» »

Francoski kupec dosegel vračilo kupnine za Okna

1 2 3
4
»

jype ::

frudi> Spet, na VSEH mašinah mora biti Windows? Ker najdem modele brez Windows od HP, Dell, Acer, Asus, Lenovo... kdo so torej ti proizvajalci, ki morajo na VSE svoje mašine namestiti Windows?

Mene ti modeli ne zanimajo. Jaz bi rad Vaio Z brez Windows, pa ga ne morem dobit. Zakaj bi ga rad, je moj problem, zakaj moram plačat Windows licenco, ko ga kupim, je pa problem Microsofta in SONYja, saj pri tem počneta nezakonite reči.

SuperVeloce ::

Sedaj se lahko prodajajo brez operacijskega sistema, vmes se nekaj časa naj nebi smeli. Noben pa ni govoril o tem, da morajo biti le Windoze gor. Le MS je dejansko silil s tem, da bi morali biti sistemi gor, pa izkoristil seveda, da je ta OS večinsko Win.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

frudi ::

jype: ti bi imel Vaio Z brez Windows, jaz pa HP Elitebook brez rama. Zakaj bi ga rad brez rama, je moj problem; pa vseeno moram plačat za neuporaben ram pri novem prenosniku.
Jebat ga, kot sem že napisal, idealnega prenosnika zase ne najde skoraj nihče.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

Truga ::

frudi je izjavil:

jype: ti bi imel Vaio Z brez Windows, jaz pa HP Elitebook brez rama. Zakaj bi ga rad brez rama, je moj problem; pa vseeno moram plačat za neuporaben ram pri novem prenosniku.
Jebat ga, kot sem že napisal, idealnega prenosnika zase ne najde skoraj nihče.

Za ram se naceloma lahko zmenis da ti dajo not tazga kot ga hoces. V veliki vecini primerov. In doplacas.

Za windowse ne.

frudi ::

Zakaj bi še dodatno doplačeval za drug ram, če imam pa svojega že doma? WTF, še bolj bi me rad zajebal?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

nekikr ::

Za ram se naceloma lahko zmenis da ti dajo not tazga kot ga hoces. V veliki vecini primerov. In doplacas.

Za windowse ne.


Kako ne?! Jype naj pove točno kateri prenosnik rabi brez Windows OS pa mu ga dobim. Plačal bo dodatnih 50€ (za to, da ga odstranim iz sistema) in je zadeva rešena.

Truga ::

frudi je izjavil:

Zakaj bi še dodatno doplačeval za drug ram, če imam pa svojega že doma? WTF, še bolj bi me rad zajebal?

Jaz sem se zmenil za moj prejsnji laptop da sm ga dobil brez rama in svojga not vtaknu. Bila je stvar enga commenta v narocilu in enga replyja na mail, ko so me vprasali ce res to hocem.

Pa sem mel namesto 512 rama not 2giga, za male pare. Za male pare predvsem ker je bil isti model z windowsi 100e drazji.

Zdej mam pa vaio Z, in je zadej windows nalepka (sicer ze cist zglancana) ki me je kostala ~50 eurov in vse kar imam od tega je da je laptop tezji za eno nalepko ki jo je zelo tezko odlimat ne da bi se ti pol na limu nabralo se vec sranja. Tistih 50e je dobil pa microsoft, ceprav jaz nocem njim dajat tega denarja. Pa nimam bas izbire...

Ed: Ce bi bla ista cena za laptop z in brez windowsov bi kupu unega brez, ker nocem da microsoft misli da jaz nucam njihovo programje za delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

jype ::

frudi> Zakaj bi še dodatno doplačeval za drug ram, če imam pa svojega že doma? WTF, še bolj bi me rad zajebal?

Nobene pogodbe nimajo s proizvajalcom rama, ki jih obvezuje vgraditi njegove module.

frudi> jype: ti bi imel Vaio Z brez Windows, jaz pa HP Elitebook brez rama. Zakaj bi ga rad brez rama, je moj problem; pa vseeno moram plačat za neuporaben ram pri novem prenosniku.

