» »

sumljive zadeve?

sumljive zadeve?

phuntaox ::

pozdravljeni,

mam par vprašanj za vas stručkote!
od začetka: mam računalnik i5, windows 7 prednaložen, kupljen v hoferju (Medion).
na svežem začetku sem mel kar težave, da sem ga usposobil, ker se je zmeraj, ko sem karkoli inštaliral, obnovil na prejšnje stanje. Windows update sem moral izklopit, ker dvakrat po inštalaciji update-a nisem več prišel v windows in bil primoral formatirat. D'OH.

no, zdaj, ko nimam več updatanja, lahko mirno delam za faks, ne upam pa vklopit updatov, ker mam preveč za izgubit.

NO, fora je pa ta, da ko pridem v windows, mi vrže okence (na sliki). In sem šel gledat na internetu in ne najde niti enega zadetka o tej .dll datoteki, kar se mi zdi zelo čudno.

druga fora je ta, da mi Malwarebytes vsake tolko blokira dohodni klic (slika), za katerim stoji svchost.exe....je to lahko kaki zlonamernež al kaj?

Tretja fora, pa je, da če pustim komp pri miru, se po 15minutah začne disk oglašat kot da na POLNO bere/piše...prav šopanje. ko premaknem miško, pa zelo hitro pojenja.

ker mam v prihodnosti plan uporabit kreditno kartico prek neta, me zanima, če sem lahko pofishan za podatke?

mam rad bi nabavil tudi AVG internet security, pa je malo tako...nezaščiten kupovat zaščito je že prepozno:)

http://imageshack.us/f/545/kpkk.jpg/

hvala za morebitno pojasnitev!

win64 ::

Virus najbrž.
Kaj pa si inštaliral na samem začetku?
Naredi backup podatkov!!!!!

amigo_no1 ::

Trojanca imaš očitno.

offline scan !
http://www.avira.com/en/support-downloa...


FREE Bootable AntiVirus Rescue CDs Download List
http://www.techmixer.com/free-bootable-...

Lahko tudi bootaš v kakšen live linux (knoppix), greš na net in tam najdeš kakšen AV za online scan, ki bo poskeniral celoten disk.

Zgodovina sprememb…

phuntaox ::

na samem začetku sem nameščal programe, ki jih pač rabiš..ne vem, office, openoffice, magicdisc, daemon tools, ccleaner, antiviruse, mozilla, gta4 (kupljen)...itd.

bom probal en ta bootable antivirus!

kaj pa ta msiwnv32.dll?

hvala!

Metulj-1 ::

Dll-Files.com Fixer

phuntaox ::

za začetek mi je malwarebytes anti-malware našel enega troja-agenta pa backdoor.irc v flash pomnilniku.

sem ju zbrisal, rebootam in modri zaslon - ENAKO kot takrat na začetku...jao me, sem že mislo da je šlo spet vse v maloro...

pol dam normalni zagon (ker tisti start-up repair absolutno NE funkcionira), in je zdaj očitno zaenkrat ok...
še vedno mi tisti msi×××.dll ne najde (za katerega še celoten internet ni slišal...wtf)...


ampak zanima me predvsem to: (ja, jutri grem po prazne dvd-ja:)
a lahko ta rescue zadeva kaj zaiebe v smislu, da ti zbriše kak virus ali trojanca, pa ti pol vseeno winsi več ne zaštartajo?

Metulj, sem probal zagnat, najdlo je 600 napak, 15 ti jih popravijo zastonj: )


včasih se mi zdi, da so izdelovalci virusov in anti-virusnih programov...službeni kolegi, če ne že kaj več: >

Bolf3nk ::

včasih se mi zdi, da so izdelovalci virusov in anti-virusnih programov...službeni kolegi, če ne že kaj več: >


ali pa moreš vedet kaj delaš :) da imaš toliko problemov po sveži namestitvi windowsa je skrajno čudno, se ti ne zdi?

ZaphodBB ::

Ummm.

Warez iz bad mkay? Če se pa že greš warez, potem pa za božjo voljo namesti FW in antivirus. Apdejti morajo bit tud konstantni. Drugač je sranje.

Comodo Firewall + Micorosoft Security Essentials Antivirus

phuntaox ::

ja se mi zdi zelo čudno ja, zato pa poizvedujem, ker sam nimam tolko pojma

je pa sveža namestitev stara kake 4 mesece.

..ta nemška Medion firma, zanjo računalnike izdelujejo na kitajskem, d'oh...mogopče majo kake hardware špijone vgrajene...

warez is bad, se razume. ne poslužujem se tega veliko več, kot je nujno potrebno. .. ker nimam denarja za Matlab, potrebujem ga pa vseeno, dajo nam ga pa ne.

FW mam pa od windows 7

Bolf3nk ::

4 mesece ni ravno sveža namestitev. med tem časom lahko dobiš tono nesnage. že to je čudno, da ti updajti nagajajo... hmmm.

Še enkrat, če ti nič ne pomaga zgoraj napisano, shrani pomembne podatke. Formatiraj vse diske in particije. Namesti na novo windows. Še predno boš začel kaj delat, ti bo windows javil za update. Namesti jih.
nato namesti kak free antivirus - aviro recimo. Preden prekopiraš vse podatke nazaj... ji pošteno preglej z antivirusnim programom in kakšnim superantispywarom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

ZaphodBB ::

@Jernop: malware se na veliko rezširja s piratskim programjem, saj veš če nisi plačnik si produkt. Drugače pa za antivirus si vzami MSE, je super integriran v windowse in ti ne dela štale z računalnikom. Meni je ujel že par poskusov okužbe, po več kot enem letu uporabe OS še vedno šiba brez kašljanja. Windows 7 64.

phuntaox ::

ejte hvala vam!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621682 (20420) mat xxl
»

Okužen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
6808 (684) Unknown_001
»

odstranjevanje virusov, trojancev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
579404 (8064) solatko
»

Virus vse datoteke spremenil v bližnjice na ext disku, kako pridobiti nazaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91568 (1396) fosil
»

mpsigstub.exe

Oddelek: Informacijska varnost
6964 (808) poweroff

Več podobnih tem