» »

Boštjan M. Zupančič o Facebooku

Boštjan M. Zupančič o Facebooku

«
1
2 3

poweroff ::

Boštjan M. Zupančič (sicer sodnik Evropskega sodišča za človekove pravice) je imel v Sobotni prilogi DELA zanimiv intervju.

Posebej bi rad opozoril na njegovo videnje Facebooka:

Facebook je oblika ekshibicionizma. In ekshibicionizem je prededipalna manifestacija libida. Facebook je ena od oblik mreženja. Pred 50 leti ne bi imel nikakršnega učinka, saj iskanje sebi podobnih ni bilo zanimivo. Včasih je imel človek nekaj prijateljev, ki jim je zaupal, ostalo pa so bili znanci. Na facebooku so vsi prijatelji. Prijatelji? Poglejte, kako je Zuckerberg izdal svoje prijatelje na Harvardu. V resnici ljudje, ki se »družijo« na facebooku, večinoma niti znanci niso. Med seboj se ne poznajo. Vprašanje je, kakšne so motivacije za tem tehnično sofisticiranim mreženjem.


Vir: http://www.delo.si/zgodbe/sobotnaprilog...

Mislim, da je odlično zadel! 8-)
sudo poweroff

Matako ::

Kurbanja za pozornost je bilo pred 50 leti prav toliko, le težje so ostali zvedeli zanj. Dana priložnost (ali tehnična možnost v tem primeru), bi marsikdo enako skakal iz zadnje vrste in kričal "glejte me, glejte me", kot danes.

Mit o "nekih bolj civiliziranih časih" je le to - mit.
/\/\.K.

Avenger ::

No ja, kot bi rekel: nož je vrsta hladnega orožja in orožje je manifestacija agresije itd itd. Ne, facebook je orodje, ki ga lahko uporabljaš za ohranjanje stikov z ljudmi, ki živijo daleč stran ali pa tudi blizu, na vsak način pa drži, da zlahka zdrsneš v ekshibicionizem. Predvsem s fotkami. Komu boš pokazal družinski album? Vsem 578 prijateljem. Koga boš prosil za pomoč, ko boš v težavah? Enega izmed 3h prijateljev, od katerih 1 sploh ni na fbju.

Kaj za tem stoji? Res dobro vprašanje. S fejsa se ne morš zbrisat - zakaj ne?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Tero ::

Mah kako lahko nekomu verjameš ki govori takšen bullshit o pesticidih? :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Aston_11 ::

Mi grejo na nekaj članki, kjer avtor enega stavka ni sposoben spesniti brez 150 tujk in enih in istih citatov, ki se mu ponavljajo v člankih in knjigah zadnjih 30 let.

ahac ::

Mislim, da je odlično zadel!

Jaz pa mislim, da je slabe volje, ker njega niti neznanci ne dajo za prijatelja na FB. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

bajsibajsi ::

ahac je izjavil:

Mislim, da je odlično zadel!

Jaz pa mislim, da je slabe volje, ker njega niti neznanci ne dajo za prijatelja na FB. :P


Mene tudi ne. -.-

Aja, saj nisem na FB. :P

ShowDown ::

He's got sand in his vagina.

Dr_M ::

Nisem si mislis, da toliko bolnikov zagovarja FB. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

ahac ::

Dr_M je izjavil:

Nisem si mislis, da toliko bolnikov zagovarja FB. :)


Men se zdi bolj čudno, da tolk "bolnikov" napada FB in se imajo za nekaj več, ker ga ne uporabljajo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Dr_M ::

Vsakic, ko kdo zagovarja fecesbook, dobim obcutek, kot da zagovarja Hitlerja,Mussolinija,Stalina ipd... Nekaj, kar se vsakemu normalnemu cloveku zdi narobe.
Pricakoval bi, da so ljudje kvecjemu nevtralni, ne pa da celo take stvari zagovarjajo.

Ampak ja, vsak ma svoje veselje ocitno. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

poweroff je izjavil:

Boštjan M. Zupančič (sicer sodnik Evropskega sodišča za človekove pravice) je imel v Sobotni prilogi DELA zanimiv intervju.

