» »

ati ali geforce

ati ali geforce

«
1
2 3

xtsy ::

Pozdravljeni.

Razmišljam o nakupu nove grafične kartice in me zanima kira je boljša.
ATI Radeon HD 4850 X2, 2GB ali GeForce GTX 285, 1 GB
Imam 23' monitor in rad igram kakšne dobre streljačine :D. Če vete za katero boljšo grafiko za okoli 350€ bi bil tudi vesel.

LP Tomaž

cinkaCR7 ::

Pozdravljeni.

Razmišljam o nakupu nove grafične kartice in me zanima kira je boljša.
ATI Radeon HD 4850 X2, 2GB ali GeForce GTX 285, 1 GB
Imam 23' monitor in rad igram kakšne dobre streljačine :D. Če vete za katero boljšo grafiko za okoli 350€ bi bil tudi vesel.

LP Tomaž

GeForce GTX 285 je definitivno boljša, vsaj v mojih očeh. ATI Radeon HD 4850 X2 2GB pa ob večji temperaturi, obremenitvi postane glasna.

jan01 ::

Kupiš hd4890 za 180€, konec leta pa novo hd5800/gtx300
Kater procesor, koliko rama, kater trdi disk imaš?

xtsy ::

@jan01
Specifikacije
core 2 quad q6600
4gb ddr2
3hdd: 60gb, 160 in 300

nočem kupovat zdejle ene kartice do konca leta potem pa dat za novo 500€.

@cinkacr7
z radeonom že mam slabe izkušnje kar se tiče crkovanja in glasnosti ventilatorjev. Na drugih forumih so nekateri zelo hvalili nove radeone. zato smem zdej v dilemi.

sedaj mam geforce 9800gts in že prej se imel geforce in se mi je zelo priljubu. ampak za tole malo kartico je 23' monitor preveč.

cinkaCR7 ::

@jan01
Specifikacije
core 2 quad q6600
4gb ddr2
3hdd: 60gb, 160 in 300

nočem kupovat zdejle ene kartice do konca leta potem pa dat za novo 500€.

@cinkacr7
z radeonom že mam slabe izkušnje kar se tiče crkovanja in glasnosti ventilatorjev. Na drugih forumih so nekateri zelo hvalili nove radeone. zato smem zdej v dilemi.

sedaj mam geforce 9800gts in že prej se imel geforce in se mi je zelo priljubu. ampak za tole malo kartico je 23' monitor preveč.


če boš dal za novo 500€ je tala glih prava zate: GTX 295 1792 MB DDR3.. ampak kot si rekel da ne bos bi na tvojem mestu raje kupil Geforce GTX 275, ker te bo dovolj časa zdržala.

xtsy ::

še nekej drugega me zanima. od katerega prizvajalca kupit? so od vseh proizvajalcel iste katrice? iste hitrosti? ista kvaliteta? cene se namreč razlikujejo tudi do 50€.

ABX ::

Asus če se le da.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Meizu ::

... Mater, ste pa nVidia fani ja...

HD4850 X2 poseka vse grafe navedene v tej temi razen GTX295. Plus ni tako draga. Gonilniki niso več problem. Velike temperature - če je kartica serijsko tako narejena, potem jih bo brez problema zdržala.

ABX ::

Tom's hardware ima lestvico kartic po hitrosti, ne razumem sploh kaj je za debatirat okoli tega.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

dzinks63 ::

Pri nvidii je evga pojem, tako kot pri ati sapphire. Cena za HD 4850x2 je že prav nizka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

LordTado ::

a boste toplo vodo odkrili?

Vse je črno na belem!Stestirano po cenovnih razredih...

Master Chief ::

Bla, bla, bla. Vzemi ATIja, najbolse P/P razmerje. Vsak, ki ma kaj mozga v glavi se bo ugibal nvidie ko hudic kriza.

x45 ::

x2 4850 je mala pošast pa samo 206 eur stane....

Tilen ::

Vzami Nvidio in si prisparaj zivce. Magari daj 20€ vec. Ne bo ti zal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

drzni86 ::

master chief: vidim da v vseh temah neki govoriš čez nvidio... lohk vsaj daš kak link, da se prepričamo da ne mlatiš prazne slame?

ABX ::

graphics card hierarchy chart
http://www.tomshardware.com/reviews/rad...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Meizu ::

Vzami Nvidio in si prisparaj zivce. Magari daj 20€ vec. Ne bo ti zal.


Kakšne živce naj si prišpara? Sm mel Tko 9800GTX in HD4870 pa med njima v zvezi z gonilniki in ostalimi problemi nisem opazil razlik?

