» »

ati ali geforce

ati ali geforce

1
2
3

Meizu ::

Od serije HD3xxx naprej so vsi gonilniki poštimani tako kot morajo bit. Meni ni jasno. Na STju se je veliko tem o problemih z GPUji nanašalo ravno na ATIjeve GPUje. Predvsem v igrah ja. Sem šel vedno zanalašč namestit tisto igro, da vidim, kje leži ta problem, da bi se ga tudi sam znebil, če že obstaja. NIKOLI nisem imel problemov z nobeno igro, ki je ostalim povzročalo toliko zamrzovanj, štekanja, artefaktov ipd. Ali sem srečko, pa vedno dobim zelo dobro posrečen model Radeona, ali pa problem tiči nekje drugje I guess?

Mitja358 ::

Jaz mam že 3 radeonko in nikoli nisem mel probleme z njo. Mel pa sem 1 nVidio 7300GS in je slika zamrzovala, ko se je grafa fajn segrela zato sem pač sedaj kupil HD4670 in nikoli ne grem na nvidio, razen če bo imela boljši P/P od ATI-ja.

ABX ::

Jaz sem imel malo težave z občasnim pregrevanjem. Vendar če spucaš stran prah vsake toliko baje da pomaga. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

x45 ::

jaz imam podobno vprašanje

izbiram med nvidio in atijem in sicer:
-ATI 4890 1GB
-NVIDIA GTX 275


Zanima pa me katera je boljša in če mi boste grafične delovale na 550W napajalniku (LC 5550)?

LP (se oproščam da se vmešavam)


4850 x2 je naj nakup, 206 eur, zelo zmogljiva in napreduje z vsakimi novimi driverji.

ABX ::

jaz imam podobno vprašanje

izbiram med nvidio in atijem in sicer:
-ATI 4890 1GB
-NVIDIA GTX 275


Zanima pa me katera je boljša in če mi boste grafične delovale na 550W napajalniku (LC 5550)?

LP (se oproščam da se vmešavam)


4850 x2 je naj nakup, 206 eur, zelo zmogljiva in napreduje z vsakimi novimi driverji.


Pogoj je da imaš i7, če ne 1x 4850 je dovolj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

White&Nerdy ::

jaz imam podobno vprašanje

izbiram med nvidio in atijem in sicer:
-ATI 4890 1GB
-NVIDIA GTX 275


Zanima pa me katera je boljša in če mi boste grafične delovale na 550W napajalniku (LC 5550)?

LP (se oproščam da se vmešavam)


4850 x2 je naj nakup, 206 eur, zelo zmogljiva in napreduje z vsakimi novimi driverji.


Pogoj je da imaš i7, če ne 1x 4850 je dovolj.


Ne, ni. Tudi na slabših CPU-jih gre brez problema.

ABX ::

Sej ne da ne gre, samo nima smisla.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

White&Nerdy ::

:)Nisem mislil tako,- tolko da gre, ampak je isti performance v igrah kot z i7.. To ni ravno nevemkako zahtevna grafična. Če pri meni ni Bottlenecka (GTX 295, Q6700), pol ne vem zakaj bi tam blo kaj podobnega.

ABX ::

Koliko pomeni grafična kartica za igro ARMA II z CPU Q8400.

http://firingsquad.com/hardware/ARMAII_...

Med NVIDIA GTX 285 in Ati 4850 ni niti 1 FPS razlike.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

TechStreme ::

Pa si našel katastrofalno optimizirano igro ob katero se spodtikaš? Tako smiselno kot Toms hardware test, kjer že dolgo vemo da favorizira enega proizvajalca procesorjev. (se spomnete njegovih testov v času AMD Athlon 64 proti P4 HT Prescott?) Pa vemo kdo je v resnici boljši povsod razen na njihovem in še parih podobnih portalih.
Pribljižno tako kot če bereš od M-XXXX in X45 "prispevke" (smeti) na tem forumu.