Meni programje, ki ga potrebujem za delo, na Windows ne deluje. Ker je za to odgovoren Microsoft, ne želim, da moj denar konča pri njem.

Rad bi tudi iPad brez iOS, a ker Apple nima protipravne pogodbe z nikomer, tega ne morem zahtevati.

SuperVeloce ::

@frudi... Zato pa sem jaz en prenosnik naročil iz tujine, ker sem hotel 4gb verzijo. 8gb verzija pri nas ni bila pravzaprav hudo dražja, 4gb verzija pa je bila tam cenejša za 100eur od 8gb (kaj šele od naše cene).

V slo. pa sem v zadnjem času kupil 2 asusa. Prvi je bil klasificiran na mimovrste pod "brez operacijskega", je bil gor Free-dos. Drugi je bil pravilno klasificiran pod free-dos, vendar sem po namestitvi windows iz msdnaa ugotovil, da en USB ne deluje. Sem se peljal isti dan v Mb, so poslali takoj v LJ, Avtera še vedno ni preverila tega priključka. Sramota. Kupil pa prenosnik, ker ga nujno potrebujem in star ne zmore več. Nebi rekel, da bi koristil "mimoskrbi", ker bi ga namočil v banjo, ali bi bilo potrebno menjati celotno osnovno ploščo ali lcd. Sedaj pa je potrebna samo reklamacija.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

pivmik ::

Acer v Italiji nudi vrnitev licenčnine od sistema Windows 7, od 20 EUR (Windows 7 Starter) naprej.

Problem je pa, da moreš računalnik poslat k njim, da oni sami odstranijo OS in nalepke od licence ter te stroške poštnine v obe smeri moraš kriti sam!
Tako da si na koncu na nuli ali celo v minusu.
LP, Gregor GRE^

frudi ::

jype, Truga, se pravi po vajinem se lahko s prodajalcem zmenim, da mi iz prenosnika vzame ram ali disk in mi tak prenosnik proda ustrezno ceneje? In to za vsak prenosnik, ki ga ta prodajalec prodaja (oz. vsaj tiste, kjer je ram zlahka dostopen)? Če me v to prepričata, komot spremenim tudi mnenje glede priloženih Windows...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

jype ::

frudi> jype, Truga, se pravi po vajinem se lahko s prodajalcem zmenim, da mi iz prenosnika vzame ram ali disk in mi tak prenosnik proda ustrezno ceneje? In to za vsak prenosnik, ki ga ta prodajalec prodaja (oz. vsaj tiste, kjer je ram zlahka dostopen)? Če me v to prepričata, komot spremenim tudi mnenje glede priloženih Windows...

Ne, jaz nisem tega trdil. Trdil sem, da _proizvajalec_ prenosnika nima pogodbe s proizvajalcem komponent, ki bi zahtevala, da z vsakim prenosnikom proda tudi en izdelek, ki v prenosnik spada, ali pa morda tudi ne.

ABX ::

Ne mešat jabolka in hruške. MS ima monopolni položaj na trgu OS-a, zato je potrebna zakonodaja ki bo spodbujala konkurenco.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ender ::

jype je izjavil:

Mene ti modeli ne zanimajo. Jaz bi rad Vaio Z brez Windows, pa ga ne morem dobit. Zakaj bi ga rad, je moj problem, zakaj moram plačat Windows licenco, ko ga kupim, je pa problem Microsofta in SONYja, saj pri tem počneta nezakonite reči.
Ko smo že pri Vaiotu: mi smo imeli problem, ker je stranka želela en model, ki pa se ga je dobilo samo s prednaloženimi Windows 7 Home Premium - rabili so pa Pro, in ni bilo možnosti dobiti laptopa s Pro (nadgradnja iz Home na Pro je pa 40% dražja kot DSP Pro). Na koncu so se odločili za HPja.