Posebej bi rad opozoril na njegovo videnje Facebooka:

Facebook je oblika ekshibicionizma. In ekshibicionizem je prededipalna manifestacija libida. Facebook je ena od oblik mreženja. Pred 50 leti ne bi imel nikakršnega učinka, saj iskanje sebi podobnih ni bilo zanimivo. Včasih je imel človek nekaj prijateljev, ki jim je zaupal, ostalo pa so bili znanci. Na facebooku so vsi prijatelji. Prijatelji? Poglejte, kako je Zuckerberg izdal svoje prijatelje na Harvardu. V resnici ljudje, ki se »družijo« na facebooku, večinoma niti znanci niso. Med seboj se ne poznajo. Vprašanje je, kakšne so motivacije za tem tehnično sofisticiranim mreženjem.


Vir: http://www.delo.si/zgodbe/sobotnaprilog...

Mislim, da je odlično zadel! 8-)


Meni se zdi da je usekal čisto mimo. Status 'prijatelja' na FB je samo link med dvema osebama in ne nek odnos (relationship). Hrčkanje osebkov za ePenis. Facebook je tisto nekaj vmes med MSN-jem in Forumi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PacificBlue ::

Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Pyr0Beast ::

Citation needed*

Pyr0 ugotavlja da je poslušanje raznih psihiatrov[1] zdravju škodljivo[2] in povzroča dolgotrajne škodljive posledice[3]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Pyr0Beast je izjavil:

Citation needed*

Pyr0 ugotavlja da je poslušanje raznih psihiatrov[1] zdravju škodljivo[2] in povzroča dolgotrajne škodljive posledice[3]



Imas prav, ne rabis psihiatrov poslusat, da ugotovis, da je FB skodljiv za psihicno zdravje. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

para! ::

Hehe, je še kak nepomembnež v kakšnem cajtngu zapametoval o modernih socialnih omrežjih, da bi še o njem odprli temo? :P
Death before dishonor!

LordTado ::

FB je bol preganjanje dolgčasa jaz mislim...

Mercier ::

Predlagam natečaj za nadomiselnejšo rabo cehovskih izrazov. Po želji, npr. kill, child, slave, parent, owner, flush...

Gregor P ::

Človek je usekal popolnoma mimo, pa še vsega skupaj sploh ne razume.;(( Skratka ni FB problem (kakor tudi ni denar problem ipd.), ampak človek sam ... kot vedno, že leta, desetletja, tisočletja itd. itn. ... tako da tip resnično ni povedal prav nič novega, poleg tega da je zgrešil in ima zastarel pogled ter očiten strah pred tehnologijo in napredkom (nanaša se samo na citat zgoraj).

Za "normalne" ljudi je FB le nek sodoben javen spletni (kar potegne za seboj vse tipične težave in nevarnosti, ki jih lahko pričakuješ v tem virtualnem okolju) telefonski imenik ožjega kroga znancev, prijateljev, sorodnikov, ki so ti (kot tudi zainteresiranim korporacijam ter ostali katerim FB v ozadju prodaja podatke) tako lažje dostopni; še eno spletno orodje pač v vrsti mnogih.

Če se gremo pa videnja po citatu, potem imaš pa tudi morilce, ki prežijo na svoje žrtve na podlagi podatkov iz starih papirnatih telefonskih imenikov etc.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Keyser Soze ::

ShowDown je izjavil:

He's got sand in his vagina.

As usual.

BMZ je bolj za hec kot zares. Ne vem kako je ta človek lahko na takšnem položaju kot je, ker ima totalno zjeban moralni kompas. Ampak to je itak debata za drugo temo.
OM, F, G!

Lion29 ::

Dr_M je izjavil:

Vsakic, ko kdo zagovarja fecesbook, dobim obcutek, kot da zagovarja Hitlerja,Mussolinija,Stalina ipd... Nekaj, kar se vsakemu normalnemu cloveku zdi narobe.
Pricakoval bi, da so ljudje kvecjemu nevtralni, ne pa da celo take stvari zagovarjajo.

Ampak ja, vsak ma svoje veselje ocitno. :)


jaz pa imam obcutek da folk, ki se na veliko izogiba FBja in govori cezenj, imajo probleme sami s sabo... nekako jih mecem v isti kos kot vse tiste, ki verjamejo v super teorije zarot (iluminati, fejk polet na luno, ni aidsa, poneumljanje ljudi v solah, etc)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

poweroff ::

Hrčkanje osebkov za ePenis.

Točno o tem govori, da.

