» »

Ponovni vpis na faks

Ponovni vpis na faks

flokili ::

Prosila bi, če bi mi znal kdo razložiti naslednjo stvar. V letošnjem letu (september) bom stara 26 let. Bila sem vpisana na višješolski program leta 2005 in ker faksa na žalost še nisem končala, namreč manjkajo mi trije izpiti in diploma, me zanima, če imam marca vseeno možnost se vpisati na visokošolski program-le zaradi statusa... Glede na to, da onega faksa še nimam dokončanega. To sprašujem zaradi tega, ker sem zasledila, da se uvaja ali se je že uvedel nov zakon, ki baje pravi, da ta poteza ni izvedljiva... Lepo prosim za odgovor. Hvala ;))
  • polepsal: Mavrik ()

Isotropic ::

dokoncaj pac tam, itak so ti višje šole lahke ko burek

flokili ::

ne sprašujem, če je lahko kot burek, ampak po drugih informacijah. vseeno hvala za tvoj čas ;)

dukedl ::

hmmm, mogoče je najbolje da pošlješ mail s temi informacijami zgoraj v referat faksa, na katerega se želiš vpisati...boš mela informacije iz prve roke...

lohk pa še preveriš na spletni strani te fakultete vpisne pogoje..mogoče kaj piše?
lp dukedl

flokili ::

hvala lepa dukedl ;)

blaz87 ::

Višje šole ne spadajo pod univerzo. Torej višja šola(VSS) nima nobene povezave z(VS in UNI). Na voljo imaš 2 vpisa oz. enega + 1x ponavljanje.

Glede vpisa pa bi moglo iti do 26 leta kot redni študent. Za bolj točne informacije pa povprašaj na prijavni službi.

flokili ::

HVALA BLAZ87.
To naj bi do sedaj držalo ja... vendra mi je prišlo na ušesa, da naj bi letos uvedli nov zakon, ki pravi, da se t več ne da...da moraš najprej dokončat tisti faks na katerega si vpisan... glih zaradi izkoriščanja vpisov le zaradi statusa.

Marat ::

to da naj bi uvedli zakon o tem ali onem se itak vedno govori... ampak na to se ne moreš zanašat. Itak pa če se vpišeš pred sprejemom tega morebitnega zakona, ti veljajo še pravice po tastarem (razen če bo novi zakon ugodnejši zate).

flokili ::

Če bo mogoče še kdo rabo odgovor na to vprašanje, je tukaj,direkt iz ministrstva za šolstvo in šport...

Odgovor organa MINISTRSTVO ZA ŠOLSTVO IN ŠPORT

V 39. členu Zakona o višjem strokovnem izobraževanju je določeno, da se lahko študenti višjih šol vzporedno izobražujejo po več študijskih programih na isti šoli ali na različnih šolah ter študijskih (interdisciplinarnih ali individualnih) programih na visokošolskih zavodih ter da šole z dogovorom uskladijo način izpolnjevanja študentovih obveznosti, povezanih z izobraževanjem. Več o pogojih za vpis najdete na naši spletni strani na naslovu: http://www.mss.gov.si/si/solstvo/visjes...

Služba za odnose z javnostmi MŠŠ




Vprašanje je bilo postavljeno na portalu e-uprave na storitvi Vpis v višjo strokovno šolo . V kolikor želite dostopati do storitve kliknite na povezavo http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodki...

Želimo vam prijetno uporabo portala e-uprava še naprej.
Ekipa e-uprave http://e-uprava.gov.si/e-uprava/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426197641 (36458) Filip8
»

Problem glede izpisa in vpisa na fakulteto

Oddelek: Šola
62809 (2505) bajsibajsi
»

Vpis na dve fakulteti

Oddelek: Šola
132639 (2291) eric_cartman
»

Vpisnine na Višjih šolah

Oddelek: Šola
255889 (3791) šernk
»

SDS želi spremeniti ministrstva

Oddelek: Problemi človeštva
313058 (2216) Trubadur

Več podobnih tem