» »

Radeon 4870 - problemi z driverji

Radeon 4870 - problemi z driverji

88Flow88 ::

Nikoli še nisem imel problemov z radeonovimi gonilniki, sedaj pa je to doletelo tudi mene.

Imam nov računalnik:
plata: GIGABYTE GA-EP45-DS4
proc: Intel Core 2 Quad Q9300
grafa: Sapphire Radeon HD4870 512MB

Ker windows XP ne podpirajo DirectX 10, sem se odločil za Visto (64 bit). Naložil sem gonilnike, ki sem jih dobil zraven grafične in zadeva je delala normalno (tudi, ko sta bila grafična in procesor obremenjena), dokler nisem resetiral računalnika.
Ko sem računalnik enkrat resetiral, nisem več prišel v windowse (razen v Safe mode). Računalnik je med nalaganjem windowsev vrgel vn Blue screen, s katerega je razvidno, da mi probleme delajo driverji (atikmdag.sys):

Blue Screen - Vista 64 + Radeon 4870



Probal sem še novejše gonilnike, katerem sem dobil na internetu in ista zgodba..

Potem sem na računalnik naložil še Windows XP - 32bit (Visto prej zbrisal) + priložene driverje in računalnik je na začetku spet delal normalno. Če tudi je bil obremenjen, nisem dobil nobenih errorjev ipd. Ko sem ga pa resetiral, pa spet podobna zgodba (ati2dvag):

Blue Screen - Windows XP 32 + Radeon 4870


Edina razlika med napakama je v tem, da se v XPjih ne pojavi ob vsakem restartu.

Pošteno sem razočaran nad Atijevimi driverji...
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

88Flow88 ::

Sedaj sem si naložil hotfix,pa bomo videli, kako bo zadeva delala - trenutno kaže vredu.

Se pa s tem problemov ukvarja marsikdo, ki si lasti Radeona 4850/4870

Bo treba mal počakat na nove driverje..

OChack ::

ja hotfix ej za stabilnost, probal 8.7 beta?
Int€l inside, IDIOT Outside

88Flow88 ::

ja hotfix ej za stabilnost, probal 8.7 beta?


http://support.ati.com/ics/support/defa...

Točn tega sm dal gor in dela. Sm bral tud po tujih forumih in majo 100% iste probleme s to grafo (4850/4870) oz. driverji.

88Flow88 ::

Sedaj sem probal še Win XP64 ter driverje 8.7:


zadeva se tako ponavlja v nedogled. V 1. ne bo nikoli zagnal OSja, v 2. bo.

luky ::

Kaj ga si pogledal gonilnike na Atijevi strani od danes.....
luky!

OChack ::

ja bo kr treba 32 bit met :)
Int€l inside, IDIOT Outside

88Flow88 ::

Probal sem različne kombinacije windowsev ter gonilnikov.

Windowsi: XP32
XP64
Vista64

Gonilniki: s CD-ja, 8.6 z interneta, 8.7 beta, 8.7+fix

V vsakem primeru, sem imel probleme.

Kartico sem nesel do kolega, ki ima sistem:
plata: Gigabyte P35-DQ6
CPU: Core 2 Duo 2.4(E6600)
grafa: nVidia 8800GTX
OS: Windows Vista 32bit

Njegovo kartico sva dala vn, odstranila gonilnike, dala notri mojo in gonilnike, ki sem jih uporabil tudi na svojem PC-ju. Računalnik je delal brez problema.

Potem pa sva v moj računalnik vstavila njegovo grafično kartico, zbrisala ATIjeve gonilnike, naložila nVidiine in zadeva je delovala normalno.

Za vsak slučaj sva moj ram zamenjala z njegovim in je blo isto.

