšna je razlika. Zanima me, če obstaja kak program, ki bi pokazal hitrost prenosa na USB recimo?


Kaj pa wireless, mi lahko kdo svetuje kako dobiti polno hitrost (vsaj 100Mb/s, glede na to, da imam N-draft router in računalnik) ter kako zaščititi/zakleniti omrežje samo na moje uporabnike?

še enkrat hvala!

matejmesar ::

Glede hitrosti kopiranja na HDD:
Večje hitrosti ne boš dosegel, saj je omejitev v routerjevem RAM-u in CPU.
Tvoj router torej zmore na USB portu maksimum okrog 3.5 MB/s, kar je 28 Mb/s. Na 100 Mb/s mreži je to 28%...
To je to za ta dnar (pa tudi za večji denar ni dosti bolje).

Zaklepanje:
Uporabi MAC filter - na listo vpišeš, kateri MAC naslovi so dovoljeni
Morebiti še WEP zaščito
WPA je še boljša, vendar bolj procesorsko zahtevna

LPM

Invictus ::

Za tvojo rešitev bi rabil switch, ki podpira VLANe. Potem bi bilo to preprosto izvedljivo.

Problem preprostosti je cena (od 200EUR naprej :|).

Sem se že sam pozanimal kaj bi rabil, pa mi cenovno ne znese. Mogoče enkrat kasneje.

LP I.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813167130 (32023) hojnikb
»

Žični prenos podatkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
759888 (8409) joker16_7
»

Družinski oblak / backup

Oddelek: Omrežja in internet
132564 (1989) matobeli
»

WiFi v stanovanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
123832 (3276) Frenckie
»

100Mbps/10Mbps ne deluje s polno paro

Oddelek: Omrežja in internet
266146 (5694) imagodei

Več podobnih tem