Skratka ni FB problem (kakor tudi ni denar problem ipd.), ampak človek sam

Točno o tem govori, da.
sudo poweroff

globalna80 ::

Facebook. Vedo kdo si, kaj se pogovarjaš, s kom se družiš, kaj naklepaš, si proti sistemu in vladajočim elitam, jih ogrožaš, infiltrirajo se v facebook revolucije in jih prevzamejo, spreobrnejo sebi v prid...
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Gray_Warden ::

yes it is a conspiracy.

Meni že ne bodo misli brali!



ontopic: facebook kot tak ni problematičen. Sploh. Facebook samo ponuja možnost, da ljudje izdajo vse svoje privatne informacije. Nikjer ne piše da morajo to dejansko storiti. Pa vendar ljduje tam gor objavljajo vse, nekateri celo tako natančno, da se ve kdaj so šli na stranišče. objavijo tudi natančne podatke kje se nahajajo vsak dan v tednu.

Facebook je super, če ga pravilno uporabljaš. Večina tega na žalost ne upošteva. sploh.

najdejo se celo taki, ki menijo da je vse skupaj zarota (dobesedno vse..od harpanja vremena, do skritih skupin ki nadzirajo vse..), potem pa to javno objavljajo na facebooku, da ja vsi vidijo da so oni proti vladi.

izjemno pametno, res.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

borges ::

Eh, fantje, kaj tako pavšalno pljuvate po BMZju ...

Jaz ga res berem že več kot 25 let, še iz časov, ko je imel kolumno v Naših razgledih, če je kdo že kdaj slišal zanje, pa je vedno znova zanimiv in res ne morem reči, da se ponavlja ... Mimogrede, kolumno je nehal pisati, ko je postal ustavni sodnik, ker je bilo pisanje kolumne po njegovem mnenju nezdružljivo s funkcijo ustavnega sodnika.

Če koga zanima, da bo bolj jasno, kaj je predojdipovski (prededipalni) sindrom, še intervju z njim izpred treh let iz Mladine: http://www.mladina.si/44135/bostjan_m__...

ahac ::

poweroff je izjavil:

Točno o tem govori, da.


Ja, on ima srečo, da je dost pomemben, da Delo objavi intervju z njim. Verjetno ima kr dost "prijateljev".
Me zanima s kakšnimi ljudmi se on »druži« v RL, da je dosegel, kar je. Samo s tistimi nekaj prijatelji, ki jim zaupa? Sure...
To kar ljudje počnejo na FB on uspešno počne v RL. Kaj je večji ekshibicionizem: da o svojem lajfu pišeš na FB al da imaš svojo kolumno v reviji, da o tebi piše Delo in da daješ intervjuje?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Invictus ::

Kaj naj rečem, dobri članki ...

Seveda so samo nakladanje nekega nesposobnega Slovenca, vsaj sodeč po komentarjih tukaj. Najbrž je plačal za to da je sodnik v Strassburgu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TESKAn ::

Gray_Warden je izjavil:


ontopic: facebook kot tak ni problematičen. Sploh. Facebook samo ponuja možnost, da ljudje izdajo vse svoje privatne informacije. Nikjer ne piše da morajo to dejansko storiti. Pa vendar ljduje tam gor objavljajo vse, nekateri celo tako natančno, da se ve kdaj so šli na stranišče. objavijo tudi natančne podatke kje se nahajajo vsak dan v tednu.


Enako lahko rečeš za vsako tajno službo, kot je bila na primer udba. Sama ni bila problematična, je samo ponujala možnost špicljem, da zašpecajo sosede. In oblastnikom, da so si v tej zbirki lahko pogledali, kdo je "oporečen". In samo naivneži mislijo, da pisarjenje po FB ne bo imelo posledic v RL. Danes mogoče manjše (ti šef naloži več dela, ko vidi, da med delovnim časom pišeš na FB), v prihodnosti večje (ne boš dobil službe, ker bodo dobili tvojo pijansko sliko na FB, takih "nezanesljivih" ljudi pa ne bodo zaposlovali), naprej pa - kdo ve? Hecno pa, kako je nekaterim arhiv UDBE blazno zoprn, še večji arhiv privatne korporacije, ki ji nič ne zapoveduje, kaj lahko naredi s temi podatki, se jim zdi pa povsem OK. Nekateri resnično verjamete, da ameriška firma ne bo zlorabljala podatkov o vašem življenju, če bodo na ta račun lahko zaslužili $$$?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Vitez ::

Moje mnenje je, da je facebook privid družabnega življenja. Privid, saj virtuala seveda ni družabno življenje, ampak je lahko zgolj pripomoček, ob pravilni uporabi. Realnost pa je taka, da ima povprečen uporabnik facebooka gor ene 500 ali več virtualnih "prijateljev", s katerimi čuti potrebo deliti ogromno nekih slik, podatkov, ne vem česa vse. V bistvu gre seveda, kot omenjeno, za nekakšen moderen ekshibicionizem, češ, pogeljte, kaj počnem, kaj poslušam, kje sem bil na počitnicah, koga poznam..

