» »

Dopust - razmere v Egiptu

Dopust - razmere v Egiptu

Libertarian ::

Konec Januarja se odpravljam v Hurghado, pa me zanima če je dol vse ok in če se mogoče odsvetujejo kaki izleti v Kario ipd...vglavnem če je kdo šel zadnji mesec dol in kakšne so izkušnje z varnostjo. Sicer sem zlo open minded in že bil dol 5 let nazaj.., ampak zanima me predvsem v luči geopolitičnih sprememb doli in pomoje da v samem hotelu itak ni panike, samo noter ne mislim bit...zanima me feedback od ljudi ki so bli dol recently

Hvala za input!
Sic semper tyrannis

RockyS ::

Ob turističnih destinacijah ni panike, kak pa greš kam druga pa run for you life. Vsekakor pa razmisli o kakem kosu hladnega orožja ali spreja.

KoMar- ::

Zakaj bi silil tja, če ti ni treba?

kixs ::

Vprasaj kar v agenciji, ti bodo povedali tocne informacije. Ce delajo izlete v Cairo, potem verjetno ni nevarnosti. Sicer se za izlete lahko itak na licu mesta odlocis, ko bos ze videl kaksna je situacija.

Imas pa tule en forum, kjer bos dobil bolj tocne informacije iz prve roke:
http://sharm.mojforum.si/sharm.html

lp

dronyx ::

Nekje sem prebral, da se neka egiptovska muslimanska stranka zavzema za to, da bi morali tudi turisti upoštevati muslimanska pravila, da se ne smejo moški kopati skupaj z ženskami in da morajo ženske v vodi nositi specialno obleko, da zakrije vse ključne dele telesa. To mi potem ne zveni ravno kot neka sanjska počitniška destinacija. Se mi pa zdi, da ta stranka še ni zmagala na volitvah, ima pa baje v Egiptu veliko privržencev.

kixs ::

Sej Egipt nikoli ni bil neka sanjska destinacija. Vsaj kakor js razumem sanjske, so to tiste, ki niso tako dostopne (cena=srednja do visoka, oddaljenost=relativno velika in gneca=ni).

Ima pa Egipt vsekakor svoje atribute in vsak bi ga "moral" obiskat vsaj 1x ;)

Karaya 52 ::

Verjetno je to zadnja priloznost za obisk, preden islamisti zakrijejo piramide. Na tvojem mestu bi sel, zato ker mora biti zdaj res poceni, je pa res da Egipt ni nikoli bil zares varen, zdaj pa sploh ni. Z nekaj pameti lahko mirno kot turist prides skozi vecje nevarnosti, ponavadi se petelinjo domacini med sabo.

Dr_M ::

Moj kolega je zdele v Egiptu, sicer nevem cisto tocno kje se nahaja trenutno, pravi pa, da je vse ok.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kow ::

dronyx je izjavil:

Nekje sem prebral, da se neka egiptovska muslimanska stranka zavzema za to, da bi morali tudi turisti upoštevati muslimanska pravila, da se ne smejo moški kopati skupaj z ženskami in da morajo ženske v vodi nositi specialno obleko, da zakrije vse ključne dele telesa. To mi potem ne zveni ravno kot neka sanjska počitniška destinacija. Se mi pa zdi, da ta stranka še ni zmagala na volitvah, ima pa baje v Egiptu veliko privržencev.

"Mainstream" islamisti ne bodo nikoli za to, ker že itak se jim ekonomija sesuva in si ne morajo več privoščiti subvencioniranja prehrane in energentov.

Po moje se nimaš kaj bati doli, ker trenutno res potrebujejo dolarčke. Bi ti pa odsvetoval, da jim žališ verska oz. bilokakršna "čustva", hehe. Saj veš za našega veleposlanika...

amigo_no1 ::

dronyx je izjavil:

Nekje sem prebral, da se neka egiptovska muslimanska stranka zavzema za to, da bi morali tudi turisti upoštevati muslimanska pravila, da se ne smejo moški kopati skupaj z ženskami in da morajo ženske v vodi nositi specialno obleko, da zakrije vse ključne dele telesa. To mi potem ne zveni ravno kot neka sanjska počitniška destinacija. Se mi pa zdi, da ta stranka še ni zmagala na volitvah, ima pa baje v Egiptu veliko privržencev.

Stranka Muslimanska bratovščina (bila prepovedana pod Mubarakovim režimom) ?
V Aleksandriji so že baje nekemu znanemu kipu ženskega spola dali ruto okoli glave ;((.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pocitnice do 400€

Oddelek: Loža
346724 (5550) Okapi
»

Potovanje v Egipt in uveljaljanje odpovednega rizika

Oddelek: Loža
212590 (1570) Lukzii
»

Kako se mora islam spremeniti, da ga bo zahod 'sprejel'? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22935784 (31185) guest #44
»

Egipt v celoti odrezan od interneta (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Novice / NWO
573111996 (99086) Double_J
»

Jordanija. Da ali ne?

Oddelek: Loža
234012 (2538) Revenant

Več podobnih tem