» »

Slika preko HDMI kabla (PC>TV) "šteka"

Slika preko HDMI kabla (PC>TV) "šteka"

Mendex ::

Zdravo!

Imam problem, ko gledam kakšen film v HD kvaliteti preko HDMI kabla iz računalnika na televizijo mi slika ne teče gladko. Nekaj sekund slika lepo teče potem pa začne skoz po malem "štekat" in se tako ponavlja. Sedaj pa me zanima če ima kdo rešitev. Prepričan sem da je problem v HDMI kablu saj sem po forumih bral da je malo morje različnih hdmi kablov in se razlikujejo po kvaliteti. Imam 3m dolg Hdmi kabel za katerega sem odštel 20€. Torej če kdo ve kaj bi naredil za bi dobro delovalo bi bil zelo hvaležen ker se mi zdi škoda odšteti npr. 60€ za en kabel kateri mi prav tako nebo deloval. In če komu koristi informacija, imam Sony-ev televizor KDL32EX720.

Hvala za pomoč!

blackbfm ::

Zarad kabla ne more štekat. Verjetno je problem v osveževanju slike, v nastavitvah grafične naštimaj tv izhod na 60hz.

macgajver ::

Kakšen pc imaš? ker predvajalnik uporabljaš?
Če ti tv kaže sliko poj da bi zarad kabla začel štekat to ni vrjante.
tenstan krompir je pa zakon

Mendex ::

Imam Hp Pavilion dv7 in predvajam z BS Player-jom.

macgajver ::

Dej probej kakšen manj zahteven predvajalnik. Bs player zna tud kakšne močnejše procesorje zamorit pri recimo full hd filmih.
Ena dobra zadeva je Klite mega codec pack maš zravn že media player clasic ki obvlada tud strojno pospeševanje videa pač grafična zravn procu mal pomaga pa bi mogl glatko delat. Če boš nalagal te praša za (DXVA) obkljukej To je to ko ti grafična pomaga.

http://www.codecguide.com/download_k-li...

Druga vrjanta pa je da ti grafična kartica ne zmaga predvajat hd filma na tvju pri 1080p60hz ali celo 100hz. in zarad tega slika ne gre tekoče to ponavadi opaziš pri kadrih kjer se kamera premika to pa nimaš kej dost drucga nrdit razn da zmanšaš resolucijo na tvju.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

dogo ::

Potegni si dol VLC player, z nijm še nikoli nisem imel težav.

rollbacker ::

blackbfm je izjavil:

Zarad kabla ne more štekat. Verjetno je problem v osveževanju slike, v nastavitvah grafične naštimaj tv izhod na 60hz.


maš naštelano osveževanje na 60 hz to je veliko krat problem. probaj kak drug predvajalnik npr. VLC

bs player meni osebno tudi dela probleme

m4d_m4n ::

Lahko probaš tudi KMPlayer, VLCja že lep čas nisem uporabljal tako da mogoče ima podobne funkcije. Pri KMPlayer imaš nastavitev k dreka vključno da ti sliko da full screen na izbrani monitor in izbira audio devicea, tako da ti ni treba spreminjat defaulta.

Galaxy ::

Dejansko imam enak problem, slika mi preprosto zaLAGGa pri hitrih scenah, ampak samo za sekundo in potem dalje normalno predvaja. Nikakor pa ne najdem rešitve mojega problema - imam močno mašino, probal sem vse možne playere, vse vražje nastavitve, edina frka je, da imam ATI-jev DVI-HDMI pretvornik, ki daje zvok zraven slike -> je mogoče v tem problem?

Znova sem namestil windows 7, pa ni pomagalo. Imam samsungovo led 3d 42" in 10m pozlačen v1.4 HDMI kabel. A se še komu to dogaja?

blackbfm ::

Adapter nima vpliva.

Zdaj ce si izkljucil vse mozne hw probleme, potem z vlcjem predvajaj film "frame by frame" da vidis ce je pac film slabo zakodiran. V tem primeru bi verjetno pomagal player ki interpolira dodatne prehode (powerdvd mislim da) ali pa tista avs skripta o kateri je ze bilo nekaj govora (google: 60fps avs megui convert) na forumu. Je pa oboje procesorsko intenzivna zadeva, skripta deluje bolje samo je veliko vec dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Galaxy ::

Dejansko je vseeno, kaj predvajam, ker se pojavi enak problem pri vsaki HD seriji, HD filmu - na travniku pa ni mogoče, da bi bile vse serije in filmi slabo zakodirani. Googlal sem to, kar si mi rekel, ampak ne najdem, da bi lahko x program to pretvarjal "on the fly", se pravi da bi se pretvarjalo medtem ko bi gledal.

blackbfm ::

V powerdvdju je funkcija truemotion..sam je tako pri enih filmih lepo deluje pri drugih bolj tak tak.

Povej a na monitorju je slika tekoca? Ce je tako imas mogoce na tvju vklopljen kaksen postprocessing/efekte?

MatijaM ::

Pozdravljeni, da ne odpiram nove teme.

Je mogoče kdo našel rešitev za štekanje?, Tudi sam imam isti problem. Probal sem večino napisanega vendar žal nič ni pomagalo :S... Slika mi šteka predvsem pri večjem dogajanju, hitrejšem menjavanju tem, v katereme koli formatu dvdrip, bbr, bluray itd itd... Torej film načeloma teče gladko, ob nekem bolj "zahtevnem" dogajanju pa štekne za 1 sec in potem naprej normalno do ponovnega šteka...
Rač je nov in nikakor ni švoh, tako da tu nebi smel biti problem ...

PC:
ASUS Z87-Pro ATX
i5-4670K
SSd samsung 840 pro
amd radeon HD 7950
16gb ram

hdmi kabel je:
http://www.techtrade.si/product.asp?pf_...

TV:
http://www.makspro.si/index.php/led-lcd...

Zvok je speljan preko optičnega kabla direkt v woofer ( ojačevalec ).

Prosim če ima kdo še kak nasvet kaj še narediti naj mi pomaga ker sam nevem več kako in kaj, vse skupaj nikakor ni bilo poceni in je res sitno, da zadeva ne deluje kot bi morala :S ....


hvala že v naprej!

ps ( slika na monitorju deluje brezhibno ... )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MatijaM ()

Map ::

Kak HDMI kabel priporočate? Rabim 10 meterskega, na mimovrste je najcenejši 30EUR, to pa se mi zdi drago. Je kaj cenejšega kje v Sloveniji, pa da dela brez zatikanja in ostalih težav?

P.S.: A vsi HDMI kabli prenašajo zvok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Map ()

Wofk ::

ja vsi kabli

Ales888 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962573617 (12946) Dominator
»

Občasno štekanje pri predvajanju preko HDMI

Oddelek: Zvok in slika
473146 (2102) sejmon
»

slabo predvajanje HD filmov

Oddelek: Strojna oprema
394279 (3579) hojnikb
»

Rahlo zatikanje slike

Oddelek: Zvok in slika
152370 (2055) Sssaga
»

predvajanje hd filma preko pc-ja na lcd-tv

Oddelek: Pomoč in nasveti
111342 (1104) nocnitic

Več podobnih tem