» »

Avto: popravilo ali menjava?

Avto: popravilo ali menjava?

1
2
3 4 5

knesz ::

Nisem čisto vse bral, ampak čimprej prodat.
Jaz sem padel v začaran krog popravil, ko sem na mesec zmetal skoraj več, kot bi prišel leasing obrok za nov avto. Tako da sem raje vzel nov avto na leasing in rešil problem :)

šernk ::

problem z odpadi je če zadeve dobiš sploh in včasih te potem stane zadeva z odpada več kot če bi kupil novo, sploh ko prevoziš 200-300km in 10 odpadov da se do stvari dokopaš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

amigo_no1 ::

za okoli 5 jurjev, glede na to da imas dolge relacije se ti splaca diesel

Se strinjam , samo bo zeloverjetno prišel iz dežja pod kap.
Za 5k kupovati rabljenga 10 let starega dizla je kot bi se ustrelil v koleno, tam bo šele crkovalo vse po spisku.

Podobna tema:
Nakup avta do 5000e nasveti
http://www.alter.si/tabla/showflat.php/...


Avto najbolj uniči mestna vožnja.Na Elesu so imeli službene Berlingote 1.6 16v bencinarje z vso opremo (ročni menjalnik), starost 5-6 let, samo redni servis, prevoženih 350 k km, ko je bil menjan samo potisni ležaj sklopke, avti bili voženi na +100 km relacije po Sloveniji (enega vem da je za smešno ceno par 100e kupil zaposleni, saj so kupili nova vozila).


Kaj je bilo narobe na obeh zadnjih ključavnicah ?

Kaj dobiš za max 5k E, diesel motor:
http://www.avto.net/_AVTO/results.asp?z...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

amigo_no1 ::

Tole je na žalost slovenska realnost:

v tujini


naš diler:


Avto hiša Vrhnika, ne Fatim Muriqi sp.

Letalec ::

-valvoline- je izjavil:

Jaz bi kupu golfa4 sdi izključno od prvega lastnika,nima turbine zelo malo elektronike.Najbolj vzdržjivi avto sploh pa za takšnih k si ti,da te ne gulijo serviserji na vsakem vogalu.
:D


Sploh je fajn, ker pokuri samo 4.5l. Kar se servisov tiče, pa je nekje v povprečju. Ni da bi dobil vse đabe na avtoodpadu, spet pa ni en odbijač 1000€. Edino pri nas je problem, da imajo golfi prenapihnjene cene... ker so pač golfi. Ostalo je ql. Tako da je včasih skoraj bolje kašen "no name" avto.

djordjevic ::

amigo_no1 je izjavil:

Tole je na žalost slovenska realnost:

v tujini


naš diler:


Avto hiša Vrhnika, ne Fatim Muriqi sp.

Kar bi po vseh kolobocijah v medijih in preverjanjih na najmanj treh forumih (klicanje v Nemčijo, kjer je, glej, ga zlomka, avto še vedno na voljo, AHV pa ima 'identičnega' že 10 dni doma) že lahko vedeli, da je bil en grdi mixup (ki ga pa je zagrešil dealer, ker je prilepil slike nemškega). A preverite, fantje, kdaj kaj, preden prodajate take informacije za suho zlato? ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

amigo_no1 ::

Šurči, tega pri nas ni.

http://www.zurnal24.si/trgovec-z-rablje...
http://www.zurnal24.si/kilometrski-nate...

http://www.zurnal24.si/neumna-napaka-al...
Prevrteni kilometri pri rabljenih vozilih niso osamljen pojav, v kar smo se prepričali tudi sami, ko smo konec oktobra lani sami, seveda pod krinko, poklicali nekaj prodajalcev rabljenih vozil in jih povprašali, če je pri njih možno prevrteti kilometre, češ, da prodajamo avtomobil prestižne znamke in se je v štirih letih nabralo 150.000 kilometrov. "Ni problema. Za koliko jih želite prevrteti. Bi bilo 70.000 kilometrov v redu?," se je glasil odgovor na drugi strani. In cena? 70 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jalovec09 ::

Popravi obstoječega !!!

