» »

Katera banka?

Katera banka?

««
5 / 10
»»

SumTingWong ::

Ima kdo novejše izkušnje z Sberbank, bolj podrobno Direkt računom? Ima kdo? Any comment?

Zadnje kar sem na netu najdel je do 2015, ko še ni bilo Direkt računa in so bili zelo drago. Sedaj naj bi bil moj letni strošek pod 30€.

c0ck4m0u53 ::

Sam imam že 5+ let odprt račun pri Sparkasse, paket udobni pozitivni (1000€ na računu) račun, kjer so se kakšni dve leti nazaj spomnili, da bodo začeli zaračunavati provizije za plačilo UPN v višini 0,21€, ki so bile dotlej brezplačne. Kakšno leto kasneje so se kao v imenu varnosti odločili, da bodo ukinili podporo za dostop do spletne banke z digitalnim potrdilom in bodo prišli na kalkulatorčke/ generatorje, app..., kar je spet stalo okrog 10- 15€.

Zaradi prej omenjenih razlogov (zaračunavanje poprej brezplačnih storitev) sem se odločil, da bi morda menjal banko in kot najboljši kandidat se je izkazala ravno Sberbank z Direkt računom. Odpravil sem se v najbližjo poslovalnico, da preverim, če je res vse tako kot piše. Ko sem vstopil v poslovalnico sem na okencu naletel na novozaposleno vsi ostali, pa so menda bili na pomembnem sestanku v konferenčni sobi. Ker sem imel še par vprašanj na katera sem želel odgovore sem jih naslovil na edino razpoložljivo osebo v poslovalnici. Zataknilo se je pri vprašanju vsakomesečnega prenakazila denarja iz mojega morebitnega direkt računa na moj račun pri N26 (nemški račun, pri nemški banki), ker se le ta naj ne bi štel v kvoto "brezplačno plačilo 4 domačih plačilnih nalogov na mesec prek spletne ali mobilne banke". Kajti to oni tretirajo kot nakazilo v tujino, kljub temu, da gre za oba EU računa/ enoten trg, torej domače plačilo, poleg tega, pa smo vsi vključeni v SEPA (Single Euro Payments Area). Novozaposleno osebo, sem poprosil, če lahko to informacijo preveri morda še pri kom v kakšni drugi poslovalnici in je na žalost dobila enak odgovor. Tako sem se zahvalil za vse informacije in zapustil poslovalnico, potem pa sem še iz parkinga poklical na njihov info in postavil še enkrat enako vprašanje in dobil enak odgovor, navkljub zgoraj navedenim argumentom.

Kakšno je stanje leto pozneje ne vem, če sam nimaš teh zadržkov potem je mogoče vredno razmisliti o direkt računu. Morda je alternativa tudi zgoraj omenjeni udobni pozitivni račun pri Sparkasse, ki je podražitvam navkljub še vedno eden izmed najbolj ugodnih, če ne celo najbolj ugoden.

P. S. Nekaj časa nazaj se je šušljalo, da se naj bi umaknili iz nekaj evropskih tržišč, vprašanje, pa je koliko je to še relavantno vir

P. S2. Po vsem, kar sem napisal zgoraj je mogoče zakjlučiti, da so banke pri nas oziroma njihovi zaposleni še vedno zelo slabo poučeni, morda se celo delajo nevedne, kdo bi vedel. To potrjujejo tudi številna pričevanja ljudi, ki uporabljajo N26 in so se kar borili, da so uspešno odprli direktne bremenitve pri slovenskih ponudnikih storitev. Roko na srce, pa se stvari končno premikajo na bolje in si počasi tudi slovenske banke ne morejo več zatiskati oči pred resnico, da smo le del enotnega EU trga.

P. S3. Glede na trenutno stanje slovenskih bank, vedi, da karkoli boš izbral, super banke ni, so zgolj manj slabe in bolj slabe. Vse zgoraj podane informacije, pa so podane ob predpostavki, da je govora o navadnem računu/ paketu, ki ne vključuje kredita, ker potem se stroški seveda povsem spremenijo in je to povsem drug svet.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

SG_101 ::

SumTingWong je izjavil:

Ima kdo novejše izkušnje z Sberbank, bolj podrobno Direkt računom? Ima kdo? Any comment?

Zadnje kar sem na netu najdel je do 2015, ko še ni bilo Direkt računa in so bili zelo drago. Sedaj naj bi bil moj letni strošek pod 30€.


