» »

FE ali FRI

FE ali FRI

i386 ::

tole me žre že nekaj časa, a zdaj je zadnji čas da se odločim.
Torej, zdaj hodim na strokovno gimnazijo, ki jo brez problema izdelujem z prav dobrim uspehom. Strokovni predmet imam pa računalništvo, tako da mi programiranje gre. Vsaj osnove, do GUI žal nismo prišli. Medtem ko pa mi baze ne gredo, mogoče zaradi profesorjevega načina poučevanja.
Zelo me zanima programiranje mikrokontrolerjev itd. Torej, da stvar, ki jo sprogramiraš da nek rezultat v premikanju oz. v prikazovanju nekega stanja. Me pa vleče tudi programiranje GUI-ja.
Pomisleke pri elektru imam tudi zaradi same elektotehnike, saj ne vem kako mi bo to šlo, čeprav imam fiziko 5 brez problema, tudi elektrika mi je pri fiziki kar šla. Vem sicer da to ni primerljivo a vseeno. + zelo me pa zanima tudi fizika in vem da bom na FE dobil več tega. Sem tudi razmišljal o FMF-ju fizika, pa sem mnenja da bi bilo to pa preveč zame
Kaj priporočate? kaj od tega, kar si želim dobim pri FRI oz. FE? in kakšne so izkušnje :)
  • spremenilo: i386 ()

Letalec ::

Sem FRI VSŠ. Kolikor slišim je na FE res veliko teorije in same fizike. Imajo pa seveda tudi programiranje mikrokontrolerjev in industrijsko robotiko. Na fri imamo seveda veliko programiranja, s tem da z izjemo predmeta uporabniški vmesniki GUI-ja ni. Ok, imaš tudi predmet spletne tehnologije, kjer se dela spletne strani ampak to je nekako to kar se tiče GUI-a. Podatkovne baze se jemljejo povsem od začetka, in se predela predvsem poizvedbe. Poudaril bi, da imaš v 2 in 3 letniku vse predmete izbirne. Tako si lahko naprimer izbereš še podatkovne baze 2, kjer se zadevo nekoliko podrobneje predela, ali pa se le tem na široooko izogneš (pač izbereš nekaj drugega). Poleg programiranja se učiš še omrežja in pa teoretične postopke načrtovanja in razvoja. Če te zanimajo mikrokontrolerji, si na FRI lahko izbereš predmet procesna avtomatika, kjer se dela z indrustrijskimi PLC krmilniki. Sam sem si ta predmet izbral in mi je bil res super, škoda edino le da je to edini tak na FRI. Res pa je, da če te zanima se lahko naučiš ogromno, drugače pač samo toliko da narediš izpit. Imaš tudi na FRI matematiko in statistiko iz česar sledi umetna inteligenca. Na visokošolskem študiju sicer ni fizike, mislim pa da jo imajo na univerzitetnem.

No sicer si pa lahko najdeš podrobnejše opise izbirnih in neizbirnih predmetov za VSŠTUKAJ. Z nekaj googlanja bi moral najti enako tudi za FRI uni in za FE. Pa veliko sreče pri študiju :).

PS. Izbirni so vsi predmeti drugega in tretjega letnika, tam kjer pa piše prostoizbirni predmeti, so predmeti ki jih lahko opravljaš ampak so na drugi fakulteti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Letalec ()

mavto ::

Če boš naredu FE si lahko pol tud programer :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sandmat ()

Letalec ::

mavto je izjavil:

Če boš naredu FE si lahko pol tud programer :)


Res je. Res je pa tudi da si lahko programer brez da narediš FE ali FRI. Na fakulteti je večino znanja v stilu FYI, potem pa naredi s tem znanjem kar hočeš.

i386 ::

hja, jaz sem uni programa pregledal po dolgem in počes, samo vseeno se ne morem odločiti :) Drugače pa tudi s temi PLC-ji znam malo delat in bi zaradi nekih razlogov tudi dobro, če jih znam. Kako pa je z programiranjem krmilnikov, mikrokontrolerjev na FRI UNI? je sploh tega kaj ali je samo matematika in teorija? =)
kako je pa z bazani na FRI UNI? kako obširno se to jemlje? jemali smo mislim da celo večino tega, kar je tu PB. oziroma bolj sam razvoj PB (EDIT: mislim da smo razvoj, tistih sistemov mislim da ni bilo ravno nekaj), da bi kaj konkretnega naredili - tega ni bilo.
In pa koliko elektrotehnike spoznaš na FRI-ju? ker vsaj moje mnenje je da bi moral poznati vsaj osnove. Še posebej, ker me zanimajo mikrokontrolerji itd :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: i386 ()

Mipe ::

Na FRI je dosti programiranja krmilnikov, ja, če izbereš pravo smer. Vsaj smer logika in sistemi je to imela.