Jaz imam 11 let star avto, kuri mi 5l olja na serv.interval, pozim vrže ven olje pri merici, sveti lučka, škripa ko motam volan, jermena so že čez interval, dročniki, tefloni zanič, slab avtoradio, malo rje, avto gre včas kr svojo smer, nekaj težav z elektroniko....ma 200.000km. Sem pa bolj ta konc kt ti. Avto bom vozil še dolg časa...dobiš za 1000 evrov že soliden avto, če obstoječi crkne. Prodat pa se ga ne splača.

Mesar ::

jalovec09 je izjavil:

Popravi obstoječega !!!

Jaz imam 11 let star avto, kuri mi 5l olja na serv.interval, pozim vrže ven olje pri merici, sveti lučka, škripa ko motam volan, jermena so že čez interval, dročniki, tefloni zanič, slab avtoradio, malo rje, avto gre včas kr svojo smer, nekaj težav z elektroniko....ma 200.000km. Sem pa bolj ta konc kt ti. Avto bom vozil še dolg časa...dobiš za 1000 evrov že soliden avto, če obstoječi crkne. Prodat pa se ga ne splača.


Popravljati/vzdrževati pa tudi ne.
Your turn to burn!

ZaphodBB ::

jalovec09 je izjavil:

Popravi obstoječega !!!

Jaz imam 11 let star avto, kuri mi 5l olja na serv.interval, pozim vrže ven olje pri merici, sveti lučka, škripa ko motam volan, jermena so že čez interval, dročniki, tefloni zanič, slab avtoradio, malo rje, avto gre včas kr svojo smer, nekaj težav z elektroniko....ma 200.000km. Sem pa bolj ta konc kt ti. Avto bom vozil še dolg časa...dobiš za 1000 evrov že soliden avto, če obstoječi crkne. Prodat pa se ga ne splača.

Avto zamenjaj, boš koj manj depresivne poste objavljal na tem forumu.

sirotka ::

Jaz osebno bi za do 5k vzel Megana tam 05 ali 06 letnik, z 1.5 mašino. Pije cca 5l/100km. In vsaj ne bo nemški traktor:D

Mesar ::

Opelico k vsaki hiši!
Your turn to burn!

T0RN4D0 ::

Ne, da prevrteni kilometri starih dizlov (od dve leti naprej :D) osamljen slučaj, ampak so osamljen slučaj tisti, ki nimajo prevrtenih kilometrov.

Slovenci smo pa tud lih prav mahnjeni na to da mora met 10 let star dizl iz nemččije natanko med 120 in 160k km. Ni problema, maš dilerčke ki imajo na zalogi 10 pasatov različnih letnikov, vsi po 154k km :))
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

jalovec09 ::

Mesar je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

Popravi obstoječega !!!

Jaz imam 11 let star avto, kuri mi 5l olja na serv.interval, pozim vrže ven olje pri merici, sveti lučka, škripa ko motam volan, jermena so že čez interval, dročniki, tefloni zanič, slab avtoradio, malo rje, avto gre včas kr svojo smer, nekaj težav z elektroniko....ma 200.000km. Sem pa bolj ta konc kt ti. Avto bom vozil še dolg časa...dobiš za 1000 evrov že soliden avto, če obstoječi crkne. Prodat pa se ga ne splača.


Popravljati/vzdrževati pa tudi ne.


Kaj naj popravljam, če mu ˝nič˝ ne fali?

djordjevic ::

amigo_no1 je izjavil:

Šurči, tega pri nas ni.

A sem to kje napisal? ;(( Funkcionalna nepismenost much? Pravim samo, da mi gre že pošteno na živce to vele-nabijanje čez AHV glede stvari, ki se dejansko ni zgodila. Seveda da dilerčki veselo vrtijo kilometre. Ti jih lahko naštejem na prste vseh rok in če veš iz prve roke, da so med njimi AHV, jih niti pod razno ne mislim zagovarjati, ampak konkretno pri tem BMW-ju se je zadevi prišlo do dna in ne gre za isti avto. Kapiš?
No grave is deep enough to keep us in chains.

korenje3 ::

fosil ::

djordjevic je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Šurči, tega pri nas ni.