Če je kdo od vas kdaj imel probleme z določeno firmo grafičnih kartic, še ne pomeni da je za to kriva firma, mogoče le nesposoben uporabnik. Nevem res kje so bili kakšni problemi, pa sem zamenjal že ah preveč grafičnih kartic, odkar obstaja 3D pospeševanje (like od ATI Rage 2C naprej) obeh proizvajalcev, pa še nisem naletel na omembe vredno težavo. Sploh pa ne takšno ki je nabi mogel rešit.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

ABX ::

Pa si našel katastrofalno optimizirano igro ob katero se spodtikaš?


Ni edina Prototype je še ena ki favorizira CPU. Pa še bi se jih našlo. V glavnem vsakič ko imaš premalo FPS je kriv CPU, ne pa GPU.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

TechStreme ::

Mogoče je zaskrbljujoč le tekoči trak pokvarjenih GF 8x00xx in 9xx0xx grafičnih kartic, ki ne crkujejo samo v prenosnikih.
Če povzamem zadnje leto so na večini forumov, ko se omenja odpoved grafične kartice v 90% kartice z nvidia gpu-jem.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

TechStreme ::

ABX si kdaj slišal za glajenje robov in podobne zadeve, ki občutno polepšajo grafiko in občutno bolj obremenijo grafično kartico? Če ti igraš na ločljivosti 640×480 brez detailov in glajenja, se ne čudim da ti je vedno bottleneck CPU. Ampak to si le ti.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Dr_M ::

Če povzamem zadnje leto so na večini forumov, ko se omenja odpoved grafične kartice v 90% kartice z nvidia gpu-jem.


A lahko pokazes kje je teh 90%? Ker me res zanima. Sam nisem zasledil niti enega, pa kar redno spremljam ST.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TechStreme ::

Jaz pa pač ne spremljam samo slo-tech.
Zaradi katerih grafičnih kartic se je na netu začelo govorit da v nekaterih primerih deluje, če jo daš v pečico za nekaj časa in potem mogoče spet dela? Hint: govora je o seriji 8 in 9 geforce.
Če pogledama na okoli koliko ljudi meče vstran drugače čisto lepo delujoče prenosnike, ki jim je crknila grafična kartica (tukaj bi začel že od serije 76xxGO dalje).
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Zgodovina sprememb…

ABX ::

ABX si kdaj slišal za glajenje robov in podobne zadeve, ki občutno polepšajo grafiko in občutno bolj obremenijo grafično kartico? Če ti igraš na ločljivosti 640×480 brez detailov in glajenja, se ne čudim da ti je vedno bottleneck CPU. Ampak to si le ti.


Far Cry 2, 1680x1050 AA 2x ali 800x600 mi naredi razliko 1 FPS.

ATI 4850
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Dr_M ::

Govora je bilo velika ja, samo nobenga, ki bi mu dejansko odpovedala.
Najbolj NAJ bi bili na udaru G84 in G86 cipi. Poznam precej ljudi ki ima graficno s temi cipi, pa najvec kar je crknilo, je ventilator.
Okoli G92 so bile pa res samo govorice in nic drugega.
Za mobilne cipe verjamem, da bolj pogosto crkujejo, ker so temperaturne razlike precej vecje, kot pri desktop racunalnikih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TechStreme ::

OK še kak mesec nazaj mi je frend prek MSN-ja pojamral da mu je 8800GTS 320MB crknila malo po izteku garancije (črte na sliki).
In ko je bilo govora o teh trikih, se je govorilo o "odpovedanih" grafičnih karticah.
Pa ne govorim o crknjenih ventilatorjih ampak crknjenih kontaktih med GPU-jem in PCB-jem. Pa tudi tu nemoreš zvalit krivdo na proizvajalca PCB-jev, ker crkujejo od vseh proizvajalcev.