Dr_M ::

Tudi jaz sem gledal 4850 x2, potem sem pa nasel test z malo novejsimi gonilniki in primerjava z GTX275. Sicer je bila v nekaj primerih 4850x2 precej hitrejsa, ponekod samo izenacena, minimalen fps je imela vedno za vsaj 20% nizji od GTX275. Tko da, 4850 x2 samo ce si res zagrizen ATI fan.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Meizu ::

Tudi jaz sem gledal 4850 x2, potem sem pa nasel test z malo novejsimi gonilniki in primerjava z GTX275. Sicer je bila v nekaj primerih 4850x2 precej hitrejsa, ponekod samo izenacena, minimalen fps je imela vedno za vsaj 20% nizji od GTX275. Tko da, 4850 x2 samo ce si res zagrizen ATI fan.


Link prosim? Sicer pa - kot sem zgoraj odebelil - če je precej hitrejša, potem 20% nižji FPS drop HD4850 X2 ujame ravno max fps GTX275 >:D

Edit: Sicer sem pa na lastnih izkušnjah izkusil, da FPS drop ni le odvisen od samega GPUja, ampak v veliki meri tudi od CPUja (E8400 vs. i7920 - razlika v FPS dropih očitna).

Z E8400 in HD4870 sm mel v Far Cry2 npr. sicer višje FPSje kot pa moj sedanji i7 920 in HD3870. Ampak, ko je prišlo do FPS dropov pri E8400 in HD4870 je igra na momente dobesedno štekala, medtem ko sem z i7920 in HD3870 igral na istih nastavitvah sicer z manjšimi FPSji vendar vedno gladko, saj je bil FPS drop neglede na katerem delu mape sem bil, max 5 fpsjev. Brez heca, nekoč sm mel celo neke videje posnete o tem, vendar ne vem več, če jih imam. Lahko pa ob priliki naložim Far Cry 2 in sprobam, pa ti povem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

deadbeef ::

NVIDIA itak po možnosti uzemi od EVGA.

Dr_M ::

Tukaj je link.
Edina igra, kjer ATI (tradicionalno) dominira je FEAR. Ostalo je pa bolj tako tako.
Sicer pa on hoce GTX285, tko da bo razlika se vecja :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

marko610 ::

jaz imam podobno vprašanje

izbiram med nvidio in atijem in sicer:
-ATI 4890 1GB
-NVIDIA GTX 275


Zanima pa me katera je boljša in če mi boste grafične delovale na 550W napajalniku (LC 5550)?

LP (se oproščam da se vmešavam)

Dr_M ::

Boljsa je GTX275. Cenejsa je pa 4890. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

marko610 ::

Boljsa je GTX275. Cenejsa je pa 4890. :)

a obe pa bi delovale na mojem napajalniku?
Ker men ni problema dat 30€ več in bo tišja in boljša!

deadbeef ::

Delovale bosta obedve na 550W, če je 550w minimalna zahteva za GTX 285, pol bi moglo 550W zadostovati za GTX 275. Jaz sem mel najprej Sapphire 4870 1GB, potem sem šel na EVGA GTX 260 Core 216, zdej imam EVGA GTX 285, ker sem šel iz 22" na 24" in je hitra, ko satan. Lahko rečem, da imajo GTX 2xx zelo tih cooler.

Meizu ::

Ati ima več rama... ;) Večje resolucije bo lahko prebavla, sploh pa pride 1GB rama hudičevo prav pri GTA4 recimo...

Pepc619 ::

Se strinjam z zadnjim prispevkom.

boogie_xlr ::

n(drek)Vidija, manjši rizik, da ti bo crknala, kot pa pri ATi.

Meizu ::

n(drek)Vidija, manjši rizik, da ti bo crknala, kot pa pri ATi.


Ravno obratno. Če bi bral novice bi vedel, kaki problemi so z 8xxx in 9xxx serijo ;) Mogoče celo z GTX2xx sam ni še potrjeno.

Edit: Sicer sa pa obe firmi enake kvalitete pri izdelavi, tako da je zanašanje in izgovarjanje na tole dejstvo popolnoma nepomembno. Garancija je ista tako da...

Imam doma še polno delujočo ATI Rage, 7500, eno iz 8xxx serije, nevem točno katero, prijatelj ima pa v stari kišti še vedno Radeonko 9200. Tko da brezveze nakladat o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Dr_M ::

Če bi bral novice bi vedel, kaki problemi so z 8xxx in 9xxx serijo


Nikakrsni. Prizadeti so bili samo mobilni cipi.


Ati ima več rama... ;) Večje resolucije bo lahko prebavla, sploh pa pride 1GB rama hudičevo prav pri GTA4 recimo...


Razlika v kolicini je premejhna, da bi bila omembe vredna. Obstaja pa tudi verzija z 1792MB. Tukaj bi pa ze bila velika razlika.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TehDucky ::

Če bi bral novice bi vedel, kaki problemi so z 8xxx in 9xxx serijo

Nikakrsni. Prizadeti so bili samo mobilni cipi.


