» »

Najemnina 400 evrov, plača pa ta čas resnična žalost

Najemnina 400 evrov, plača pa ta čas resnična žalost

«
1
2 3

jalovec09 ::

Sami presodite, v kakšni deželi živimo, slučajno sem po dolgem času mal preveril stanje, koliko znaša najemnina...

Najemnina je na območju Gorenjske. Pri nas je nekak povrečje zaluška na mesec med 500-700 evri....

http://www.nepremicnine.net/nepremicnin...

V Avstriji zaslužijo po 1100 evrov, kot razni kuharji, gradbeni delavci, električarji po 1200-1400 evrov NETO, 13-14 plača...zanimivo je, da snežilka oz. sobarica tam vleče 1100 evrov, menda se dela velik več, ampak kot kažejo razni statistični centri, pri nas delamo skoraj največ.
http://www.nepremicnine.net/nepremicnin...

Kakšni je stanje v Italiji, Češkem, Španiji ne vem.

Isotropic ::

mah ne gledat bleda. ne v kr ne na jesenicama ni 400e za enosobno stanovanje, 250-350 recimo bolj...
pa tisto stanovanje v A je v enih rovtah, glej za tistimi v celovcu recimo.

si pa najd ženo, če so ti prevelike najemnine. alpa pejt v avstrijo, za osnovna dela ne rabis znat njemačku.

jalovec09 ::

Zakaj tako visoke najemnina pa ne gre za LJ ali okolico LJ.

Pri nas bi morala biti najmenina med 150- max.250 evri za 2-sobno stanovanje.

Zdaj koga tu koga vleče, uboga raja, ki dela za 600 evrov ali bahav ljudje, ki vlečejo po 2000 evrov neto plače in jim je 400 evrov malo.

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

v kr je 250 za enosobno.
celovec je pa kot stajerska, bela krajina, prekmurje tle pri nas.
do the math. pa poglej si, kuk so stanovanja v prekmurju.

pa 2000e imajo samo kaksni inzenirji ipd. prodajalec bele tehnike (tv, ala big beng) ima recimo ~1400.
ce ti kaj ne pase, kje je parlament ves, molotovke pa tut ni tezko naredit.

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Žal pa tudi najemnine dol ne bodo šle, vsaj za solidne zadeve ne, morda, kje bogu iza nigu, kjer sploh ne bo interesentov, če me pa vprašaš zakaj ti pa povem, da se vsi dezinvestirajo nepremičnin, ker so porazne naložbe... no še 15 let nazaj je bilo povsem drugače, so bile odlične naložbe .... torej stanovanj bo za oddajo manj, Durs je razpredel lovke povsod in se nihče več ne upa igrati, da ne bi prijavil teh dohodkov...morda malo manj, brez pa nikakor in, kdo na koncu vse to plača tudi prispevke Dursu ........???? ja seveda najemojemalec čez ceno .......žal je tako ........

black ice ::

Trg določa višino najemnin. Če so ljudje pripravljeni plačati, bodo cene ostale iste.

Vsake toliko nekdo p**** zaradi visokih cen tega ali onega. Najdi način kako boš izboljšal svojo plačilno sposobnost in naenkrat - čudežno - ne bo problemov.

zee ::

Menjas drzavo/kontinent. :))

Trg določa višino najemnin. Če so ljudje pripravljeni plačati, bodo cene ostale iste.

Vsake toliko nekdo p**** zaradi visokih cen tega ali onega. Najdi način kako boš izboljšal svojo plačilno sposobnost in naenkrat - čudežno - ne bo problemov.


Zelo velik podpis pod to. Spremeni kaj, potem pa benti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

gendale ::

normalno da so najemnine previsoke, saj so previsoke tudi cene nepremičnin
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

nanpots ::

pri nas je oddaja hiše 100 evrov na mesec, 30 km iz ljubljane.
mi imamo eno staro bajto ki je prazna. bi blo potrebno vložiti okoli 20.000 evrov da bi bila vseljiva. potem pa za njo dobiš 1000 evrov na leto. šele v 20 letih se ti odplača strošek, pa še podnajemnike imaš na grbi. eh se ne splača.