Pri prenosnikih zadnje čase niso nič večje temperaturne razlike kot pri desktopih. Sploh pa se te temperaturne razlike upoštevajo pri vseh proizvajalcih. Samo da je enim uspelo narediti tako da tudi po večih letih dela pravilno, drugim pa očitno ne.

Ne plačuje nVidia kar za brez veze proizvajalcem prenosnih računalnikov takšne vsote za odpravo napak kot jih.
GPU-ji pa se uporabljajo enaki na prenosnih kot na desktop grafičnih karticah.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

da ne boste tople vode odkrili. imam 8600M GT v notesniku. takoj ko pridem v windows jo navijem na:
 Clocki

Clocki



igram igrice, 3dmark in nic o kaksnem crkovanju. BTW laptop je star 1,5leto.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Dr_M ::

Skoda, da nekateri zavajajo folk s sirjenjem napacnih informacij.
G80 cipi definitivno niso bili prizadeti.
Ponavljam, dokazano G84 in G86, nedokazano pa tudi G92 in G94 (bile samo "govorice" na theinquirer).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BALAST ::

TechFreak tudi mojemu prijatelju se je zgodilo podobno po več kot treh letih uporabe. Ampak jo je popravil z segrevanjem v pečici. Tako da serija z 320Mb in 640Mb nima defektnih grafičnih čipov ampak le nestandardne hladne lote (cine), ki se zrahljajo ob temperaturi delujoče grafične kartice 70-100°C.

prebrskaj na S-T je bila nekaj časa nazaj tudi ena tema o oživljanju Nvidia grafičnih kartic.8-)

TechStreme ::

ja mtosev samo če ti še do sedaj ni crknila, še ne pomeni da ti mogoče že jutri nebo. Sploh pa je najlepše ko crkne takoj po izteku garancije (večina primerov).
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

mtosev ::

ja mtosev samo če ti še do sedaj ni crknila, še ne pomeni da ti mogoče že jutri nebo. Sploh pa je najlepše ko crkne takoj po izteku garancije (večina primerov).

se skrbet. ne bo. moja je na listi not affected. tak da :D aint gonna happen.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

TechStreme ::

Ja g80 so tudi na "not affected"... boš dal prenosnik v pečico?
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

mtosev ::

moja ni defektna. DELL.com inspiron 1520 nima defektnih graf. < moj notesnik :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

TechStreme ::

ABX si kdaj slišal za glajenje robov in podobne zadeve, ki občutno polepšajo grafiko in občutno bolj obremenijo grafično kartico? Če ti igraš na ločljivosti 640×480 brez detailov in glajenja, se ne čudim da ti je vedno bottleneck CPU. Ampak to si le ti.


Far Cry 2, 1680x1050 AA 2x ali 800x600 mi naredi razliko 1 FPS.

ATI 4850


Pa kaj ti to igraš na X2 4x00+ (AMD) ali E 2xxx (intel) procesorju... Potem bi bil lahko to razlog za bottleneck pri procesorju. Ker sodobnemu in optimiziranemu (sistem) CPU-ju je ena 4850 premalo.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

TechStreme ::

moja ni defektna. DELL.com inspiron 1520 nima defektnih graf. < moj notesnik :D

Ker so pač oni tako napisali a ne? Tako kot če omeniš tebe... (eeeee WRONG)
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

mtosev ::

moja ni defektna. DELL.com inspiron 1520 nima defektnih graf. < moj notesnik :D

Ker so pač oni tako napisali a ne? Tako kot če omeniš tebe... (eeeee WRONG)

ni problema da ti dokazen da mas narobe:
Defektni inspiron 1420 Bios A09 14.7.2008:
http://support.euro.dell.com/support/do...

Fixes/Enhancements
------------------
1. Update GM965 Graphics VBIOS from 1466 to 1588.
2. Update Intel CPU family name.
3. Added enhancement for thermal control.
Inspiron 1520 Bios A09 14.7.2008
http://support.euro.dell.com/support/do...