Imam Direkt račun že več kot eno leto. Na mesec plačam skupno 2,5 eura (1 eur vodenje, 1 eur varnostni smsi, 0,5 eur spletna in mobilna banka). 4 poloznice lahko na mesec plačam brezplačno ter 4x dvignem gotovino na kateremkoli bankomat. Ko sem pred letom izbiral banko je bil ta račun precej cenejši od DH, katero so vsi hvalili da je najcenejša. Predvidevam da je sedaj še vedno podobno. Seveda pa odvisno od potreb posameznika.

jocoj ::

Do 29 let za šolajoče brezplačno, za zaposlene 12 EUR na leto

https://www.delavska-hranilnica.si/oseb...

SumTingWong ::

Hvala mouse in SG. Kot kaže se glede zaposlenih v poslovalnicah ni spremenilo nič, kar pa je zelo negativno. Delavska shranilnica ima gelde na moje izkušnje usposobljen kader v poslovalnicah.

Tudi zdaj je Sberbank cenejši z Direkt računom, kot DH. Sta pa DH in Sberbank sedaj glavna kandidata za menjavo, vendar bo kot kaže DH. Kredita še ne potrebujem.

DH EYCA za mlade je 3€ letno ceneje kot navaden račun pri DH. Kot kaže bom kar Delavsko hranilnico izbral, za "zraven" pa imam še N26 račun. Ne upam si še čisto vse položiti na N26, ker je vse elektronsko, cenim še opcijo obiska banke.

CleanPower ::

Cao. Mene pa zanima če je za študente možen kakšen limit če nimaš rednih prilivov?
Račune imam pri delavski hranilnici in gbkr.

Gogo ::

kakšne so izkušnje z SKB banko? Zaradi kredita bom prestavil račun tja pa me zanima kakšne stroške lahko pričakujem. Kako dela skb net etc.? thx
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Yohan del Sud ::

Skoraj 20 let tam (od začetka očitno, heh, moj TRR ima veliko nul). Plusi in minusi. Stroški so sumarum nadpovprečni. Storive so na nivoju. Net deluje. Osebni stik minimalen in na tudi nivoju. Edino, ko sem enkrat rabil premostitveni kredit, so se mi režali v faco. Če bi na frišno izbiral banko, ne bi bila prva izbira, ampak vseeno med prvimi 5. Menda francoski lastniki prodajajo zadevo in doslej znani potencialni kupci mi ne vzbujajo zaupanja.
www.strancar.com

Dark000 ::

@c0ck4m0u53; čudno, da si dobil tak odgovor/e. Sam sicer nisem nič spraševal če lahko ali ne. Imam direkt račun na sberbank že več kot eno leto in je vsakomesečna praksa prenakazilo na n26 za direktne bremenitve. Deluje bp nobenih dodatnih stroškov in se šteje v to kvoto štirih brezplačnih upn-jev. Sicer pred oddajo piše, provizija 0,41e vendar se ta ne zaračuna. Tako je torej mesečni strošek 1€ plus 0,5€ za spletno/mobilno banko.

jype ::

Gogo je izjavil:

kakšne so izkušnje z SKB banko? Zaradi kredita bom prestavil račun tja pa me zanima kakšne stroške lahko pričakujem. Kako dela skb net etc.? thx
Znosna banka, a ena najdražjih v Sloveniji. Načeloma vse precej dobro deluje in osebje je prijazno in razmeroma prilagodljivo.

Gogo ::

No teh 10 let po 2.15 fiksne obrestne mere bo pa že zdržal.8-)
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

CleanPower ::

Kako ocenjujete Addiko bank? Meni se zdi najbolj gnila in najdražja od vseh?

c0ck4m0u53 ::

Dark000 je izjavil:

@c0ck4m0u53; čudno, da si dobil tak odgovor/e. Sam sicer nisem nič spraševal če lahko ali ne. Imam direkt račun na sberbank že več kot eno leto in je vsakomesečna praksa prenakazilo na n26 za direktne bremenitve. Deluje bp nobenih dodatnih stroškov in se šteje v to kvoto štirih brezplačnih upn-jev. Sicer pred oddajo piše, provizija 0,41e vendar se ta ne zaračuna. Tako je torej mesečni strošek 1€ plus 0,5€ za spletno/mobilno banko.


Super info iz prve roke, če bo morda še kdo kolebal kako in kaj v zvezi z direkt računom pri Sberbank. Me veseli, da imajo vsaj elektronsko zadeve urejene, tako kot morajo bit.