Stvar je šla že dalje, prva fb geenracija ima že tudi otroke, ki jih prav tako razkazuje po fb..Skratka, še vedno čutijo potrebo deliti svoje zasebno življenje z virtualo.

Uporaba facebooka se mi zdi smiselna, če gre za ohranjanje stika z osebami, ki živijo daleč od nas, če obstaja interes, ali pa če gre za iskanje in/ali tkanje kontaktov glede kakšnega zanimivega hobija/biznisa.

To, kar na fb počne povprečen slovenski 20-35 eltnik pa je čisti moderni ekshibicionizem in nič drugega.

Dr_M ::

Lion29 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Vsakic, ko kdo zagovarja fecesbook, dobim obcutek, kot da zagovarja Hitlerja,Mussolinija,Stalina ipd... Nekaj, kar se vsakemu normalnemu cloveku zdi narobe.
Pricakoval bi, da so ljudje kvecjemu nevtralni, ne pa da celo take stvari zagovarjajo.

Ampak ja, vsak ma svoje veselje ocitno. :)


jaz pa imam obcutek da folk, ki se na veliko izogiba FBja in govori cezenj, imajo probleme sami s sabo... nekako jih mecem v isti kos kot vse tiste, ki verjamejo v super teorije zarot (iluminati, fejk polet na luno, ni aidsa, poneumljanje ljudi v solah, etc)


Nevem sicer kje si ti nasel povezavo, ampak ok, ocitno ti bele miske niso tuja stvar :>
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Keyser Soze ::

FB je orodje. Tako kot vsako drugo. Če ga znaš koristit je lahko samo plus. Če ga ne znaš, pa ne morejo biti krivi ostali FB userji. Lastna omejenost nikakor ne more biti odraz drugih.

Kaj počnejo ljudje na FBju in kako se "razgaljajo" je popolnoma njihova stvar. Enih hudih sodb na ta račun sam ne bi razpredal naokoli, ker s tem početjem v veliki, veliki večini primerov ne škodijo nikomur. In ravno zato bi lahko BMZ bil tiho, skladno s funkcijo, ki jo premore. Ampak, kot sem rekel, mal ma zjeban kompas on. Sem ga že velikokrat poslušal in lahko rečem, da kar je nadudlan je nadudlan. Ene inteligence mu pa sam ne morem pripisat. Je znal v kratkem času tako veliko budalizma prikazat, da ima lahko eno kopico doktoratov, častnih nazivov in "piejždijov", pa bo zelo težko, če sploh lahko, spremenil ta vtis.

Plus, "prijatelj" je širok pojem. In ni jasno definiran. Kje vleče oseba mejo med prijateljem in znancem je precej subjektivna ocena. To, da je FB pojem "prijatelj" zasnoval precej oholo je tule malček zjebalo BMZja. In na podlagi tega je spisal eno hudo "oslovsko sodbo". Vsaj v delu, ki se nanaša na FB.
OM, F, G!

IceIceBaby ::

Seveda so samo nakladanje nekega nesposobnega Slovenca, vsaj sodeč po komentarjih tukaj. Najbrž je plačal za to da je sodnik v Strassburgu ...


Če je nekdo na visokem/pomembnem položaju, še ne pomeni, da ima po defaultu v vsem prav.

v prihodnosti večje (ne boš dobil službe, ker bodo dobili tvojo pijansko sliko na FB, takih "nezanesljivih" ljudi pa ne bodo zaposlovali),


Lahko pogledaš tudi z drugega vidika. Facebook dela ljudi bolj iskrene. Namesto, da bi svoje žuranje skrival pred delodajalcem jih javno objavijo. Če te delodajalec kljub pijanim slikam zaposli imaš z njim boljši odnos.

