» »

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen?

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen?

««
19 / 20
»»

jype ::

JohanP> Dajmo najprej kolesarje, da vidimo kako se obnese....

Če najdeš v zadnjih 10 letih enega človeka, ki ga je ugonobil kolesar, lahko.

St235 ::

Saj tudi pri psih ne govroimo o temu, da bi koga ubili. Predlog solatka je pač vsi psi, ker obstaja potencialna nevarnost, da bi koga poškodovali.

Potencialna nevarnost za poškodbe pa obstaja tudi pri koleasrjih.

Limit-sky ::

Ah, kje???
Kje si pa že videl, da bi kolesar kršil prometne predpise? Tudi v rdečo?
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

St235 ::

saj ni važno če krši predpise. poglej solatkov post. Dovolj je da je pes in mora imet tri licence nagobčnik in ketno. Enako za kolesarje.

T-h-o-r ::

kolesarji itak morajo imeti obvezno čelado

tudi psi bi morali imeti (težji od 10-15 kg) nagobčnik
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jype ::

Tolk težek nagobčnik? To je mučenje živali!

Limit-sky> Kje si pa že videl, da bi kolesar kršil prometne predpise? Tudi v rdečo?

http://thecityfix.com/blog/paris-allows...

Arto ::

Meni se vedno bolj dozdeva, da gre pri vsej stvari spet za nek fake outrage. Popolnoma enaka fora, kot pri družinskem zakoniku - ljudem je dolgčas in rabijo neko stvar, nad katero se bodo zgražali in se proti njej borili. Zraven pa seveda vpili "KAM GRE TA NAŠA DRŽAVA!?".

T-h-o-r ::

jype je izjavil:

Tolk težek nagobčnik? To je mučenje živali!

Limit-sky> Kje si pa že videl, da bi kolesar kršil prometne predpise? Tudi v rdečo?

http://thecityfix.com/blog/paris-allows...



zaradi mene naj veterianr določi kakšen nagobčnik
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Limit-sky ::

T-h-o-r je izjavil:

jype je izjavil:

Tolk težek nagobčnik? To je mučenje živali!

Limit-sky> Kje si pa že videl, da bi kolesar kršil prometne predpise? Tudi v rdečo?

http://thecityfix.com/blog/paris-allows...



zaradi mene naj veterianr določi kakšen nagobčnik

Jap. V Franciji.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

krneki0001 ::

Arto je izjavil:

Meni se vedno bolj dozdeva, da gre pri vsej stvari spet za nek fake outrage. Popolnoma enaka fora, kot pri družinskem zakoniku - ljudem je dolgčas in rabijo neko stvar, nad katero se bodo zgražali in se proti njej borili. Zraven pa seveda vpili "KAM GRE TA NAŠA DRŽAVA!?".


To je kost, da se ljudje kregajo zaradi bedarije, medtem ko novopečeni posranci skupaj s starimi posranci spet spreminjajo zakone potihem in dvigujejo cene bencina, kupujejo najdražje prenosnike, menjajo službene avtomobile in to brez bojazni, da se bo kdo vanje spustil. Imajo ljudje preveč dela s kreganjem o tem kako je pes ugriznil otroka.
Pa ne verjamem, da je pes orenk ugriznil. Prej prijel in pokazal, da mu nekaj ni prav, kot pa ugriznil. Pes z dvotonskim ugrizom namreč dost nežno prime, pa naredi poškodbo, ko pa orenk ugrizne, roko takemu majhnemu otroku odtrga za šalo. Pa ne samo otroku, so tudi že policaji ostali brez roke, ker jo je pitbul zagrabil in z lahkoto pregriznil.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jype ::

Limit-sky> V Franciji.

Kmalu tudi pri nas, brez skrbi. Nobenega dvoma ni, da kolesarji in psi niso nevarni na noben način, dokler ne dosežejo vsaj enega promila poškodb, ki izvirajo iz motornega prometa.

Dokler avtomobilov ne prepovemo, ne moremo prepovedat skoraj ničesar drugega, razen svinjskega mesa in alkohola.

Limit-sky ::

Jap. V Franciji.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

jype ::

Ilirske province v praksi še vedno spadajo pod Francijo.

Limit-sky ::

jype je izjavil:

Ilirske province v praksi še vedno spadajo pod Francijo.