A sem to kje napisal? ;(( Funkcionalna nepismenost much? Pravim samo, da mi gre že pošteno na živce to vele-nabijanje čez AHV glede stvari, ki se dejansko ni zgodila. Seveda da dilerčki veselo vrtijo kilometre. Ti jih lahko naštejem na prste vseh rok in če veš iz prve roke, da so med njimi AHV, jih niti pod razno ne mislim zagovarjati, ampak konkretno pri tem BMW-ju se je zadevi prišlo do dna in ne gre za isti avto. Kapiš?

Ni rečeno da v tem primeru ni šlo za isti avto.
Lahko so enostavno preklicali nakup tistega avta in na hitro pripeljali enega drugega.
Tako je!

sirotka ::

fosil je izjavil:


Lahko so enostavno preklicali nakup tistega avta in na hitro pripeljali enega drugega.

Točno na to sem jaz pomislil. Glede na odnos, ni dvakrat za rečt.

-valvoline- ::

Kilometre na števcu gledajo samo tisti butli k ne znajo avte kupovat.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=573...

Tega se splača pogledat,čeprav je l.2004 je še vedno noter tastari 110km motor 1.9tdi,če se furaš največ po AC je to neuničljiva zverina.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

1x pa se strinjam z tabo...glede kilometrov, ostalo je bullshit.

Good Guy ::

sirotka je izjavil:

fosil je izjavil:


Lahko so enostavno preklicali nakup tistega avta in na hitro pripeljali enega drugega.

Točno na to sem jaz pomislil. Glede na odnos, ni dvakrat za rečt.


avto ki so ga oni pripeljali iz tujine je imel razbito sprednjo šajbo in sprednji odbijač.

Slike je avtohiša vzela samo zaradi barve in feltn.

Buggy ::

sam res...malo zacnejo stvari po mailu in forumih krozit in kar naenkrat postane vsak, se tak zabluz sveta resnica...ker ce sem pa na mail (\joke) dobil ali na forumu prebral pol je pa ze res :D

bolano!

Mesar ::

Jaz imam raje avto ki ima realnih 150kkm na števcu kot 50kkm pa glavni servis po možnosti manjka.
Your turn to burn!

Furbo ::

Half-Saint je izjavil:

Glede na to, da se dnevno vozim iz Idrije v Ljubljano na šiht, se sedaj odločam ali naj ta avto popravim ali pa ga raje zamenjam.


Moja kolegica je tudi furala en tak avto na isti relaciji. Lepega dne ji je šel v enem ovinku kar naravnost. Na srečo proti hribu in ne dol po hribu.

Malo pomisli kaj počenjaš. Kaj ti pomaga dobra mašina v slabem avtu?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

amigo_no1 ::

djordjevic je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Šurči, tega pri nas ni.

A sem to kje napisal? ;(( Funkcionalna nepismenost much? Pravim samo, da mi gre že pošteno na živce to vele-nabijanje čez AHV glede stvari, ki se dejansko ni zgodila. Seveda da dilerčki veselo vrtijo kilometre. Ti jih lahko naštejem na prste vseh rok in če veš iz prve roke, da so med njimi AHV, jih niti pod razno ne mislim zagovarjati, ampak konkretno pri tem BMW-ju se je zadevi prišlo do dna in ne gre za isti avto. Kapiš?

Ne moreš kot AH prodajati rabljen avto in zraven napisati slika je lahko samo simbolna -> to lahko počneš samo pri novem, 100% brezhibnem avtu, ko na tovarniški strani točno piše kakšen je.
Če pride kupec iz drugega konca Slovenije in namesto črnega Golfa 6 RS v oglasu vidi pri Ah zelenega golfa 3 diesel bo popizdil, ker je naredil 300 km brezveze.Isto velja za "napake pri vnosu niso izključene" -> vse ostale podatke moraš preveriti.

Sem bral potem debato, AHV je prodajala avto, ki ga sploh še ni imela, avto baje pripeljan iz leasing hiše v Italiji, slike pa iz enega Nemškega bmw-ja >:D, o realnih km & stanju avta raje ne bom ugibal.
Vsak normalen kupec se bo taki AH izognil na dolgo in široko.