Isotropic ::

kje to, kaksno kocevje? avtoceste do lj verjetno ni (vso pot), ane?

Mipe ::

Ti bi avtocesto direkt do hiše?

gslo ::

ja a je to tak luksuz dans, da živiš razmeroma blizu avtocestnem križu?

St235 ::

Mipe je izjavil:

Ti bi avtocesto direkt do hiše?


daj poglej na zemljevid kje je kočevje. Do LJ in s tem avtoceste imaš 70 km s tem da na Škofljici stojiš 1h vsako jutro.

gslo je izjavil:

ja a je to tak luksuz dans, da živiš razmeroma blizu avtocestnem križu?

če se vsak dan voziš v službo - ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Vikking ::

jalovec09 je izjavil:

Sami presodite, v kakšni deželi živimo, slučajno sem po dolgem času mal preveril stanje, koliko znaša najemnina...

Najemnina je na območju Gorenjske. Pri nas je nekak povrečje zaluška na mesec med 500-700 evri....

V Avstriji zaslužijo po 1100 evrov, kot razni kuharji, gradbeni delavci, električarji po 1200-1400 evrov NETO, 13-14 plača...zanimivo je, da snežilka oz. sobarica tam vleče 1100 evrov, menda se dela velik več, ampak kot kažejo razni statistični centri, pri nas delamo skoraj največ.
http://www.nepremicnine.net/nepremicnin...



Kaj če te seznanim z dejstvom da je povprečna slovenska mesečna plača 979€ NETO. Kaj boš sedaj rekel? Se ti je 1100€ avstrijske zdelo tako veliko, sa je pri nas povprečje takšno.

Vse lepo in prav, pa boš spet začel jamrat ko sveta devica marija ko boš spoznal da je v Avstriji 1,5x višja od slovenske, okol 3000€. Se pravi mislim da ne boš nikoli zadovoljen, pa če bo slovenska povprečna 5k €, dokler bo imel avstrijec 1,5x slovenske ne boš nikoli zadovoljen.

mihec87 ::

Povprečna je taka ja na račun koga?
Poznam več ljudi z podpovprečno ali minimalno kot pa ostalih..

Vedno bo negdo rabil pucat za našim usranim ritim-zato z koga se delate norca ne bo šlo da bomo vsi v pisarnah z lepimi nohtekami...

In to je pri nas probem nekatere službe veljajo za tako grozno manjvredne potem pa imamo..

para! ::

Zdaj koga tu koga vleče, uboga raja, ki dela za 600 evrov ali bahav ljudje, ki vlečejo po 2000 evrov neto plače in jim je 400 evrov malo.

Jah, tist k oddaja stanovanje, ga je moral prvo kupit... Ti pa se buniš, kot da bi šlo za neka neprofitna stanovanja.

lp
Death before dishonor!

blue ::

Pokliči in se pogajaj!
Vprašaj koliko je cena če plačaš 6 mesecev v naprej...
Ljudje iščejo dobre/resne najemnike...

Poznam ljudi, ki imajo v Ljubljani lepo 40m^2 stanovanje za 300/mesec..
Res, da so iskali kr nekaj časa in se pogajali..

Isotropic ::

Vikking je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

Sami presodite, v kakšni deželi živimo, slučajno sem po dolgem času mal preveril stanje, koliko znaša najemnina...

Najemnina je na območju Gorenjske. Pri nas je nekak povrečje zaluška na mesec med 500-700 evri....

V Avstriji zaslužijo po 1100 evrov, kot razni kuharji, gradbeni delavci, električarji po 1200-1400 evrov NETO, 13-14 plača...zanimivo je, da snežilka oz. sobarica tam vleče 1100 evrov, menda se dela velik več, ampak kot kažejo razni statistični centri, pri nas delamo skoraj največ.
http://www.nepremicnine.net/nepremicnin...



Kaj če te seznanim z dejstvom da je povprečna slovenska mesečna plača 979€ NETO. Kaj boš sedaj rekel? Se ti je 1100€ avstrijske zdelo tako veliko, sa je pri nas povprečje takšno.