To imaš pa prav, ja.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

solatko ::

Dejstvo je, da so vsa prevozna sredstva izzum človeka, ki naj bi mu pomagal priti iz kraja v kraj.
Dejstvo je, da je pes udomačena zver, ki gensko ni predvidena za življenje v mestu.
Za prevozna sredstva imamo neka pravila, za kršenje imamo kazni, gre pa za upravljanje stvari.
Domače živali so živa bitja, lastniki jih prisilijo v življenje v njim neprilagojenih razmerah. Ker so med živalmi tudi potomci zveri, so nekatere v teh neprilagojenih razmerah nevarne, ljudem, ki z njimi nimajo nič, razen naključnega srečanja. Torej je potrebno lastnike navadit, da svojim ljubljencem, čim bolj prilagodijo življenje in bivanje, živalim pa omogočit, da se vsaj skozi šolanje, čim bolj prilagodijo njim, nenaravnim razmeram.

Ker večina lastnikov živali ne zna pravilno ravnati z njimi, nimajo pa veliko interesa (ali pa se jim škoda zdi denarja za to), za šolanje in pravo opremo za svojega ljubljenčka, mora to urediti zakon, saj bo v momentu, ko bo fajn nastradal en ali več otrok, vse postalo brezpredmetno.

Vsi, tudi lastniki vemo, da določene vrste psov, lahko tudi žrtev ubijejo, pa se vseeno vidi kar dosti odvezanih rotweilerjev, pitbullov, dobrmanov, ovčarjev....... odvezanih med drugimi sprehajalci - Mostec z Rožnikom, Golovec, poti ob Savi....., če omenim samo LJ, verjetno pa je po ostalih urbanih naseljih podobno.
To je tako, kot vožnja vozila brez predhodnega preizkusa znanja.

In ne, nisem za rigorozen zakon, saj se z odvzemom živali in predajo takim ljudem, ki imajo potrebno znanje, predvsem poskrbi za žival in zaščiti tretje osebe. Ni potrebnih visokih kazni, dovolj je odvzem, do takrat, ko lastnik dokaže, da je manjkajoče znanje pridobil (to se da, v nekaj mesecih).

Lastniki psov, ki svojo pasmo poznajo, bodo v primeru, kot je bil v Dravljah, sami poskrbeli za nagobčnik, saj 10 - 15 minutno pasjo zaščito, lahko žival naučijo imeti na gobcu z igro. Ni potrebno, da to pomeni za žival kazen, saj je že sam privez in odhod lastnika iz vidnega polja psa, za tega dosti velika trauma. Pes je namreč na svojega lastnika, kot vodjo krdela izredno navezan.
Delo krepa človeka

jype ::

solatko> Dejstvo je, da so vsa prevozna sredstva izzum človeka, ki naj bi mu pomagal priti iz kraja v kraj.
solatko> Dejstvo je, da je pes udomačena zver, ki gensko ni predvidena za življenje v mestu.

Pravilno se črkuje izum. Iz kraja v kraj pomagajo tudi čevlji, ki so bistveno manj nevarni. Pes je domača žival. To ne pomeni, da žival ni nevarna, pomeni pa, da mora zanjo človek skrbeti in je tudi odgovoren za vse, kar se z njo dogaja.

solatko> Lastniki psov, ki svojo pasmo poznajo, bodo v primeru, kot je bil v Dravljah, sami poskrbeli za nagobčnik, saj 10 - 15 minutno pasjo zaščito, lahko žival naučijo imeti na gobcu z igro. Ni potrebno, da to pomeni za žival kazen, saj je že sam privez in odhod lastnika iz vidnega polja psa, za tega dosti velika trauma. Pes je namreč na svojega lastnika, kot vodjo krdela izredno navezan.

Ja, to drži. Če bi že moral psa izpostavljati takemu okolju, bi ga bilo nujno predhodno naučiti, kako se v njem vede, ter da se lastnik vedno tudi prej ali slej vrne (kar se itak dela v pasji šoli).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

solatko ::

jype - Tiskarska napaka, gre tudi bos, govorim o tem, da moraš za večino prevoznih sredstev imeti vsaj tečaj cpp, za upravljanje krvoločne, smrtno nevarne zverine (tako narediš iz neznanja), pa je dovolj denar, s katerim kupiš mladiča ali pa ga celo dobiš v dar. Nobenih zakonskih omejitev in pravil uporabe.

