» »

Jordanija. Da ali ne?

Jordanija. Da ali ne?

kiFni ::

Zanima me kok je varno tja potovat. Prijatelji imajo namen it drug mesec.
Jaz osebno ne bi šel. Veliko jih tkole v debati reče, da ne.

Kaj pa vi?

reeves ::

Potovat al it na morje? V turističnih naseljih je kar varno, seveda pa to ničesar ne izključuje. Tud v Sharm-el-Sheik-u, ki je priznana turistična destinacija in je za varnost dobro poskrbljeno je bil teroristični napad.
Kar se pa potovanja (na lastno pest) tiče, bi pa raje izbral kako bolj ziher destinacijo, če nimajo izkušenj s tem.

STASI ::

jordanija je cool. ti kar pejt.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

MadMicka ::

Zakaj pa ne bi bilo varno potovati v Jordanijo? So to kaj pojasnili? Razumem, da ni varno potovati v Izrael, kjer se ti lahko kdo razstreli pred nosom. Tudi v Egiptu se kdaj kaj takega zgodi, ampak za Jordanijo pa kaj takega res še nisem slišal.

reeves, o kakšnih turističnih naseljih v Jordaniji ti govoriš? Ko sem jaz bil v Jordaniji (tega je sicer že leta in leta nazaj), si lahko šel kamorkoli in ni bilo nobenega problema. Za razliko od marsikatere druge države tam doli ni take "ciganarije".

Tedaj je bilo nekje drugo leto, ko je bila meja med Izraelom in Jordanijo odprta. In so Jordanci pravili, da morajo Izraelci plačevati za hotele dvakrat več kot drugi zato, ker vse, kar ni v hotelu privito, odnesejo s seboj :))

p.s.: mtosev, za take kot si ti, je bolje, da nikamor ne grejo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

reeves ::

reeves, o kakšnih turističnih naseljih v Jordaniji ti govoriš?

V Akabi in Amanu so tur. naselja, ampak jih pred leti in leti ni bilo. Lastniki so večinoma tujci. Jordanija postaja vedno bolj priljubljena in takih naselij bo vedno več (tako kot v Albaniji, Bolgariji, Romuniji,...)

Tudi v Egiptu se kdaj kaj takega zgodi, ampak za Jordanijo pa kaj takega res še nisem slišal.

Jaz tudi ne, in tudi nisem rekel, da sem. Rekal pa sem, da je možno. Vem povsod je možno ampak še vseeno je dol več možnosti za to.

Razumem, da ni varno potovati v Izrael, kjer se ti lahko kdo razstreli pred nosom.

Verjemi, samomorilci so najmanjši problem, saj imaš možnost, da si ravno takrat na pravem mestu minimalno. Imaš pa ljudi, ki te lahko kam zvabijo in oropajo. Paziti moraš kaj boš kje rekel (tako kot povsod v tujini) itd., itd.

Saladin ::

Pusti si brado kot normalen človek, pa bo vse OK ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Fizikalko ::

Tam sem par let nazaj predaval en teden (res samo v Ammanu) in je blo zelo fajn. Priporočam. Ljudje pa izjemno gostoljubni in prijazni. Se splača omenit, da si iz bivše juge, če dodaš še besedo Tito, si pa na konju...

Vice ::

Zakaj pa ne bi bilo varno potovati v Jordanijo? So to kaj pojasnili? Razumem, da ni varno potovati v Izrael, kjer se ti lahko kdo razstreli pred nosom. Tudi v Egiptu se kdaj kaj takega zgodi, ampak za Jordanijo pa kaj takega res še nisem slišal.


V Nemčiji te lahko poči pubertetnik, v ZDA kakšen črnc, na Japonskem ti lahko kamikaza prereže vrat, na Kitajskem te skuhajo...

Ja Jordanija je pa res božji čudež kar se tega tiče.

reeves ::

Tam sem par let nazaj predaval en teden (res samo v Ammanu) in je blo zelo fajn. Priporočam. Ljudje pa izjemno gostoljubni in prijazni. Se splača omenit, da si iz bivše juge, če dodaš še besedo Tito, si pa na konju...

