» »

Kje do 650MB CDjev?

Kje do 650MB CDjev?

Klemzz ::

S kolegom mava en manjši problem, v Volvotu V70 ima serijski radijo z vekslerjem, ki bere samo 650MB cdje...probala sva use varijante, se pravi 700MB cdje useh cenovnih rangov, zapekla samo do 600MB, stvar ne deluje...cd prebere potem pa napiše da je blank oz. no-cd.

Je možno še sploh kje kupiti 650MB cdje?

Calligula ::

Gres v PC HAND, za 15 Eurov kupis FM vmesnik za MP3 playerje, vklopis notri MP3 player, nastavis frekvenco na radiu in na vmesniku in poslusas glasbo na radiu in pozabis na primitivno crn skatlico za CDje v prtljazniku. Pravzaprav jo vrzes iz avta, ker predstavlja nepotrebno mrtvo tezo v avtu.

Stopis v 21 stoletje, ce povzamem.

Vanquish ::

z FM vmesniko:)?

malo več resnosti prosim - kdo da malo na kvaliteto zvoka mu FM na vsede

Klemzz ::

am tle je problem kr ma radijo vgrajen veksler...ni kaset

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemzz ()

lojzeboy ::

Poizkusi tukaj, mislim da pošiljajo tudi k nam.

Brane2 ::

Tist CD se mi zidi v precej standardnem slim formatu.

Jaz bi odprl zadevo in probal če dela s stadardnim CDjem.

Če dela, bi pač s starega utrgal "Volvo" in jo nalimal čez "Brus Li & Co." in fertik. :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

AndrejS ::

Nekateri CDji niso znali predvajat posnetih CDjev , morda je v tem problem in ne v velikosti CDja. Ker nekateri glazbeni CDji so tudi daljši od 650 MB !

zcetrt ::

Poskusi res najprej dobiti en že posnet 650MB cd in ga predvajati v avtu.

Je pa res, da je pri daljših spirala bolj gosta, ampak bolj verjetno je zavračanje posnetih ploščkov (glede na opis problema ne sfokusira žarka).
4.

Klemzz ::

probal original cdje, bere use, probal 650MB posnet cd ga bere, probal 700MB cd pouno in cca. 600MB zapečenga in ne bere, cdji so bli različnih firm.

jan01 ::

Calligula ti je dal najboljši predlog. link

Calligula ::

Vanquish ne bluzi. Ali govoris na pamet ali pa se igras z res crappy izdelki.

Klemen, za FM vmesnik ne rabis kasetarja. Radio imas. Nastavis recimo na 106mhz in potem na tem vmesniku nastavis enako frekvenco. Ta vmesnik se priklopi na izhod za slusalke na MP3 playerju ali kakem drugem viru in potem na to frekvenco oddaja glasbo. Kot obicajen radijski oddajnik. Tvoj MP3 player za tvoj avtoradio postane radijska postaja in glasbo z MP3ja poslusas enako kot bi poslusal radio Salomon...
Samo das na tisti kanal. Vse brezzicno, brez primitivnih CDjev in zafrkancije.

Pozabi na CDje sploh pa se, ce bi se res moral zafrkavati se z 650mb verzijami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

Brane2 ::

Je samo en problem. Oddaja skozi radio prinese kar nekaj šuma, pa tudi dejanjski frekvenčni razpon je bolj bogi, sploh ob tako poceni oddajničku.

No, glede na to, da je povprečno ozvočenje v avtu tudi bolj bogo in ravno tako akustični pogoji, mogoče to niti ni tako problematično... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Klemzz ::

u tem avto ozvočenji ni zanič, 6×35W rms, drugi volvo 850 t5r ma pa še hujšo serijsko ozvočenje. boma s kolegom mal pretuhtala use, mogoče bo celo za kej tazga :) konc konceu lahko menja radijo :P

Brane2 ::

V bistvu je, čeprav mogoče ne v primerajvi s kakim drugim avtom.

Vsekakor pa je v primerjavi s klasičnim, sobnim ozvočenjem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Klemzz ::

treba je tut razumet da je avto 12 let star :) itaq je pa 35W rms v avto prek zadost...jst mam 2×30W rms u svojmu subiju in je super, čeprav se nebi branil še zadnjih.

Brane2 ::

W ni merilo kakovosti ampak moči.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Klemzz ::

vem, si eden redkih k poleg mene tole razume...moj clarion komplet lepo špila :) zvok je lep in prjazn mojim ušesom.

zcetrt ::

Glede FM transmitterja: Najti moraš dovolj širok "prazen" frekvenčni pas. Sicer ti v zelje skačejo "prave" radijske postaje.

