» »

Okužen računalnik

Okužen računalnik

Mare3 ::

Pozdravljeni, problem je nastal ko sem z interneta probal nek program za CNC programiranje in očitno je bil poln virusov tako da sedaj računalnik počasneje deluje. Prvi problem je da mi stalno ven meče to kot je na sliki:


V tem primeru piše Google Chrome, ampak to mi ven meče tudi za Skype, media player in za vsako stvar ki jo doprem... Na vse internetne brskalnike (Chrome, IE, Firefox) mi je namestilo neko sranje imenovano "istartpageing" ki sem se ga (nisem ziher da v popolnosti) znebil. Sedaj pa ne vem probal sem počistiti računalnik z Sophos programom ki mi je že v preteklosti enkrat pomagal pa ni nič boljše, poizkusil sem tudi po priporočilu prijatelja program Malwarebytes pa je nekaj okuženih datotek zaznalo ampak zopet nič drugače. Kakšen nasvet?

AC_DC ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Machete ::

Provi še s Pando, lahko free verzijo. Meni se zdi precej temeljita..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MasterKiD ::

Kot prvo najdi sumljive programe pod Programi in funkcije in jih odstrani, nato v brskalnikih odstrani še razširitve (ki ti niso znane oz. so sumljive). Priporočam 360 Total Security, morda ti reši težavo :) Pod MSConfig preveri kateri programi se ti zaženejo ob zagonu in pravtako sumljive odstrani. Te stvari bi definitivno morale rešiti težavo.

Zgodovina sprememb…

Mare3 ::

Kot kže je seda za enkrat vse v redu. Še enkrat sem probal oba programa in po restartu računalnik spet deluje kot je treba... Hvala za pomoč, sporočim če se težave slučajno vrnejo. LP

Riff ::

avas free tud ni tako slab antivirus

Unknown_001 ::

MasterCAM X8 ?

:)

Sam neki mi povej ka je bil slučajno kak "Instantfun" program zraven nameščen ? Sem imel podobno štorijo. Računalnik zaženi v Safe mode, preglej z Malwarebytes, Avastom, in od programov odstrani vse, kar ne poznaš. In to bi bilo to.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reklame banerji in ostala navlaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
447375 (2297) janezvalva
»

redirect skoraj na vsaki strani.

Oddelek: Pomoč in nasveti
152458 (1392) Manager
»

CPU težava. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
584595 (3792) m0LN4r
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11361682 (47482) d4vid
»

Internet problem .

Oddelek: Pomoč in nasveti
439681 (8656) Gregor3

Več podobnih tem