» »

Kako se lotiti programiranja

Kako se lotiti programiranja

«
1
2

kajak33 ::

Pozdravljeni
Mogoče se boste nekateri čudili mojemu vprašanji, vendar že kar nekaj časa razmišljam, da bi se spet lotil programiranja.
Skoraj me je sram reči spet, saj sem to poglavje svojega življenja končal pred 20 leti. Takrat je bil popularen Cliper in Dbase.
Torej si lahko mislite na kaki stopnji je ostal moj pogled na programiranje.
Moje vprašanje je sledeče.
Pomagajte mi prosim s svojimi izkušnjami, se usmerit v to področje.
Predvsem me zanimajo Open sorce variante in to take ki so tudi tržno zanimive.
Kaj bi želel početi s tem. Predvsem napisat kak programček,ki bi mi pomagal pri mojem vsakdanjem službenem in privatnem življenju.
Hvala

Marat ::

Python, knjiga pa TALE. :)

WarpedGone ::

Kaj bi želel početi s tem. Predvsem napisat kak programček,ki bi mi pomagal pri mojem vsakdanjem službenem in privatnem življenju.

Just do it. Ne skrbi glede "pravega" programskega jezika.
Orodje naj bo le vsaj približno primerno problemu - če nucaš gui program izbereš GUI orodje, če nucaš neko web zadevo izbereš kej druzga.

Današnja poplava različnih orodij hkrati pomeni, da ni nič več svetega v posamezni izbiri. Z ničemer se ne moreš "zajebat".

Edit:
Bistvo je, da se orodje dopade tebi ne pa meni. Zato ne preveč spraševat kaj imajo drugi radi. Poguglaj kako stvari zgledajo in probaj. Če ti bo preveč smrdelo, probaj kaj drugega. Slej ko prej boš dobil občutek za 'smrad' in izbral zadevo ki tebi leži. Ni hudonapačnih izbir.
So le politično-napačne aka. javanci so anti-dot-net, msjevci so anti-java, vsi skup so anti-pyhton, pythonovci so anti-vse ostali, paskalovci s(m)o romantični glede dobrih starih časov ko je jezik imel še neko obliko itd. Kup osebnih izbir, ki objektivno gledano nimajo nobene teže.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Če se boš učil nekaj novega, se splača malo po tujini pogledat.

Predvsem to kake profile iščejo. Tam je pač pomembno, da orodje na katerem bi delal, že znaš. Ne da se ga boš učil nadaljnje 3 mesece.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Spura ::

WarpedGone je izjavil:


So le politično-napačne aka. javanci so anti-dot-net, msjevci so anti-java, vsi skup so anti-pyhton, pythonovci so anti-vse ostali, paskalovci s(m)o romantični glede dobrih starih časov ko je jezik imel še neko obliko itd. Kup osebnih izbir, ki objektivno gledano nimajo nobene teže.

Kje si pa to najdu. Kaj pa ce programiram v javi in dot netu?

WarpedGone ::

Si se pač dvojno narobe odloču.
:)
Zbogom in hvala za vse ribe

kajak33 ::

Počasi, počasi prosim.
Nisem hotel izzvati kakega prepira o tem katere stvari so boljše in katere slabše.
Hotel sem samo idejo, kaj naj sploh iščem.
Verjetno ima vsak od vas prav. Pač vsake oči imajo svojega malarja.
Imam pa še eno vprašanje okoli baz. Vem da jih kar nekaj obstaja, vendar iščem kako orodje za delo
z bazami. Upam, da razuumete kaj mislim. Včasih si odprl dbase, kreiral novo bazo,polja, nastavil indekse itd..
Zdaj pa vidim da so te baze kot nek servis. S kakim orodjem se pa da delat z njimi
(da jih dobiš recimo kot access)...

ZaphodBB ::

@kajak33: Torej prva lekcija: Na forumih kjer se nahajajo programerji - vsako vprašanje o programiranju in programskih jezikih sproži besen prepir in sveto vojno.