Opazil sem, da imam kar staro verzijo BIOSev - F4, na GIGABYTE strani pa so že F8 (za mojo plato).
 DS4

DS4



On ima starejšo matično in starejši bios:
 P35

P35



Torej je lahko problem z BIOSi.. Druge možnosti skoraj ni.

mesoreznica ::

Problem so driverji. Na enih mašinah dela na enih so težave. Jaz sem takrat ko je glih izšel HD3850 imel en kup težav. Nesel h kolegu, tam pa je delalo normalno. Potem kasneje ko so poštimali driverje je tudi meni delalo normalno. Tako da nimaš kaj, počakaj novejše driverje.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

88Flow88 ::

Problem so driverji. Na enih mašinah dela na enih so težave. Jaz sem takrat ko je glih izšel HD3850 imel en kup težav. Nesel h kolegu, tam pa je delalo normalno. Potem kasneje ko so poštimali driverje je tudi meni delalo normalno. Tako da nimaš kaj, počakaj novejše driverje.

LP


Počas dvomim, da so driverji. Na začetku sem bil 100%, da je nekaj narobe z driverji, zdaj, ko sem pa videl, da kolegu dela čisto normalno (z ISTIMI gonilniki), sem pa začel ciljati na bios, kar so mi omenili tudi na Guru3d forumu.

Bojda imajo te plate dosti problemov glede biosov in jih je priporočljivo nadgraditi.

Cveto ::

Imam Visto 64 in 8.7 driverje pa nimam nobenih težav. (sistem je v podpisu)

lprelesn ::

hm kr problem je stemi 4000 serijami oz. driverji da ne bo pomote:\ da jst ne govorim o svojih problemih.....

navotjer ::

Spoštovani!

Torej, pred nekaj časa sem se srečal s podobno težavo, ampak na mojo srečo, je posodobitev gonilnikov rešila zadevo. Zdaj, z to novo grafično, sem se pa spet srečal z njo.
Uglavnem, že takrat sem ugotovil, da zadeva ni mogoče tako preprosta kot zgleda to na prvi pogled, in podobne težave ima mnogo uporabnikov po svetu.
Rešitev težav?
Uradne ni.
Je pa mnogo načinov kako rešiti zadevo. Da napišem nekaj stvari ki so delovale za druge uporabnike:
1. Nekaterim, ki so imeli priklopljena 2 monitorja, je že odklop drugega pomagal.
2. Drugim je pomagalo to, da so namestili striktno samo gole gonilnike brez CCC (Catalyst control centra).
3. Nekaterim je bilo v pomoč to da so imeli v računalniku vklopljene samo ene rame (eno ploščico) - še posebej tistim ki so imeli podobno težavo kot kolega 88flow88 - torej da je se je ustavilo nalaganje OS-a.
4. Nadgradnja BIOSA reši mnogo težav
5. Nekdo je ponovno namestil svežo verzijo Viste, in z Windows update namestil gonilnike od "Microsofta" (Dejansko so to ATI-jevi gonilniki brez CCC-ja)
6. Znano je tudi da ima tale 4870 v večini izvedb težavo z gretjem (se ne sicer pregreva - je pa vroča; skoraj za zrezek spečt) - to se pravi da fanfix zna pomagati
7. Dejstvo je tudi, da AERO vmesnik rahlo zaje"#!" s kakšno "neprimerno" strojno opremo - tako da če se ga poskusi izklopit...

Sodeč po marsikateremu post-u pa v večini primerov niso to težave striktno z gonilniki. Že res, da zašteka atikmdag.sys - del Catalist Control Centra, ampak v veči ne zaradi samega sebe.

Po želji lahko prilepim link od nekega foruma, v katerem se že od marca 2007 ukvarjajo s tem, in so prišli do mnogih rešitev - ki pa niso nujno za vse enake (najbolj banalna rešitev ki je pomagala nekomu je bila namestitev Flash10, namesto 9).

Zanimivo je tudi to, da se Nvidia srečuje z podobnimi težavami (sicer v malo manjšem številu) - kar vrjetno nakazuje na kaj drugega kot pa gonilnike.