Sam pa nisem želel tvegat, ker so mi kar 3 zaposleni trdili, da gre za nakazila v tujino, ki pa so izvzeta iz 4 UPN vključenih v paket. Takrat, pa žal nisem imel na voljo te informacije, tako da sem potem ostal na Sparkasse.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Melanholija ::

Hej, hej. Zanima me menjava banke. Trenutno sem pri Sberbank. Kateo banko priporočate. Katera je boljša NKBM ali SKB? Predvsem me zanimata te dve zaradi VISE...katero torej izbrati? Ali še ponuja katera druga banka visa debit kartico? Hvala

PromeuZ ::

Intesa ima debetno VISO ampak je po stroških storitev v samem vrhu.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

SumTingWong ::

Osebni bi ti priporočal Abanko. Bil vrsto let pri njih, zadovoljen. Imajo VISA Electron.

WhiteAngel ::

c0ck4m0u53 je izjavil:


Kakšno je stanje leto pozneje ne vem, če sam nimaš teh zadržkov potem je mogoče vredno razmisliti o direkt računu. Morda je alternativa tudi zgoraj omenjeni udobni pozitivni račun pri Sparkasse, ki je podražitvam navkljub še vedno eden izmed najbolj ugodnih, če ne celo najbolj ugoden.


Mislim, da je Sparkasse še vedno najugodnejši. Zdaj imajo še brezplačne dvige izven EUR območja na Erste bankomatih. Sem 2x dvignil na Hrvaškem letos in res niso nič provizije zaračunali, le običajno nakupno/prodajno razmerje EUR/HRK.

Melanholija ::

PromeuZ je izjavil:

Intesa ima debetno VISO ampak je po stroških storitev v samem vrhu.


Hvala bom primerjal ponudbe med seboj :)

sm1x ::

S punco bova obnavljala stanovanje in vzela stanovanjski kredit. Zaradi same narave obnove, več mojstrov itd., nama najbolj ustreza, če dobiva celotni znesek kredita na račun in potem upravljava z denarjem sama. Trenutno sva oba pri Gorenjski banki, bil sem tudi že na posvetu, kjer so mi ponudili izplačilo 50% zneska kredita na račun, 50% pa potem oni nakazujejo izvajalcem preko predračunov. Klical sem tudi Sparkasse, kjer pa izplačajo 100% na račun, kar mi najbolj ustreza - greva v torek na posvet. Znanka, ki dela pri Addiko, je povedala, da pri njih stanovanjskih kreditov ne bodo več posojali, mi je pa priporočala Lon, Intesa Sanpaulo ali pa Sberbank.
Pri Gorenjski banki so mi za kredit upoštevali celotne prihodke na račun v zadnjih 12 mesecih in dejansko ni treba še punci vzeti kredita, kar je velik plus - tako naj bi bilo od 1. novembra dalje. Mogoče kdo ve, kako je pri drugih?

Zanima me, kakšne imate izkušnje s krediti pri naštetih bankah.
Konkretno:
-količina denarja nakazana na račun (%)
-obrestna mera
-kaj se upošteva za kredit -neto plača, ali vsi prihodki vključno s prevozom, malico ...
-drugi plusi in minusi

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm1x ()

J.McLane ::

Izkušnje? Če imaš dokaj visoke prihodke in nobenega drugega kredita bodo sigurno dobre na katerokoli banki :D

Sem na Sparkasse že od študentskih let, Udobni pozitivni račun, potrošniški kredit boš dobil brez problema nakazan v polnem znesku, samo obrestna mera ti ne bo všeč (4,75%). Za namenski kredit se boš pa moral konkretno pogovorit kaj je mogoče in kaj ne.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

sm1x ::

Govora je o stanovanjskem kreditu.

kjut ::

Eno vprasanje, kolk je res v tem casu se pomembno, da si dolgo pri eni banki, za moznost vzemanja kredita? Je kdo informiran, ki lahko zatrdi, da je to precej pomembno merilo napram placi/prihrankom?