Fixes/Enhancements
------------------
1. Update GM965 Graphics VBIOS from 1466 to 1588.
2. Update Intel CPU family name.
3. MANJKA

XPS 1330 Defektni Bios A12

http://support.euro.dell.com/support/do...

Fixes/Enhancements
------------------
1. Added enhancement for thermal control.
2. Update GM965 Graphics VBIOS from 1466 to 1588.
3. Update Intel CPU family name.

zanimovo da pri Inspiron 1520 ni st. 3 ane?

zdaj pa razmisli preden pises neumnosti. to zgoraj ti vse razlozi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Meizu ::

Boš že še videl. Ati is a way to go for now... Bomo videli, kaj nam bo prinesla sveža nova generacija iz zelenega in rdečega tabora.

ABX ::

ABX si kdaj slišal za glajenje robov in podobne zadeve, ki občutno polepšajo grafiko in občutno bolj obremenijo grafično kartico? Če ti igraš na ločljivosti 640×480 brez detailov in glajenja, se ne čudim da ti je vedno bottleneck CPU. Ampak to si le ti.


Far Cry 2, 1680x1050 AA 2x ali 800x600 mi naredi razliko 1 FPS.

ATI 4850


Pa kaj ti to igraš na X2 4x00+ (AMD) ali E 2xxx (intel) procesorju... Potem bi bil lahko to razlog za bottleneck pri procesorju. Ker sodobnemu in optimiziranemu (sistem) CPU-ju je ena 4850 premalo.


E4300 na 3.2Ghz. Je pa res da je to uni težki test, kjer povprečni FPS je 35-40. In prav tu je fora, ko imam manj kot 60FPS je kriv CPU.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Dr_M ::

Ati is a way to go for now...


Tako, kot je AMD pri procesorjih. Ce pri graficnih velja P/P, zakaj nebi tut pri procesorjih? :)

Lahko pa povem, da meni se nikoli ni crknila graficna kartica.
Riva TNT2 - naredil kratek stik na ramih, veckrat, se danes dela.
Geforce 4 Ti4200 - nekaj slo narobe pri voltmodu, razneslo eno diodo, graficna dela v vseh pogojih brezhibno.
Geforce 6600GT - zalila voda iz vodnega hlajenja. Ko se je posusila, je delala brez napak (prodal).
Pri ATI graficnih se mi pa ni nic takega zgodilo, tako da ne morem rect ali bi prezivele. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Meizu ::

Ati is a way to go for now...


Tako, kot je AMD pri procesorjih. Ce pri graficnih velja P/P, zakaj nebi tut pri procesorjih? :)

Lahko pa povem, da meni se nikoli ni crknila graficna kartica.
Riva TNT2 - naredil kratek stik na ramih, veckrat, se danes dela.
Geforce 4 Ti4200 - nekaj slo narobe pri voltmodu, razneslo eno diodo, graficna dela v vseh pogojih brezhibno.
Geforce 6600GT - zalila voda iz vodnega hlajenja. Ko se je posusila, je delala brez napak (prodal).
Pri ATI graficnih se mi pa ni nic takega zgodilo, tako da ne morem rect ali bi prezivele. :)


Tudi pri procih velja P/P, da.

Mitja358 ::

Pa si našel katastrofalno optimizirano igro ob katero se spodtikaš?


Ni edina Prototype je še ena ki favorizira CPU. Pa še bi se jih našlo. V glavnem vsakič ko imaš premalo FPS je kriv CPU, ne pa GPU.

Opa, se pravi da z mojo HD4670 imam pri Crysisu 25 fps-jev na 1680x1050 in vse na low zaradi procesorja. A pol mi ti garantiraš da če kupim 5 GHZ procesor da bom imel 50FPS?
Btw, izjava leta.

ABX ::

Pa si našel katastrofalno optimizirano igro ob katero se spodtikaš?


Ni edina Prototype je še ena ki favorizira CPU. Pa še bi se jih našlo. V glavnem vsakič ko imaš premalo FPS je kriv CPU, ne pa GPU.