Ma kaki mobilni čipi. Zdej boš ti mojmu frendu reku, ki mu je crknila 8800GTX v PC-ju, da so mu ponesreči dali notri mobilno verzijo ?

Tadrugmu frendu pa dela 8800GTX same težave, ni zmožna nič poganjati.

Dr_M ::

Jaz sem bil edn prvih, ki je v Slo dobil 8800GT (se pravi je ze precej stara), pa do zdej ni nardila ene same tezavice. In v igrah je vedno navita do max stabilnih frekvenc.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

1792MB tekstur? Kje? Kaj zamujam?



Predvidevam tudi, da je koncept še vedno vsaj približno enak.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Meizu ::

Razlika v kolicini je premejhna, da bi bila omembe vredna. Obstaja pa tudi verzija z 1792MB. Tukaj bi pa ze bila velika razlika.


Mi lahko prosim daš link tele verzije?

Ja, predvidevam da govoriva o GTX275, right? Ne GTX295

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Urc ::

1
2
3
4
5


Še?

Meizu ::

Hmm, vzamem nazaj. Sm presenečen, do sedaj sploh nisem vedel za tole verzijo.

Tilen ::

Samo informativno....

Resolution Bit map size with 16 bit colors Necessary RAM on the video card
640 x 480 614,400 bytes 1 MB
800 x 600 960,000 bytes 1.5 MB
1024 x 768 1,572,864 bytes 2 MB
1152 x 864 1,990,656 bytes 2.5 MB
1280 x 1024 2,621,440 bytes 3 MB
1600 x 1200 3,840,000 bytes 4 MB

----
24bitmap

1920x1200 = 6,59 MB (6.914.048 bytes), seveda spet malo pretiravamo in rečmo da za en frame rabimo 10MB pri 60fps bi to blo celih 600MB.
----

MAX za GTX275 :

Resolution & Refresh
2048x1536 Max Analog
2560x1600 Max Digital

Velikost slike po zgornji formuli pri 2560x1600 = 8,192,000 bytes in če totalno pretiravamo rečmo da za 1 frame rabimo 15MB potem bi pri 60FPS potrebovali MAX 900MB video memory in še vsaj tak monitor. Go figure.

Lahko pa da se motim in tega sploh ne razumem in seveda tolčem v prazno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

FeniksX ::

Sm meu 2 radeona do sedaj, pa so bli sami problemi, mam pa geforce zdej pa ni problemov več :D

Meizu ::

Sm meu 2 radeona do sedaj, pa so bli sami problemi, mam pa geforce zdej pa ni problemov več :D


Jst sm mel pa ogromno Nvidij in Radeonov, iz vsake serije po eno Nvidio in Radeona - z nobenim od njih nikoli problemov.

ABX ::

Sm meu 2 radeona do sedaj, pa so bli sami problemi, mam pa geforce zdej pa ni problemov več :D


Jst sm mel pa ogromno Nvidij in Radeonov, iz vsake serije po eno Nvidio in Radeona - z nobenim od njih nikoli problemov.


+1
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Meizu ::

Sm meu 2 radeona do sedaj, pa so bli sami problemi, mam pa geforce zdej pa ni problemov več :D


Aja, naj omenim da je to klasična Nvidia fan fora, ko jo izjavijo, ko sicer tega sploh niso še doživeli. Ampak samo da spodbujajo to flejmanje Nvidia vs. Ati...

Otroci...

Pepc619 ::

Sm meu 2 radeona do sedaj, pa so bli sami problemi, mam pa geforce zdej pa ni problemov več :D


Aja, naj omenim da je to klasična Nvidia fan fora, ko jo izjavijo, ko sicer tega sploh niso še doživeli. Ampak samo da spodbujajo to flejmanje Nvidia vs. Ati...

Otroci...

Hah, točno to tudi jaz zmeraj pomislim ko vidim tak prispevek.

__Devil__ ::

Sm meu 2 radeona do sedaj, pa so bli sami problemi, mam pa geforce zdej pa ni problemov več :D


Jst sm mel pa ogromno Nvidij in Radeonov, iz vsake serije po eno Nvidio in Radeona - z nobenim od njih nikoli problemov.


+1


+1

Oboje je dobro. vzami kar ti paše. Ati je pač bolj p/p. Če pa maš preveč dnara pa nvidio. Drugače pa bi jaz kupil cenejšo in potem čez kako leto, ko bodo te ki pridejo že poceni.

PC-Freak ::

XFX 4890 1GB že 169€ KLIK 8-O

Icematxyz ::

Sm meu 2 radeona do sedaj, pa so bli sami problemi, mam pa geforce zdej pa ni problemov več :D


Jst sm mel pa ogromno Nvidij in Radeonov, iz vsake serije po eno Nvidio in Radeona - z nobenim od njih nikoli problemov.