Sicer pa jaz priporočam Python

bleem ::

mislim da bo java SE zadovljila tvoje potrebe za začetek. zadeva je open source, ogromno third party knjiznic, ce hoces it "globalno" imas na voljo JAVA EE. Obstaja ogromno knjig (nekaj tudi v Slovenščini). Kakšne CRUD aplikacije se dajo s pomočjo IDE-ja zgenerirati v par sekundah, potem jih samo priredis lastnim potrebam, vendar za resno delo in produkt so te zadeve neuporabne.

da nebo pomote, delam kot programer in programiram v "skoraj" vseh jezikih vendar mi je java nekako najbolj pri srcu.

druga opcija ti ostane potem .net, svetujem ti pa da se držiš vstan od c-ja in c++, let garabe collector works for you:)

Isotropic ::

google diveintopython3
na vse ostalo pa zaenkrat pozabi.

genesiss ::

Za motivacijo preberi: http://techcrunch.com/2012/02/09/awwwww...

Punca brez predhodnega znanja se je v 3-h mesecih naučila dovolj, da je ustvarila: http://lovestagram.com/

Kako?
Python: http://learnpythonthehardway.org/book/
Django
In "nekaj" photoshopa :)

morbo ::

kajak33 je izjavil:

Predvsem napisat kak programček,ki bi mi pomagal pri mojem vsakdanjem službenem in privatnem življenju.


Python, nedvomno. Meni pomaga. :)

Spura ::

kajak33 je izjavil:

Počasi, počasi prosim.
Nisem hotel izzvati kakega prepira o tem katere stvari so boljše in katere slabše.
Hotel sem samo idejo, kaj naj sploh iščem.
Verjetno ima vsak od vas prav. Pač vsake oči imajo svojega malarja.
Imam pa še eno vprašanje okoli baz. Vem da jih kar nekaj obstaja, vendar iščem kako orodje za delo
z bazami. Upam, da razuumete kaj mislim. Včasih si odprl dbase, kreiral novo bazo,polja, nastavil indekse itd..
Zdaj pa vidim da so te baze kot nek servis. S kakim orodjem se pa da delat z njimi
(da jih dobiš recimo kot access)...

PL/SQL Developer, Aqua DataStudio, ... sam ti niso zastonj.
Obstajajo tudi free orodja. Malo poisci po netu.

win64 ::

Nadomestek za pl/sql developer je oracle sql developer, ki je za učenje zastonj:
http://www.oracle.com/technetwork/devel...
skupaj s tem potrebuješ oraclovo bazo: http://www.oracle.com/technetwork/datab...

Potem imaš microsoftovo bazo: http://www.microsoft.com/download/en/de...
Pa za urejanje: http://www.microsoft.com/download/en/de...

Potem je še mysql in http://www.mysql.com/products/workbench/

Se najde še kakšen: sqlite..

kajak33 ::

Hvala zaenkrat. Bom malo pogooglal pa prebral pa kaj tudi sprobal..

smoke ::

bleem je izjavil:


druga opcija ti ostane potem .net, svetujem ti pa da se držiš vstan od c-ja in c++, let garabe collector works for you:)


Kaksen nasvet te to je, "drzi se vstran od c/c++ ker nimata garbage collectorja". FYI, c++ resuje problem memory managmenta s smart pointerji.

win64 ::

Pa tudi GC ni vsemogočen. Ravno tako moraš "pucat" v javi in c#.

Pimoz ::

Sam za dostop do baz uporabljam Squirrel ali pa Oracle SQL Developer. Slednji deluje tudi z preostalimi major bazami; prvi pa je odprtokoden in se z ustreznim java gonilnikom poveže na vsako bazo.

Drugače pa go with python!

Spura ::

smoke je izjavil:

bleem je izjavil:


druga opcija ti ostane potem .net, svetujem ti pa da se držiš vstan od c-ja in c++, let garabe collector works for you:)


Kaksen nasvet te to je, "drzi se vstran od c/c++ ker nimata garbage collectorja". FYI, c++ resuje problem memory managmenta s smart pointerji.

Lol smart pointerji. A to ti ves, da ima GC dve nalogi: garbage collection in memory compaction? A ti smart pointerji odpravljajo fragmentacijo pomnilnika?
Poleg tega smart pointerji niso niti priblizno tok dobri kot GC pri garbage collection tasku, ker ne znajo collectat disconnected cycles.

smoke ::

Spura: Ko bom pisal softwer, ki bo memory intensive, bom sam uredil problem fragmentacije heap-a. Thank you very much. Ne rabim Jave ali .NETa za to. V večini primerov pa to niti ni potrebno. Managed jeziki recimo so lep primer kako na bedast način zapraviti procesorske cikle ;) Če bom pa že kdaj rabil Javo (kar dvomim) si bom pa vzel eno popoldne in jo naštudiral. ;) Več časa skor ni potrebnega (je Gosling sam priznal).