Ali pa na FB najdeš človeka, ki ti ponudi tvojo sanjsko službo. Vsi omenjeni scenariji so možni.

Hecno pa, kako je nekaterim arhiv UDBE blazno zoprn, še večji arhiv privatne korporacije, ki ji nič ne zapoveduje, kaj lahko naredi s temi podatki, se jim zdi pa povsem OK.


Razlika je v tem, da pri FB točno veš v kaj se spuščaš in imaš možnost, da se tega enostavno ne greš. Pri raznih udbah te noben ne vpraša, ali se strinjaš s pogoji poslovanja.

Gregor P ::

poweroff je izjavil:

Hrčkanje osebkov za ePenis.

Točno o tem govori, da.

Skratka ni FB problem (kakor tudi ni denar problem ipd.), ampak človek sam

Točno o tem govori, da.

Torej se strinjaš, da ni povedal čisto nič novega; še manj pa karkoli iz pravnega vidika, če je že strokovnjak na tem področju:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lion29 ::

Dr_M je izjavil:

Lion29 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Vsakic, ko kdo zagovarja fecesbook, dobim obcutek, kot da zagovarja Hitlerja,Mussolinija,Stalina ipd... Nekaj, kar se vsakemu normalnemu cloveku zdi narobe.
Pricakoval bi, da so ljudje kvecjemu nevtralni, ne pa da celo take stvari zagovarjajo.

Ampak ja, vsak ma svoje veselje ocitno. :)


jaz pa imam obcutek da folk, ki se na veliko izogiba FBja in govori cezenj, imajo probleme sami s sabo... nekako jih mecem v isti kos kot vse tiste, ki verjamejo v super teorije zarot (iluminati, fejk polet na luno, ni aidsa, poneumljanje ljudi v solah, etc)


Nevem sicer kje si ti nasel povezavo, ampak ok, ocitno ti bele miske niso tuja stvar :>



bele miske smo vsepovsod... deal with it...

sicer pa (po mojem) je moja povezava s tin foil folkom bolj na mestu kot tvoja povezava z zagovorniki hitlerja
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Tear_DR0P ::

Mislim, da je odlično zadel!

Matthai, a lahko svoje mnenje obrazložiš? Sicer sem prebral celoten intervju, ampak ga še nisem v celoti zapopadel.

Zanimivo mi je, kako BMZ demonizira Facebook. Uporablja sociološke in psihološke poglede izpred dveh svetovnih vojn - Freuda, Durkheima ... Nekako nimam občutka, da je pogledal Facebook v kontekstu časa in prostora v katerem je nastal in v katerem danes obstaja. Konec koncev "friend" ne nosi enakega pomena kot pri nas prijatelj in ne predstavlja nujno nekoga, ki nam je blizu, ampak je prijatelj lahko tudi nekdo, ki nam ni daleč.
Hkrati pa celotno orodje ocenjuje na podlagi nekaterih ekstremnih uporabnikov, katerih ekscesi so se prebili v druge medije (konec koncev je Facebook po mojem videnju le še en medijski kanal, kakor revije ali pa TV, le da ta omogoča drugačne modele sporočanja in prejemanja povratnih informacij).

Kot pravim, bom poskusil intervju še enkrat prebrati, počasneje, še bolj dojeti sporočilo, predvsem del o razpadu družbenih vrednot in povezavah tega ter orodij za spletno družbeno mreženje z uspehom določenih razdiralnih elementov sodobne družbe, ki jih našteva.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

garamond ::

V istem intervjuju BMZ tudi poda komentarje o nekaterih vodilnih, ki so psihopati kar po klinični definiciji. Saj ne rečem, da so nekatere podobnosti, ampak meni se zdi, da kar malce pretirava.

Looooooka ::

Moje mnenje je da gospod isce pozornost.Ker je na Facebooku ne dobi(sorry...tja se gre cas zapravljat,pejstat butaste komade in vsake tok casa kj neumnega povedat pod kksno slikco)...je rajsi pisal o facebooku, da bo prisilil uporabnike facebooka v komentiranje clanka.
Kar pomeni, da je padel pod nedirekten vpliv facebooka in je navadna kurba tko kot cisto vsi po katerih pljuva.
Zame so grozni vsi, ki fb povelicujejo v nekaj kar smo rabili...brez cesar ne moremo in kar odpira nove moznosti komunikacija kot pa tudi tisti, ki mislijo, da je njihovo zivljenje tako zanimivo, pomembno in sploh cool do te mere, da oni pa RES nikoli ne bojo na facebooku.
S tem, da je gospod Zupancic se hujsi, ker se mu da zadevo "raziskovati".

modicr ::

poweroff je izjavil:


Mislim, da je odlično zadel! 8-)

Koga ali kaj?
(c) nisem patentiran

Avenger ::

Gray_Warden je izjavil:

yes it is a conspiracy.