Vse lepo in prav, pa boš spet začel jamrat ko sveta devica marija ko boš spoznal da je v Avstriji 1,5x višja od slovenske, okol 3000€. Se pravi mislim da ne boš nikoli zadovoljen, pa če bo slovenska povprečna 5k €, dokler bo imel avstrijec 1,5x slovenske ne boš nikoli zadovoljen.

povprecje, mediana, iran, irak
je pa res, da smo se kar fajn priblizali avstrijcem, ko so meli vcasih baje 3x visje

aky ::

Poštena najemnina za stanovanje se računa nekako takole:

Vrednost stanovanja / 240 mesecev (20 let) = najemnina na mesec

Torej za stanovanje vrednosti €100.000 znese to dobrih €400/mesec + stroški.

A.

para! ::

Poštena najemnina za stanovanje se računa nekako takole:

Ne, poštena najemnina se določi pri znesku, ki ga je najemnik pripravljen plačat.

Ne bi ljudje oddajali stanovanj po takšnih cenah, če najemniki ne bi zagrabili.

lp
Death before dishonor!

Isotropic ::

potem bos dal v lj za eno garsonjero 600-800e? ne trolaj prosim.

aky ::

para! je izjavil:


Ne, poštena najemnina se določi pri znesku, ki ga je najemnik pripravljen plačat.


To je najemnina. Ni nujno, da je "poštena". Nikakor pa je ne določa najemnik, ampak vedno najemodajalec.

Poglej z drugega zornega kota. Kupiš stanovanje za €100.000, ga moraš opremiti ter vzdrževati. Če vzameš kredit na 20 let ugotoviš, da je obrestmi vred potrebno banki vrniti okoli €150.000. Vzdrževanje stanovanja na mesec ti pobere še nekaj 10 EUR. Zraven moraš plačati davek, ki ti pobere še kakšno 1/4 pogače.

A še zmeraj misliš, da je to "nepoštena" cena?

A.

Isotropic ::

ti bi rad, da ti najemniki v 20 letih kupijo se eno identicno stanovanje z najemnino... zakaj mislis, da ne bodo pac oni vzeli krede, ce je najemnina prakticno ista kot kredit?

djordjevic ::

Zato ker ga v večini primerov ne morejo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

aky ::

Isotropic je izjavil:

ti bi rad, da ti najemniki v 20 letih kupijo se eno identicno stanovanje z najemnino... zakaj mislis, da ne bodo pac oni vzeli krede, ce je najemnina prakticno ista kot kredit?


Še enkrat preberi moj prejšnji post.

Stanovanje €100.000, najemnina €400. Vzdrževanje in davki, pa ti ostane nekj €300, verjetno nekoliko manj.

To je kredit nekje na 50 let.

A.

Gladi ::

Najemnine so predvsem pogojene z cenam nepremičnin ter seveda trgom. Aky pa neki trolla, ker je očitno tudi sam oddaja neki nepremičnino.

So pa cene resen problem v Ljubljani. Ampak imaš tukaj Jankovića, ki je legaliziral precej objektov ki so bili na črno narejeni( tukaj ciljam na Rakovo Jelšo ter Tomačevo). Pač skrbi sam za hijene Slovenije, čefurje.

lexios ::

Povprečna je taka ja na račun koga?
Poznam več ljudi z podpovprečno ali minimalno kot pa ostalih..


Približn 65% folka ima manj kot 980 eurov neto mesečno!


potem bos dal v lj za eno garsonjero 600-800e? ne trolaj prosim.


Cena garosnjer v Lj pa se giblje od 250-400 euro/mesec + stroški, to je za 30 m2 +-10 m2:) Tko, da ja, prit na 600+ eurov ni noben problem z vsemi stroški vred!

aky ::

Gladi je izjavil:

Najemnine so predvsem pogojene z cenam nepremičnin ter seveda trgom. Aky pa neki trolla, ker je očitno tudi sam oddaja neki nepremičnino.