ZaphodBB ::

@smoke: delaš za Google?

smoke ::

Ne, bi pa delal =P. Zakaj sprašuješ?

ZaphodBB ::

Zato ker jaz se nisem uspel še nobenega programskega jezika naučit v enem dnevu.

smoke ::

Realno gledano.. kaj točno pa rabiš znat da lahko programiraš v Javi? Če imaš izkušnje z C++, potem samo sintakso.

ZaphodBB ::

toolchain, knjižnice, viri dokumentacije, razne common knowledge zadeve (to je tisto, kar vejo vsi razen tebe)...

Potem je fino poznat konvencije, ker drugač znajo bit obstoječi programi povsem nerazumljivi.

Jaz se tega ne morem naučit v enem dnevu. V enem mesecu recimo, da na grobo vem kje je kaj. Potem pa ene pol leta, da postanem produktiven.

technolog ::

string.equals() to je zelo debilna stvar jave, C++ programer kot sem sem se na začetku stalno motil :)

Problem je, če daš navaden ==, ne dobiš compile errorja. Logično.

Zgodovina sprememb…

smoke ::

technolog, načeloma tole v Javi pravilno deluje:

String str1 = "test";
String str2 = "test";
if (str1 == str2) {
    System.out.println("Enaka sta");
}


Verjetno zato ker je Java "varčna" napiše isti pointer v obe, str1 in str2 spremenljivki in se torej naslova ujemata ko ju primerjaš :) Problem je pri dinamično alociranih stringih :) Tam pa morš uporabit equals metodo. C++ je pa itak zakon, sploh overloadanje operatorjev je priročno. Lahko delaš svašta. :)

dronyx ::

Jaz poznam kar nekaj primerov aplikacij, ki so bile napisane pred 15 leti ali več v clipperju za dos in jih je napisal en sam programer, potem pa so šli to isto zadevo razvijati v raznih Apexih, Oraclu, javi itd. (večinoma kot spletne aplikacije) in to za ceno, ki je šla res v absurdne zneske v primerjavi z dos rešitvijo, pa delajo bistveno slabše, kot preproste rešitve v clipperju. Celo več. Čeprav je bilo potrebno samo 1:1 prenesti aplikacijo v Windows okolje in prekopirati vse funkcionalnosti, so zadeve dostikrat izpadle porazno in izjemno težko je uporabnikom razložiti, kako je to mogoče.

Zato sem sam glede tega področja zelo skeptičen in trenutno nimam ideje, katero razvojno orodje je najprimernejše za manjše projekte (tu ne mislim e-davke).

Včasih sem razvijal predvsem v Accessu (desktop ali mrežne database aplikacije), Delphiju (kakšne namenske windows aplikacije)...danes pa večinoma naredim samo še kakšno aplikacijo v Lotus Notesu, pa še to bolj zaradi sebe, za dušo, kot se temu reče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

bleem ::

A 'good' programmer learns to extract the most from whatever
tool(s) they choose, or are tasked by others, to use.

dronyx ::

bleem je izjavil:

A 'good' programmer learns to extract the most from whatever
tool(s) they choose, or are tasked by others, to use.

"If the only tool you have is a hammer, you tend to see every problem as a nail.":))

WarpedGone ::

A 'good' programmer learns to extract the most from whatever tool(s) they choose, or are tasked by others, to use.

Ja, težko je razumet, da razvoj programskih jezikov zadnjih ca 15 let ne gre ravno naravnost naprej.
Zgornja fora z == in equals je primer fachidiotizmov, pri katerih dovolj natrenirani idioti sploh ne vidijo problema.

Navadnež, ki se s stvarjo prvič sreča pa samo WTF - kater debil si je to zmislu in se mu je celo zdelo fajn??
Takšni zajebi so v vseh novih zadevah. Žal. Pa seveda starih tut a človek bi od razvoja pričakoval, da takšni debilizmi vsaj izginjajo, ne pa da so tut v totalno ohinsploh novih zadevah. Meh...
Zbogom in hvala za vse ribe

Invictus ::

Problem orodij je da ljudje začnejo uporabljati neke njihove bonbončke samo zate ker se jim zdijo fajn. Na osnove in preprostost pa pozabijo.