Facebook samo ponuja možnost, da ljudje izdajo vse svoje privatne informacije. Nikjer ne piše da morajo to dejansko storiti. Pa vendar ljduje tam gor objavljajo vse, nekateri celo tako natančno, da se ve kdaj so šli na stranišče. objavijo tudi natančne podatke kje se nahajajo vsak dan v tednu.


Ha, seveda ni nujno da so za FBjem kakršnikoli drugi plani, ali da je orodje za dosego nečesa, ne vem, bildanje baze podatkov s katero futrajo nek superračunalnik, ki bo naredil simulacijo, kako množice reagirajo na zapletene verige dogodkov. Ampak pa moraš priznat, da je kot nalašč. Kot si napisal, nikjer ne piše da morajo ljudje razkrivat svoje informacije, pa jih kljub temu. Ja tko je model sestavljen in stvar je predvidljiva, a ne? Štos je v tem, da če bo nekdo žel te podatke, bo letina bogata!
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

gslo ::

če bo nekdo želel te podatke? heh, vrsta je že dolga in prvi so že dobil svojo porcijo + hočejo še repete = ameriške obveščevalne. ampak ne vem, zakaj bi tukaj našteval dejstva.

Matako ::

Tale Župančič flirta s chemtrails kreteni.

Iz istega članka:

"Precej tvegano je, da se ob razlagi družbenih procesov sklicujete na učinke kemikalij.

Samo po sebi se mi to ne zdi tvegano. Soočeni smo z multikulturnim učinkom. Od Islandije do Latvije, od Latvije in Cipra ter Grčije se dogajajo podobni procesi. Zgodilo se je nekaj, kar učinkuje v zelo heterogenih družbah. Zakaj se tako v Islandiji kot Azerbajdžanu dogaja nekaj podobnega? Seveda smo lahko zelo hitro pri zgodbi o kuri in jajcu. Kaj je bilo prej? Dešifriranje, pri katerem bi lahko navedli en sam razlog, je oteženo. Inkubacijska doba procesa, o katerem govorim, je bila dolga. Dolgo časa smo potrebovali, da smo ugotovili, da je na psihoanalitski ravni prišlo do globokih sprememb osebnostne strukture. Te spremembe so se v svoji sociopatski različici že infiltrirale v vse vidike delovanja družbe, tudi v institucije. Če rečemo, da so vsega krivi pesticidi, denimo DDT, to lahko zveni neumno. Pozabljamo pa, da se je uporaba DDT-ja začela okrog leta 1942, 1943,"
/\/\.K.

srus ::

Česa pametnega o FB ne morem reči, ker z njim ne izgubljam časa, paberkovanje g. euro sodnika pa me spominja na razpravo o "precious bodily fluids" iz znanega filma. Morda ima gospod enake probleme, kot jih je imela ena od oseb iz filma.

poweroff ::

ahac je izjavil:

Ja, on ima srečo, da je dost pomemben, da Delo objavi intervju z njim. Verjetno ima kr dost "prijateljev".
Me zanima s kakšnimi ljudmi se on »druži« v RL, da je dosegel, kar je. Samo s tistimi nekaj prijatelji, ki jim zaupa? Sure...
To kar ljudje počnejo na FB on uspešno počne v RL. Kaj je večji ekshibicionizem: da o svojem lajfu pišeš na FB al da imaš svojo kolumno v reviji, da o tebi piše Delo in da daješ intervjuje?


Točno to je problem.

BMZ je s svojim delom in znanjem nekaj dosegel v življenju. In ima nekaj pokazati in povedati - nekaj, kar je dosegel z lastnim delom. Na Facebooku pa večinoma visijo nesposobneži, ki v življenju niso dosegli ničesar in ki imajo totalno nezanimiva življenja ter povprečneži, ki prav tako nimajo kaj pokazat. So pa lačni pozornosti. In FB zapolnjuje to njihovo lakoto.