Res je. :)

Oddajam 48 m2 enosobno stanovanje za okroglih €400 + stroški, ki niso zanemarljivi. Se popolnoma strinjam, da je to ogromno denarja, še posebaj, če gledam na to, da so not študenti. Je pa tržna najemnina takih stanovanj od €100 do €200 višja kot moja, pa je nočem zvišat.

Moji prejšnji "izračuni" so samo kot nek zagovor cen najemnin. Toliko stane nepremičnina, in taka je najemnina.

A.

RockyS ::

Nov blok, dvosobno stanovanje, 1km od uvoza na AC, hofer,špar,tuš,klasek,zdravstveni dom, cerkev,šola, fitnes, športno rekreacijski center in še in še, 250€/mesec + stroški.

Tak da tisti ki jamrajo glede visokih najemnin so razvajenci, ki ne upajo it dlje kot pa par km od svojega gnezad.

Nevem kaj ste res vsi zaljubljeni v Ljubljano,Maribor in Kranj? Česa se bojite?

Isotropic ::

kje pa, rocky?

RockyS ::

23km od centra Maribora.

thramos ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

St235 ::

aky je izjavil:

Poštena najemnina za stanovanje se računa nekako takole:

Vrednost stanovanja / 240 mesecev (20 let) = najemnina na mesec

Torej za stanovanje vrednosti €100.000 znese to dobrih €400/mesec + stroški.

A.


Za najmenino ne obstja neka fromula, ampak je tako kot vse ostalo stvar ponudbe in povpraševanja. Enako kot pri prodaji. trenutno tudi sam z enim očesom gledam za primernim stanovanjem v Lj. pa je situacija taka, da je ponudba ogromno, sploh če zraven dodaš še ponudbe bank, dražbe in podobno. nekje 70% stanovanj je precenjenih in po izjavah par nepremičninskih agentov s katerimi sem bil v stiku se taka stanovanja prodajajo tudi 9 mesecev in več, pa še takrat mora prodajalec vsaj za 10-15% spustit ceno. Se pa da trenutno dobit za okrog 90000-100000 dvosobno stanovanje ob obvoznici in tudi proti centru, če vzameš v zakup tudi kakšno renovacijo kopalnice ali kuhinje. V primerjavi z stajem pred enim letom ko pod 120.000 se niti pogovarjat ni dalo je to kar soliden padec. Sem pa v zadnjih šestih mesecih videl ogromno oglasov kjer so ceno spustil tudi za več kot 20.000€, ker nekateri preprosto rabijo denar.

Ravno prejšnji teden sem govori z enim, ki je investiral v 6 stanovanjski objekt. Izhodiščna cena je bla 2500€ na kvadrat. Dva je dejansko prodal po taki ceni, dva pa po 1800€, ker je moral poplačat dolgove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

RockyS ::

Ja, če imaš 4 pasovnico nabito v obe smeri. Tak pa imaš dvopasovnico, na kateri se komot pelješ 130km/h vse skozi(razen parih odsekov). Če se znajdeš ne rineš na najbolj prometne vpadnice ampak AC zapustiš en izvoz prej. Ampak gnečo na glavnih vpadnicah opažam predvsem v LJ, v MB teh težav ni, je pa res da se zmeraj odpravim ob pravem času od doma in nisem vzkipljiv za volanom.

nanpots ::

Isotropic je izjavil:

kje to, kaksno kocevje? avtoceste do lj verjetno ni (vso pot), ane?

dobrepolje. 15 minut navadne ceste in 15 minut avtoceste in si pri leclercu. kocevje je pa 60 km od ljubljane, ne 30.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nanpots ()

RockyS ::

St235 je izjavil:

aky je izjavil:

Poštena najemnina za stanovanje se računa nekako takole:

Vrednost stanovanja / 240 mesecev (20 let) = najemnina na mesec

Torej za stanovanje vrednosti €100.000 znese to dobrih €400/mesec + stroški.

A.


