» »

Microsoft sklenil patentni dogovor še z LG-jem

Microsoft sklenil patentni dogovor še z LG-jem

The H - Redmondov pravni oddelek počasi, v vztrajno nadaljuje podpisovanje patentnih dogovorov z Android proizvajalci. Danes so najavili podpis licenčne pogodbe z LG Electronics, kar bo naneslo med 10 in 15 dolarji prihodka za vsako prodano Android tablico ali telefon, oz. ChromeOS prenosnik. Natančni znesek, kot tudi opis pantentnega svežnja seveda niso razkrili, a že mora biti precej soliden, da s tako malo težavami pridobivajo partnerje.

Spomnimo: podoben sporazum imajo že s podjetji Samsung, HTC, Acer, Viewsonic in še nekaterimi drugimi. Analitiki zato ocenjujejo, da samo iz tega naslova zaslužijo bistveno več kot celotna njihova mobilna divizija (PC Magazine špekulira o okroglih 444 milijonih dolarjev samo letos). To je po svoje vseeno bolje od Applove prakse, ki se namesto licenciranja svojih kakovostnih patentov raje odloča za tožbe in prepovedi prodaje (brez strašnega uspeha, k sreči), postavlja pa zanimivo vprašanje, kje je v tej igri Google. Google namreč še ni odkrito nastopil proti Microsoftu, tudi po nabavi obsežnega portfelja mobilnih patentov z nakupom Motorole Mobility ne. Pravzaprav je Motorola edini Android OEM ta hip, ki še nima licenčne pogodbe z Microsoftom.

10 komentarjev

Migelo ::

To je taktika kako dobiti denar od patentov, ne pa tožarjenje in prepovedovanje prodaje kot se tepeta Apple in Samsung.

EDIT: Ups, ubistvi sem ponovil, kar piše v novici. :D Sem komentiral takoj, ko sem prebral naslov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Migelo ()

opeter ::

Ko se dva tepeta, tretji sladko smehlja ... oziroma nekaj v tem smislu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Icematxyz ::

Ravno danes sem prebral zanimivo tezo.

antonija ::

opeter je izjavil:

Ko se dva tepeta, tretji sladko smehlja ... oziroma nekaj v tem smislu.
Kjer se prepirata dva, tretji dobiček ima. (Slovenski pregovor)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

arjan_t ::

Patenti Microsoft vs Barnes & Noble:
I. ’372 Patent (Web Browser Background Image Loading)

The ’372 patent was filed April 18, 1996. Very generally, the patent relates to an outmoded system for retrieving an electronic document like a webpage that includes an embedded background image, which may have a bearing on very old web browsers connected to the Internet via slow, dial-up connections, but has little application in the context of improved, modern Internet connections….

II. ’522 Patent (Operating System Provided Tabs)

The ’522 patents was filed December 13, 1994. The patent relates to a single, simple tool provided by an operating system (such as Windows) that allows applications running on that operating system to have a common look and feel. Since operating systems provide many such tools, the patent amounts to nothing more than a trivial design choice. In particular, and despite the fact that this concept is in the prior art, the ’522 patent’s method allows for the creation of tabs. The tabs are analogous to dividers like those found in a notebook or to labels found in a file cabinet, and allow the user of an application to navigate between multiple pages of information in the same window by clicking on the tabs….

III. ’551 Patent (Electronic Selection with “Handles”)

On its face, the ’551 patent purports to claim priority back to a November 10, 2000 filing date. Generally, the ’551 patent relates to another simple and trivial feature that is not only disclosed by numerous prior art references, but is certainly not central to an operating system like Android — selecting or highlighting text or graphics within an electronic document. The patent provides that a user selects a word or phrase, for example, by tapping on a touch screen display or clicking with a mouse. Such a selection may be shown by highlighting the selected word or phrase. The user is presented with “selection handles” on one or both ends of the selected areas. These “selection handles” can be moved by the user to highlight more or less text or graphics….