Opa, se pravi da z mojo HD4670 imam pri Crysisu 25 fps-jev na 1680x1050 in vse na low zaradi procesorja. A pol mi ti garantiraš da če kupim 5 GHZ procesor da bom imel 50FPS?
Btw, izjava leta.


Žal za Crysis ni nobenih testov z novejšimi CPU. Sem pa našel za Far Cry 2.
http://www.tomshardware.com/charts/gami...

Benchmark/Ranch Small (1680x1050, 4AA, 8AF, Low Quality, DX9, no HDR-R)
ATI Radeon HD 4670 53.6 FPS
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Meizu ::

Hmm, recimo tudi za Valve pogon, sicer nisem prepričan ampak mislim da tudi on favorizira bolj CPU kot zelo dobro grafo. Ni pa to pravilo. Obstajajo igre ki so bolj naklonjene CPUju, večina je pa iger, ki zahtevajo le bilokak 2 jedrni CPU (C2D ali pa X2, PHII ipd.) ter dobro grafično...

ABX ::

Absolutnega pravila itak ni. Vendar ATI in Nvidia sta si huda konkurenta in grafične so danes super in poceni.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Meizu ::

Da. HD4870, ki je ubijalska kartica in sigurno še vedno marsikaj laufa na max detajlih, dobiš za 130€. Tega jst v življenju še nisem videl. Še Cena 6600GT včasih je bila bolj divja, performans za tiste čase pa slabši kot sedaj HD4870.

Jp, ATI in Nvidia sta sedaj tako močna konkurenta, da se v performansu enostavno težko premlatijo, pomaga tudi močno znižanje cen... In ravno tu se pa strinjamo mi, kupci, ki nam je praktično vseeno, če GTX 275 iztisne 4 FPSje več kot HD4890 ampak nam bolj diši dejstvo, da so te grafe namesto 250€ sedaj le še 190€ recimo (Hd4890 imam v mislih, če ni celo še manj sedaj)...

ABX ::

Pa še drugo kartico si lahko kupiš po enem letu in si urediš SLI način.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Meizu ::

Ali pa CF.

ABX ::

Ali pa CF.


V mislih sem imel oboje, sovražim copyright besede.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mtosev ::

kmalu pride tudi intel z svojimi graficnimi. bo zanimivo. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Meizu ::

No, sam sm ob nakupu i7 imel malce utesnjene finance (pa še takrat ko sm kupoval i7 - PHII ni bil še zunaj - so bile komponente svinjsko drage), in sem moral prodat HD4870 in vzet HD3870. Za silo je, sicer mi vse igre, ki se jih spravim igrat, delajo na skoraj max (tudi Crysis mi dela na high/very high setupu in res. 1280x720) čisto gladko in igrabilno. Ampak hudirja, kolikor so sedaj tele HD4870 poceni... Če upoštevam dejstvo, da sem kupil HD4870 nekoč za 230€ (kupil sem jo teden dni potem, ko je izšla ven) in bi sedaj za to ceno dobil dve takšne enake... To je res prokleto dober deal.

ABX ::

No, sam sm ob nakupu i7 imel malce utesnjene finance (pa še takrat ko sm kupoval i7 - PHII ni bil še zunaj - so bile komponente svinjsko drage), in sem moral prodat HD4870 in vzet HD3870. Za silo je, sicer mi vse igre, ki se jih spravim igrat, delajo na skoraj max (tudi Crysis mi dela na high/very high setupu in res. 1280x720) čisto gladko in igrabilno


Po drugi strani pa imaš Mitja358 ki igra Crysis na 25 FPS vse na low in ima ATI 4670. In misli da rabi boljšo grafično za več FPS.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Meizu ::

Hmm... Nevem no, recimo Crysis Warhead... Igram na 1280x720...