Ha, ha. V Turčiji je blo podobno pred leti, ko sem bil prvič tam. Za Slovenijo ni noben vedu, ko si pa Tita pa ex yu omenu so te pa vsi po rokah nosil.

Ja Jordanija je pa res božji čudež kar se tega tiče.

Jordanija je lepa in ljudje so super. Če greš z agencijo je strah odveč, če greš pa samostojno potovat je pa valda treba bit previden (ne potuj ponoči, drži se glavnih cest, imej nekoga, ki zna jezik,...)
Drugače jo pa tud jest priporočam.

Invictus ::

Jordanija je v redu, saj so postali precejšnji prijatelji ZDA. SO jim Američani prodali precej orožja, nekaj pa celo podarili.

Poleg tega se sploh ne izpostavljajo v mednarodnem prostoru, tako da se o njih praktično ne govori, kar je v današnjih časih znak ene politične in varnostne stabilnosti.

Ker vemo da novinarji govorijo samo o slabih stvareh ...

Moj prijatelj je bil tam s Kompasom 2 leti nazaj, pa je bil zelo zadovoljen.

LP I.

Vice ::

Kar sem hotel povedati je to da je Jordanija varna toliko kot vse ostale države. Nič manj nič več, če seveda hodiš z agencijo, ki te vlači pa par turističnih koncih. Nekaterim je filing gledati ene in iste muzeje ter cerkve, saj več agencije ne primorejo in če ti to ustreza cool, če pa hočeš več in bolje moraš pa se "izleta" lotiti individualno. Tam pa si varen toliko kot imaš pameti.

MadMicka ::

Vice pravi, da je Jordanija varna toliko kot vse ostale države.

To enostavno ni res!

Nekatere države so bolj varne, druge manj. Tako za novinarje, kot za turiste. Pač, gleda se lahko (statistična) poročila, koliko turistov je bilo oropanih, okradeni, ugrabljenih. Bi rekel, da Jordanija spada med tiste bolj varne države.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Vice ::

MadMicka to je toliko res kot tvoja trditev par postov višje. Če boš bolje spal pa po poročilu CIA-e ni nobena država varna.

kosecanka ::

Konec septembra imam namen it v Jordanijo in me zanima, ce kdo ve, kako tam gledajo na ženske, ki same potujejo? je varno, da grem sama, ker agencije mi ne dišijo glih preveč
hvala in lp

TOP ::

Seveda ti ne dišijo agencije.ker je dražje,ampak edino tako maš nekako zagotovljeno varnost,ne razumem ljudi ki brezglavo nekam silijo sami in ko pa se nekaj zgodi pa je jok in stok.Če pa hočeš iti sama,potle pa vsaka ti čast maš pa pogum.Zgodi se ti lahko ,kej tud pri nas.Če že se nekam nameniš,ne smeš mislit na tole,ker potle je bolše da si doma.

zavajon ::

V nobeni muslimanski državi ni običajno, da bi ženske same potovale okoli. Ni rečeno, da boš zaradi tega naletela na težave, je pa večja verjetnost. Sploh če se nameravaš gibati po bolj ruralnih področjih. Te bodo pa najbrž bolj ali manj ignorirali. Kar tudi ni dobro, če greš na potovanje z namenom spoznavanja ljudi in običajev.
V tem smislu bi bilo najbolje, da bi se zmenila s kakšnim tipom, da gre s tabo in se tam predstavljala kot mož in žena. Pa kot kristjanka, ker ateistov tudi ne spoštujejo. Tako bi imela najboljše možnosti za stike z domačini, ker so tam pač te stvari še vedno 'v modi'.

zavajon ::

Seveda ti ne dišijo agencije.ker je dražje,...

