» »

FRI ali FE

FRI ali FE

1 2
3
»

DOOM_er ::

no daj invictus da si ne boš možganov izpahnil. Prvo kot prvo si PNG na S-T kar načeloma na drugih primerih ponazarja da si tako online kot tudi offline navaden kekec, drugo kot drugo, poznam mnogo vsšjevcev ki so prišli do doktoratov, magisterijev ter mnogo UNI-jevcev ki so sedaj kelnarji v Topu, natakar v Kavalu, natakar nekje v centru Lj, receptor v Portorožu. Obratna zgodba prav tako velja, tako da ni se potrebno ven metat da si nek hud UNI-jevc ali karkoli podobnega, ker grem stavit da te vsaj 30% VSŠjevcev pelje scat kjerkoli se boš zamislil.
Robots will steal your job. But that's OK

Invictus ::

Hej, PNG status sem si krvavo zaslužil. Pa ne zaradi slovnice :D.

A si mi fovš?

FRI UNI diplomanti ne delajo v kafičih. Pusti tiste z družboslovnih faksov. To je svoja tema.

Dvomim, da me VSŠjevec scat pelje na mojem področju. Seveda pa ne znam vsega, niti si tega ne želim... Tudi jaz peljem vsakega VSŠjevca scat. Sam ustrezno področje si izberem ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

7982884e ::

UNI diplomant je lahko in vcasih in zdaj se preslepal cez cel faks, s kanckom srece in nekaj prijaznimi kolegi

BivšiUser2 ::

Ja, mamo vsaj enega takega v razredu.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

blay44 ::

Hm..
Jaz sem pa mislil, da preučujete ali pa celo izboljšujete APIje od openclja, cude, stare c99stke. Debatirate o arhitekturi GPUjev...Vi pa, kera grafična ma več dodatne opreme:D
Daleč od navadnih orodjarjev!

DOOM_er ::

Invictus je izjavil:

Hej, PNG status sem si krvavo zaslužil. Pa ne zaradi slovnice :D.

A si mi fovš?

FRI UNI diplomanti ne delajo v kafičih. Pusti tiste z družboslovnih faksov. To je svoja tema.

Dvomim, da me VSŠjevec scat pelje na mojem področju. Seveda pa ne znam vsega, niti si tega ne želim... Tudi jaz peljem vsakega VSŠjevca scat. Sam ustrezno področje si izberem ;).


Zakaj bi ti bil fovš, če si dokončal samo UNI daleč od tega da bi ti bil fovš. In ja FRI uni diplomant dela v Kavalu, drugi pa je receptor v hotelu v Portorožu. Mirne duše lahko dvigneš rit in ju greš vprašat zakaj sta tam.
Robots will steal your job. But that's OK

Invictus ::

Dol mi visi za njiju. Očitno sta pač izjemi med diplomanti FRI.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Blinder ::

Dodaj se stiri izjeme, toliko jih poznam jaz. Pa mene tudi lahko pristejes zraven, saj ne delam nic v vezi z FRI-jem.

To je realen svet za ljudi brez vez: https://slo-tech.com/delo/isci
zdej pa najdi oglas kjer iscejo zacetnika.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:

Hej, PNG status sem si krvavo zaslužil. Pa ne zaradi slovnice :D.



Nego zaradi neizvirnosti
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

7982884e ::

Blinder je izjavil:

To je realen svet za ljudi brez vez: https://slo-tech.com/delo/isci
zdej pa najdi oglas kjer iscejo zacetnika.

zdej smo spet na tem mitu, kako nek zacetnik brez vez tezko dobi siht?

no, bomo pa se enkrat: mit je. v sloveniji dost firm isce sposobne ljudi. vecina zaposlenih programerjev lahko iz lastnih izkusenj povem, da je zanic (ampak pac primanjkuje kadra, izbire pa ni). ce si sposoben in to pokazes na tehnicnem razgovoru, te bodo vzeli tudi ce si brez izkusenj, ker pac vsaka firma lahko pozre nekaj mesecev uvajanja in ker vsako firmo nesposoben kader prej ali slej zacne boleti.
in nekdo, ki je naredil FRI (UNI) brez slepanja, mora zadostit vecini kriterijev ze po defoltu. kolikor sem jaz videl, za nekega javasa ali podobnega zadostuje, ce razumes pomen interfacov, abstraktnih razredov in takih podobnih stvari. na FRI sicer eksplicitno ne omenijo tega, ampak ene stvari morajo bit samoumevne.

tilen970 ::

7982884e je izjavil:


kolikor sem jaz videl, za nekega javasa ali podobnega zadostuje, ce razumes pomen interfacov, abstraktnih razredov in takih podobnih stvari. na FRI sicer eksplicitno ne omenijo tega, ampak ene stvari morajo bit samoumevne.

To so osnove pri programiranju 2 (VSŠ) in potem v naprej pri vseh predmetih kjer se uporablja java (Algoritmi in podatkovne strukture 1 & 2, testiranje in kakovost,...).

Horejšio ::

avian2 je izjavil:

qqw2 je izjavil:

kako zgleda navaden delavnik na službah, ki jih lahko dobiš po faksu...