To je tudi bistvo šolanja, žival pripraviti do življenja med množico, njej neprilagojenih situacij. Žival reagira nagonsko, največkrat ugrizne zaradi zmedenosti ali strahu, redko, zaradi želje po borbi in potreb po hrani.
Delo krepa človeka

jype ::

solatko> za upravljanje krvoločne, smrtno nevarne zverine (tako narediš iz neznanja), pa je dovolj denar, s katerim kupiš mladiča ali pa ga celo dobiš v dar. Nobenih zakonskih omejitev in pravil uporabe.

In kljub temu je razlika v poškodbah daleč v škodo avtomobilov.

solatko> To je tudi bistvo šolanja, žival pripraviti do življenja med množico, njej neprilagojenih situacij. Žival reagira nagonsko, največkrat ugrizne zaradi zmedenosti ali strahu, redko, zaradi želje po borbi in potreb po hrani.

Ampak predpisane kazni so jasne, ustrezne in učinkovite. Pes bo poslej v registru nevarnih psov in bo moral vedno nositi nagobčnik, dekle pa bo plačalo vse, kar je naštel Lakotnik29.

solatko ::

jype - zakonodaja glede uporabe avtomobila je narejena v smislu preventive, če se to ne izvaja, je to problem državnih organov.
Upravljanje nevarnih živali, zakonsko ni urejeno, saj ne preprečuje ali predvideva, občasni napadi na tretje osebe se dogajajo, zaradi objestnosti lastnikov, zaradi neznanja lastnikov ali zaradi nesocializacije samih psov.
Zakon tak, kot je, se ukvarja s sankcioniranjem posledic in ne z odpravljanjem vzrokov. Kako bi podoben zakon izgledal v prometu, si pa lahko predstavljaš, ko bi te s 40 tonskim kamionom, po kolesarski stezi lovil 16 letni mulc. Če bi mu ratal, da te ujame, bi ga država sankcionirala, sicer pa ne.
Delo krepa človeka

St235 ::

Kako ni preventive? Zakon jasno prepoveduje ogrožanje s strani živali, kot tudi zapoveduje uporabo povodca.

Kot je Jype že parkrat karikiral, tudi avtomobilom še nismo mehansko mejili hitrost na 5km/h.

Če privzamem tvojo prispodobo, kaznovan bo tudi lastnik psa, ki te bo preganjal po pločniku, ne glede na to ali te bo dejansko ugriznil ali ne.

WarpedGone ::

Bistvena razlika je, da se v primeru avtomobilov proti tebi ukrepa tudi brez da bi ti naredu najmanjše sranje. Dovolj je, da ne izpolniš zahtev (tečaj, vozniški in prometno dovoljenje). V primeru psa, pa se proti tebi ukrepa šele, ko tvoj pes naredi sranje. Dokler maš srečo, ni sankcij.

Ja, zakon zapoveduje povodec a so sankcije še veliko večja tombola, kot da plačaš štraf ker maš na avtomobilu gume, ki so "prehitre" i.e. so sposobne višjih hitrosti, kot je za tvoj avto predpisano. Nekateri trdijo, da jim je sorodnik povedal, da je nekje prebral, da se je nekdo pritoževal, ker je videl, kako so soseda oglobili, ker ni bilo špage. V splošni praksi tega kaznovanja pač ni. Sem spada tudi 'varno' pritrjevanje povodca, ko ti skočiš v trgovino.

Če privzamem tvojo prispodobo, kaznovan bo tudi lastnik psa, ki te bo preganjal po pločniku, ne glede na to ali te bo dejansko ugriznil ali ne.

Tudi če me samo oblaja, varno privezan na špagi?
Zbogom in hvala za vse ribe

solatko ::

Lakotnik29 - Tebi zgleda preventiva dela težave.
Ko pes napade, je posledica kurativa in ne preventiva.
Obvezno šolanje psa in lastnika, da lastnik psa sploh lahko postaneš, je preventiva - v šoli, pa te bodo naučili, kako svojo žival upravljat.
Šolanje lastnika za eno pasmo je enkratna, šolanje psa, ob vsaki zamenjavi.
Potem pa se ob neljubih dogodkih - ugrizih, napadih....., uporabi represiva in kurativa.
Ob vzgojenih lastnikih psov, bi bilo neljubih dogodkov bistveno manj, kot jih je danes (veliko večino teh dogodkov, žrtve sploh ne prijavijo, če ne pride do ran od ugriza).
Tako kot v prometnih temah, tudi tukaj izpodbijaš enostavne načine preprečevanja. Imam občutek, da si v službi, povezani z finančnim ministrstvom, oziroma proračunom, saj povsod daješ prednost globam in sankcioniranju prekrškov, ne pa temu, da se možnost prekrškov zmanjša na minimum.
Delo krepa človeka

St235 ::

LOL, šekulacije o moji službi so right on topic:)

Kot sem že napisa kako stran nazaj se strinjam, da bi se lahko uvedlo določene dodatne omejitve, tudi v obliki šolanja. Sam podobno, kot so hotelu uvest čelada za kolesarje že kar vidim teme o tem na slo techu. Ker potem tema sploh ne bo varsnot, ker bodo vsi vedeli, da je šolanje tako ali tako brez veze in, da je cel sistem namenjen samo temu, da se oskubi državljane.