Če že zagovarjaš AHV:
http://einherjar.blog.siol.net/2012/02/...

komentar 1:

AHV = Lopovi

Ko je vidu to objavo je hitr zamenjal slike in pisal da si je samo sposodil slike. To je najvecja laz…poznam te nategune. Kolega je kupu 2 mes nazaj Audija 2008 letnik s kao 120.000 km. V 1 tednu po nakupu mu je crknu. Nekak sta se zmenla, da mu je vzel avto nazaj in mu dal nekega BMWja s priblizno enako kilometrino. Ker mu je bil tudi ta avto sumljiv, ga je pelal mehaniku in je ta nekako ocenil, da jih ima zelo verjetno cez 300.000km.

---
komentar 2:

Takole je fantje.
Podjetje AHV sploh ni normalno podjetje ampak skupek par pokvarjenih BARAB.
Živim na Vrhniki, vsak dan se vozim mimo BANDE HUDIČEVE, kot tudi mimo dveh kleparjev, kateri klepljejo močno karambolirane avtomobile ter delajo čudeže: iz dveh naredijo enega.
Prevrtavanje števcev je rutina, torej bolj pravilo kot izjema.
Najbolj žalostno pa je, ko gledam avtomobile, ki so pri kleparju in potem na avto.netu, kjer jih seveda prodaja AH fucking V, večinoma za te skupaj znešene totalke piše: NIKOLI KARAMBOLIRAN
Glede na to, da je naredil tako blamažo, je jasno, da je BARABA pokvarjena zamenjala sedeže in volan. To je pa res najmanjši strošek.
Mogoče jih je pa samo zamenjal iz ene 5-ke v drugo.

Mr Hilter ::

Furbo je izjavil:

Half-Saint je izjavil:

Glede na to, da se dnevno vozim iz Idrije v Ljubljano na šiht, se sedaj odločam ali naj ta avto popravim ali pa ga raje zamenjam.


Moja kolegica je tudi furala en tak avto na isti relaciji. Lepega dne ji je šel v enem ovinku kar naravnost. Na srečo proti hribu in ne dol po hribu.

Malo pomisli kaj počenjaš. Kaj ti pomaga dobra mašina v slabem avtu?


KIA?

kixs ::

V svoji zgodovini sem menjal ze 6 rabljenih avtov. V teh letih sem prisel do spoznanja, da se kupi avto najraje od 1. ali max 2. lastnika, najraje s slovenskim poreklom, obvezno servisiran na originalnem servisu s servisno knjizico in da se to lahko tudi preveri.

Druga varianta je samo osebni nakup avta v tujini.

Uvozenega avta pa nikoli vec ne kupim. Ni pomembno ali je to preko avtohise ali preko malega dilerja. Uvozni imajo vsi minimalno 1/2 kilometrov prevrtenih. V mojem prejsnjem avtu celo iz 400.000km na 138.000km in potem se ne rabis cudit, ce je potrebno menjat polosovine, lezaje... sicer je z motorjem bilo vse ok. Ampak se stroski nabirajo.

Poleti sem potem kupil Opel Astro 1.7CDTI, 2005, karavan, slovensko s preverjeno zgodovino in s 113.000km. Trenutno imam na stevcu 128.000km in v tem casu res samo tankanje in 1x menjava prednjih brisalcev (2x7€).

Na tvojem mestu bi dobro premislil ali se ti splaca vlagat v avto, ki ni "nic" vreden. Kolega je imel tako dilemo pri svojem in ga je nato vozil dokler je sel. Nic ni menjal ali popravljal - le, da je se vozil. Ampak on tudi ni delal veliko kilometrov.

lp

knesz ::

Mr Hilter je izjavil:

Furbo je izjavil:

Half-Saint je izjavil:

Glede na to, da se dnevno vozim iz Idrije v Ljubljano na šiht, se sedaj odločam ali naj ta avto popravim ali pa ga raje zamenjam.


Moja kolegica je tudi furala en tak avto na isti relaciji. Lepega dne ji je šel v enem ovinku kar naravnost. Na srečo proti hribu in ne dol po hribu.

Malo pomisli kaj počenjaš. Kaj ti pomaga dobra mašina v slabem avtu?


KIA?