FRI: Okoli 10h prideš v coworking space in v miru spiješ artisanal organic rženo kavo s sojinim mlekom. Odpreš svoj Macbook, na ušesa natakneš slušalke z dubstep in padeš v flow. Tipkaš Javaskript za tujega naročnika, ki ti bo s procenti od ICOta prinesel upokojitev pri 30ih. Ob 13h Skype z designerjem, ki ne razume, ko mu razlagaš kaj je CSS box model. Ob 16h greš s kolegi na hamburger in microbrew. Ko pridete nazaj odigrate en namizni fuzbal. Potem refreshaš Hacker News in Reddit nekje do 19h, ko pokličeš Uber in se odpelješ domov.

FE: Na službenem mestu se poštempljaš ob 7:55. Tajnica na prenosnem kuhalniku kuha kavo za cel hodnik, ti pa greš skozi jutranjo interno pošto. Potem tipkaš na službeni računalnik poročila do 11:30, ko greste s kolegi v sindikalno menzo. Dunajski zrezek s pomfrijem, potem kava iz avtomata in cigareta pred vhodom v menzo. Ob 14:00 sestanek z direktorjem na temo aktualnih del v elektroenergetskem omrežju. Po sestanku listaš interno glasilo in Delo, vmes pa poslušaš prvi program na radiu. Ob 16:05 se odštempljaš in greš na avtobus domov.


Car umiram :)

Unknown_001 ::

Op pojdi na Elektro. Ko te bo katera vprašala kaj študiraš lahko ponosno rečeš:
Schön und in der Hose mächtig, ich studier Elektrotechnik
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

7982884e ::

tilen970 je izjavil:

7982884e je izjavil:


kolikor sem jaz videl, za nekega javasa ali podobnega zadostuje, ce razumes pomen interfacov, abstraktnih razredov in takih podobnih stvari. na FRI sicer eksplicitno ne omenijo tega, ampak ene stvari morajo bit samoumevne.

To so osnove pri programiranju 2 (VSŠ) in potem v naprej pri vseh predmetih kjer se uporablja java (Algoritmi in podatkovne strukture 1 & 2, testiranje in kakovost,...).

to so osnove, rabis pa malo vec. samo s FRIjevskim znanjem se ne razumes dejanske uporabnosti interfacov, arhitekturnih slojev itd., je treba narest kak malo vecji projekt, da teorija zacne bit jasna.
ampak ciljal sem na to, da ocitno mnogo ljudi, ki pride iz FRIja, ocitno niti osnovnih konceptov ne pozna, oni pa bi hoteli takoj met sluzbo za 1300 eur.

sandmat ::

zakaj ne bi hotel met, če pa jo FRIjevc dobi brez problema? Mimogrede, večje projekte začne študent ponavadi delat v 2. letniku FRIja, vsaj glede na mojo generacijo.

Unknown_001 ::

sandmat je izjavil:

zakaj ne bi hotel met, če pa jo FRIjevc dobi brez problema? Mimogrede, večje projekte začne študent ponavadi delat v 2. letniku FRIja, vsaj glede na mojo generacijo.


Če veš koliko s svojim delom doprineseš se lahko tržiš za več. Daleč najbolje so plačani ljudje, ki vedo koliko denarja se pri njihovem delu obrne. Tisti ki tega ne vidi je ovca za šišanje z garantirano bruto mezdo mimo katere leti denar.

Če prepoznaš svojo tržno vrednost in ugotoviš, da si vreden več kot ti probajo podturit imaš pravico zahtevati več. Če ne dajo pa srednji prst in h konkurenci.

Pri meni, ko bom delal optimizacijo procesa je izračun preprost. Koliko strojnih ur bo prihranjenih, koliko elektrike, koliko delovnih ur, koliko štroma... narediš SUM vseh prihrankov, ki bodo šli v dobiček in zahtevam del pogače za svoje delo. Navadno nekaj kulturnih procentov. Pa mogoče še kje vnašam vrednost a se ne zavedam. Ta občutek pride itak z leti.

Isto tržniki ki rihtajo posle. Če se izpogajajo za več kot bodo dejanski stroški in zagarantirajo ekstra dobiček jim pripadajo procenti.

It s that simple.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

7982884e ::

sandmat je izjavil:

zakaj ne bi hotel met, če pa jo FRIjevc dobi brez problema? Mimogrede, večje projekte začne študent ponavadi delat v 2. letniku FRIja, vsaj glede na mojo generacijo.

vecina FRI diplomantov pac na zacetku kariere ni vredna place 1300 eur, tako pac je. nekaj jih sploh sposobnih ni, ostali pac nimajo prakticnih izkusenj.

vecje projekte da delajo v 2. letniku? s tem imam jaz v mislih codebase s po nekaj deset tisoc vrstic kode, ne eno spletno stran in nodejs streznik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira faksa uni ali vsš FE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8215685 (10627) mr_chai
»

Študij na FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6013453 (6744) BivšiUser2
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420309 (16719) SimplyMiha
»

Izbira med FRI, FE in FS

Oddelek: Šola
127110 (5925) lemonaid
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146626 (34146) awy

Več podobnih tem