Razmisljam da bi sel drugikbanki ampak zaradi omenjenega sem malo zadrzan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

MrStein ::

sm1x je izjavil:

S punco bova obnavljala stanovanje in vzela stanovanjski kredit. Zaradi same narave obnove, več mojstrov itd., nama najbolj ustreza, če dobiva celotni znesek kredita na račun in potem upravljava z denarjem sama. Trenutno sva oba pri Gorenjski banki, bil sem tudi že na posvetu, kjer so mi ponudili izplačilo 50% zneska kredita na račun, 50% pa potem oni nakazujejo izvajalcem preko predračunov. Klical sem tudi Sparkasse, kjer pa izplačajo 100% na račun, kar mi najbolj ustreza

To da banka nakaže izvajalcem bi znala biti prednost v določenih primerih. Razen če nakažejo kar tako vnaprej "na lepe oči". Za primer, da se z izvajalci kaj zalomi. Sicer s tem nimam izkušenj, ampak UGIBAM, da se bo banka bolj potrudila za svoj denar, kot bi se slehernik.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Wolfie ::

A Sparkasse omogoča SMS-e o prilivih, odlivih, stanju na računu, depozitih ipd. ali imajo samo varnostna obvestila?

AnubisOfDoom ::

Hej, rad bi odprl racun pri eni izmed SLO bank (N26 ali Revolut ne prideta v postev). Lokalne poslovalnice imajo Intesa Sanpaolo, Unicredit, Delavska hranilnica, Dezelna banka in Abanka. Najbolj se nagibam k Delavski hranilnici. Gre za placevanje poloznic, vrtec, spletno nakupovanje in prejemanje place. Eventuelno bi rad pridobil tudi neke vrste Mastercard ali Viso. Poslovalnico nameravam obiskati cim redkeje.

Wolfie ::

Po mojem tebi še najbolj pride v poštev Delavska hranilnica z digitalnim paketom za 4,5 €. Mastercard lahko vzameš tudi pri njih. V primeru, da ne rabiš prave (kreditne) Mastercard, pa vzemi mBills al pa N26, Revolut ipd.

AnubisOfDoom ::

Ubistvu, ce prav razumem imam v teh 4,5 EUR bolj kot ne vkljuceno vse kar rabim. Po potrebi pa lahko kasneje vzamem se Mastercard pri njih (ne vem tocno cene)? Ali je od DH spletna banka ok? Kaksen je nacin prijave?

koyotee ::

Nkbm spletna banka 4,99/mesec.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Barko ::

koyotee je izjavil:

Nkbm spletna banka 4,99/mesec.


Z vključeno provizijo za plačilo položnice v spletni banki, brezplačnimi dvigi na kateremkoli bankomatu (brez omejitve števila dvigov) vključeno vodenje TRR, uporaba spletne banke, odobritev dovoljene prekoračitve na TRR, SMS obveščanje o plačilu za eno kartico....

koyotee ::

Ja no pač z vsem kar so lahko izmisliš :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Ganon ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Ubistvu, ce prav razumem imam v teh 4,5 EUR bolj kot ne vkljuceno vse kar rabim. Po potrebi pa lahko kasneje vzamem se Mastercard pri njih (ne vem tocno cene)? Ali je od DH spletna banka ok? Kaksen je nacin prijave?


Članarina za Mastercard znaša 14,5 evrov letno (pri NLB na primer zahtevajo 24 evrov). Po moje ti bo dovolj že DH Klasični račun (1,55 evra za mesečno vodenje), jaz osebno ne vidim potrebe po digitalnem paketu. Spletna banka je super, pregledna in enostavna, prijaviš se s prstnim odtisom oz. PIN kodo.

AnubisOfDoom ::

Aha, kaj pa je sploh razlika med DH Klasicnim in digitalnim paketom? NKBM ne pride v postev, ker nima poslovalnice blizu (ne rabim pogosto, ampak nima smisla)...

sajmon ::

Ganon je izjavil:

AnubisOfDoom je izjavil:

Ubistvu, ce prav razumem imam v teh 4,5 EUR bolj kot ne vkljuceno vse kar rabim. Po potrebi pa lahko kasneje vzamem se Mastercard pri njih (ne vem tocno cene)? Ali je od DH spletna banka ok? Kaksen je nacin prijave?


Članarina za Mastercard znaša 14,5 evrov letno (pri NLB na primer zahtevajo 24 evrov). Po moje ti bo dovolj že DH Klasični račun (1,55 evra za mesečno vodenje), jaz osebno ne vidim potrebe po digitalnem paketu. Spletna banka je super, pregledna in enostavna, prijaviš se s prstnim odtisom oz. PIN kodo.



Ponudbe za Mastercard pri drugih bankah ne poznam, pri Mbills je brez članarine.