Letalec ::

Mipe je izjavil:

Na FRI je dosti programiranja krmilnikov, ja, če izbereš pravo smer. Vsaj smer logika in sistemi je to imela.

Ups, ja pozabu da je res na fri tudi možnost programiranja prav mikrokrmilnikov. Sam sem se temu izognil, ker pač že znam, na faksu pa ti dajo samo osnove, tako da se lahko naprej lotiš sam.

Kar se tiče baz so na VSŠ obvezne samo baze1, predela se pa v grobem samo tisto, kar si podal na povezavi. Torej že vse znaš :). Se pa opravičujem ker ne vem veliko o UNI, ker sem pač VSŠ. Sem pa slišal da ima uni v prvem letniku res samo teorijo, nakar se pri vsš dela tudi praktično.

sandmat ::

Priporočam FRI UNI (še bolj kot VSŠ :) ). Na žalost poznam veliko dobrih elektrotehnikov a niti en od njih ni dober programer, ki bi imel kaj več znanja od programiranja PICov. Ko enkrat napišeš prevajalnik za nek jezik za ARM začneš tudi krmilnike drugače dojemat. Mislim, da je tudi iz vidika procesiranja signalov na FRI UNI dosti večji poudarek na novejši snovi in realnih primerih iz prakse tako na področju glasbe kot slike.

Če je programiranje tvoja največja želja, je FRI prava pot. Fizike imamo precej, ne toliko kot FE, slednjo pa nadoknadimo s teoretično matematiko, ki je je na FRI več kot na FE.

panteist ::

Jaz imam tudi eno vprašanje, ki se nanaša na FRI. Letos bom diplomiral iz fizike po nebolonjskem programu in se malo odločam kaj potem. Razmišljal sem še o študiju uni FRI in me zanima kako je kaj s predavanji in vajami - je obvezna prisotnost (vsaj tako sem slišal za bolonjske programe) ali je to bolj svobodno?

sandmat ::

po bolonjski reformi so vaje (na papirju) povsod obvezne. Upoštevanje preverjanja pa je bolj svobodno. :) predavanja niso obvezna (vsaj nisem še videl nobenega profesorja, ki bi pobiral podpise ... ali pač? I could be wrong)

panteist ::

Hvala za odgovor. Hmm, zdej morm pa res mal pretehtat vse skupaj, ker ne vem koliko časa bi se mi še dal študirat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: panteist ()

AtaStrudl ::

Pri delu z mikrokontrolerji imas ponavadi veliko dela tudi znjihovo okolico, analogno / digitalno stromarijo, samo programiranje je kaka polovica dela. Se posebej, ce bos delal v kaki mali firmi, se bo od tebe pricakovala kompletna resitev problema z mikrokontrolerjem.

Tako, da morda FE ne bi bila slaba izbira zate. Sploh glede na to, da je programiranje mikrokontrolerjev dokaj "close to metal", in ne neke visokoletece virtualne zadeve, ki jih imajo radi racunalnikarji: pisanje prevajalnikov, operacijskih sistemov, umetna inteligenca, petabajtne podatkovne baze, itd...

Letalec ::

AtaStrudl je izjavil:

Pri delu z mikrokontrolerji imas ponavadi veliko dela tudi znjihovo okolico, analogno / digitalno stromarijo, samo programiranje je kaka polovica dela. Se posebej, ce bos delal v kaki mali firmi, se bo od tebe pricakovala kompletna resitev problema z mikrokontrolerjem.

Tako, da morda FE ne bi bila slaba izbira zate. Sploh glede na to, da je programiranje mikrokontrolerjev dokaj "close to metal", in ne neke visokoletece virtualne zadeve, ki jih imajo radi racunalnikarji: pisanje prevajalnikov, operacijskih sistemov, umetna inteligenca, petabajtne podatkovne baze, itd...