IV. ’233 Patent (Annotation of Electronic Documents)

The ’233 patent was filed December 7, 1999. Like the other Microsoft patents, the ’233 patent relates only to one small feature that has long been present in the prior art and is not central to Android or any other operating system. More specifically, the patent generally relates to a method for capturing annotations made in an electronic document (like an electronic book), without changing the electronic document itself….

V. ’780 Patent (Web Browser Loading Status Icons)

The ’780 patent was not filed until May 6, 1997, long after the first web browser came to market. In addition to being late to the game, the patent is directed to a very simple and obvious feature — a temporary graphic element or status icon that is displayed to indicate that a hypermedia browser (such as a web browser) is loading content. When a browser is intended for use with a portable computer system with a limited display size, the ’780 patent notes that it is desirable to maximize the browser’s content display area (the portion of the browser that actually displays a website, not the menus, toolbars, or buttons). Thus, the patent makes a trivial design choice and provides that the graphic element or loading status icon is to be temporarily displayed in the content display area of the browser as opposed to a separate space such as the browser’s menu bar, tool bar, or a separate status bar….


Žalostno ...

Blisk ::

Migelo je izjavil:

To je taktika kako dobiti denar od patentov, ne pa tožarjenje in prepovedovanje prodaje kot se tepeta Apple in Samsung.

EDIT: Ups, ubistvi sem ponovil, kar piše v novici. :D Sem komentiral takoj, ko sem prebral naslov.


Ja itak MS očitno vidi, da se da bolje živeti z dogovori in ne kot appleshit, ki toži vse po vrsti in bo na koncu popušil tako, kot nokia!

antonija ::

Patenti ze v osnovi niso zato, da znanje skrivas ali pa ga naredis prepovedanega, ampak da izumitelj pac zasluzi se od drugih ki izkoriscajo njegov izum. Zdej je druga debata okrog tega, ali je "status loading icon" izum ali ne, ampak kudos M$ju vsaj za to da tezi k licenciranju svojih izumov ne pa prepovedi uporabe.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Invictus ::

Blisk je izjavil:

Migelo je izjavil:

To je taktika kako dobiti denar od patentov, ne pa tožarjenje in prepovedovanje prodaje kot se tepeta Apple in Samsung.

EDIT: Ups, ubistvi sem ponovil, kar piše v novici. :D Sem komentiral takoj, ko sem prebral naslov.


Ja itak MS očitno vidi, da se da bolje živeti z dogovori in ne kot appleshit, ki toži vse po vrsti in bo na koncu popušil tako, kot nokia!


Apple dela vse od softvera do hardvera in svojih patentov, ne ničesar drugega nima namena deliti z ostalimi. MS se je odločil narediti samo softver, zato ne more vseh proizvajalcev hardvera tožit zaradi patentov. Mu bolj ustrezajo licence. Sploh ker o treba kar nekaj telefonov prodati da bo zaživel OS.

Pač drugačna poslovna strategija, ker je tudi podjetje drugačno. O appleshitih in podobnem pa ne bi, ker to kaže samo veliko omejenost avtorjev ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MAGGOTs! ::

Redmondov pravni oddelek počasi, v vztrajno nadaljuje podpisovanje patentnih dogovorov z Android proizvajalci.

To bi moral pisat vendar, ne pa v 8-)
Play TF2 until death! :D

Pithlit ::

MAGGOTs! je izjavil:

To bi moral pisat vendar, ne pa v 8-)

Raz da slovenščina ni ravno moj omiljeni predmet ampak... 'a' bo pasal dosti bolje kot 'vendar'.
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linus pomagal razveljaviti Microsoftov patent na 8.3 imena datotek

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
217798 (5567) sirotka
»

Apple Samsungu, Motoroli ponudil licenco za svoje patente

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
148474 (7673) madmitch
»

Microsoft bo dobival licenčnino tudi za vsak Samsungov Android telefon

Oddelek: Novice / Android
1310538 (9333) Icematxyz
»

Oraclu več ne kaže tako dobro v patentnem sporu okoli Android Jave

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
123436 (2317) Poldi112
»

Google je prevzel Motorolo Mobility (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
6024714 (22316) PrimozR

Več podobnih tem