J.McLane ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Hej, rad bi odprl racun pri eni izmed SLO bank (N26 ali Revolut ne prideta v postev). Lokalne poslovalnice imajo Intesa Sanpaolo, Unicredit, Delavska hranilnica, Dezelna banka in Abanka. Najbolj se nagibam k Delavski hranilnici. Gre za placevanje poloznic, vrtec, spletno nakupovanje in prejemanje place. Eventuelno bi rad pridobil tudi neke vrste Mastercard ali Viso. Poslovalnico nameravam obiskati cim redkeje.


Malo discipline (povprečno moraš imet jurja na računu) in greš na Sparkasse udobni pozitivni račun.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

AnubisOfDoom ::

Visina denarja na splosno ni problem. Ce ze odpiram racun pri SLO banki, zelim imeti poslovalnico blizu, zato Sparkasse ne pride v postev.

Barko ::

Zakaj hočeš imeti poslovalnico blizu? Dejansko v tem sploh ni nobene prednosti, ker večino stvari (razen npr. sprememba os. podatkov, pooblastila na računu, podpis kakšne pogodbe) lahko urediš udobno in hitro od doma ali bližnjega kafiča s telefonom v roki.

Trend v bančništvu je v smeri fintech podjetij in raznih podjetij za opravljanje plačilnega prometa (N26 ipd.) ne pa stanje v vrsti pred bančnim okencem po možnosti, na dan, ko se izplačujejo pokojnine :)

AnubisOfDoom ::

Ma imam ze take racune. Zdaj zelim odpreti se en SLO racun in, ce ze odpiram, potem je dobro, ce je tudi poslovalnica blizu, saj ze za odprtje moram tja...

feryz ::

Če redno dviguješ par deset jurjev gotovine, je fajn, da je poslovalnica blizu. Ker ni dobro pešačiti par km s toliko solate po žepih.
Drugače pa res ne vem, po kaj bi šel v poslovalnici. Mogoče kredit za 100 jurjev podpisat. Ne, to je treba pri notarju.
Res nimam pojma, po kaj bi šel tja. Pa imam 5 ali šest računov, pri različnih bankah. Če me rabijo, pridejo oni k meni.

MrStein ::

J.McLane je izjavil:


Malo discipline (povprečno moraš imet jurja na računu) in greš na Sparkasse udobni pozitivni račun.

Žal ga dražijo skoraj vsako leto.

Barko je izjavil:

Zakaj hočeš imeti poslovalnico blizu? Dejansko v tem sploh ni nobene prednosti, ker večino stvari (razen npr. sprememba os. podatkov, pooblastila na računu, podpis kakšne pogodbe) lahko urediš udobno in hitro od doma ali bližnjega kafiča s telefonom v roki.

Ja, precej stvari se zdaj lahko naredi od doma (rabiš kamero), kar si prej moral v poslovalnico.
(vsaj pri NLB, ostali verjetno sledijo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

AnubisOfDoom ::

Dobro, glej... Odlocam se med Inteso Sanpaolo, Unicreditom, Delavsko hranilnico, Dezelno banko in Abanko. Verjetno sem se ze odlocil zdaj za DH. Vprasanje je samo se klasicni racun ali digitalni paket?

delfinus ::

Ce dvigujes vec kot 3x na mesec na bankomatih drugih bank in ce imas veliko poloznic recimo vec kot 10 na mesec potem digitalni paket. Ce pa ne, pa klasicni. Js imam klasicen, ker dvigujem manj kot 1x na mesec, poloznice pa placujem za celo druzino preko N26, kjer je strosek 0. DH je zgolj za prejemanje place.

lp, d.

Vaseer ::

MrStein je izjavil:

J.McLane je izjavil:


Malo discipline (povprečno moraš imet jurja na računu) in greš na Sparkasse udobni pozitivni račun.

Žal ga dražijo skoraj vsako leto.

Dražijo kako? Uporabljam že nekaj let in nisem zaznal nobene podražitve in me resno zanima kaj oz. kako dražijo?
Razen če med dražitve spadajo kakšne dodatne provizije in ne samo vodenje računa.

Dejansko ga uporabljam za prejemanje plače in varčevalni račun. Ostalo plačujem z Revolutom oz. N26. € iz Sparkasse na Revolut prenesem s Topup-om, tako da imam že več let nimam stroška z vodenjem računa (0€), ker se držim +1000€ mesečnega povprečja.

Barko ::

@AnubisOfDoom TRR lahko odpreš tudi na pošti ;) če so poslovalnice predaleč ...