Se mi zdi, da Clio :)

Half-Saint ::

Ma ja, sem se odločil da bom menjal. Ob vseh teh horror zgodbah pa človeka prime, da bi kupil nov avto pa magari na kredit/leasing.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

kixs ::

Ja, podobno te prime, ko gres na ogled raznih "odlicno" ohranjenih avtov. Na koncu je vedno kompromis: vec denarja in recimo manj tezav, ali manj denarja in recimo vec tezav. Ne velja pa to vedno. Kolegica je lani kupila novi avto in je bil avto na servisu pod garancijo minimalno desetkrat - od menjave zavor, do jermenov, enkrat tudi 14 dni, itd.

Ni garancije, da bo vse OK v vsakem primeru. Na koncu je vse to samo loterija ;)

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

-valvoline- ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=573...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=573...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=573...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=573...

Par zanimljivih makin vsi od 1vega lastnika z potrjeno servisno(seveda tega potrebno preverit ce res drzi.) Sploh pa zadnji leon je izjemen nakup če ga zglihaš na 5kE.

jalovec09 ::

AHV tud jest poznam, saj so pred kakimi 7 leti mel tam pravo podrtijo s starimi avti, pol pa kr nankrat novi uvoženi avti, jest sem tud šel gledat ene 2-3x avto je pisalo nekaramboliran pa sem ugotovil, da temu ni tako. Števce pa vrtijo nazaj ko nori.

T0RN4D0 ::

Mimogrede, servisna knjižica te pride koštat približno toliko kot prevrtenje kilometrov. In seveda ti ne bo avtohiša, ki je izdala ponarejeno servisno knjižico rekla "za ta avto smo pa ponarejejo izdali..."
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

korenje3 ::

-valvoline- je izjavil:

Kilometre na števcu gledajo samo tisti butli k ne znajo avte kupovat.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=573...

Tega se splača pogledat,čeprav je l.2004 je še vedno noter tastari 110km motor 1.9tdi,če se furaš največ po AC je to neuničljiva zverina.


če bi se ti naučil uporabljat iskalnik in ustrezne filtre, ti ven vrže 10x boljše avte za 5000EUR.

7 let star avto za porvrh še seat za 5000€? malo morgen. ta škatla ni vredna več kot 2000€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

-valvoline- ::

korenje3 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Kilometre na števcu gledajo samo tisti butli k ne znajo avte kupovat.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=573...

Tega se splača pogledat,čeprav je l.2004 je še vedno noter tastari 110km motor 1.9tdi,če se furaš največ po AC je to neuničljiva zverina.


če bi se ti naučil uporabljat iskalnik in ustrezne filtre, ti ven vrže 10x boljše avte za 5000EUR.

7 let star avto za porvrh še seat za 5000€? malo morgen. ta škatla ni vredna več kot 2000€.

Tisti ki se spozna na avte in kaj pomeni navadni TDI ga bo že kupu brez skrbi.To je zadnji model avta ki ima navadno bosch crpalko noter,še boljše bi bilo če bi bil 90 konjski brez variabilne turbine.Ta k nima pojma o avtih tako k ti bo kupu nekega na papirju boljšega po možnosti CR klumpa in se bo potle jokcal...
:D

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Ne navaden uporabnik kupi navaden avto in praktično nikoli nima problemov, prav tako mu je pa vseeno za nekaj € prihranka letno, če se zato vozi v udobnejšem, varnejšem in boljšem avtu. Pa prestavi unih nekaj € v nekaj tisoč evrov... Veš, ne gledamo vsi samo na stroške.

-valvoline- ::

M-XXXX je izjavil:

Ne navaden uporabnik kupi navaden avto in praktično nikoli nima problemov, prav tako mu je pa vseeno za nekaj € prihranka letno, če se zato vozi v udobnejšem, varnejšem in boljšem avtu. Pa prestavi unih nekaj € v nekaj tisoč evrov... Veš, ne gledamo vsi samo na stroške.

Tu se pogovarjamo o avtu do 5000e,ne novega za 30.000e. Toledo ni udoben? Varen? Boljšem....a bi mu spet katrco predlagal?
Če se skrbi za olje in turbo tale toledo z tem motorjem zdrži najmanj 500.000km pa tja do milijončka.