Če ti nikoli nisi imel problemov še to ne pomeni da jih pa kdo drug ni imel. In ne zato ker je fanboy ampak zato ker je probleme dejansko imel.

Sam sem imel več ATI kot nVidia grafičnih kartic. Pa lahko rečem da je bila prisotnost kot je vse nakazovalo programskih napak očitna. Če pa nekdo reče da ATI grafične kartice nikoli niso imele težav z gonilniki pa naj vsaj malo google uporabi preden to trdi in meni da je to dejstvo.

Kar pa ne pomeni da avtorju te teme avtomatsko priporočam nakup nVidia grafične kartice. Oziroma da trdim da bo z ATI grafično kartico nezadovoljen. To je preveč dejavnikov in odvisno od namena uporabe, zmogljivosti, cene...

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Dej no. Zakaj je meni vse delalo BP na HD4870? Ste tako nesposobni, da si ne znate gonilnikov naštimat? Your problem, not mine. Ne pa trdit, da je zaradi tega Ati v k**, kar sploh ni res.

Ati se seveda bolj kvari, medtem ko Nvidiine serije 8xxx in 9xxx crkujejo kot za šalo. Coincidence? Nekaj očitno ne štima in Nvidia "mojstri" tega problema v celih dveh serijah niso bili sposobni razrešiti.

Medtem ko uporabniki ATIjevih kartic veselo koristimo njihove funkcije, se Nvidijevcem tresejo hlače, kdaj bo kaj odletelo. Heh...

Edit:

Če ti nikoli nisi imel problemov še to ne pomeni da jih pa kdo drug ni imel. In ne zato ker je fanboy ampak zato ker je probleme dejansko imel.


Ja. Ni pa mogoče na tem trdit, da se Atijeve grafe bolj kvarijo, ker je pa trem s tega foruma odletela vsaj ena Atijeva in še nobena Nvidiina. Ker je bilo meni prej obratno. Prej so mi Nvidiine grafe začele trokirat kot pa Atijeve. V mojih primerih ja. In spet pridemo na dejstvo, da je kvaliteta izdelave pri Nvidii in ATIju enaka. ENAKA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Icematxyz ::

Toliko o tem kdo je fanboy. Še enkrat ponavljam. Kdorkoli želi resnico o tem kako je kaj ATI z gonilniki v preteklosti se odnesel naj uporabi google.

Google ne vrjamem da je fanboy.

Meizu ::

Toliko o tem kdo je fanboy. Še enkrat ponavljam. Kdorkoli želi resnico o tem kako je kaj ATI z gonilniki v preteklosti se odnesel naj uporabi google.

Google ne vrjamem da je fanboy.


Ne nism fanboy. Doma imam 9600GT, imel sm 9800GTX, zdej mam HD3870, prej sm mel HD4870, imel sm 8600GT, potem X1950XTX, pa X1950Pro, pa X850XT, pa 6600GT itd. Ne mi govorit da sm fanboy. Res ne. Sam sovražim ko Nvidijevci, ki ste tako zagrizeni fanbojevci, pljuvate po Atijevih karticah, samo zato, ker ste fovš ljudem, ki bojo dobili/imajo doma hitrejšo Radeonko za manjši denar.

Icematxyz ::

Kako mi lahko rečeš nVidijevec če pa sem napisal da sem imel več ATI grafičnih kartic kot nVidia.

To pa da sem imel programske probleme z ATI grafilčnimi karticami pa boš me zelo težko prepričal da ni res. Oziroam sploh me ne boš. Pa četudi tebi vse deluje nevem kako odlično.

Problemi so bili. Če bi trdil da niso bili bi lagal. Nevem če je 50% iger in programov mi delovalo ob prvi inštalaciji da ni bilo napak s strani programja nameščenega z strani podjetja ATI.

Če bi pa bil tkao nesposoben kot mi očitaš da ne znam nastaviti gonilnikov. Potem vrjetno pri nVidia grafični kartici ti problemi ne bi začuda izginili?

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Ko bom kupil naslednjo grafično kartico bom se odločal v skladu s tem kaj je na tržišču. Zagotovo bom pa če bom izbral model od AMD s pomočjo googla preveril za pojmi "bad drivers" + model grafične kartice in podobno. In kupil šele ko se prepričam da to ni težava z tistim modelom.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nove grafične kartice (napajalnika)

Oddelek: Kaj kupiti
255220 (4923) fr4nc
»

Prispeli novi Radeoni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10630522 (27966) PrimozR
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559106 (23344) Galaxy
»

Katero grafično: GTX295, 2x GTX260 GS, 4870x2 ?

Oddelek: Kaj kupiti
322601 (2094) White&Nerdy
»

Directx 10 in 10.1 pri grafični?

Oddelek: Kaj kupiti
381786 (1349) M-XXXX

Več podobnih tem