Upam, da sem kaj pomagal.
Želim prijeten dan!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: navotjer ()

tomaz17 ::

lep pozdrav
preko agt.si sem sestavil si računalnik.
Imam -matično gigabyt GA-EP45-DS4
-grafična kartica ati radeon hd4870

IN IMAM ISTI PROBLEM KOT TUKAJ PRVI..IN ŠE EDEN V DRUGI TEMI...IN SEVEDA IMAMO ISTO MATIČNO IN GRAFIČNO, TOREJ POMENI DA SE NE RAZUMETA PRAV DOBRO...VPRAŠAL BI KAJ SE ŠE DA NAREDIT PREDEN POŠLEM NAZAJ DA MI ZAMENJAJO Z GRAFIČNO BFG Tech GeForce 9800 GTX+ "OC". SEVEDA BIOSOV NE BOM FLASHOV KER NE ZNAM..IN PA ZAKAJ BI ČE ŽE TAKO NE GREM SKUPAJ...BOM PA ZAMENJAL ČE JE MOŽNOST...PROSIM VAS ZA PREDLOGE IN MNENJA!..HVALA..

tilinho20 ::

ehmm a lahko zmanjaš uporabo velikih črk?

SebaR ::

Waw nisem vedel da je toliko problemov z gonilniki in temi grafični...sam imam 4850 v crossfire in še ni bilo zaslediti niti enega problema.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

tomaz17 ::

kje ste vsi tisti ki ste meli probleme??....zaupajte mi prosim kako ste jih rešili...

navotjer ::

Pozdravljen!
Spodaj sem prilepil forum, kjer je mnogo rešitev. Vrjetno je to rahlo naključje da gre za isto ploščo, sam sem imel ploščo Asus. Je pa bil severni most=P45.

http://www.driverheaven.net/vista-radeo...

Lep pozdrav!

=Exceed= ::

Sam sem imel podobne probleme na MSI P45 Platinum z dvema 4850 CF v Visti 64 (Original Ultimate) in XP atikmdag.sys in pravtako z 4870. Problem se je vedno pojavil takoj, ko sem naložil gonilnike (ni bilo važno CCC ali beta ali uradni) nič ni pomagalo dokler je nisem zamenjal za nVidio. Na žalost ali pa na srečo. Ampak očitno je nekaterim pomagalo čakanje na nove gonilnike, jaz sem dočakal 8.6, 8.7, 8.8 brez rešitve.

Torej dokler ne uredijo gonilnik, je zame nakup sicer hitre kartice 4870 nesmiselen in veselo uživam z N260GTX in ATI-ja nič ne pogrešam

LP

FrancBula ::

tisti ki grajate ATI morate vedeti da se teh kartic daleč največ proda zaradi P/P razmerja. na toliko kartic se pa že najde kakšna s problemi. ampak so redke

=Exceed= ::

Cena pa je nizka ker imajo toliko manj kadra za razvoj gonilnikov...hitra kartica ampak neuporabna če ti povzroča take težave. Na žalost:|

SebaR ::

Sam sem imel podobne probleme na MSI P45 Platinum z dvema 4850 CF v Visti 64 (Original Ultimate) in XP atikmdag.sys in pravtako z 4870...


Sam imam visto 64 bit pa CF pa ni problemov ne vem kako so se tebi pojavili Oo. Drgač pa Crysiss kar se tiče grafike seka :D včeraj prvič preizkusil :D

LP
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

PRIMZI1987 ::

Pozdravljeni!

Tudi sam imam grafično kartico Gigabyte HD 4850 in matično ploščo Gigabyte EP45-DS4, ter imam podoben problem kot vi (bluescreen).

Probal sem z driverji ki sem jih dobil zraven na cdju, ter z hotfixom (link sem dubil v tej temi), ter z najnovejšimi driverji ampak problem ostaja:|

Uporabljam pa 32-bitno Visto.

Ali je komu ratalo rešit ta problem, ter kako?

Sedaj me pa še nekaj zanima: Ali imate tudi kaj problemov med igrami?

Lep pozdrav.

usavko ::

No jst mam isto plato, pa 4870... In mam problem, da mi med špilanjem nekaterih špilov (Red Alert 3 in GTA IV) frizne comp.
In če grem v quick shut down (un k se ugasne v sekundi oz. preide v mirovanje) mi blue screen vrže kdaj takoj k nazaj zalaufam comp, kdaj pa malce kasneje, ko kkšn program odprem/berem/izvajam

No naj povem, da sem naredu bios update, grafične driverje updatu, hot fix instaliru... problem ostaja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: usavko ()

p|X| ::

za pop* z temi gonilniki

probal z verzijami 9.4 9.3 9.1 8.12 povsod isti crap
potem sem probal samo z grafičnimi driverji isto :S

BOSD na zagoni winsow.
če probam zalaufat VGA on potem mi dela dokler ne spremenim resolucije, na bilo katero.

uporabljam XP x64 z sp 2

na mojo nesrečo še niti winupdate ne deluje več :S,
tako da sem sedaj obtičal brez gonilnikov na 1400 *1050 resoluciji.