Potovanje z agencijami ni dražje, ampak precej cenejše. Vendar pa žal nekaterim ne odgovarja potovanje po vnaprej določenih planih, v tropih kot ovce, ...
V življenju sem že nekaj prepotoval, a nikoli z agencijo. To hranim za takrat, ko jih bom imel 80 in mi bo pasalo, da nekdo drugi skrbi zame.

blackbfm ::

Od kolega sestra vsako leto odpotuje nekam za 3 mesece sama, brez agencij itd..študira neko kulturologijo pa pač rada potuje. Do zdej še nikdar ni blo nič narobe, da bi se ji kej resnega zgodilo al pa kej.

oldguy ::

Doli ni panike, država je sekularna. Ženska lahko mirno potuje okoli sama, nobeden ne bo težil. Mogoče te bodo mulci malo bolj slinasto gledali, pa še kak dodaten "popust" znaš kje najti. Sam sem se doli par dni družil z dvema deklicama, potomkama palestinskih izbeglic, in sta bili čisto evropski. Nobenih burk, po podeželju pa pač hlače pa kaka ruta, če že. Je pa takole: vasi so ponavadi malce konzervativne, mesta bolj "evropska" (hehehe), vsi pa so navajeni turistov, tako da boste tam sicer videli zadekane familije, ampak težil vam pa ne bo nihče zaradi napol gole deklice zraven. Kralj je prozahoden, zdi se mi da se je šolal na zahodu, sekularnost je tudi zato kar na nivoju. Poleg tega sem doli srečal tudi tri slovenke, ki so same preštopale iz Akabe do severa države - brez problemov. Doli sem bil pa kako leto po začetku sranja v Iraku.

Glede varnosti je pa tako: Jaz sem se s taksijem prevozil cca. 1500km pa lahko rečem le, da je država precej normalna za tamkajšnje razmere. Teroristične napade so sicer imeli, a to naj vas skrbi toliko kot sedmica na lotu, vojska in policija sta precej prisotni na cestah, okradejo te petkrat prej v New Yorku in na splošno so ljudje precej gostoljubni. Če bi bile vse države doli take, z njimi sploh ne bi bilo sranja...

Pa, kot so že rekli, Druže Tito je vaš prijatelj :)... Če greste dol, nujno pogledat korale v Akabi, Petro (izjemno hudo za videt), Mrtvo morje ter Aman, če pa najdete še kaj časa, pa priporočam še kak zabluz v puščavo, termalne vrelce na planoti nad mrtvim morjem ter sever države do Irbida. V Izrael pa ne rinit, se zna zgodit, da Izraelci zaprejo mejo in ostaneš tam. Na splošno sicer ne marajo Izraelcev, predvsem zaradi menda nemogočih turistov, nekaj pa tudi zaradi sranja iz zgodovine. A večina jih bo rekla le: denar je denar...

Zeberdee ::

Pomembno pri potovanju tukaj čez je, da imaš lahko v Siriji ogromne probleme, če tja prideš z žigom Izraela v pasušu.

Double_J ::

Ponavadi te pač ne spustijo v državo, kot naprimer v Saudski Arabiji. Da bi ti pa kaj naredili še nisem slišal.
Dve šivanki...

kosecanka ::

hvala za vse informacije in nasvete.
če ima kdo podobne plane, bi bla družbe zelo vesela.

tony1 ::

Pomembno pri potovanju tukaj čez je, da imaš lahko v Siriji ogromne probleme, če tja prideš z žigom Izraela v pasušu.


Baje so Izraelci to foro že zdavnaj "dali v žep" in na meji dobiš pildek z žigom, ki ga kao rabiš v pasošu imet. Ko zapustiš državo, vržeš listek v koš. Or so I've heard...

Revenant ::

Jordanija? Da. Ne.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZDA in Velika Britanija na določenih letih prepovedali vnos elektronskih naprav razen

Oddelek: Novice / Varnost
208146 (7053) no comment

Koncentracijska taborišča / geto

Oddelek: Problemi človeštva
242170 (1718) Gandalfar
»

dopust za 2 za okrog 400.000SIT

Oddelek: Loža
223353 (118) Pujcek
»

Jordan: 67 die in triple terror blasts

Oddelek: Problemi človeštva
201577 (1147) Barakuda1

Več podobnih tem