Razen textur in senc, ki so na mainstream, imam vse na gamer, razen blura, physics, sound, volumetric effects, potem explosion effects (al kaj so že), ki pa so na enthusiast. Mogočem sm kej spustil. Ko ni nevem kakšne akcije se mi FPSji vedno sučejo okrog 40FPSjev, ko je pa heavy akcija pa tam okoli 25-28FPSjev, ampak NIKOLI pod 20FPSjev. Se pa kljub nizkim FPSjem da igrat normalno. No vsaj jst lahko.

Za Mitjo ne vem. :))

Edit: Ime sm napisal z malo začetnico...:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

OmegaM ::

Jaz sem imel marsikateri graficno od ati/nvidia pa je bilo takole + 3dfx bunshee :)

riknil mi je gf 4 mx440 ter gf 6800 gt pri atiju pa ... modela se ne spomnim, so pa mi sli kondeznatorji katere sem zamenjal in se deluje danes (mislim da radeon 9800 se).

Drugace pa je najbolj glasna grafika oziroma kuler bil na 6800 gt ter na x1950 xt, komot si delita mesto :)
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

ABX ::

Meni je crknil samo 3dfx Voodoo3 3000 AGP pa ene kup diskov.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

OmegaM ::

Aja, se vedno pa me zanima, ce je kdo imel izkusnje z crossfire HD 3300 (Onboard grafa) + HD 3450 :)

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Mitja358 ::

No, sam sm ob nakupu i7 imel malce utesnjene finance (pa še takrat ko sm kupoval i7 - PHII ni bil še zunaj - so bile komponente svinjsko drage), in sem moral prodat HD4870 in vzet HD3870. Za silo je, sicer mi vse igre, ki se jih spravim igrat, delajo na skoraj max (tudi Crysis mi dela na high/very high setupu in res. 1280x720) čisto gladko in igrabilno


Po drugi strani pa imaš Mitja358 ki igra Crysis na 25 FPS vse na low in ima ATI 4670. In misli da rabi boljšo grafično za več FPS.

Ja saj bi rabil boljšo grafo da bi lahko potem igral Crysis na high. Vendar ker mi ni preveč dobra in druge igre katere igram mi delajo vse na high nevem zakaj bi pre dx11 menjaval grafično. Pa še ob izidu HD58XX serije ne vem če bom kupil takoj.
Aja pa HD4890 je že za 169€ v Slo.

Aja pa pri Crysisu lahko ob 18FPS-jih igraš čist normalno. Torej je samo pri nekaterih igrah 25FPS limit igradibilnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Dr_M ::

Jaz sem imel v Crysisu GPU test povprecje cca 45fps v 1280x1024 High (8800GT), pa sem komi igral. :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TechStreme ::

Dr M Jaz sem pa imel težavo z GF3 Ti200, vndar tu ne izključujem kake svoje napake, zato niti nisem govoril o tem. In sicer to da mi je po nekaj letih začela delat čudne artefakte (na stock frekvencah). Sicer od začetka zelo male in samo v igrah, kasneje pa tudi vedno večje in tudi pri predvajanju videa (divX ipd). Lahko pa da sem zato bil kriv sam. Je pa enkrat tudi 9800PRO crknil, vndar bolj po krivdi navijanja po moje kot kaj drugega. V obeh primerih mislim da sem bolj bil kriv sam kot pa kartice.
Ampak to sta bolj samostojna primera iz obeh taborov, ker glede na to da sem imel na pamet rečeno verjetno že več kot 20 kartic in ni nobena druga crknila.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nove grafične kartice (napajalnika)

Oddelek: Kaj kupiti
255250 (4953) fr4nc
»

Prispeli novi Radeoni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10630603 (28047) PrimozR
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559173 (23411) Galaxy
»

Katero grafično: GTX295, 2x GTX260 GS, 4870x2 ?

Oddelek: Kaj kupiti
322608 (2101) White&Nerdy
»

Directx 10 in 10.1 pri grafični?

Oddelek: Kaj kupiti
381789 (1352) M-XXXX

Več podobnih tem