Ja tako je, in kakor sem slišal so na FRI pri mikrokontrolerjih zgolj prižigali ledice. Sej če sploh ne veš kaj to mikrokontroler je, ni problema poslušat tak predmet. Tako zveš kaj to je in dobiš osnovo za samostojno učenje. Ker pa sem sam že v srednji naredil CNC kontroler, sem se tega predmeta izognil. Je pa iz mikrokontrolerskega vidika zato zanimiva procesna avtomatika, kjer imaš praktično samo programiranje, elektronika in senzorji se pa samo modularno priklapljajo (niso pa poceni). Aja, pa FE ima labaratorij z industrijskimi roboti (sam sem delal z njimi na dnevih industrijske robotike) ki so tudi zelo zanimiva hardware-ska zadeva. So pa izjemno enostavni za programiranje in dragi, zato imajo distributerji ponavadi že kar svoje programerje in posledično ni veliko takih služb. Se je pa fino z njimi igrat :D.

sandmat ::

AtaStrudl je izjavil:

Pri delu z mikrokontrolerji imas ponavadi veliko dela tudi znjihovo okolico, analogno / digitalno stromarijo, samo programiranje je kaka polovica dela. Se posebej, ce bos delal v kaki mali firmi, se bo od tebe pricakovala kompletna resitev problema z mikrokontrolerjem.

Tako, da morda FE ne bi bila slaba izbira zate. Sploh glede na to, da je programiranje mikrokontrolerjev dokaj "close to metal", in ne neke visokoletece virtualne zadeve, ki jih imajo radi racunalnikarji: pisanje prevajalnikov, operacijskih sistemov, umetna inteligenca, petabajtne podatkovne baze, itd...


so tudi na FRIju predmeti, namenjeni posebej temu. In če misliš, da boš pisal programe dolge 20 vrstic in polotal 3 kable na pio v neki mali firmi naslednjih 20 let, se motiš, delajo to kitajci za desetino cene.

Ja tako je, in kakor sem slišal so na FRI pri mikrokontrolerjih zgolj prižigali ledice.


tudi 75% študentov FE je naredilo točno to in nič več v svojem času študija.

Smurf ::

Jaz sem študiral FE UNI smer procesna avtomatika (ki je recimo ena bolj programerskih smeri na FE-ju), do neke mere poznam tudi FRI UNI. Moje mnenje je, da neglede na to kaj izbereš ne boš falil, koliko boš na koncu znal je predvsem od tebe odvisno in ne od tega na katerega od teh dveh faksov boš odšel. Lahko ti pa podam še (verjento subjektivno) mnenje. Sam imam občutek, da po končanem faksu elektrotehniki lažje preklopimo na programiranje, kot računalničarji na elektrotehniko.

Invictus ::

Programiranje mikrokontrolerjev ni baš neka znanost. Samo programirati moraš znati :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

i386 ::

heh, po prebranem imam občutek da nobeden ne ve odgovora :)
No, Invictus. Ko prideš do kakšnih zapletenejših opravil ni ravno več najlažje + če bi šel na FRI ne vem koliko znanja iz elektrotehnike bi pridobil, ker mislim, da če misliš naredit kaj uporabnega iz kontrolerja moraš znat tudi malo elektrotehnike. Out of the box robotov itd. je bol malo se mi zdi. Če pa delaš kakšen projekt za kakšno firmo pa moraš itak znati ponuditi čim bolj celostno rešitev. razen če ima firma denar za 10 ljudi, pa da bo vsak zadolžen za neko stvar. A tega ni veliko, še posebej pri nas se zahtevajo bolj celostne rešitve.
Če bi šel na FE, bi sigurno v 3. letniku izbral avtomatizacijo. Ima kdo, ki hodi na bolonjca na FRI kakšne informacije, koliko štroma je na FRI, ju? koliko res programiraš, koliko avtomatike bi se naučil na FRI-ju itd..
Kje bi se pa bol dalo, da bi se sam naučil snov iz druge fakultete? Kakšen vzporedni študij je pa verjetno totalni overkill, ne?

nadlipnik ::

sandmat je izjavil:


Če je programiranje tvoja največja želja, je FRI prava pot. Fizike imamo precej, ne toliko kot FE, slednjo pa nadoknadimo s teoretično matematiko, ki je je na FRI več kot na FE.