Meni je najbolj všeč KISS princip (Keep it simple and stupid). Če seveda gre ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SkIDiver ::

Tudi mene grabi želja po programiranju:) Začel in končal sem z Javo z nekaj C-ja vmes in nekaj HTML-ja za dušo kot je nekdo omenil:)

Razmišljal sem o Javi in mogoče naprej o mobilnih aplikacijah a bi poskusil tudi v drugi smeri. Ste me dobili s Pythonom. Koda in hitrost ter elegantnost programiranja v njem me je že fascinirala pred časom. Vsekakor pa bi na tem mestu vprašal kaj vse je mogoče sprogramirati v Pythonu?

genesiss ::

Sprogramirati je možno vse, kar se da sprogramirati.

Za začetnike, ravnokar (včeraj) se je začel uvod v computer science v pythonu: http://www.udacity.com/overview/Course/...
V sedmih tednih se bo sprogramiral search engine (ala google search). Vse je zastonj.

Zgleda super, všeč mi je predvsem to, da se dejansko sproti programira. Že v prvih predavanjih pa zveš nekaj o gramatikah (kar na FRI-ju skrivajo do tretjega letnika). Če si že kaj programiral ti bo morda tempo malo prepočasen... probaj.

Drug course ki ga imajo pa je programiranje samovozečega avtomobila (self driven car), prav tako se uporablja python. Predpostavlja pa predznanje verjetnosti, nekaj matematike in izkušenj pri programiranju. Če si zagret, lahko tudi brez znanja pythona hitro prideš notri. Proces bo verjetno zelo rewarding.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

terencehill ::

Zacni s Perlom. Ker si verjetno kaksen admin ali hoces kaj avtomatizirati/igrati, potem je to najbolj uporaben jezik. :)=

SkIDiver ::

genesiss praktično se torej lahko izdela neko web aplikacijo kot samostojno aplikacijo, ki jo lahko poganjaš na lokalnem sistemu?

terencehill nimam želje po kakšni avtomatizaciji iz mojega dela. Zgolj osebni premik v programiranju iz lastnega veselja.

JanK ::

terencehill je izjavil:

Zacni s Perlom. Ker si verjetno kaksen admin ali hoces kaj avtomatizirati/igrati, potem je to najbolj uporaben jezik. :)=


Uff, sam sem bil dolgo casa velik privrzenec Perla in kaksnih 5 let nazaj bi hudo navijal zanj. Ampak v danasnjem casu je, ce se ze odlocas za scripted language, IMHO precej bolj uporaben Python, kot so ze drugi rekli.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

kajak33 ::

Hvala vam za vse informacije. Se nekako tudi sam nagibam, da bi se lotil Pythona.
Imam pa še nekaj dilem. Pa bom vprašal kar direktno.
Ne smejte se tisti, ki se s tem ukvarjate!
A se program da prevesti in enostavno nameščati (ne da rabiš še pol razvojnega okolja poleg)?
Kateri je najbolj priporočljiv IDE za njega?
Pred leti sem malo poskušal Visual Basic in mi je blo to vizualno programiranje všeč. Pri
Pythonu tako razvitega orodja nisem našel (mislim predvsem oblikovanje uporabniškega vmesnika)
Če pa je kdo, ki s Pythonom aktivno dela na področju Štajerske in bi si bil pripravljen
utrgati kako urico, da mi stvari malo pokaže, pa bi se zelo priporočal.

Marat ::

kajak33 je izjavil:

Hvala vam za vse informacije. Se nekako tudi sam nagibam, da bi se lotil Pythona.
Imam pa še nekaj dilem. Pa bom vprašal kar direktno.
Ne smejte se tisti, ki se s tem ukvarjate!
A se program da prevesti in enostavno nameščati (ne da rabiš še pol razvojnega okolja poleg)?
Kateri je najbolj priporočljiv IDE za njega?
Pred leti sem malo poskušal Visual Basic in mi je blo to vizualno programiranje všeč. Pri
Pythonu tako razvitega orodja nisem našel (mislim predvsem oblikovanje uporabniškega vmesnika)
Če pa je kdo, ki s Pythonom aktivno dela na področju Štajerske in bi si bil pripravljen
utrgati kako urico, da mi stvari malo pokaže, pa bi se zelo priporočal.


pri python desktop aplikacijah boš moral met inštaliran python na compu, kjer bo app laufal... v tem smislu je VB v prednosti. Pri web appih pa ni problema.

za IDE sem jaz uporabljal IDLE (avtomatično instaliran s pythonom), za začetek bo čisto dovolj.

pa kot sem ti že rekel, dobi si knjigo head first programming in ne boš rabil nikogar da te uvaja v python, ker je res preprosto in dobro razloženo

Karlos ::

Kateri je najbolj priporočljiv IDE za njega?