Grafična kartica Gainward 4870 1Gb Golden Sample
Intel E8400
Asus P5Q

nimam več idej kaj naredit :S

boogie_xlr ::

Ni važn kaki drajverji so, važn je da je price/performace vredi.

jan01 ::

@p|X|
Kaj pa si pričakoval s windows xp 64?! Če hočeš 64 bitni windows posnami visto 64 oz še bolje windows 7 64 rc

pajkec ::

oki...mel sem isti problem z blue screenom (imam GeForce 9800 GT (2x povezani z SLI))...najprej sem menil da je problem z SLI a zdaj menim da ni ker mi dela normalno xD....

naredil sem takole...nanovo sem nalozil Windows in instaliral gonilnike (enega po enega in umes restartal comp)...ko mi je po restartu pokazalo blue screen sem si oznacil katerega gonilnika naj ne instaliram in nalozil windowse znova xD...

mogoce je malo cudna resitev a edino ta dela pri meni(imam Windows XP sp3)
PS: na Wisti in Windows 7 beta dela normalno z vsemi gonilniki....

ce ne najdete nic drugega kar bi vam delalo lahko se vedno poskusite mojo varianto ;)

LP

boogie_xlr ::

js mam tud 2x 9800GT v SLI, nobenih problemov ( za mirror's edge sem moral SLI izklopit, da je ena grafična delala kot PhysX procesor, nori efekti vglavnem )

st0jko ::

aham... ta tema je odlična reklama za nvidio.
keks?

Tr0n ::

Bolj za nVidia gonilnike, ki so vedno kvalitetnejsi. ;)

boogie_xlr ::

če so pa res, kaj jim naj... se pa včasih tud kerem zgodi da nv4_disp crkne

st0jko ::

hja... nothing's perfect.
keks?

JerryP ::

Jah če je prenavita kartica zna tud pr nvidi vn vržt npr. tale napaka je kar stalnica pri nekaterih. So pa tud drugi problemi, npr. na 7600gt ne morem vzpostaviti povezave z tvjem preko s-videa pa če se postavim na trepalnice >:D Po krajšem guglanju sem prišel do ugotovitve, da so na starejših karticah v novejših gonilnikih onemogočili tvout, in najti taprave gonilnike je prava muka;((

KoMar- ::

Meni tudi občasno umira driver za 4850... prej, ko sem imel še Sapphirjevo, je bilo to dosti bolj pogosto kot zdaj, ko imam Asusko, ampak vseeno... je prav tečno že.

p|X| ::

bom probal z visto 64 :S,

jan1 ti moram rečt da laufam xp x64 že precej precej časa, zjebalo se mi je pa vse par dni nazaj ko sem hoto newest driverje naložit

z veseljem sme javljam z vista x64 zaenkrat brez bsod ter z naložemnimi gonilniki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: p|X| ()

Jaffa ::

MSI P43-NEO-F + SAPPHIRE RADEON HD 4850 VAPOR-X 1GB = enak problem. Potem sem posodobil bios in zadeva deluje ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

gogolinho ::

imel enak problem skor 1 leto! Najprej sem flešal bios grafične pa še vedno ni šlo, pol pa updatal bios pa dela ko urca :)

dziht ::

Jst mam tut ta problem ze 1 let, pa me zanima kko se updata biose.
hvala =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

atikmdag.sys - rabim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
255643 (4126) The Player
»

PC freeze

Oddelek: Pomoč in nasveti
141559 (875) Krizmk
»

Kaj je z tem AMDjem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112519 (2030) miraldi
»

wake up Blue screen

Oddelek: Strojna oprema
81004 (903) Hexenšus
»

tezava z 4870

Oddelek: Pomoč in nasveti
341684 (993) lprelesn

Več podobnih tem