Za najmenino ne obstja neka fromula, ampak je tako kot vse ostalo stvar ponudbe in povpraševanja. Enako kot pri prodaji. trenutno tudi sam z enim očesom gledam za primernim stanovanjem v Lj. pa je situacija taka, da je ponudba ogromno, sploh če zraven dodaš še ponudbe bank, dražbe in podobno. nekje 70% stanovanj je precenjenih in po izjavah par nepremičninskih agentov s katerimi sem bil v stiku se taka stanovanja prodajajo tudi 9 mesecev in več, pa še takrat mora prodajalec vsaj za 10-15% spustit ceno. Se pa da trenutno dobit za okrog 90000-100000 dvosobno stanovanje ob obvoznici in tudi proti centru, če vzameš v zakup tudi kakšno renovacijo kopalnice ali kuhinje. V primerjavi z stajem pred enim letom ko pod 120.000 se niti pogovarjat ni dalo je to kar soliden padec. Sem pa v zadnjih šestih mesecih videl ogromno oglasov kjer so ceno spustil tudi za več kot 20.000€, ker nekateri preprosto rabijo denar.

Ravno prejšnji teden sem govori z enim, ki je investiral v 6 stanovanjski objekt. Izhodiščna cena je bla 2500€ na kvadrat. Dva je dejansko prodal po taki ceni, dva pa po 1800€, ker je moral poplačat dolgove.


Si res pripravljen odštet tak znesek za betonsko kocko? Montažna hiša 70-90k, zemljišče poiščeš nekje drugje kot v LJ pa si tam tam.

zee ::

Voznja je in ni stresna. Ko sem bil se v Sloveniji, sem se vsakodnevno vozil na relaciji Ilirska Bistrica-Ljubljana. Ko sem nekako dojel, kdaj se v sluzbo odpravi vecina, sem svoj cas prihoda premaknil za dobre pol ure nazaj, kar je v praksi pomenilo, da sem bil v Ljubljani okrog 7h zjutraj. Redno in brez nikakrsnega stresa.
Sem pa v mesecih pred preselitvijo, ko se nisem vedel, kako bo s sluzbo, tuhtal, da bi skupaj s prijateljem najela kaksno stanovanje.

Kakopak bi rajsi uporabljal javni prevoz, vendar bi mi ta pojedel vec kot dvakrat vec casa vsak dan.

V najem nisem sel, ker se mi je zdelo skoda dajati 400+ € za luknjo, iz katere se bom do Ljubljane vozil enako dolgo kot od doma.

Se enkrat:
Najemnina je stvar dogovora.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

jalovec09 ::

zee je izjavil:

Menjas drzavo/kontinent. :))

Trg določa višino najemnin. Če so ljudje pripravljeni plačati, bodo cene ostale iste.

Vsake toliko nekdo p**** zaradi visokih cen tega ali onega. Najdi način kako boš izboljšal svojo plačilno sposobnost in naenkrat - čudežno - ne bo problemov.


Zelo velik podpis pod to. Spremeni kaj, potem pa benti.


Ti razmišljaš s spodnjo ali z zgornjo glavo, postavi se na realna tla, ko boš uspel v Sloveniji ti bo država tolk vzela, da boš spet suh v dolgovih, poglej si mal obdavčitve 40-45%.
Človek ne more iz sebe v teh danih razmerah narest nič, težki časi, ko bo malo kriza mimo bo pa vrjetno priložnost uspeti, ampak s takimi nebriljantnimi idejami ne bo šlo, nekaj novega, inovativnega, kar še ni na trgu....si tolk sposoben, pameten.

oracle ::

blue je izjavil:

Pokliči in se pogajaj!
Vprašaj koliko je cena če plačaš 6 mesecev v naprej...
Ljudje iščejo dobre/resne najemnike...

Poznam ljudi, ki imajo v Ljubljani lepo 40m^2 stanovanje za 300/mesec..
Res, da so iskali kr nekaj časa in se pogajali..

KURCA!

Da nisi mogoče mislil 40 kvadratov v 40 let stari hiši na Igu?
Al pa mogoče beznico v razpadajočem bloku v kakšnih črnučah?

nanpots je izjavil:

Isotropic je izjavil:

kje to, kaksno kocevje? avtoceste do lj verjetno ni (vso pot), ane?

dobrepolje. 15 minut navadne ceste in 15 minut avtoceste in si pri leclercu. kocevje je pa 60 km od ljubljane, ne 30.