Na FRI-ju je trenutno najbolj popularn PyCharm v navezi z (Console2, če si na Windowsih in ) iPython-om.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

ZaphodBB ::

PyCharm FTW!

Invictus ::

Perl je vedno uporaben če si UNIX admin. Vsi sistemi ga imajo nameščenega. Sicer lahko kako staro verzijo, tako da je to za preverit. Ampak vedno je gor. Za razliko od pythona. Seveda govorim o velikih sistemih in drugih UNIXih, ne nekih lokalnih Linux inštalacijah, ki se valjajo po naših firmah. Tam je inštalacija dodatne programske opreme bolj omejena.

Dejstvo pa je, rečene že neštetokrat tukaj, jezik je samo orodje. Če ne znaš pristopit k problemu in ga logično rešit, ti ne bo pomagal noben jezik. Če ne znaš zabijat žebljem, imaš lahko na voljo 100 različnih kladiv, pa žeblji še vedno ne bodo zabiti ...

Če si bolj Windows admin, se nauči PoweShell. V tujini postaja vedno bolj popularen, pa tudi znalci tega dobivajo višje plače.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

MrBrdo ::

Js priporocam tako za Python kot za Ruby na OS X TextMate, na Windows pa Gedit ali pa (glede na mnenje Gandalfarja) Sublime2 :)
MrBrdo

tt2 ::

Mene pa zanima, zakaj tako vsi hvalite tale python napram javi. Sam namreč še ne študiram računalništva, ampak imam namen iti naslednje študijsko leto delat diferencialne izpiti, da bi potem vpisal 2. stopnjo računalništva in informatike. Amapk zadnje čase veliko brskam po internetu in se probam čim bolj vpeljat v to stvar. A ni java v veliko večji uporabi pa tudi pri poklicih je več povpraševanje po njej. A sta si morda jezika tako podobna, da potem ni problem prešalta ali zakaj vsi tako hvalite tale python. Me le matra firbec. :D:D

Looooooka ::

tt2 je izjavil:

Mene pa zanima, zakaj tako vsi hvalite tale python napram javi. Sam namreč še ne študiram računalništva, ampak imam namen iti naslednje študijsko leto delat diferencialne izpiti, da bi potem vpisal 2. stopnjo računalništva in informatike. Amapk zadnje čase veliko brskam po internetu in se probam čim bolj vpeljat v to stvar. A ni java v veliko večji uporabi pa tudi pri poklicih je več povpraševanje po njej. A sta si morda jezika tako podobna, da potem ni problem prešalta ali zakaj vsi tako hvalite tale python. Me le matra firbec. :D:D

Iz istega razloga zaradi katerega BMW prodajalci hvalijo python.Jst ne uporabljam ne enega ne drugega...pa bi vseeno prej glasoval za javo.
Ce se nisi programiral v nobenem jeziku prvo poisci stran, kjer se primerja sintaksa in logika med razlicnimi jeziki.Potem izberi enega izmed tistih, ki so si najbolj podobni.Brezveze je iti na nek nov "amazing" jezik, ki bo cez eno leto mogoce mrtev, ker pac ni sans, da bos preprical 90% programerjev, da je prehod dobra ideja.Ti bos pa lazje switchal na drug jezik ce bo potreba brez, da bi te ovirala sama sintaksa.
Ampak ok...ponavad niti to ni tak problem ce si tip cloveka za programiranje.

ZaphodBB ::

Python ima napram javi par prednosti od katerih izstopata dve: čitljivost in semantična fleksibilnost. Ena primerjava.

Poleg tega ima Python ogromno odličnih knjižnic, ravnanje s paketi je precej enostavnejše. In na splošno so Python knjižnice kvalitetnejše od javanskih (ali pa .Netovskih).

Kar se pa fensišmensi jezikov tiče, vam pa moram povedat, da je Python starejši od jave.

Ker vem, da boste eni kritiziral brez da bi šli pogledat oni link, bom tle zaspamal.