Point, ki ga Jype poskuša pokazat je pa v tem, da se cost benefit ne izzide. Napadov psa na tretjo osebo je glede na število psov izjemno majhno. Zato je vprašljivo uvajat drage in zahtevne metode, kot jih predlagaš. Predvsem pa bodo posledice prinesle več negativnega kot pozitivnega. Namreč kam z vesi zapuščenimi psi, ki jih posamezniki ne bodo hoteli zaradi takih omejitev? A res misliš, da bo štiričlanska družina plačala 4x500€ zato, da bodo lahko psa sprehajal po vasi? Kam z vsemi mešanci, ki po takem ali drugačnem naklučju končajo pri hiši? Pri nas imamo sedaj tretjega psa. V si trije so bili mešanci, ki so se pritepli ali jih je moja sestra privlekla od bog si ga vedi. Nobeden nima šole, so pa vsi lepo vzgojeni. Vem pa, da mi na kraj pameti ne pade da bi sedaj šest ljudi, ki živijo v isti hiši in imajo opravka s psom šlo delat tečaj in skeširat 3.000EUR nekemu kinološkemu društvu, ker imamo en napad psa na tretjo osebo na pet let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jype ::

Lakotnik29> Vem pa, da mi na kraj pameti ne pade da bi sedaj šest ljudi, ki živijo v isti hiši in imajo opravka s psom šlo delat tečaj in skeširat 3.000EUR nekemu kinološkemu društvu, ker imamo en napad psa na tretjo osebo na pet let.

Ne bi pa bilo slabo, če bi plačali vsak po 40-100 evrov, kolikor zares stane povprečna pasja šola, glede na to, da s psi redno delate, znanja za to pa najbrž ne posedujete dovolj.

Pa mislim, da je čas, ki ga za šolanje porabiš, precej večji problem od denarja.

;-) ::

Lakotnik29> Vem pa, da mi na kraj pameti ne pade da bi sedaj šest ljudi, ki živijo v isti hiši in imajo opravka s psom šlo delat tečaj in skeširat 3.000EUR nekemu kinološkemu društvu, ker imamo en napad psa na tretjo osebo na pet let.


Šola za psa pride cca.160€ da pridobiš izpit B BH, pri tem se pes nauči vesti v urbanem okolju in ne reagira na mimoidoče stvari, ljudi, pse, otroke.

Če nimaš vsaj za to časa in denarja bolje da nimaš psa.

St235 ::

jype je izjavil:

Lakotnik29> Vem pa, da mi na kraj pameti ne pade da bi sedaj šest ljudi, ki živijo v isti hiši in imajo opravka s psom šlo delat tečaj in skeširat 3.000EUR nekemu kinološkemu društvu, ker imamo en napad psa na tretjo osebo na pet let.

Ne bi pa bilo slabo, če bi plačali vsak po 40-100 evrov, kolikor zares stane povprečna pasja šola, glede na to, da s psi redno delate, znanja za to pa najbrž ne posedujete dovolj.

Pa mislim, da je čas, ki ga za šolanje porabiš, precej večji problem od denarja.


Jaz osebno ne vidim problema v času, ker vsaka žival zahteva določeno količino časa. Bolj problematično je to, da bi to za nas konkretno pomenilo eno uro vožnje do najbližjega kinološkega društva, pri čemer bi po solatkotovo morali vsi člani družine imet izpit, pa še pes posebej. To pa nikakor ni več 60-100€. Še posebej ker vsak tečaj stane 150EURmin, kolikor sem na hitro videl na spletu. Cene pa dam roko v ogenj bi poskočile za 100% ko bi zadeva ratala obvezna in bi v celi državi tri kinološka društva imela licenco.