Pozornost sicer lahko dobiš (v grobem) tako da nekaj dosežeš ali da si ekscesen (razne "pjevačice" pokažejo malo gole kože ali se pustijo "ujeti" paparacem v kakšni kočljivi situaciji).

Večina povprečnežev ni dosegla NIČ, hkrati pa si ne upajo sleči pred kamero. Zato se slečejo virtualno - z objavljanjem podrobnosti o svojem (nezanimivem) življenju...

Keyser Soze je izjavil:

Kaj počnejo ljudje na FBju in kako se "razgaljajo" je popolnoma njihova stvar.

Absolutno. Vendar pa BMZ analizira "psihiloški profil" ljudi, ki prostovoljno sodelujejo v tem razgaljanju.
sudo poweroff

poweroff ::

No, je pa dejstvo, da če povprečnežu in nesposobnežu poveš, da je povprečnež in nesposobnež, bo užaljen.

To se vidi tudi iz tele teme. 8-)

Tear_DR0P je izjavil:

Zanimivo mi je, kako BMZ demonizira Facebook.

Jaz mislim, da ga ne demonizira, le pove kako stvari v resnici stojijo. Da torej ne gre za neko oh-in-sploh super stvar (kar je propaganda FB-ja), za neko orodje, ki bo povečalo kohezijo v družbi in bodo na koncu vsi srečni in bodo ptički peli, pač pa da gre v resnici za eksihibionizem.

Vprašanje, ki si ga jaz zastavljam je le, ali je bilo ekshibicionizma včasih res manj kot sedaj ali pa sedaj obstaja le več (tehničnih) možnosti za njegovo izražanje. Nagibam se k drugemu.
sudo poweroff

puffs ::

BS. Ne vem kakšne ljudi/prijatelje imate nekateri da vam poročajo o vsaki dnevni aktivnosti, jaz nimam nobenega. Vsi posti v mojem streamu so zanimivi/luškani linki na takšno ali drugačno temo, hude fotke in vabila na meni kul dogodke. Se je zgodilo da je kdo kdaj pretiraval (s čisto spodobnimi) fotkami z dopusta ampak ga pač vržeš iz feeda ko je preveč in je stvar rešena.
Obešanje na to kdo je res prijatelj je pa zapravljanje gospodovega časa. Pa kaj če par ljudi poznam zelo površinsko? Dokler šerajo kul stvari za katere sicer mogoče niti ne bi izvedela smo vsi happy.

Keyser Soze ::

poweroff je izjavil:

BMZ je s svojim delom in znanjem nekaj dosegel v življenju. In ima nekaj pokazati in povedati - nekaj, kar je dosegel z lastnim delom. Na Facebooku pa večinoma visijo nesposobneži, ki v življenju niso dosegli ničesar in ki imajo totalno nezanimiva življenja ter povprečneži, ki prav tako nimajo kaj pokazat. So pa lačni pozornosti. In FB zapolnjuje to njihovo lakoto.

Kaj je on dosegel bi se dalo debatirati. IMO nič posebej pomembnega za splošno dobro. Je pa veliko dosegel za lastno hvalo. Kar je tip tudi znal dodobra izkoristit in izpostavit.

Zdej, če tebi njegovo pisanje pomeni eno orgazmično dejstvo, ki te vzburi do te mere, da moraš zadevo delit s širšo javnostjo oz. "frendi" na forumu, so be it. Ampak to, kar je napisano v tem članku in to kar ti veselo izpostavljaš tule na forumu je kratkomalo enak atention whoring kot bathroom mirror shot. S tem da je na žalost na nivoju slednjega, kar lepo kaže na to, da bi bilo boljše če bi se BMZ držal svoje profesije in se vzdržal nekih populističnih, na predsodkih osnovanih psihoanaliz.

P.S.: Verjamem, da BMZ več kot dobro zastopi tole, čeprav se vmes vrine kakšen "amerikanizem". Konec koncev je tip ničkolikorat izpostavil obično prostaštvo Slovencev napram superiorizmu Američanov. Ki mu je bilo razodeto tekom njegove čezlužne kariere. Logično, konkretno tega ni bilo mogoče zaslediti v nobenem občilu, samo bolj tako neuradno, mimogrede je blo izpostavljeno. Se najbrž zaveda, da je lahko javno le splošen kritik, konkreten pa rajši ne bo, ker si mora pustiti odprte možnosti za še kakšno funkcijo.