SuperVeloce je izjavil:

V slo. pa sem v zadnjem času kupil 2 asusa. Prvi je bil klasificiran na mimovrste pod "brez operacijskega", je bil gor Free-dos. Drugi je bil pravilno klasificiran pod free-dos, vendar sem po namestitvi windows iz msdnaa ugotovil, da en USB ne deluje. Sem se peljal isti dan v Mb, so poslali takoj v LJ, Avtera še vedno ni preverila tega priključka.
Naj uganem: nedelujšča USB vrata so modre barve, ti pa nisi namestil gonilnika za USB3?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

Truga ::

frudi je izjavil:

jype, Truga, se pravi po vajinem se lahko s prodajalcem zmenim, da mi iz prenosnika vzame ram ali disk in mi tak prenosnik proda ustrezno ceneje? In to za vsak prenosnik, ki ga ta prodajalec prodaja (oz. vsaj tiste, kjer je ram zlahka dostopen)? Če me v to prepričata, komot spremenim tudi mnenje glede priloženih Windows...

Vsak sigurno ne. Se pa da pogosto zmenit z retailerji marsikaj (ce dovolj prijazno vprasas), kar se tice hardwara. Windowsi not so much, ker jih ne morejo prodat naprej, medtem ko disk/ram ki so ga spulil ven lahko, pogosto po visji ceni kot je bil vreden ko je bil se v laptopu (OEM pa to). Seveda je to razlicno od trgovine do trgovine, in vsekakor je vseeno bolj pogosto da ti prodajo paket ali nic...

Ampak se vedno, v najslabsem primeru gres v sosednjo stacuno, kjer se bos mogoce lahko zmenil. Pri windowsih se pa do zdej se v nobeni nisem mogu, pa sm se ze v parih kregal.

Zato PCje tudi vedno sestavim sam. Ce kupim en kup komponent me pride se vedno ceneje kot primerljiv OEM box z windows nalepko. Zdej mam doma na desktopu sicer windows7, ker tisto uglavnem uporabljam za igracanje, ampak ko sem jo kupoval je pa najprej sel gor linux (takrat je bil WinOS vista, ki je delal porazno, pa vse igre k sm jih igral so ble supported by wine).

frudi ::

Meni je gladko vseeno, kakšen je razlog, da ne morem dobiti določenega prenosnika ali brez Windows ali brez katere druge komponente. Važen je končni efekt - v vsakem primeru sem prisiljen plačati za nekaj, česar nočem.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

SuperVeloce ::

ender je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

V slo. pa sem v zadnjem času kupil 2 asusa. Prvi je bil klasificiran na mimovrste pod "brez operacijskega", je bil gor Free-dos. Drugi je bil pravilno klasificiran pod free-dos, vendar sem po namestitvi windows iz msdnaa ugotovil, da en USB ne deluje. Sem se peljal isti dan v Mb, so poslali takoj v LJ, Avtera še vedno ni preverila tega priključka.
Naj uganem: nedelujšča USB vrata so modre barve, ti pa nisi namestil gonilnika za USB3?

Ne! USB3 port deluje. Vsaj v USB2.0 načinu no... Za Win7 in tanove Ubuntu nisem potreboval dodatnega driverja za tist port.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Trdil sem, da _proizvajalec_ prenosnika nima pogodbe s proizvajalcem komponent, ki bi zahtevala, da z vsakim prenosnikom proda tudi en izdelek, ki v prenosnik spada, ali pa morda tudi ne.
Ima pa pogodbo, ki zahteva toliko in toliko kupljenih (-> prodanih) enot za določeno ceno. Če je ta številka blizu števila proizvedenih prenosnikov, potem je efektivno rezultat isti.

ender ::

SuperVeloce je izjavil:

Ne! USB3 port deluje. Vsaj v USB2.0 načinu no... Za Win7 in tanove Ubuntu nisem potreboval dodatnega driverja za tist port.
USB3 port brez gonilnika sploh ne deluje (Windows bo vključil xHCI gonilnik šele v Windows 8).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Poldi112 ::

darkolord je izjavil:

Trdil sem, da _proizvajalec_ prenosnika nima pogodbe s proizvajalcem komponent, ki bi zahtevala, da z vsakim prenosnikom proda tudi en izdelek, ki v prenosnik spada, ali pa morda tudi ne.
Ima pa pogodbo, ki zahteva toliko in toliko kupljenih (-> prodanih) enot za določeno ceno. Če je ta številka blizu števila proizvedenih prenosnikov, potem je efektivno rezultat isti.