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

500.000 km je za ta motor že z vrha dost, kot človek pri 75 letih.

M-XXXX ::

Če se skrbi za olje in turbo tale toledo z tem motorjem zdrži najmanj 500.000km pa tja do milijončka.

Tako nepomemben podatek... Tud če do 300k ne zdrži bo šel itak prej naprej...

amigo_no1 ::

Ko ima avto&motor X km in Z let se menja to in to, problem pri prevrtenih je v tem, da tega ne narediš in potem pizdiš kakšna jajca delajo pri _____ (vstavi proizvajalca) ko/če kaj nenadoma crkne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jalovec09 ::

Če bi vsak preveril stanje kilometrov na uradnem servisu bi tud kaj dobrega kupil, tk pa gleda folk za vsak evro, nakoncu kupi uvožena jajca brez uradne servisne, prevrteni kilometri, sestavljen iz dveh....pri nas se lahko vse prodaja, kupec ima vse možnosti na voljo, pogleda če mu ne odg. gre drugam, saj noben nobenga ne sili, da samo v Mercatorju kupuje ali pa v Lidlu, kupiš kjer ti paše, če pač slabo kupiš si si sam kriv.

korenje3 ::

-valvoline- je izjavil:

korenje3 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Kilometre na števcu gledajo samo tisti butli k ne znajo avte kupovat.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=573...

Tega se splača pogledat,čeprav je l.2004 je še vedno noter tastari 110km motor 1.9tdi,če se furaš največ po AC je to neuničljiva zverina.


če bi se ti naučil uporabljat iskalnik in ustrezne filtre, ti ven vrže 10x boljše avte za 5000EUR.

7 let star avto za porvrh še seat za 5000€? malo morgen. ta škatla ni vredna več kot 2000€.

Tisti ki se spozna na avte in kaj pomeni navadni TDI ga bo že kupu brez skrbi.To je zadnji model avta ki ima navadno bosch crpalko noter,še boljše bi bilo če bi bil 90 konjski brez variabilne turbine.Ta k nima pojma o avtih tako k ti bo kupu nekega na papirju boljšega po možnosti CR klumpa in se bo potle jokcal...
:D


moj fotr je avtomehanik, jaz sem pa inženir strojništva.. in vem daleč več o avtih kot ti. sam povem ti da če je motor jtdi, še ne pomeni da je potem avto dober. po tvoje so vsi ostali jajca?
če mu še sugestiraš tista seat jajca zaradi motorja, naj si raje kupi lancio.

-valvoline- ::

A ti to namiguješ da seat toledo ima jtd masino? Hahaha,nek hud inženir si ti ni kaj.jtdi ? kaj je že to? ;(( Brezveze se oglašaš,se vidi da nimaš pojma.
Men so btw toledoti in leoni l.2000-2005 zelo všečni avti,oblika in udobje,čeprav vedno kupim VW ali AUDI se kšnega leona ali toledota ne bi branil,sploh pa če je bije volkswagnov oldschool TDI pod pokrovom.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Ne se hecat kmeti kupijo TDI ker rabijo traktorje ostali renaulte, tisti ki vejo kaj kupujejo pa ne mešajo drugih jajc z japonci ;)

Pa napisal je TDI J je škrat

kixs ::


amigo_no1 :: včeraj, 22:43:34

Ko ima avto&motor X km in Z let se menja to in to, problem pri prevrtenih je v tem, da tega ne narediš in potem pizdiš kakšna jajca delajo pri _____ (vstavi proizvajalca) ko/če kaj nenadoma crkne.


Tudi to seveda ni cisto res. Ko bi bili kilometri tocni, vecino avtov ne bi nikoli prodali po teh cenah. Ker visoka kilometrina ze sama po sebi klice k stroskom in jih lahko odtehta le nizja cena avta - saj zato se taki avti kupujejo za izvoz, ker so relativno poceni. Ker pa dejanskega stanja kilometrine ne ves, najprej placas veliko za en "klump", potem pa se vec, ko ti crkuje vse po spisku.

