» »

Vpis na dve fakulteti

Vpis na dve fakulteti

IceCream ::

Bi mi lahko kdo razložil kako je z vpisom na dve fakulteti?

Trenutno sem študent 2. letnika na programu UNI. Enkrat sem še ponavljal, sedaj mi je pa ostal še en izpit iz prvega letnika (za 2. letnik imam pa vse narejeno) in me malo skrbi, da mi ne bi odobrili pogojnega vpisa.

Zato sem razmišljal, da bi se vpisal na VS program toliko, da imam status ampak iskreno povedano ne vem kako je s tem. Je že kdo izvajal kaj podobnega?
  • spremenilo: IceCream ()

Gladi ::

V času študija lahko enkrat ponavljaš/ali se prepišeš. Tako da če boš hotel nadaljevati študij, boš mogel ponavljati/pavzirati. Na dveh fakultetah ne moreš bit isto časno vpisan(razen če ne gre za vzporedni študij)

lebdim ::

ja najbolj preprosto: naredi izpit iz 1. letnika!!!

IceCream ::

Gladi saj vzporeden študij sem dejansko mislil s tem. Na svoj program bi še vedno bil vpisan, vpisal bi se samo še na enega drugega.

lebdim a bejš no. Tega se pa res nisem spomnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IceCream ()

Gladi ::

IceCream je izjavil:

Gladi saj vzporeden študij sem dejansko mislil s tem. Na svoj program bi še vedno bil vpisan, vpisal bi se samo še na enega drugega.

lebdim a bejš no. Tega se pa res nisem spomnil.

Če se hočeš vzporedno vpisat, moraš uspešno dokončati letnik na zdejšni fakulteti. Ponavljal/prepisal si se že?

IceCream ::

Ponavljal sem prvi letnik na Uni.

Kaj jaz dejansko želim: nekam, in res ni važno kam, bi se vpisal, če mi slučajno zavrnejo pogojni vpis. Če mi pogojnega odobrijo seveda nadaljujem s študijem po načrtu, iz onega programa se pa izpišem.
V nasprotnem primeru ostanem vpisan, opravim izpit, ki mi še manjka in grem naslednjega oktobra naprej.

Sem našel pa tole na internetu:

Višješolski in visokošolski sistem sta ločena. Kakor sem razumela iz tvojega vprašanja si študent višje šole in se na visoko še nisi vpisal. To pomeni, da imaš še dva možna vpisa na visoko šolo (ali na fakulteto), saj teh vpisov še nisi koristil. Pod dva vpisa se šteje tudi vpis in eno ponavljanje letnika v isti šoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IceCream ()

Ice-Heki ::

Višješolski in visokošolski sistem nista več ločena. Pred kratkim smo sprejeli nov zakon o višješolskem izobraževanju in ob vpisu v višješolsko izobraževanje se preverja, katere pravice iz dodiplomskega šolanja si že koristil (ti konkretno, prvi vpis v letnik in ponavljanje) in je vprašanje, če te bodo sploh lahko vpisali (se bi moral malo bolje informirati). So pa precej popularne postale izjave, da s podpisom jamčiš in kazensko odgovarjaš za napačne informacije. Po novem je namreč ideja države, da se gre najprej na višjošolo (+ 2 leti) in potem lahko nadaljuješ na visokošolskem študiju, ne pa da greš na Univerzo in potem (zaradi statusa) eno stopnjo nižje, na višjo šolo.

Gladi ::

Naj moderator ta prispevek zbriše.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: janez87 ()

IceCream ::

Kolega je na višji strokovni šoli, podobno kot jaz, ponavljal letnik in so mu rekli, da se lahko vpiše na visoko šolo.
Res ne vem več...

Ice-Heki ::

Hm, v zakonu piše:

41. člen Zakon o višjem strokovnem izobraževanju (ZVSI)
(druge pravice in ugodnosti študentov)
(3) Pravice in ugodnosti iz statusa lahko študent uveljavlja največ tri leta, ne glede na to, ali je študiral redno ali izredno, razen v primerih, ki jih določa ta zakon. Kdor je bil že tri leta vpisan v študijski program visokega šolstva, se ne more vpisati v redni študij v višjem strokovnem izobraževanju.


Vpisan si bil v 1. letnik (1), ponavljanje 1. letnika (2) in 2. letnik (3). Iz tega sledi, da si uveljavljal pravice in ugodnosti iz statusa že 3 leta, zato se ne moreš več vpisati v redni študij v višjem strokovnem izobraževanju?

Bo pa kakšen pravnik povedal, če je moja razlaga pravilna.

eric_cartman ::

Tole sem jaz zbrskal:

Trenutno še ne obstaja skupna evidenca, ki bi nadzirala vpise na višje in visoke šole zato sta ta dva sistema še vedno zakonsko ločena. Zato imate pravico do vpisa tako na visokošolski študij in tudi na višješolski študij. Na obeh pa imate pravico do prepisa ALI ponavljanja. Če pa ste enkrat že ponavljali letnik ali zamenjali študijski program, se za redni študij ne morete več prijaviti. POZOR - v letu 2014 je bil sprejet nov višješolski zakon, ki študentom, ki so že bili vpisani 3 leta na visokošolski zavod (torej fakultete), NE OMOGOČA vpisa na višje šole.

A v obratni smeri pa potem velja??

Da najprej diplomiraš na višješolskem strokovnem programu in ti potem veljata še 2 vpisa na fakulteto UNI/VS? Oz. en vpis in potem tisti bonus...

Zgodovina sprememb…

Ice-Heki ::

@eric_cartman: vir?

Ja, menda naj bi to šlo: najprej 2 leti na višji šoli, potem naprej na visokošolo. Obratno pa ne.

Matija82 ::

Ice-Heki, http://www.svetovalnica.com/.

Bodo vedeli, radi pomagajo.

eric_cartman ::

@Ice-Heki
Vir: http://filternet.si/ss/clanki/vse-infor...

Do sedaj so imeli vse informacije pravilno navedene in jih imajo najverjetneje tudi sedaj.

Kar pa se tiče zakona oz. člena v zakonu ga imaš pa zgoraj izpostavljenega, kar potrjuje tudi moj vir.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198239 (37056) Filip8
»

Prepis na višjo šolo

Oddelek: Šola
62643 (2338) Master_X
»

Vpisnine na Višjih šolah

Oddelek: Šola
255923 (3825) šernk
»

Visja sola informatika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7930229 (20395) drzni86
»

Vpis kar nekam zaradi statusa

Oddelek: Loža
249691 (8213) jeti51

Več podobnih tem