JAVA:
public class Song extends Entity<SongId, Song> {
  public Property<String> name;
  public Property<Integer> duration;
  public One<Artist> artist;

  public Song(String name, int duration, Artist artist ) {
    this.name = read(name);
    this.duration = read(duration);
    this.artist = read(artist);
  }
}

public class Artist extends Entity<ArtistId, Artist> {
  public Property<String> name;

  public Artist(String name) {
    this.name = read(name);
  }

  public String toString() { return name.get() }

  public Artist artist(String name) { return new Artist(name); }
}

public class SongList implements Iterable<Song?{
  private List<Song> songs = newArrayList()

  public SongList addSong(Song song) { songs.add(song); return this}

  public Iterator<Song> iterator() { return songs(); }

  public Iterator<Song> filter(Predicate<Song> p) { return filter(iterator(), p); }
}

// Not counted, as usually the pattern is
// SongList list = ... from Database ... or
// SongList list = ... from UI ...
SongList list = new SongList()
  .add(new Song("S1", 5, artist("A1"))
  .add(new Song("S2", 8, artist("A2"))
  .add(new Song("S3", 13, artist("A3"))

// Print all songs
for (Song song: list) {
  System.out.println( song.name() + " by " + song.artist() + "(" + song.duration() ")" );
}

// Print all songs with duration smaller than 10 (minutes)
final Predicate<Song> durationLowerThan10 = new Predicate<Song>() {
  public boolean apply(Song song) { return song.duration.get() < 10; }
}

for (Song song: list.filter(durationLowerThan10) {
  System.out.println( song.name() + " by " + song.artist() + "(" + song.duration() + ")" );
}


Pa še isto v Pythonu:
class Song:
   def __init__(self, name, duration, artist):
	self.name = name
	self.duration = duration
	self.artist = artist

class Artist:
	def __init__(self, name):
		self.name = name

	def __str__(self):
		return self.name

class SongList
    def __init__(self):
		self.songs = []

	def add(self, song):
		self.append(song)

# Not counted, as usually the pattern is
# songList = ... from Database ... or
# songList = ... from UI ...
# Not using SongList, the examples should be the same though
# or not?
songList = [ Song("S1", 5, Artist("A1")),
	Song("S2", 8, Artist("A2")),
	Song("S3", 13, Artist("A3")) ]

for song in songList:
	print "%s by %s (%d)" % (song.name, song.artist, song.duration)

# could provide print method to list
for song in (song for song in songList if song.duration < 10):
	print "%s by %s (%d)" % (song.name, song.artist, song.duration)


Prosim upoštevajte, da je Python primer precej verbozen :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Daedalus ::

Če primerjaš povpraševanje na našem trgu, za Java ali Python programerje, sploh ni kaj mislit. Java, itak. Je pa hudič precej naporen se za učit in traja, prej ko kaj uporabnega spesniš.

Osebno navijam za Perl, poklicna deformacija pač:))
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Marat ::

tt2 je izjavil:

Mene pa zanima, zakaj tako vsi hvalite tale python napram javi. Sam namreč še ne študiram računalništva, ampak imam namen iti naslednje študijsko leto delat diferencialne izpiti, da bi potem vpisal 2. stopnjo računalništva in informatike. Amapk zadnje čase veliko brskam po internetu in se probam čim bolj vpeljat v to stvar. A ni java v veliko večji uporabi pa tudi pri poklicih je več povpraševanje po njej. A sta si morda jezika tako podobna, da potem ni problem prešalta ali zakaj vsi tako hvalite tale python. Me le matra firbec. :D:D


python je super za učenje, z javo boš pa lažje šiht našel :) tko da python za začetek (učenje programiranja), pol pa prešaltaš na ali javo ali c# ali kaj tretjega

ZaphodBB ::

Točno, ker poligloti so največ vredni.

galu ::

Javascript.

Don't hurt the coding lover!:8)
Tako to gre.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbolj priljubljeni in osovraženi programski jeziki (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6921440 (16358) Kenpachi
»

Python najbolj vroč programski jezik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
12225995 (20349) BigWhale
»

[Python] Tutoriali za začetnika v Notepad++ (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7915093 (12187) black ice
»

Učenje programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
8517031 (13634) Spura
»

Spletne strani danes

Oddelek: Izdelava spletišč
324396 (3522) hendriks

Več podobnih tem