Pa, ni. Ker so funkcionalno diski praktično identični, proizvajalci se redno menjajo in sam produkt enega proizvajalca služi neprimerno bolj podobno drugemu kot pri OS-ih. Plus da boš težko našel koga, ki bo rekel, da diska ne potrebuje, ker bo vzel free varjanto.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SuperVeloce ::

ender je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

Ne! USB3 port deluje. Vsaj v USB2.0 načinu no... Za Win7 in tanove Ubuntu nisem potreboval dodatnega driverja za tist port.
USB3 port brez gonilnika sploh ne deluje (Windows bo vključil xHCI gonilnik šele v Windows 8).

Nema veze, trenutno si ne lastim usb3 naprave da bi preizkusil, kupil sem ga s tem vhodom za prihodnost. Vendar s samo 3 priključki si ne morem privoščiti, da en USB2.0 ne deluje. In NI to tisti modri.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

technolog ::

ender je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

Ne! USB3 port deluje. Vsaj v USB2.0 načinu no... Za Win7 in tanove Ubuntu nisem potreboval dodatnega driverja za tist port.
USB3 port brez gonilnika sploh ne deluje (Windows bo vključil xHCI gonilnik šele v Windows 8).


Zapri se v svojo windows sobo in bodi tiho s takimi pavšalnimi trditvami. Linux podpira USB3.0 od 2.6.31 različice dalje. To je bilo davnega semptembra 2009.

Zgodovina sprememb…

ender ::

technolog je izjavil:

Zapri se v svojo windows sobo in bodi tiho s takimi pavšalnimi trditvami. Linux podpira USB3.0 od 2.6.31 različice dalje. To je bilo davnega semptembra 2009.
?? Kje ti vidiš omenjen Linux? Odgovarjal sem na sporočilo o Windows, in specifično omenil, da je na njih potreben gonilnik.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

SuperVeloce ::

Sem napisal, da sem preizkusil tudi v Linuxu. Pa tudi, da sem preizkusil samo v USB2 načinu. Kar pa je dovolj, ker port na mikrokontrolerju je itak isti, tako da bo tudi USB3 deloval.
pa dobro dovolj offtopic...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

MrStein ::

techfreak :) je izjavil:

MrStein je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

MrStein je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

Ne razumem, zakaj namesto freedosa ni gor kakšne linux distribucije... Je pritisk korporacij res tako velik?

Se ti da instalirati in podpirati Linux instalacijo na vsakem PC-ju? Zastonj? Avtera vabi...

Za Windows tudi nimaš podpore.

Eh, kaj je potem tole?
Anonymous shekal stran? ;)

Ker je res tako težko podati navodila za pridobitev gonilnikov? Sploh pa ko smo že pri podpori ... nikjer ne vidim Windows 7 na linkani strani.

Preizkus, prilagoditev, certificiranje (v nekaterih primerih), to vse palčki naredijo, al kako? Sicer pa, daj ti, če je tako simpl.
(Windows 7 podpore ni, ker je relativno star laptop)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Preizkus, prilagoditev, certificiranje (v nekaterih primerih), to vse palčki naredijo, al kako?

Kaj od tega je bilo pri FreeDOS?

Alternativni OSi so nujno zlo za tisti procent Linux uporabnikov ter nekaj piratov, noben proizvajalec pa se ne trudi kaj preveč s tem.

Me res zanima kakšna je statistika pri prenosnik z Linux/FreeDOS. Domnevam, da ima 90% piratski Windows, 10% se pa deli med legalen Windows namestitve in uporabnike alternativnih OSov.

jype ::

Zakaj bi to moralo mene zanimat? Jaz samo želim spodoben računalnik. Nočem pohabljenega in nočem takega, ki ima naloženo neuporabno programje, še manj pa hočem plačat za to.

techfreak :) ::

Si jih probal kontaktirati? Kaj so rekli?

jype ::

techfreak :)> Si jih probal kontaktirati? Kaj so rekli?