Majhna replika na to kar si podal. Na FE imamo obvezno matematiko 4 semestre, po 4 oziroma 3 ure predavanj in ravno toliko vaj na teden. Potem je še izbirni predmet Numerične metode.
Na telekomunikacijah se učijo veliko matematičnih osnov signalov, prenosa, novih tehnologij in podobnega. Na elektroniki imaš pa vse od tega kako so čipi narejeni, programiranja mikrokontrolerjev, FPGA in podobnih zadev.

In če smem še citirati as. Kunaverja: Štromarja lahko naučiš sintakse in programiranja medtem ko programerja ne moreš naučiti elektrotehnike.

sandmat ::

no, ne bi na tak drastičen način banaliziral programiranja. Najprej naj povem takole: na starem (mojem) programu se je imelo v 1. letniku 5 matematičnih predmetov, v drugem 3. Mislim, da tukaj ni primerjave.

O signalih se upam kadarkoli dobit s tabo na kavi in ti pokazat svoje znanje :) Lahko stvar prevedeva tudi na glasbeno področje ali morda na nevrološki vidik procesiranja signalov v možganih.

Tudi o standardih in tehnologijah boš težko našel človeka na FRI, ki mu to ni znano.

In če misliš, da je programiranje sintaksa, je prevajalstvo verjetno branje slovarja? kaj je potem šele elektrotehnika? pomnenje tabelce barv za upore? Predstavljaj si programiranje tako, kot da je vsak posamezen programski jezik nov sistem, kjer veljajo neki splošni zakoni a se v podrobnostih razlikuje do te mere, da je način predstave popolnoma drugačen. Programiranja nikakor ne banaliziraj, verjemi, tisto malo javascripta(brez funkcij) in c-ja(vprašanja v stilu "kaj vrne prevajalnik" moram itak tvojim kolegom vsako leto reševat :D ), ki se ga učite, vsekakor ni primerljivo resnemu programiranju.

P.S.: Kunaverja lahko pripelješ zraven na kavo, rade volje spoznam tako dobrega programerja, kot ga predstavljaš :)

DSI ::

No moj zaključek sodeč po odgovorih v tej temi je da ste FRIjevci precej naduti za razliko od dveh FEjevcev, ki sta podala splošna odgovora (ciljam predvsem na Smurfa).
Konkretnega odgovora o trenutnih (beri "novih" bolonjskih) programih ne morem podat, ker jih ne poznam....sodeč po pripovedi kolegov iz obeh faksov pa bi rekel, da premisli pri sebi in probaj ugotoviti kaj je tisto kar te bolj zanima - je to bolj SW del (FRI), ali pa bolj HW del (FE).

sandmat je izjavil:

AtaStrudl je izjavil:

...in kakor sem slišal so na FRI pri mikrokontrolerjih zgolj prižigali ledice.

tudi 75% študentov FE je naredilo točno to in nič več v svojem času študija.

Če drugače obrnem sandmatov odgovor: 75% študetov FE (številka je precej pretirana, realna bi bila najbrž okoli 50% glede na to da so 4 smeri in se študentje približno enakomerno porazdelijo po smereh) se ni odločilo za smer Elektronika ali pa Avtomatika. Takisto na FRI, 75% študetov pač programiranje mikrokrmilnikov ne zanima, kar še ne pomeni da so zaradi tega slabši ali pa boljši programerji.

Nikjer se ne boš naučil vsega, kar bo od tebe kasneje pričakoval delodajalec; bistveno pa je da se naučiš inženirskega pristopa "reševanja problemov"...na ta način pa boš manjkajoča znanja precej lažje osvojil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSI ()

Invictus ::

i386 je izjavil:

heh, po prebranem imam občutek da nobeden ne ve odgovora :)
No, Invictus. Ko prideš do kakšnih zapletenejših opravil ni ravno več najlažje + če bi šel na FRI ne vem koliko znanja iz elektrotehnike bi pridobil, ker mislim, da če misliš naredit kaj uporabnega iz kontrolerja moraš znat tudi malo elektrotehnike. Out of the box robotov itd. je bol malo se mi zdi. Če pa delaš kakšen projekt za kakšno firmo pa moraš itak znati ponuditi čim bolj celostno rešitev. razen če ima firma denar za 10 ljudi, pa da bo vsak zadolžen za neko stvar. A tega ni veliko, še posebej pri nas se zahtevajo bolj celostne rešitve.
Če bi šel na FE, bi sigurno v 3. letniku izbral avtomatizacijo. Ima kdo, ki hodi na bolonjca na FRI kakšne informacije, koliko štroma je na FRI, ju? koliko res programiraš, koliko avtomatike bi se naučil na FRI-ju itd..
Kje bi se pa bol dalo, da bi se sam naučil snov iz druge fakultete? Kakšen vzporedni študij je pa verjetno totalni overkill, ne?