O tem ali posredujemo dovolj znanja z delo z psi, pa raje nebi. Ker potem bomo kmalu pri nebulozah, ko kmetje rabijo NPK, da lahko strižejo ovce. Sem pa se enrodno izrazil v prejšnjem postu, nisem mislil, da imamo tri pse pri hiši, ampak imamo tretjega psa zapored.

Kot sem že napisal. moje mnenje je da gre za nesorazmerno zahtevo (vsi psi + kdorkoli psa pelje na povodcu rabijo licenco), ki bi samo še povečala problem potepuških/zavrženih psov. Posledično pa varnost ne bi bila nič večja, ker dvomim, da bi dogokek z tako majhno periodiko kot so napadi psov lahko drastično znižali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

;-) ::

Če ima pes opravljen BBH in ga da skozi bo ubogal vse ki so doma in ne rabijo vsi družinski člani izpita.

Dejstvo je da se tam pes nauči obnašanja v urbanem okolju in ga nihče nemore doma naučit tega.

St235 ::

Po solatkotovem predlogu rabijo.

Se pa strinjam, da se pes doma na vrtu ne mroe naučit obnašanja v urbanem okolju.

nevone ::

Kot sem že napisa kako stran nazaj se strinjam, da bi se lahko uvedlo določene dodatne omejitve, tudi v obliki šolanja. Sam podobno, kot so hotelu uvest čelada za kolesarje že kar vidim teme o tem na slo techu.


Če nimaš čelade ogrožaš predvsem sebe, če imaš pa psa pa ogrožaš tudi druge.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

krneki0001 ::

Zakaj bi moral imeti robota, ki bi me v vsem ubogal in izpolnjeval vsak moj ukaz?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

;-) ::

Šolan pes ni robot ampak je pač "šolan" ki malo več razume in zna kot taki ki je doma in je trotel pa zastopi samo pridi pa še to ne vedno, sedi in taco.

krneki0001 ::

Zame pes, ki stalno posluša ukaze in se premika takrat ko mu kaj ukažeš, drugače pa leži in čak na ukaz ni dober zgled živali. U bistvu to ni več tisti pes, ki bi si ga želel, ampak je to res bolj robotek.

Če bi se ljudje držali vsaj parih pravil, da bi bilo še manj napadov psov, tistih nekaj pa ne boš preprečil, ker so lastniki tisti, ki so napačni, ne pes.

Če bi se pred nakupom:
- pozanimali o pasmi. Ne da kot blokovc kupiš haskija, ker ima lepe modre učke, ali pa da kupuješ čivavo zato da ti bo pazila ovce na kmetiji.
- pozanimali in i prebrali nekaj knjig o vzgoji in o tem kako se na splošno dela s psi in kako mu pripraviti bivališče
- se pozanimali tudi malo o boleznih in problemih pasme, za katero so se odločili
- pripravili bivališče, da ko psa pripeljejo domov, je zanj vse pripravljeno.

Ko pa ga enkrat imajo, pa da se:
- se ukvarjajo z njim vsakodnevno (učenje, igra).
- so vedno, kadar se ukvarjajo s psom, mirni, brez živčnosti in izpadov, ker se to prenaša na psa in pes to potem posnema. Ob živčnih, stresnih, ... trenutkih se umakneš, pa se bo tudi pes, ko ga bo kdo sprovociral umaknil, ker bo to pri tebi videl.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

nebivedu, nismo mi dolžni nič od tega, si pa ti dolžen pesu preprečiti, da kakorkoli koga poškoduje


in če se ti počutiš pravega mačota, ker imaš zverino poleg sebe, ki ustrahuje vse naokoli, pol si pomilovanja vreden :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

;-) ::

Zame pes, ki stalno posluša ukaze in se premika takrat ko mu kaj ukažeš, drugače pa leži in čak na ukaz ni dober zgled živali. U bistvu to ni več tisti pes, ki bi si ga želel, ampak je to res bolj robotek.


Ti ne razumeš pomena šolanja psov.

Ko pa ga enkrat imajo, pa da se:
- se ukvarjajo z njim vsakodnevno (učenje, igra).
- so vedno, kadar se ukvarjajo s psom, mirni, brez živčnosti in izpadov, ker se to prenaša na psa in pes to potem posnema. Ob živčnih, stresnih, ... trenutkih se umakneš, pa se bo tudi pes, ko ga bo kdo sprovociral umaknil, ker bo to pri tebi videl.


