» »

odstranjevanje virusov, trojancev?

odstranjevanje virusov, trojancev?

1
2
»

Seljak ::

Zakaj vedno razni solatkoti in hayabuse tako zakomplicirajo zadevo? Če se da popucati PC z namensko programsko opremo se jo pač počisti,drugače pa namestimo čisto verzijo operacijskega sistema in je zadeva končana. Če pa je uporabnik vsaj malo pameten si je delal varnostne kopije sistema.

solatko ::

benji - odgovori na vprašanja, torej se vprašaj, zakaj se postavljajo taka vprašanja.
Veliko je uporabnikov (iz prakse), ki ne vedo, čemu služi shranjevanje podatkov na drug medij ali v oblak, zato je prav, da si na različnih forumih, večkrat prečitajo.
Delo krepa človeka

Duncaneo ::

Da ne odpiram nove teme bom kar tu vprašal, ker sem zasledil poznavanje teh stvari in bi mi znal kdo pomagati vsaj z nasvetom.
Imam problem z prenosnim diskom, katerega mi je nečak priklopil na računalnik, pri tem je verjetno prišlo do kratkega stika ali nekaj podobnega, ker se je zaiskrilo tako je povedal.
Problem je naslednji, disk se seveda več ne zažene. Bil v garanciji, bi dobil novega vendar bi moral tega vrniti, kar ne pride v poštev zaradi nekaterih podatkov na disku.
Ali je kakšna možna rešitev? Podatki niso toliko vredni, da bi plačeval za reševanje podatkov koliko sem slišal 400€ ali več. Kakšna normalna cena bi še šla skozi.
Ali obstaja možnost da se zamenja krmilno elektronsko vezje diska ki je verjetno uničeno, z identičnim in bi lahko prišel do podatkov na disku? :|

Vaše mnenje, predlogi.

BorutK-73 ::

Se da, ampak moraš dobiti vezje točno od istega modela.

Valentin ::

Duncaneo je izjavil:

Da ne odpiram nove teme bom kar tu vprašal, ker sem zasledil poznavanje teh stvari in bi mi znal kdo pomagati vsaj z nasvetom.
Imam problem z prenosnim diskom, katerega mi je nečak priklopil na računalnik, pri tem je verjetno prišlo do kratkega stika ali nekaj podobnega, ker se je zaiskrilo tako je povedal.
Problem je naslednji, disk se seveda več ne zažene. Bil v garanciji, bi dobil novega vendar bi moral tega vrniti, kar ne pride v poštev zaradi nekaterih podatkov na disku.
Ali je kakšna možna rešitev? Podatki niso toliko vredni, da bi plačeval za reševanje podatkov koliko sem slišal 400€ ali več. Kakšna normalna cena bi še šla skozi.
Ali obstaja možnost da se zamenja krmilno elektronsko vezje diska ki je verjetno uničeno, z identičnim in bi lahko prišel do podatkov na disku? :|

Vaše mnenje, predlogi.


Reševanje podatkov z diska:

http://www.maitimonline.com/?page=vsebi...

Eni od najcenejših...

solatko ::

Duncaneo - Si dal disk iz ohišja ali se ti ne zažene disk v ohišju. Lahko, da je disk ostal čisto v redu.

Za vse, ki bi radi podatke shranjevali čim bolj varno. Kupite si čisto navaden disk za vgradnjo in ga v desktop priklopite takrat, ko delate backup, za prenosnike pa nabavite adapter in to počnite preko njega. Diski v ohišjih so primerni za kaj prenašat, filme, glasbo in podobno, nikakor pa ne, za podatke, ki jih nebi radi izgubili.
Občutljive podatke pa na ključek ali SD kartice, glede na to, da gredo CD, DVD, BR enote počasi v zgodovino.

Reševanje podatkov, sploh če je to edina verzija, nas zna pošteno udarit po žepu, zato je važno to, kam in v koliko izvodih, kaj shranjujemo.

V vsakem primeru, je bolje narediti kakšno kopijo več, na različnih medijih. Tudi oblak je ena od rešitev, vendar smo tam odvisni od drugih, kar zna nekoč tudi biti vprašljivo.
Delo krepa človeka

knap ::

še eno vprašanje...

arhiviranje v oblak, kaj priporočate, katero storitev, program itd....ali je mogoče npr avtomatsko kopirat eno mapo v db, gdrive ipd online storitve...

Hvala

LP

solatko ::

Precej prostora imaš na gmail-u, dropboxu, skyDrive-u. Prostora več kot dovolj za tisto kar je pomembno.
Delo krepa človeka
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

virus ki kriptira datoteka - končnica ecc (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5312407 (10482) StratOS
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443038 (25078) BorutK-73
»

Alarm plačilo 100eur

Oddelek: Informacijska varnost
223480 (2501) solatko
»

Program za pridobitev izbrisanih datotek

Oddelek: Programska oprema
356593 (6050) T_F_7
»

problem z virusi

Oddelek: Pomoč in nasveti
284492 (4197) solatko

Več podobnih tem