Obstaja ena varianta kako ocenit kako dober je uvozen avto. Govorim za uvozene avte, ki se pri nas prodajajo nekje okoli 5000€. Pri takem avtu ima nekje 1000€ dobicka. Torej priblizna nakupna vrednost je okoli 4K€ in gres na mobile.de pogledat kaj se prodaja za tak denar (isti model, letnik, motor). Tako si lahko dobis priblizno realno sliko tvojega bodocega sanjskega avta ;) Pametno je pogledat tudi tiste avte, ki so rahlo karambolirani (odbijaci). Ti se prodajajo se veliko ceneje in jih pri nas na hitro popravijo in prodajajo kot neposkodovane. Tu je dobicek se vecji in verjetnost okvar toliko vecja.

jalovec09 je izjavil:

Če bi vsak preveril stanje kilometrov na uradnem servisu bi tud kaj dobrega kupil, tk pa gleda folk za vsak evro, nakoncu kupi uvožena jajca brez uradne servisne, prevrteni kilometri, sestavljen iz dveh....pri nas se lahko vse prodaja, kupec ima vse možnosti na voljo, pogleda če mu ne odg. gre drugam, saj noben nobenga ne sili, da samo v Mercatorju kupuje ali pa v Lidlu, kupiš kjer ti paše, če pač slabo kupiš si si sam kriv.


Tole zal vedno ne drzi. Brat je kupoval Volvota starega do 2 leti in ko se je odlocil, da bo enega kupil. Ga je peljal na uradni servis, da se to preveri. Ker je bil vseeno malo nezaupljiv, ga je peljal se na en drugi uradni servis, na drugi konec Slovenije, kjer pa so povedali cisto druge podatke!!? Na koncu je potem avto narocil v tujini, kjer so vsi podatki stimali.

Ampak kot ze receno. Lahko cisto vse preveris, pa bos imel na koncu vseeno smolo. Seveda pa je verjetnost toliko manjsa.

lp

-valvoline- ::

;-) je izjavil:

Ne se hecat kmeti kupijo TDI ker rabijo traktorje ostali renaulte, tisti ki vejo kaj kupujejo pa ne mešajo drugih jajc z japonci ;)

Pa napisal je TDI J je škrat

Ne bodi fovš,sej vemo da si dobrega avta ne znaš kupit,in tule ti ne moremo pomagat.
:D

djordjevic ::

@kixs: Metoda, ki jo predlagaš (check po mobile.de), je in ni. Dilerji pogosto kupujejo avte od lizinških hiš in tudi kar prek dražb na sodiščih, tiste cene pa so dejansko nižje kot oglaševane cene 'klumpa' na mobile.de. Moj megane, recimo, je francoski, diler pa ga je kupil od francoskega sodišča na dražbi (imam tudi tisti račun). Po odštetju vseh stroškov, davkov in še česa, mu je vseeno ostalo dobrih 2000 € viška od moje kupnine.
No grave is deep enough to keep us in chains.

;-) ::

-valvoline- je izjavil:

;-) je izjavil:

Ne se hecat kmeti kupijo TDI ker rabijo traktorje ostali renaulte, tisti ki vejo kaj kupujejo pa ne mešajo drugih jajc z japonci ;)

Pa napisal je TDI J je škrat

Ne bodi fovš,sej vemo da si dobrega avta ne znaš kupit,in tule ti ne moremo pomagat.
:D

Če je TDI dober, potem nočem dobrega avta. Nimamo vsi denarja za VAG grupo zato pa se vozimo z starimi šajtergami.

Mr Hilter ::

Revež jih bo fasal z desne če kupi Francoza, z leve pa če WV. Pa samo vedeti je hotel ali naj popravi ali menja :))

PS: če ne vzameš Alfe boš tepen! >:D

kixs ::

amigo_no1 je izjavil:

Tole je na žalost slovenska realnost:

v tujini


naš diler:


Avto hiša Vrhnika, ne Fatim Muriqi sp.


Mogoce mani kaj nagaja, ampak sliki sta isti!?
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov avto za 15000€ (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21461889 (45655) kljhjkhkjh
»

Nakup avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5214699 (13285) Blinder
»

avto za avtocesto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13827857 (23712) D3m
»

Rabljen avtomobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10621626 (16824) amigo_no1
»

kateri rabljen avto do 5000 €? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6522057 (20138) Blinder

Več podobnih tem