Tu je problem večina vas misli da lahko psa šolaš doma. Ja seveda. Šolanje v pasji šoli je bolj strnjeno, pes že ko ve da gre tja se drugače obnaša isto kot človek v fitnesu narediš več kot na kolesu doma to je logično ker tam imaš neki zagon, isto psi. In kaj je najvažnejše tam znajo "pritisnit na pravo tipko" da je učenje predvsem učinkovito. V 2 mesecih kar dosežeš v pasji šoli ni variante da dosežeš doma sploh ker nimaš pogojev za delo z psom.

Pes je še vedno isti "pes" in ni noben robotek, razlika je le da se tam naučiš pridobiti pozornost njega in znaš delati z njim, on pa se nauči poslušnosti, obnašanja in uboga na ukaze. Me prav zanima če tvoj pes zna iti ob nogi, ne_odleteti za vsako mačko in psom, razume "prostor" dokler mu ukaza ne prekličeš ? Zadnjega pes o katerem je ta tema ni znal ker je bil šolan doma ;)

solatko ::

Lakotnik in podobni - napadov na ljudi s strani psov, je vsaj nekaj deset dnevno, seveda pa se le redki končajo z ugrizom. Prav vsi napadi (danes me je meni nič, tebi nič napizdila mala čivava, iz ljubega strahu, ker je bila privezana pred trgovino, lastnice pa ni videla. V momentu, ko je lastnico zagledala, je z laježem in zaganjanjem nehala). Gospodično sem lepo povabil na kavico in v razgovoru sva prišla do tega, da s psičko enostavno ne zna ravnati, saj laja čisto na vsakega, kadar je ne vidi in v bloku je to precej moteče za sosede.
Svetoval sem ji obisk šole, pa je začudeno pogledala a za take male, tudi obstoja šolanje.

Večje pasme me praviloma ne napadajo, saj se me ne ustrašijo že v prvem momentu in se da lepo vzpostavit dialog z njimi, večinoma preko oči in mirnih kretenj z roko.

Napadov je veliko več, kot sem že dejal, vendar se ljudem na ljubi za vsak lajež (ki zna biti za tiste, ki imajo strah pred štirinožci sila neprijetno), ljudje vendar ne kličejo 113, bi bil pa že čas, da se taki dogodki spravijo na minimum (v ruralnih okoljih je tega precej manj, saj ni toliko različnih uplivov, ki bi psa zmedli ali prestrašili), je pa zato dogodkov z ugrizi enako kot v strnjenih naseljih.

Skratka večina lastnikov psov je nevzgojena, tudi pobiranje kakcev se je pospešilo, šele z uvajanjem odlokov o tem in uvedbo sankcij za nespoštovanje tega. Danes že redko vidiš lastnika, kateri ne pobira kakcev.

Če bi se doseglo šolanje lastnikov, bi se tudi obisk v pasjih šolah povečal, saj bi se lastniki pričeli zavedati svoje odgovornost, tako pa kupijo igračo za otroke (katerih po nekaj tednih, vsakodnevnih aktivnosti, ki jih zahteva pes, to neha zanimat in postane pes, še eno breme staršev, ki pa že tako nimajo časa na pretek). Če bi na šolanju, pred nakupom psa vedeli, kaj jih čaka, se večina za ta nakup nebi odločila, navkljub navijanju otrok.

Kako bi se povečalo število potepuških psov mi ni jasno, saj se tudi te pse po navadi dobi v leglih (tudi mešančke), niti mi ni jasno, kje je kakšna prepoved šolanja mešančkov. Tudi moja zadnja psička je bila mešanka, pa je bila vseeno 13 let deležna najdražje hrane (hills) in vsakodnevnih aktivnosti. Bila je med najpametnejšimi psi, ki sem jih imel in to svojo pamet tudi na vse načine uveljavljala - bila je pač povsod taglavna.

Ljubiteljem psov, ne bo problem dati nekaj € za šolanje najprej sebe, potem pa še psa, kdor pa ni pripravljen narediti vsega za dobro počutje novega družinskega člana, pa bolje da v to pridobitev ne gre.
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

T-h-o-r je izjavil:

nebivedu, nismo mi dolžni nič od tega, si pa ti dolžen pesu preprečiti, da kakorkoli koga poškoduje


in če se ti počutiš pravega mačota, ker imaš zverino poleg sebe, ki ustrahuje vse naokoli, pol si pomilovanja vreden :D



Zverino? Če je zate haski zverina, kaj so potem pitbuli in ostali? Nikjer nisem pisal, kaj ste vi dolžni, ampak sem pisal, kaj je lastnik dolžan že pred nakupom narest.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

;-) je izjavil:

Tu je problem večina vas misli da lahko psa šolaš doma. Ja seveda. Šolanje v pasji šoli je bolj strnjeno, pes že ko ve da gre tja se drugače obnaša isto kot človek v fitnesu narediš več kot na kolesu doma to je logično ker tam imaš neki zagon, isto psi. In kaj je najvažnejše tam znajo "pritisnit na pravo tipko" da je učenje predvsem učinkovito. V 2 mesecih kar dosežeš v pasji šoli ni variante da dosežeš doma sploh ker nimaš pogojev za delo z psom.