Da majo pogodbo z Microsoftom in da ne smejo, pa da mi ne bi smel tega povedat.

MrStein ::

techfreak :) je izjavil:

Preizkus, prilagoditev, certificiranje (v nekaterih primerih), to vse palčki naredijo, al kako?

Kaj od tega je bilo pri FreeDOS?

Nič. Zato pa je FreeDOS sposoben "preživeti" minuto-dve po prvem vklopu laptopa.

In če bi namesto useless FreeDOS-a bil gor useless Linux, ne bi bil noben nič na boljšem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SuperVeloce ::

Ajde no, sem večinoma uporabnik Microsoftovih produktov, ampak da pribiješ da je linux useless...

Za tipičnega kupca poceni prenosnika je ubuntu s kakšnim libre-office in firefoxom vse kar rabi. Za vse ostalo ima ogromno bazo sofware-a
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

No, kakorkoli že, tele debate so BREZPLODNE. Sedaj imamo namreč konkretno sodno prakso, ki daje prav nam, ki ne želimo, da se nam vsiljuje Windows ob nakupu novega računalnika.

Ob naslednjem nakupu prenosnika grem definitivno s tole francosko razsodbo do svoje odvetnice in v sodni spor.

Prej namreč nisem pojasnil - sem bil že pripravljen iti v sodni spor, pa mi je kolegica, ki bi me zastopala to odsvetovala. Je pa res, da ni poznala te uredbe EU. Zato sem pač po nekajtedenskem teženju MSju in HPju odnehal.
sudo poweroff

driver_x ::

Koga boš pa tožil? Trgovca, HP ali MS?

poweroff ::

Od trgovca bom zahteval vračilo licence, licenco bom pa vrnil. Pol naj se trgovec meni naprej z MS-jem ali HP-jem.
sudo poweroff

ender ::

Mimogrede, ko smo že pri licencah - zadnjič sem pripravljal en laptop, ki je takoj ob zagonu od mene zahteval da se strinjam ne samo z licenco za Windows, pač pa tudi z licenco za Bing bar (brez tega me ni spustil mimo). Če se ne bi mudilo (stranka je rabila prenosnik še isti dan, ker je stari crknil), bi ga nesel nazaj distributerju.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

driver_x ::

Jaz sem lastnik treh Windows licenc, pri katerih nisem prišel niti do tega, da bi se z njimi strinjal.

MrStein ::

SuperVeloce je izjavil:

Ajde no, sem večinoma uporabnik Microsoftovih produktov, ampak da pribiješ da je linux useless...

Za tipičnega kupca poceni prenosnika je ubuntu s kakšnim libre-office in firefoxom vse kar rabi. Za vse ostalo ima ogromno bazo sofware-a

Linux na brzino naimagiran je enako useless kot FreeDOS.

Ajde, mini anketa: Koliko vas je kupilo laptop (ali PC) s prednaloženim Linux in čez koliko časa ste ga izbrisali?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

Ne morem si privoščit, da bi mi operacijski sistem nameščal kdo drug, ne glede na to, za katerega gre.

driver_x ::

Jaz bi tudi Linux namestil na novo, tudi če bi bila že prednaložena distribucija, ki jo uporabljam.

poweroff ::

MrStein je izjavil:

Ajde, mini anketa: Koliko vas je kupilo laptop (ali PC) s prednaloženim Linux in čez koliko časa ste ga izbrisali?

En prenosnik prej kupil s Linuxom, ki pa sem ga zaradi svojih potreb po varnosti namestil na novo (pa še diske kriptiral spotoma).
sudo poweroff
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti original Windows 10 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
19132579 (7265) Gospod
»

Italija: prednameščena programska oprema na računalnikih nezakonita (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
14137856 (32771) AndrejO
»

Tožba ram2 (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
726151142 (124765) markezii
»

Windows 8 brez škatlaste različice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8421593 (15748) Jst
»

Francoski kupec dosegel vračilo kupnine za Okna (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18959473 (53881) poweroff

Več podobnih tem