» »

Kako se lotiti programiranja

Kako se lotiti programiranja

1
2
»

Marat ::

ZaphodBB je izjavil:

Točno, ker poligloti so največ vredni.

a to se je na moj post nanašalo? obrazložitev?

Looooooka ::

Marat je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Točno, ker poligloti so največ vredni.

a to se je na moj post nanašalo? obrazložitev?

Pomojem se je mal hecal.
Ce hoces job security ti v bistvu ostane samo eno.Po stengah porines tistega 50 letnega COBOL programerja, ki vzdrzuje kksne legacy sisteme in se naslednji dan prijavis za njegovo sluzbo :)
Ampak vprasanje ni bilo "v cem se splaca programirat"...tako, da vztrajam pri tem, da se splaca poskusiti jezik, ki ne poskusa biti prevec originalen.

ZaphodBB ::

Looooooka je izjavil:

Marat je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Točno, ker poligloti so največ vredni.

a to se je na moj post nanašalo? obrazložitev?

Pomojem se je mal hecal.
Ce hoces job security ti v bistvu ostane samo eno.Po stengah porines tistega 50 letnega COBOL programerja, ki vzdrzuje kksne legacy sisteme in se naslednji dan prijavis za njegovo sluzbo :)
Ampak vprasanje ni bilo "v cem se splaca programirat"...tako, da vztrajam pri tem, da se splaca poskusiti jezik, ki ne poskusa biti prevec originalen.

Nisem se hecal, mogoče sem prezahteven a jaz bi nekomu, ki govori samo en jezik težko rekel, kvaliteten ali izkušen programer.

Osebno sem se največ naučil, pri učenju drugih jezikov saj različni communityji delajo stvari na različne načine in ko na svet gledaš z večih perspektiv hkrati je precej bolj razumljiv.

Je tu kdo, ki se ne strinja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Marat ::

aha, jaz sem mislil da si bil prej sarkastičen :) se strinjam drgač

Spura ::

ZaphodBB je izjavil:

Python ima napram javi par prednosti od katerih izstopata dve: čitljivost in semantična fleksibilnost.
*
Primera se razlikujeta samo na koncu. Java nima list comprehension oziroma javi manjkajo closures/lambas/code blocs/function pointers/delegates kakor koli ze pac klices. Drugace sta primera skoraj identicna. To je seveda zelo neobicajna implementacija te funcionalnosti za java, kar je razumljivo, saj jo je dal za primer en python programer. To je itak vidno ze iz tega, da od dalec vidim vsaj tri napake v Java kodi, tko da se ni model niti spravil cez compiler tega poslat.
Sej nej model se loti pythona, samo nehite ze enkrat s temi strawmani.

MrBrdo ::

Pač java je strongly typed Python pa ni. To je glavna razlika za začetnika. Z Javo se naučiš bolj podrobno, kako stvari delujejo, v Pythonu je pa najbrž lažje začet, ker ti določenih stvari ni treba že v začetku razumet.
MrBrdo

ZaphodBB ::

Primera se razlikujeta samo na koncu. Java nima list comprehension oziroma javi manjkajo closures/lambas/code blocs/function pointers/delegates kakor koli ze pac klices. Drugace sta primera skoraj identicna. To je seveda zelo neobicajna implementacija te funcionalnosti za java, kar je razumljivo, saj jo je dal za primer en python programer. To je itak vidno ze iz tega, da od dalec vidim vsaj tri napake v Java kodi, tko da se ni model niti spravil cez compiler tega poslat.
Sej nej model se loti pythona, samo nehite ze enkrat s temi strawmani.

Tudi v Pythonu je par napak, torej lahko sklenemo, da tip ne zna programirat :)? Drugače pa for the record. Jaz javi očitam zgolj preveliko zgovornost in umanjkanje closurjev. Sicer se s stališča funkcionalnosti zdi malenkost a povsem spremeni karakter jezika. Po drugi strani sem pa največji fan JVM na svetu.

Bi te pa prosil, da mi razložiš zakaj gre za strawmane? Moj argument je, da je Python bolj čitljiv. Stoji na tem, da sem spisal dovolj JAVA in Python kode, da vem, da JE razlika. To razliko katera je meni poznana sem tistim, ki je ne poznate želel ponazoriti s kratkim primerom. Ker se mi ni dalo pisati svojega, sem pač snel prvega z neta. Slamnati mož je nekaj drugega od utemeljenega argumenta.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbolj priljubljeni in osovraženi programski jeziki (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6921746 (16664) Kenpachi
»

Python najbolj vroč programski jezik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
12226454 (20808) BigWhale
»

[Python] Tutoriali za začetnika v Notepad++ (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7915286 (12380) black ice
»

Učenje programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
8517195 (13798) Spura
»

Spletne strani danes

Oddelek: Izdelava spletišč
324431 (3557) hendriks

Več podobnih tem