Kot prvo. Na FRI se ne ukvarjajo z elektrotehniko. Ker je to domena FE. Na FRI se ukvarjajo z računalništvom. Celo na hardverski smeri se malo ukvarjajo z elektrotehniko.

Ampak še vedno trdim da je programiranje mikrokontrolerjev igračkanje. Dobiš signal, ga obdelaš in pošlješ ven. Kar se tiče računalniškega vidika, je to mačji kašelj. Niti preveč zanimivo. Zato to večinoma delajo štromarji. Računalničarji se s tem načeloma ne ukvarjajo ker je dovolj drugega dela. Seveda se pojavljajo problemi, ki jih moraš rešit. Ampak to spada že v domeni delovnih izkušenj in specifik posameznih mikrokontrolerjev.

Seveda je druga znanost to kar moraš narediti s signalom. Ampak tega ne uči ne FE, ne FRI. No mogoče na FE zveš kaj iz sorodnih tem. Ampak ne boš se na nobenem faksu naučil kako krmilit pralni stroj. Ali vesoljsko ladko. Ali Boschevo črpalko za vbrizg goriva. So pač znanja ki jih fakulteta ne uči.

Hodit na faks zato da boš kasneje programiral mikrokontrolerje je izguba časa. Pa niti ne kako preveč dobro plačano delo. Mal igračkanje v asemblerju, ali pa danes bolj pogostem višjem jeziku.

Kar se tiče praktičnega dela na fakulteti pa tole. Večina štromarjev je v času svojega študija naredila točno eno ali dve vezji. Za seminarsko. Vem ker sem sam delal vezje za nekoga iz smeri Elektronika. PA sem računalničar.

Predvsem si ne delaj utopij da boš blazno nekaj praktično delal. Oba faksa sta precej teoretična in rešujeta bolj teoretične probleme na vajah in seminarskih. Vsi praktiki pa odletijo na matematikah v prvem letniku.

BTW. nič nisi napisal, če si kako zadevo že sprogramiral ... In naredil kako vezje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Ampak še vedno trdim da je programiranje mikrokontrolerjev igračkanje. Dobiš signal, ga obdelaš in pošlješ ven. Kar se tiče računalniškega vidika, je to mačji kašelj. Niti preveč zanimivo. Zato to večinoma delajo štromarji. Računalničarji se s tem načeloma ne ukvarjajo ker je dovolj drugega dela. Seveda se pojavljajo problemi, ki jih moraš rešit. Ampak to spada že v domeni delovnih izkušenj in specifik posameznih mikrokontrolerjev.

Itak sej je vso programiranje igračkanje, mal obračas for pa if stavke pa je to to.

Invictus je izjavil:


Seveda je druga znanost to kar moraš narediti s signalom. Ampak tega ne uči ne FE, ne FRI. No mogoče na FE zveš kaj iz sorodnih tem.

Na FE-ju obstaja predmet Obdelava signalov (in ni edini predmet, ki se ukvarja s signali).

Invictus je izjavil:


Ampak ne boš se na nobenem faksu naučil kako krmilit pralni stroj.

To ne spada pod področje signalov, ampak pod področje regulacij. Na avtomatiki imaš kar nekaj predmetov, ki se ukvarjajo s takimi problemi.

Invictus je izjavil:


Ali vesoljsko ladko. Ali Boschevo črpalko za vbrizg goriva. So pač znanja ki jih fakulteta ne uči.

Pred 2 letoma so študentje procesne avtomatike pri enem izmed seminarjev morali ravno načrtati regulator, ki bi najbolje vodil satelit (v bistvu si moral ujeti drugi satelit). Jaz sm naprimer diplomiral iz podobnega področja (s tem, da sem imel to srečo, da sem svoje rezultate lahko testiral tudi na dejanskem satelitu).

Invictus je izjavil:


Hodit na faks zato da boš kasneje programiral mikrokontrolerje je izguba časa. Pa niti ne kako preveč dobro plačano delo. Mal igračkanje v asemblerju, ali pa danes bolj pogostem višjem jeziku.