Na daljših furah, ko prehajaš med območji oddajnikov, ti vsake toliko začne hreščati in moraš iskati novo postajo.

Oddajnik rabi baterije (in to kar konkretno) oz. imaš en kabel, ki se vije od vtičnice do napravice. Mp3 predvajalnik kuri baterijo.

Signal je, verjetno zaradi zakonov, precej šibak. Zato moraš radio precej priviti. Niti ni problematično, dokler med vožnjo ne doživiš šoka ob spremembi postaje.

Če je ozvočenje res dobro, je vredno premisliti o novem avtoradiu. Če je avtoradio dober, je vredno poiskati 650MB ploščke.
4.

AndreAS ::

Pozdravljeni...

Ali lahko kdo, ki to zadevo ( MP3 > FM) uporablja, iz lastnih izkušenj pove, če se zadevo splača kupiti. Sam imam namreč problem, da imam v avtu originalen radio, ki pa nima ne kasetara ne cd-ja. Zato se mi porajajo dvomi, če zadeva deluje koliko toliko vredu. Mogoče celo kateri model se uporablja, ter če je rezultat ok.

Hvala za info.
Lp ,Andrej

Opkow ::

Glede na sliko avtoradija v Volvotu zgoraj... Zakaj pa ne bi uporabil adapter za kasete, ce ima avto kasetar?
Ni zajebancij z frekvencami, ne rabi baterij. Kvalteta bi morala biti pa boljsa.

Sicer imam pa jaz en prazen 650 MB ploscek (se zapakiran) od Plextorja izpred cca 7 let. ^^

Calligula ::

1. Za avtoradio je FM transmitter se predober.
2. Baterij ne zre toliko, zraven je avto polnilec. zadeva ima spomin za nekaj frekvenc in eno ali dve si nastavis v SLO, eno v Italiji,.. in naceloma potem nimas pogosto tezav z potrebo po nastavljanju frekvenc na novo.

Seveda vse to govorim z izkusenj. Prvic je bilo malo presenecenje, ko je v Italiji nekaj postaj zacelo skakati v zelje vendar hmalu najdes frekvence, ki tam niso zasedene in potem imas vedno mir.

t-zonaz ::

Pred časom sem imel ta FM transmitor, ker nisem mel Cd playerja ampak samo kasetnik. Po mojih izkušnjah ta rešitev ni vredna počenega groša in tudi po treh dneh uporabe sem ga vrgel v kot. Non stop se vmešavajo frekvence in šumi...ni dobra ideja!

Boljša varianta, če imaš kasetnik, je adapter ki ga vtakneš v kasetnik in MP3 player.
t-zonaz

t-zonaz ::

En prodaja na ST kasteni adapter za 5€...nekaj oglasov nazaj
t-zonaz

Tomson ::

Klemzz: Kolko komadov pa rabiš, mislim da ma foter, ko je trgovino zapiral vsaj še ene 20komadov. Bi moral preverit ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Klemzz ::

@Tomson dej prever prosm lepo, če so 650MB, pa kolk jih je, pa povej ceno.

Tomson ::

Se pravi, vsi so popolnoma novi, original zapakirani.

TRAXDATA CD-R Gold/Silver 74min 650MB 8X - 32komadov
FUJI CD-R 74min 650MB 12X - 1kom
MEMOREX CD-R 74Min 650MB 8X- 1kom
SONY CD-R 74min 650MB 10X - 10komadov
MAXEL CD-R MUSIC (For Audio Recording) 74min 650MB - 9komadov

Skupaj torej 53-komadov od tega 9kom tistih malo dražjih MUSIC AUDIO.

Če te zanima me lahko kontaktiraš na moj mail
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

zcetrt ::

O radio transmiterju sem govoril iz lastnih izkušenj. Vožnja po irskem. Poleg tega se je pogosto pozabil ugasniti mp3 predvajalnik, saj ko ugasneš avto, zvoka ni več, predvajalnik pa špila. Iskal bi druge rešitve.
4.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejsi CD-R mediji

Oddelek: Pomoč in nasveti
61188 (1008) AtaStrumf
»

NAJ CD-R cedeji?

Oddelek: Kaj kupiti
171495 (1275) Dami
»

Katere cd-je za audio??

Oddelek: Zvok in slika
241731 (1274) miranpozar
»

Prazni cdji!

Oddelek: Pomoč in nasveti
191587 (1262) whatson

Več podobnih tem