To je vukojebina, pa brez zamere. S kolesom ne prideš nikamor, peš tud ne, javni prevoz verjetno bolj tema.

Od leclerca je pol ure ali še manj, pa si v Novem mestu (60km).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

mat xxl ::

RockyS je izjavil:

23km od centra Maribora.


No pa smo tam .... izračunaj si samo 30 x 23 x 2 km in nato kilometrino in dobiš realno vrednost visoke najemnine, da ne omenjam še časa, ki je tudi nekaj vreden, ki se izgubi na vožnji....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

rejven ::

poleg tega pa je to okolica Maribora, kjer so cene čisto druge. V LJ za 200k +- nekaj evrov dobiš "rupo" v Mariboru pa nekaj, čemur dejansko lahko rečeš stanovanje.
Hiter pregled po nepremičninah.net jasno pokaže, da dobiš cca. 100m? veliko stanovanje ne preveč staro, adaptirano za dobrih 1000€m?, amlo zunaj Maribora pa že pod 1000€ oz praktično novogradnja za ta denar.
Temu primerna je potem tudi najemnina.

nanpots ::

oracle je izjavil:


To je vukojebina, pa brez zamere. S kolesom ne prideš nikamor, peš tud ne, javni prevoz verjetno bolj tema.

Od leclerca je pol ure ali še manj, pa si v Novem mestu (60km).


v pol ure ali manj si samo če tiščiš 130+ na avtocesti.

google maps pravi:
novo mesto do ljubljane: 40 min, €7.20 gorivo
dobrepolje do ljubljane: 30 min, €4.10 gorivo
po moje je novo mesto večja vukojebina.

oracle ::

Verjemi da 12 let star avto s 55 konji ne gre (vsaj ne celo pot) 130+:D Vseeno je čas realen oziroma do samega centra maš še nekaj malega, dobrih 5 minut. Pa je NM le mesto kjer maš pač vse kar rabiš. Pa še če si plačan na km se ti bolj splača.

marvin42 ::

Vsaka čast tistemu, ki z neko gajbico v 35 minutah pride iz NM v LJ. Seveda samo v primeru, da to ponovi vsak dan.
Mostly Harmless

St235 ::

RockyS je izjavil:

St235 je izjavil:

aky je izjavil:

Poštena najemnina za stanovanje se računa nekako takole:

Vrednost stanovanja / 240 mesecev (20 let) = najemnina na mesec

Torej za stanovanje vrednosti €100.000 znese to dobrih €400/mesec + stroški.

A.


Za najmenino ne obstja neka fromula, ampak je tako kot vse ostalo stvar ponudbe in povpraševanja. Enako kot pri prodaji. trenutno tudi sam z enim očesom gledam za primernim stanovanjem v Lj. pa je situacija taka, da je ponudba ogromno, sploh če zraven dodaš še ponudbe bank, dražbe in podobno. nekje 70% stanovanj je precenjenih in po izjavah par nepremičninskih agentov s katerimi sem bil v stiku se taka stanovanja prodajajo tudi 9 mesecev in več, pa še takrat mora prodajalec vsaj za 10-15% spustit ceno. Se pa da trenutno dobit za okrog 90000-100000 dvosobno stanovanje ob obvoznici in tudi proti centru, če vzameš v zakup tudi kakšno renovacijo kopalnice ali kuhinje. V primerjavi z stajem pred enim letom ko pod 120.000 se niti pogovarjat ni dalo je to kar soliden padec. Sem pa v zadnjih šestih mesecih videl ogromno oglasov kjer so ceno spustil tudi za več kot 20.000€, ker nekateri preprosto rabijo denar.

Ravno prejšnji teden sem govori z enim, ki je investiral v 6 stanovanjski objekt. Izhodiščna cena je bla 2500€ na kvadrat. Dva je dejansko prodal po taki ceni, dva pa po 1800€, ker je moral poplačat dolgove.