No s tem se ne strinjam. Enako lahko doma naučiš psa, samo če veš kaj in kako delat s psom.

In enkrat sem to že dokazal na psu pasme rotvajler. Pes je bil naučen toliko, da so policaji dajal tedensko ponudbe zanj. Ponujal so mi po 3000 evrov za psa, katerega z rodovnikom dobiš za 400. Kar si mu ukazal, to je počel. Lahko si bil na travniku in je bil pes 300m od tebe, od psa pa srna 20m, in se je pes usedel na ukaz in gledal srno kako teče mimo njega. To težko dosežeš pri psu.
Ampak jaz tega nočem, zato sem se odločil za čisto drugo pasmo in s čisto drugim karakterjem. Nočem da me na prvi pogled in besedo uboga za vsako bedarijo. Če pa že, naj pa vsaj mal pojamra, da mu to ni všeč. In takega psa imam. Dva.

;-) je izjavil:


Pes je še vedno isti "pes" in ni noben robotek, razlika je le da se tam naučiš pridobiti pozornost njega in znaš delati z njim, on pa se nauči poslušnosti, obnašanja in uboga na ukaze. Me prav zanima če tvoj pes zna iti ob nogi, ne_odleteti za vsako mačko in psom, razume "prostor" dokler mu ukaza ne prekličeš ? Zadnjega pes o katerem je ta tema ni znal ker je bil šolan doma ;)


Sem že prej napisal. Oba psa znata vse to kar si opisal, pa to brez šole. Ampak vseeno nista nikoli spuščena kadar gremo naokoli, tudi pred trgovino ju nikoli ne pustim sama (razen v boxu v avtu). Nikoli brez ovratnice in štrika. Spuščena sta samo na agility poligonu (okoli je ograja) ali pa v pasji šoli (ne hodimo v šolo, tam imamo kolege, pa se psi tam igrajo po tem ko oni oddelajo s šolo (niso "učenci", so učitelji).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Rok Woot ::

Bicyclist Kills Pedestrian, Pleads Not Guilty
On July 15, 2008, a bicyclist traveling northbound through the intersection of The Embarcadero and Mission Street ran a red light and struck and killed a pedestrian. The victim, Dionette Cherney, was visiting from Washington, D.C. She had the right of way and was crossing . She died of head injuries a month later. The bicyclist recently plead not guilty to misdemeanor vehicular manslaughter.

jype ::

To je edini?

Come on, you can do better than that! _Vsako leto_ je več kot milijon in četrt mrtvih po svetu samo od prometnih nesreč, našli ste pa enega samega biciklista, štiri leta nazaj, ki je ubil nekoga?

Rok Woot ::

Eden je dovolj, da prepovemo vse. Torej ste vi za, da prepovemo kolesarje in avte jaz dam pa psu nagobčnik?

solatko ::

Rok Woot - če si kolikor toliko pametnejši od psa, boš v primeru, da ga pustiš samega, privezanega pred trgovino, naredil ravno to - dal mu boš nagobčnik.
Kot sem že v prejšnjih postih napisal, se psa na nagobčnik navadi v igri, tako da mu to ni kazen, ampak igra, ki se jo z veseljem igra. To je dosti bolje, kot pa vse neprijetnosti ob slučajnem ugrizu.
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

solatko je izjavil:

Rok Woot - če si kolikor toliko pametnejši od psa, boš v primeru, da ga pustiš samega, privezanega pred trgovino, naredil ravno to - dal mu boš nagobčnik.
Kot sem že v prejšnjih postih napisal, se psa na nagobčnik navadi v igri, tako da mu to ni kazen, ampak igra, ki se jo z veseljem igra. To je dosti bolje, kot pa vse neprijetnosti ob slučajnem ugrizu.