P.P.S.: Kot je mariskateri "povprečnež in nesposobnež" tule gor ugotovil, je njegov članek kup populizmov in nebulizmov. Skratka, nekaj, kar bi kolčkaj intelektualcu bilo bolj v sramoto kot ponos. Matthai je seveda napovrpečen in ultra sposoben, zato meni drugače.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

hruske ::

FB je pač orodje. Lahko ga uporabljaš:


  • za spamanje svojih prijateljev z reklamami o svoji firmi,
  • za potešitev svojih ekshibicionističnih nagnenj,
  • za vohunjenje za ljudmi,
  • za odkrivanje novih zanimivih stvari, ki jih sicer ne bi,
  • za ...



Tudi ne moreš reči, da ga nekdo narobe uporablja, zgolj, da ga ne uporablja po tvojih pričakovanjih.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

Lion29 ::

poweroff je izjavil:

Na Facebooku pa večinoma visijo nesposobneži, ki v življenju niso dosegli ničesar in ki imajo totalno nezanimiva življenja ter povprečneži, ki prav tako nimajo kaj pokazat. So pa lačni pozornosti. In FB zapolnjuje to njihovo lakoto.


ah mathai... nastel si 95% ljudi...

ne stekam, kaj zelis povedat, da smo, ker uporabljamo FB manj vredni al kaj?

da clovek isce pozornost je cisto normalno in naravno, ne razumem, zakaj tak naravni nagon zelite predstaviti v slabi luci

in se najbolj smesno se mi zdi, da se s facebookom (in demoniziranje tega) ukvarjajo najbolj tisti, ki ga "kao" ne uporabljajo...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

hruske ::

Pravo vprašanje za Matthaia je: ali ne bi uporabljal nekaj podobnega Facebooku, če bi tisto ne bilo "zlobno" -- če to ne bi beležilo kupa podatkov o času in načinih interakcije z aplikacijo in če bi lahko tak sistem poganjal na svojem strežniku?
Rad imam tole državico. <3

borges ::

Keyser Soze je izjavil:


Kaj je on dosegel bi se dalo debatirati. IMO nič posebej pomembnega za splošno dobro. Je pa veliko dosegel za lastno hvalo. Kar je tip tudi znal dodobra izkoristit in izpostavit.


Daj no preberi, kakšno njegovo ločeno mnenje, ko je bil sodnik na ustavnem sodišču za začetek ...

Sicer si res napisal IMO in verjetno tudi različno razumeva kaj splošno dobro je ... drugače res ne razumem, kako lahko nekomu, ki je bil ustavni sodnik in ki je trenutno sodnik na evropskem sodišču za človekove pravice, da tega, da je bil profesor na pravni fakulteti, niti ne omenjam, očitaš, da ni nič naredil za splošno dobro. :P


P.S.: Verjamem, da BMZ več kot dobro zastopi tole, čeprav se vmes vrine kakšen "amerikanizem". Konec koncev je tip ničkolikorat izpostavil obično prostaštvo Slovencev napram superiorizmu Američanov. Ki mu je bilo razodeto tekom njegove čezlužne kariere. Logično, konkretno tega ni bilo mogoče zaslediti v nobenem občilu, samo bolj tako neuradno, mimogrede je blo izpostavljeno. Se najbrž zaveda, da je lahko le splošen kritik, konkreten pa rajši ne bo, ker si mora pustiti odprte možnosti za še kakšno funkcijo.

Citat iz intervjuja iz Mladine, ki na katerega link sem dal že prej, in ki te demantira: Leta 1986 sem prišel iz Amerike, ker mi je šel Reaganov neoliberalizem na živce. Zato pa sem s plače 5500 dolarjev šel za 800 nemških mark na ljubljansko Pravno fakulteto.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook tone še globlje

Oddelek: Novice / Zasebnost
4513915 (7575) Jarno

Kandidatura Boštjana M. Zupančiča za člana odbora OZN

Oddelek: Problemi človeštva
334542 (3105) Gandalfar
»

Prvi vtis na Facebooku: Število prijateljev vpliva na privlačnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9924193 (19367) smash
»

Wikileaks saga: kateri podatki s Facebooka so na voljo policiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8319913 (13790) mailer
»

EU začenja preiskavo Facebooka? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
24163800 (58832) Ramon dekers

Več podobnih tem