» »

Avto MP3 player z FM transmitterjem

Avto MP3 player z FM transmitterjem

drzni86 ::

Zdravo!

Uporablja kdo tole zadevo: http://www.mobiplanet.si/Avto-MP3-playe...

Glede na to da je precej poceni me zanima kako se kaj obnese?

Mi priporočate mogoče kak drugi model za podobno ceno?

Lp

RejZoR ::

Jezst sem si raje zamenjal kar avtoradio. Sicer je res precej dražje ampak ni primerjave. Ne po zvoku in ne po praktičnosti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IceIceBaby ::

Vsi te transmiterji so isti shit. Sicer dela, ampak kvaliteta je slaba, precej je šuma zraven. Pa na daljših vožnjah je treba ponavadi menjati frekvence. Sploh, če greš proti italiji.

Če nimaš druge opcije je OK. Samo ne preveč pričakovat.

drzni86 ::

Ja sej ubistvu mi je bolj pomembno to da je zadeva prenosljiva...

torej je kvaliteta dosti slabša kot ga normalno predvaja avtoradio?

IceIceBaby ::

Kvaliteta predvsem zelo niha. Podobno, kot pri kakšni radijski postaji, ki občasno ne lovi 100%.

drzni86 ::

hm... zanimivo. Kako pa je to možno? motnje okolice, shity transmitter??

IceIceBaby ::

Če se ne motim imajo FM oddajniki po zakonu precej omejeno moč.

drzni86 ::

aha. Dobro bomo videli kako bom naredu... mogoče kupim enega za test ali pa se bom usmeru v iskanje alternativne rešitve. :)đ

Hvala za info!

pi pawr ::

Lahko kupiš Nokio N79, ki ima to že vgrajeno (avtoradio lovi do 10m) ali pa narediš to:))

drzni86 ::

Kupil sem enega za 15€ in moram rečt da kvaliteta zvoka sploh ni slaba. le malo tišje je kot drugače na radiu.

Se pa res hitro meša signal... sploh ko sem se peljal proti novi gorici in sem že lovili veliko italjanskih postaj.

Pomoje je za ljudi ki se vozijo bolj po lokalnih cestah kakšnih manjših odmaknjenih mest oz. vasi zadeva čisto uporabna.

me pa zanima če je res možno da bi zadeva bolje delovala če bi odšraufal anteno iz strehe? Meni to malo nelogično deluje.

Unknown_001 ::

Ker včasih menjam vozila in nimajo vsa avtoradia z AUX in USB vhodom, iščem neko tako kvalitetno zadevico, tok da imam vsaj svojo glasbo na voljo, da imam mir pred lokalnimi postajami in njihovim neposlušljivim programom. Torej mp3 predvajalnik z FM oddajanjem ki se v 12V vtičnico všteka.

Torej, kaj si zamišljam pod kvalitetno:
-Plastika ohišja ne sme delovati ceneno
-FM signal mora biti dober (brez prekinjanja ipd.) -ps. zavedam se da bom kadj pa kdaj zapeljal v območje z zasedeno frekvenco, ampak zadeva v osnovi ne sme prekinjati.
-Nasploh mora zadeva delovati robustno in delovati, ne pa da ko stisneš gumb zadeva doživi brainfreeze ali pa sploh ne zazna pritiska ki ga moraš še enkrat a močneje izvesti.

Pripravljen sem odšteti max 30EUR. Mogoče 5 eur gor al dol, če bo stvar res prepričala.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

blackbfm ::

te naprave so vse prbližn iste, na ebayu ali pa kakšno kitajsko skladišče je cena ~10e

signal bo pa dober kvečjem če boš napravo razdrl in nalotal anteno

oemdzi ::

Odkar sem odstranil anteno je FM transmitter (neki za 15 eur) super kar se zvoka tiče, nič slabša kvaliteta od radijskih postaj. Če imaš pa anteno gor in ti začne mešati frekvence je pa seveda za en drek, jasno ... Imaš pa tudi možnost kasete, če ima avto seveda kasetofon in ga vklopiš na mobitel ali kakšen mp3 predvajalnik, samo ne vem če jih sploh še prodajajo, kvaliteta je tudi super, sicer je pa odvisna od naprave, na starem mobilniku je vse šumelo, na zadnjih dveh pa dela brez najmanjšega šuma.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

blackbfm ::

Če imaš pa anteno gor in ti začne mešati frekvence je pa seveda za en drek


meša se samo ko sta signala tam tam, sicer prevlada najmočnejši

Unknown_001 ::

Sem dobil neko zadevo od Xplore-ja. Sicer še zmer ni to tist da bi lahko dober radio zamenjal (ampak itak se ti ne pozna če imaš navadno serijsko ozvočenje), ampak za poslušat glasbo v kateremkoli vozilu z navadnim radiem pa tole zmaga sploh v primerih: dobiš nadomestno vozilo, pa še zmer furaš svojo musko, si na primer s kolegi v avtu pa ni nobenga zanimivga CD-ja, itd situacije. Sem pa zelo pozitivno presenečen, ker sem pričakoval veliko veliko manj (dobre muzike za ta denar). Pa sem celo dobil lepo nekičasto oblikovano zadevo, ki celo lepo paše v večino avtomobilov (Črna piano plastika s krom robom okol zaslona pa šipco povrh) ne pa da štrli vn ko en K* iz cenene plastike. Signal je boljši kot ga imam od lokalnih radijskih postaj, to definitivno in tudi zvok je zelo soliden (nič šumenja, nič prekinjanja,...). Pa daljinc ki sem ga zraven dobil je fajn zadeva za sopotnika zamotit, da mal meša komade, pa EQ nastavlja. :D

Glede signalov je pa itak tako da je najbolj dat neko vmesno frekvenco od fejst oddaljenih oddajnikov. Men na primer med hrvaškimi radio postajami najlažje prevlada brez motenj. Če kdo nuca zasilno alternativo in ni pripravljen zmetet celo premoženje za to da ga bo upravičil z naslajanjem ob bogve urnebes kvaliteti, oz da bi rad le poslušal glasbo iz več medijev za male pare in z solidno kvaliteto mu tovrstne zadeve zelo priporočam.

So pa zadeve napredovale, ker kakor se spomnim tistih izpred 6 let nazaj je blo tisto res neka žalost.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

blackbfm ::

Sicer še zmer ni to tist da bi lahko dober radio zamenjal


ja fm je stara zadeva, so pač določene omejitve..

Glede signalov je pa itak tako da je najbolj dat neko vmesno frekvenco od fejst oddaljenih oddajnikov.


če si geek moddaš anteno, ni nobenega problema s signali potem..moraš clo pazit da ne narediš premočne :-)

Unknown_001 ::

blackbfm je izjavil:


če si geek moddaš anteno, ni nobenega problema s signali potem..moraš clo pazit da ne narediš premočne :-)


Zaenkrat ni potrebe ;)

Zna bit pa zanimiva igrača kasneje, ko rata čez nekaj let (dokler bo služilo) za odpis.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DAB stanje pri nas (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Zvok in slika
3194424255 (254) humaxboy
»

AM Stereo postaje v Sloveniji

Oddelek: Zvok in slika
407157 (5261) nikolahodin
»

Radijska postaja-frekvenca...

Oddelek: Loža
252919 (1751) matej_jack
»

Zakaj imajo Radijske postaje več frekvenc?

Oddelek: Zvok in slika
4612028 (10385) Scorpia
»

Kje do 650MB CDjev?

Oddelek: Kaj kupiti
263190 (2649) zcetrt

Več podobnih tem