Zakaj bi psa puščal samega kjerkoli? A greš ti tudi z 3 leta starim otrokom v trgovino, pa ga pustiš zunaj pred vrati, da čaka?
Že to je napaka, da se same pse pušča pred ustanovami. Pes nima kaj delat privezan pred trgovinami, poštami ali drugimi ustanovami. Bodi poštem do sebe, drugih in do psa, pa ga pelji na sprehod, potem pa domov in pojdi sam v trgovino, pošto,...

Sam ne upam pustit psa samega na takem kraju, že zaradi pokvarjenih ljudi (pa jih ni malo, sploh v ljubljani ne). Že v pesjaku so mi zastrupili 6 mladičev in samičko (je po dveh tednih matranja, infuzij, veterinarske pomoči preživela, mladiči žal niso - jih je pobralo že prvi dan), kaj šele, če psa kje tako pustim, da vsak lahko pride do njega.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Vice ::

V igri se psa lahko navadi tudi na krajše noge, da ne skače potem po ljudeh...

;-) ::

Kaj hočeš povedat ti ?

jype ::

Rok Woot> Eden je dovolj, da prepovemo vse.

What. Zakaj pa pol niso prepovedane lesene žlice? V kroniki dežele kranjske iz leta 1823 je opisan primer, ko je žena moža ubila s pomočjo lesene žlice.

solatko ::

nebivedu - Se čisto strinjam s teboj - podobno sem napisal nekaj postov više - vendar boš imel vedno ljudi, ki jim primanjkuje časa in izkoristijo prijetno, s koristnim. Tudi sam sem včasih pustil psičko pred trgovino, dosti je bilo, da sem flexi položil zraven nje in je počakala, vendar je imela vedno na gobčku, nagobčnik, saj sva se v igri, tako naučila.
Saj na splošno ljudje niso pokvarjeni, se pa včasih najde kak cepec, ker me je folk v domači trgovini dobro poznal, psička ni imela nobenih problemov, saj so vsi vedeli, da je lastnik bolj žleht od nje.
Vice - noben moj pes ni nikoli skakal po ljudeh, to je ena od prvih vaj, pri učenju psa. Tudi meni ne paše, da me po kakšnem teku čez blato, ko pride k meni, vsega namaže s svinjarijo. Znajo psi tudi drugače pokazati veselje.
jype - dej se mal skuliri, pa vsaj kakšno temo pusti, brez tvojih bedastih pripomb.
Delo krepa človeka

jype ::

Pripombe marsikoga so bedaste, ampak moje to niso.

Glede na neumnosti o psih, ki jih vztrajno ponavljaš, je več kot jasno, da te čaka še veliko dela, preden boš lahko odgovorno postopal s psom, kaj šele v urbanem okolju.

solatko ::

jype - 7 psov, ki sem jih imel do sedaj je kar zadosti, dokler ne grem nekam v ruralno okolje, si psa ne bom več umislil, saj vzame preveč časa, da mu omogočiš kolikor toliko spodobno življenje.
Vsi so bili delavni psi, razen zadnje mešanke, ki je bila pa svojeglav pasji priljubljenec. Z nobenim ni bilo problema, tudi če smo šli k Figovcu na pir.
Delo krepa človeka

jype ::

solatko> Vsi so bili delavni psi, razen zadnje mešanke, ki je bila pa svojeglav pasji priljubljenec. Z nobenim ni bilo problema, tudi če smo šli k Figovcu na pir.

Fino, ampak kljub vsemu je neodgovorno pričakovati od ljudi, da bodo znali ravnati ob srečanju z neznanim psom in neodgovorno puščat psa samega.

solatko ::

jype - iz izkušenj - pes, ki je pravilno šolan, na mimoidoče ne bo reagiral spljoh. Če bo kdo rinil vanj, se bo umaknil ali pa pokazal zobe, več pa z nagobčnikom ne more.
Ko pes pokaže zobe, čisto vsak ve, da ni šale in ne bo šel zraven. Otrok pa lahko počne z njim kar če, ne bo reagiral, se bo umaknil, nikoli pa ne bo otroka odrival, kazal zobe ali se branil s tacami.
Ne govorim o tem, da psa vsak dan pustiš pred trgovino, samega, včasih pa se zgodi. V trgovino pač ne sme. Mora pa bit naučen, da v nobenem primeru, ne napade tretje osebe.
Delo krepa človeka
««
19 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprehod in odvezani psi (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Loža
89675283 (45331) Ben Dover
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955352 (45199) Massacra
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922148 (20397) krneki0001

Napad psov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20114240 (10763) Tody

Več podobnih tem