» »

ATI/AMD driver 11.12

ATI/AMD driver 11.12

krispe ::

Pozdravljeni!

Vedno ob izidu novih gonilnikov jih downloadam in naložim, ker baje prinašajo razne popravke in pohitritve. Že pri inštalaciji sem dobil nek warning.
Ker jutri bratu vgradim HD 4850x2, sem pri trenutni HD 4770 želel narediti teste in potem primerjati rezultate. Seveda sem hotel iz nje iztisniti največ, zato sem naložil najnovejši gonilnik iz AMD-jeve strani.
Brat je takoj opazil, da nekaj ne štima in da predvsem igra deluje "počasneje", zato sem pognal 3DMark06 benchmark in prav je imel, rezultat je bil vsaj 1.5k nižji kot pred kakim letom, ko sem testiral še na 10.X driverjih!
Potem sem naložil 11.11 verzijo in zdaj deluje normalno.

Je že kdo od vas probal najnovejše gonilnike in je tudi opazil počasnitve sistema?

LP
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Dr_M ::

Za vsakega je drugace. Enim dela bolje, enim slabse, drugim sploh ne.
Tako je z vsako verzijo.

Sicer pa priporocam, da si tole malo preberes, cisto tako informativno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Skyman ::

nwm zakva bi si vsako verzijo dol potegnil novo ni nevem kaksna razlika razn ce imas z njim eno tezavo ki je pri novejsih odpravljena sam si lastim atijevo graficno kartico pa jih mogoce na vsakih 3 mesce nove verzijo nalozim razn ce igram doloceno igro in da je izbolsanje igralnosti z driverje si novo nalozim sploh 4xxx ter 5xxx so delezne manjsih popravkov vse se bols dela na novejsih graficni kartic

krispe ::

Leta nazaj ko sem si še lastil HD 3850 sem z vsako novo verzijo gonilnikov pridobil 1-3 FPS-je povprečno, in od tod prihaja ta navada :D
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Skyman ::

krispe je izjavil:

Leta nazaj ko sem si še lastil HD 3850 sem z vsako novo verzijo gonilnikov pridobil 1-3 FPS-je povprečno, in od tod prihaja ta navada :D

ja sei vrjamem zdej je tako da samo novejse serije graficnih kartic dobijo izboljšave

Sssaga ::

Driverji so napisani tako za nove kot stare grafe z namenom, da se ognemo kaki nekompatibilnosti, bugom in da se optimizira izkoristek grafične (dober primer je 9800 GT v SLI načinu).

Sam pri vsaki igri recimo pogledam na stran proizvajalca grafične za najnovejše popravke pri gonilnikih in jih namestim. Novejši gonilnik je vse kar je star+popravki. No, včasih se zazdi, da kaj odrežejo...

Priporočam posodabljanje. :)

RejZoR ::

Jezst skoz posodabljam pa če je kakšen benefit al pa ne. Pač da je up to date. Ne prenesem sistemov, ki imajo gor zastarele driverje razen če res ni nobene druge opcije.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krispe ::

Ni in ni mi dalo miru, pa sem še enkrat probal namestiti 11.12 gonilnike. Tokrat sem tudi izbrisal čist vse faile od gonilnikov s programov "Driver Sweeper" v safe modu. Rezultati so bili podobni kor prej, torej nekje za 15% slabši performance :|
Čudno. Pri HD4850x2 pa ni bilo neke velike razlike med 11.11 in 11.12 gonilniki, le za kakih 5% dela slabše na 11.12 gonilnikih.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Riff ::

men delujejo vsi tazadni gonilniki brez problema na HD4850, sej drugače pa lahko samo posodobiš gonilnik iz mape kamor se ti odpakirajo gonilniki, greš na grafično pa updejtaj pa ne rabš nič ccc nalagat

R-S-LoVe ::

Lahko, pa da je med 11 in 12 verzijo razlika v temperaturi gretja.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj novi ATI driveri?

Oddelek: Operacijski sistemi
12740 (530) jeba2
»

gtx580 vs. hd5970 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12118509 (16575) galu
»

Radeon 4870 - problemi z driverji

Oddelek: Pomoč in nasveti
385355 (2418) dziht
»

ati ali geforce (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1207859 (5941) Razerzone
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559153 (23391) Galaxy

Več podobnih tem