#

MrStein ::

Vaseer je izjavil:

MrStein je izjavil:

J.McLane je izjavil:


Malo discipline (povprečno moraš imet jurja na računu) in greš na Sparkasse udobni pozitivni račun.

Žal ga dražijo skoraj vsako leto.

Dražijo kako? Uporabljam že nekaj let in nisem zaznal nobene podražitve in me resno zanima kaj oz. kako dražijo?
Razen če med dražitve spadajo kakšne dodatne provizije in ne samo vodenje računa.

Ja, "vse" skoraj so podražili.
Položnice so bile prej zastonj, potem več ne.
Trajniki takisto.
MasterCard prej zastonj ali poceni (se ne spomnim več), zdaj dražji.
A ne gledaš cenikov? Vsakih pol leta neko postavko podražijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

J.McLane ::

Udobni pozitivni res dražijo, prej je bilo vse zastonj, sedaj me z vsemi položnicami in MasterCardom stane nekih 3EUR/mesec, kar je daleč najbolj ugodno za storitve, ki jih ta paket ponuja.

Glede poslovalnice, jaz živim 40 km od najbližje poslovalnice, je ne potrebujem ker ne delam z gotovino. Sklepanje kredita se pa vse vrši preko maila, potrebuješ samo en obisk poslovalnice za podpis pogodbe, to je vse. Da ne rečem da za samo odobritev kredita nič kaj ne komplicirajo, za 16k EUR niti poroka niti zavarovanja niso zahtevali, plačaš samo stroške odobritve. Ampak ja, to je lahko moja individualna situacija glede na prihodke in druge stvari...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

   -S\/\/-   ::

Jaz imam pa drug problem. Ker je trenutna banka postala predraga, sem se odločil za menjavo. Za vodenje osebnih financ že cca. 20 let uporabljam različne programe, zato je izvoz transakcij v eno od berljivih oblik zame bistvenega pomena. Kot sem ugotovil, je podatek o možnostih izvoza transakcij ena izmed bolje varovanih skrivnosti. Moje izkušnje so:

Banka 1: Obisk v poslovalnici, sprejela me je vodja poslovalnice. O možnosti izvoza ni vedela ničesar, obljubi da bo poizvedela in me obvestila. Čez nekaj dni dobim mail, kjer je bil zaslonski posnetek spletne banke, kjer se nahaja gumb "izvoz podatkov". Na nadaljnja vprašanja niso več odgovarjali.
Banka 2: Preko spletnega obrazca dam povpraševanje. Dobim generični odgovor, da se mi zahvaljujejo za povpraševanje in da bo moj primer obravnavan v najkrajšem možnem času. To je bilo pa tudi vse.
Banka 3: Obisk v poslovalnici. Ker gre za manjšo banko (hranilnico) je uslužbenka na okencu poklicala kar IT-jevca. Ker ga ni dobila, sem pustil kontakt. Odgovora nobenega. Ista banka se tudi ni odzvala na povpraševanje preko maila, objavljenega na spletni strani.

Ker sem že nekaj časa prej uporabljal N26 kot nadomestni račun za spletne nakupe in ker je njihov izvoz v CSV zadovoljiv, sem na koncu zaprl ostale računa in začel uporabljati samo tega.

J.McLane ::

No, sem tole na hitro preveril pri Sparkasse imaš na pregledu prometa tri vrste izvoza, xls, txt in MS Money format. Lahko pa izvoziš zadnjih 365 dni naenkrat, ali pa izbereš poljubno datumsko obdobje.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

   -S\/\/-   ::

Evo, tak podatek bi potreboval, pa ga vsaj tri banke niso sposobne dati od sebe.

kriko1 ::

Isto na Intesi - Excel / MS Money / JSON.
Zagotova pa tega pri njih tista na okencu ne bo vedela :)

AnubisOfDoom ::

Ubistvu je tale Sparkasse udobni pozitivni zelo zanimiv. Skoraj vse pride zastonj (razen mastercard). Mogoce bom na koncu odprl kar to, tudi poslovalnica ni tako dalec, ce bi ze kdaj bilo potrebno tja. Predvidevam, da je dostop do spletne banke urejen z avtentikacijo prek mobilne aplikacije?
««
5 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837182177 (2602) V-i-p
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052455 (1978) cortez
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16628582 (11678) nejc_nejc
»

Osebni račun katera banka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8521216 (11255) kriko1

nlb paketi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517032 (13936) ahac

Več podobnih tem