Niti ne, jaz sem v stiku z obema področjema in so po mojih izkušnjah programerji mikrokontrolerjev bolj iskanih od "klasičnih" programerjev, ker jih je enostavno bistveno manj. Posledično so plače popolnoma primerljive, seveda so odvisne od znanja, jaz poznam primere od 800€/mesec do 200.000 €/leto bruto.

Invictus je izjavil:


Kar se tiče praktičnega dela na fakulteti pa tole. Večina štromarjev je v času svojega študija naredila točno eno ali dve vezji. Za seminarsko. Vem ker sem sam delal vezje za nekoga iz smeri Elektronika. PA sem računalničar.

Jaz sem naredil točno 0 vezij v času svojega študija, pač nisem študiral elektroniko in ni bilo področje, ki bi me zanimalo. Elektrotehnika je zelo široko področje (pomoje celo eno širših) in je daleč od tega, da bi se vsak elektrotehnik ukvarjal z vezji.

Invictus je izjavil:


Predvsem si ne delaj utopij da boš blazno nekaj praktično delal. Oba faksa sta precej teoretična in rešujeta bolj teoretične probleme na vajah in seminarskih. Vsi praktiki pa odletijo na matematikah v prvem letniku.

Ne vidim povezave zakaj bi praktiki leteli zaradi matematiko. Zaradi matematike so leteli tisti, ki se je niso bili sposobni naučiti zaradi kakršnegakoli že razloga. V moji generaciji je najboljši "praktik" imel povprečje vseh ocen okoli 9.8 .

sandmat ::

Smurf je izjavil:


Itak sej je vso programiranje igračkanje, mal obračas for pa if stavke pa je to to.


model, si ti resen? če ni skrivnost, koliko ti zaslužiš na mesec s takim ekspertnim znanjem? verjetno obdeluješ signale spletnih strani zavoda za zaposlovanje? Si že kdaj na šihtu programiral krmilnike? si že kdaj programiral v kakšni resni firmi (ki ni bila elektro firma, ki je rabila met html website)?

Dokler ne probaš obojega, ne takih bedarij pisat.

Smurf ::

sandmat je izjavil:

Smurf je izjavil:


Itak sej je vso programiranje igračkanje, mal obračas for pa if stavke pa je to to.


model, si ti resen? če ni skrivnost, koliko ti zaslužiš na mesec s takim ekspertnim znanjem? verjetno obdeluješ signale spletnih strani zavoda za zaposlovanje? Si že kdaj na šihtu programiral krmilnike? si že kdaj programiral v kakšni resni firmi (ki ni bila elektro firma, ki je rabila met html website)?

Dokler ne probaš obojega, ne takih bedarij pisat.

Ta del je bil sarkasticen odgovor na trditev Invictusa, da je programiranje mikrokontrolerjev igrackanje in prikaz da lahko katerokoli delo z banaliziram na tak nacin kot ga je on.

Sem zaposlen, v eni izmed boljsih firm. Place ne smem povedati. Html stran sem nazadnje delal v osnovni soli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

i386 ::

heh, vsak vleče v svojo smer :)

no, glede tega, če sem že sprogramiral kakšno stvar. Ja, sem. Znam javo (ok, grafično nisem delal nič. objektno programiranje mi je tudi šlo, samo moram malo obnovit znanje), znam C/C++ do neke mere, kolikor potrebujem da programiram arduinota, kjer sem sicer programiral samo lažje stvari (display in pisanje z parimi tipkami po ascii tabeli, nekaj analognih senzorjev in prikaz), ker trenutno nimam časa za kakšen večji projekt (pač, nimam ga ravno dolgo časa) in da bi se spravil učit programiranja kakšne knjižnice. Sprogramiral sem tudi nekaj malega preprostih konzolnih aplikacij ala "tri v vrsto". malo sem se igral tudi z PLC-jem itd. tako da nekaj malega znam.

:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI ali FE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
11619153 (13924) 7982884e
»

FRI vs FE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123755 (18546) Invictus
»

Izbira med FRI, FE in FS

Oddelek: Šola
127049 (5864) lemonaid
»

Programiranje na FRI

Oddelek: Šola
3210845 (9057) lebdim
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146326 (33846) awy

Več podobnih tem