Si res pripravljen odštet tak znesek za betonsko kocko? Montažna hiša 70-90k, zemljišče poiščeš nekje drugje kot v LJ pa si tam tam.


Right, ker zemljišča so zastonj, moj čas na cesti ni vreden nič, avto gre pa na dobro voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

donfilipo ::

Bom samo repliciral na temo jalovca09.

Ja na žalost je res, da so plače kar pogosto pri nas od 500-700€.
No v takem primeru je treba delodajalcu pokazati sredinec in ga poslati u tri krasne.
Za 12456€, pa ga lahko tudi naučim osnov marksizma in zagotavljam, da se bo spremenil8-)

Edina sreča je, da velika večina teh, ki take plače imajo, živi v lastniških stanovanjih staršev, ali pa so so jih kupili še po starem dobrem jazbinškovem zakonu. Kaže se pa vedno bolj trdo in realno, da ko to nekako potihne v zgodovino socializma in se pokaže dejanska računica plač in življenja čudovite nove slovenije, kombinacija 600€ plača in 400€ najemnina nekako ne gre. Pa kakorkoli gledaš. Enostavno imaš lačnega človeka, ali pa sitega klošarja.

In to se bo počasi začelo nekje tudi preslikavati. Na zadovoljstvo občanov in družbe nasploh. Torej zlata leta lepega pumpanja s prednostmi kapitalizma so mimo:))

Aja in seveda še to. Tudi avstrijske plače 1100-1400€ so nekako prirejene našim 500-700. Povprečna avstrisjka plača, sploh na Dunaju, je vendarle malce boljša. Je pa seveda tudi res, da je tam tudi najemnina večja, kot v neki mali vasi čez mejo, ali če se kar iz Slovenije voziš na delo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

RockyS ::

mat xxl je izjavil:

RockyS je izjavil:

23km od centra Maribora.


No pa smo tam .... izračunaj si samo 30 x 23 x 2 km in nato kilometrino in dobiš realno vrednost visoke najemnine, da ne omenjam še časa, ki je tudi nekaj vreden, ki se izgubi na vožnji....


No pol pa si v pisarni napihni turbo maximusa pa tam spi. Mislim, pizda kaj te jamrate? Nekateri ste si sami sebi največji problem, in ne najemnine.

P.S.
21x46 = cca 1000km/mesec. To prideš skozi z 80€/mesec. In za teh 23km porabiš max 20minut(ker te AC pripelje v center), in ker firme niso tik ob izvozu rečma da porabiš max 60minut na dan za vožnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

thramos ::

* 21 delovnih dni * ocena, koliko je vredna ura prostega časa = x00 €.

Pa stroški lastništva in vzdrževanja avtomobila ter izgubljeni živci na cesti, zastoji in zamude zaradi del/nesreč/snega ...

RockyS ::

Če se na AC zgodi nesreča vzporedno teče regionalna cesta, po njej rabiš 30minut do centra.

Če nimaš avta so zelo dobre povezave javnega prevoza - avtobusi, ki vozijo vsakih 15-20minut.

Mesečna vozovnica cca 100€.

Ampak zdaj boš verjetno prišel ven s finto da se rad rekreiraš in dihaš svež zrak ali pa se počutiš utesnjenega v "konzervi" zato raje hodiš peš ali kolesariš do delovnega mesta.

Te podpiram, ampak ne pol jamrat za 400-600€ najemnine.

thramos ::

Sej ne jamram jaz ... pa tudi vem, da je ogromno prednosti življenja izven mesta. Sam poudarjam, da je v ceno nepremičnine, oziroma najemnine, všteta tudi cena luksuza, da imaš do službe 15 minut s kolesom. In da če samo ceno dnevnega commutinga prišteješ ceni nepremične izven mesta si lahko že tam - tam.

Sicer pa ja, daleč najrajši se v službo odpeljem s kolesom :)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZAKAJ se stanovanja več ne oddajajo v najem, ampak še samo za turiste?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11125171 (13851) vostok_1
»

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21059068 (40601) Mato989
»

Nakup stanovanja kot naložba (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
504109711 (62684) tommy300

Več podobnih tem